Інформація та умови IATA

ІАТА — гарантія надійності та якості

Що таке ІАТА?

ІАТА — Міжнародна Асоціація Авіаперевізників (скорочення від англійського International Air Transport Association). Асоціацію було засновано в 1945 р. у Гавані, вона стала спадкоємицею Міжнародної асоціації повітряних перевезень (International Air Traffic Association), заснованої в 1919 р. у Гаазі.

Мета ІАТА — керувати й обслуговувати галузь авіаперевезень, маючи уповноваження її представника. Діяльність ІАТА спрямована на забезпечення безпеки перельотів, техобслуговування, розробку тарифів, розробку міжнародних стандартів, вирішення юридичних, медичних, фінансових питань, організацію взаєморозрахунків між суб’єктами авіатранспорту. Для цього навіть було створено спеціальну Клірингову Палату ІАТА. Крім того, ІАТА — це банк інформації для авіакомпаній. ІАТА допомагає авіакомпаніям спільно вирішувати всі ті питання, які вони не змогли б вирішити індивідуально.

На сьогодні 240 авіакомпаній з 118 країн світу входять в ІАТА. Авіакомпанії, які бажають вступити в ІАТА, отримують акредитацію від асоціації. Акредитація, насправді, є знаком якості обслуговування.

Структура ІАТА

Вищий орган ІАТА — Генеральна асамблея. Вона скликається щороку. У періоди між скликаннями керівництво ІАТА здійснюється Виконавчим комітетом. Виконавчому комітету підпорядковуються п’ять постійних комітетів: фінансовий, юридичний, медичний, технічний та повітряного транспорту. Кожен комітет утворює підкомітети та робочі групи. Усіма цими органами керує Генеральний директор.

Правила ІАТА

Правила ІАТА охоплюють всі питання, пов’язані з авіаперевезеннями:

 • квитки;
 • тарифи;
 • бронювання;
 • реєстрація;
 • багаж;
 • обмеження і відмова в перевезенні;
 • розклад польотів;
 • компенсація вартості квитка;
 • поведінка на борту літака;
 • відповідальність;
 • чартерні перевезення;
 • зміни й скасування.

З 2007 року ІАТА повністю перейшла на продаж електронних квитків.

Курси ІАТА

Агенції та туристичні фірми можуть отримати акредитацію в ІАТА, якщо їх співробітники мають дипломи ІАТА. Фахівця, що має диплом ІАТА, визнають в будь-якій авіакомпанії або туристичній фірмі світу.

Курс дозволяє оволодіти такими знаннями та навичками:

 • міжнародні технології у сфері авіаперевезень і туризму;
 • визначення основних характеристик та переваг туристських продуктів;
 • планування та бронювання місць за міжнародними маршрутами;
 • вміння розраховувати тарифи й оформляти авіаквитки;
 • використання стандартних індустріальних кодів і системи бронювань GDS;
 • вміння надавати консультації по виїзним документам.

До курсів допускаються особи, які володіють англійською мовою, мають знання в галузі туристичної географії, міжнародного туризму й авіаперевезень, а також знають системи бронювання.

Диплом видається після успішної здачі іспиту, що складається з двох частин: авіатарифи, продаж та бронювання авіаперевезень та туристична географія ІАТА.

IATA в Україні

Офіс ІАТА з’явився в Україні в 2005 році, в цьому ж році в Україні було запущено BSP (Billing and Settlement Plan — планування виставлення рахунків і врегулювання взаєморозрахунків) — систему, котра допомагає спростити процедуру виписки квитків, звітності та взаєморозрахунків між агентами, акредитованими в ІАТА. Зараз 58 авіакомпаній і 253 акредитованих агентств користуються перевагами BSP України.

Акредитація ІАТА — це визнання компанії, як надійного перевіреного партнера, що відповідає всім вимогам асоціації. Це і наявність необхідних сертифікатів, і досить тривалий час роботи на ринку, і кваліфікований персонал, що володіє сертифікатами ІАТА. Все це дозволяє компанії безпосередньо оформляти будь-які квитки на будь-які рейси авіакомпаній по всьому світу.

Корисні посилання:
Терміни та визначення ENG
Умови договору IATA ENG
Умови договору IATA RUS
Умови договору IATA UKR

Інші послуги Бізнес Візит:
19.02.2019
Грузія пустить українців за ID-паспортами

Українці, які встигли отримати нові внутрішні паспорти, що виконані в форматі ID-картки, отримують додатковий туристичний бонус. З 1 березня 2019 року вони можуть їздити до Грузії без закордонного паспорта, а просто…

Читати далі
11.02.2019
На курорти України можна буде дістатися вертольотом

Ідея розвитку внутрішнього туризму за допомогою організації вертолітного повідомлення знайшла своїх виконавців. За реалізацію проекту беруться корпорації Транс Ворлд Сервіс/Trans World Service і Ексім/EXIM спільно з…

Читати далі
04.02.2019
Памуккале запрошує туристів на нічні прогулянки

Нову і по-своєму унікальну екскурсію готові запропонувати туристам, що приїдуть на відпочинок в Туреччину вже в травні нового 2019 року. До звичного розкладу екскурсій додасться ще одна – нічна поїздка на…

Читати далі