Що таке електронний квиток (e-ticket)?

Електронні квитки — це квитки на літак, але не у вигляді звичайного паперового бланка з логотипом авіакомпанії, а у вигляді цифрового запису, що зберігається в базі даних. Попри дещо незвичну для мандрівників форму, електронний квиток, як і звичайний, є документом, що підтверджує укладення договору на авіаперевезення. Так само, як і звичайний, електронний квиток містить необхідну інформацію про клієнта і майбутній переліт. Однак, на відміну від традиційних квиткових бланків, електронні авіаквитки мають рядом переваг. Для авіакомпаній головною перевагою електронних квитків є відсутність витрат на виробництво, зберігання, поширення й облік паперових бланків, що дозволяє знизити вартість послуг і отримати деяку конкурентну перевагу.

Розглянемо, що таке електронний квиток (e-ticket) з точки зору пасажира. Це, насамперед, економія часу — щоб купити квиток не потрібно їхати до офісу авіакомпанії або турагентства і з’ясовувати наявність рейсів, вартість та інші подробиці. Достатньо виходу в інтернет. Відвідавши сайт, що спеціалізується на розповсюдженні квитків онлайн, Ви зможете самостійно підібрати вигідну пропозицію і спосіб оплати. Для оформлення квитка ніяких специфічних знань не потрібно, треба лише заповнити поля у спеціальній формі замовлення. Після придбання авіаквитка через інтернет, на Вашу електронну пошту надсилається маршрут-квитанція, в якій міститься необхідна інформація по придбаному квитку та підтвердження факту оплати. Маршрутну квитанцію можна самостійно роздрукувати на звичайному папері. Наявність маршрутної квитанції не є обов’язковою для пасажира, однак радимо мати її при собі: вона може знадобитися для проходження паспортного контролю в деяких аеропортах.

Електронні авіаквитки трохи дешевше, ніж паперовий квиток на літак на той самий рейс. Пояснюється це тим, що в ціну паперового квитка входить вартість бланка, на якому його надруковано і деякі непрямі витрати.

Упевнитися в тому, що замовлений електронний квиток дійсний, можна зателефонувавши представнику авіакомпанії й назвавши дані отриманої маршрутної квитанції. Також можна перевірити квиток за допомогою інтернет-сервісів, вказавши прізвище та номер бронювання.

Безперечною перевагою електронного авіаквитка перед паперовим квитком є те, що його не можна забути або втратити. Сам квиток зберігається на сервері авіакомпанії у вигляді електронного запису і, навіть втративши маршрут-квитанцію, Ви все одно залишитеся в базі даних і зможете потрапити на рейс, надавши документ, що засвідчує особу.

Інші послуги Бізнес Візит:
18.12.2018
Арабські Емірати пропонують шопінг на воді

У Дубаї запрацював перший у всьому світі магазин, здатний переміщатися по поверхні води. Це плавуча платформа, яка більшу частину часу знаходиться біля берега в районі Джумейри, а також доставляє прийняті телефоном…

Читати далі
10.12.2018
У Бангкоку тепер можна прогулятися небом

Унікальна оглядова споруда відкрилася на даху хмарочоса Mahanakhon. Дивитися звідти можна на панораму і на прозору підлогу під ногами. Зі скляної оглядової платформи вид на красу, що відкривається в буквальному сенсі з…

Читати далі
03.12.2018
Що чекає пасажирів «Укрзалізниці»?

В останні дні головне залізничне відомство країни оголосило про цілу низку нововведень. Про внесення змін до назви, тепер це не просто держпідприємство, а акціонерне товариство, 100% акцій належать…

Читати далі