Що таке електронний квиток (e-ticket)?

Електронні квитки — це квитки на літак, але не у вигляді звичайного паперового бланка з логотипом авіакомпанії, а у вигляді цифрового запису, що зберігається в базі даних. Попри дещо незвичну для мандрівників форму, електронний квиток, як і звичайний, є документом, що підтверджує укладення договору на авіаперевезення. Так само, як і звичайний, електронний квиток містить необхідну інформацію про клієнта і майбутній переліт. Однак, на відміну від традиційних квиткових бланків, електронні авіаквитки мають рядом переваг. Для авіакомпаній головною перевагою електронних квитків є відсутність витрат на виробництво, зберігання, поширення й облік паперових бланків, що дозволяє знизити вартість послуг і отримати деяку конкурентну перевагу.

Розглянемо, що таке електронний квиток (e-ticket) з точки зору пасажира. Це, насамперед, економія часу — щоб купити квиток не потрібно їхати до офісу авіакомпанії або турагентства і з’ясовувати наявність рейсів, вартість та інші подробиці. Достатньо виходу в інтернет. Відвідавши сайт, що спеціалізується на розповсюдженні квитків онлайн, Ви зможете самостійно підібрати вигідну пропозицію і спосіб оплати. Для оформлення квитка ніяких специфічних знань не потрібно, треба лише заповнити поля у спеціальній формі замовлення. Після придбання авіаквитка через інтернет, на Вашу електронну пошту надсилається маршрут-квитанція, в якій міститься необхідна інформація по придбаному квитку та підтвердження факту оплати. Маршрутну квитанцію можна самостійно роздрукувати на звичайному папері. Наявність маршрутної квитанції не є обов’язковою для пасажира, однак радимо мати її при собі: вона може знадобитися для проходження паспортного контролю в деяких аеропортах.

Електронні авіаквитки трохи дешевше, ніж паперовий квиток на літак на той самий рейс. Пояснюється це тим, що в ціну паперового квитка входить вартість бланка, на якому його надруковано і деякі непрямі витрати.

Упевнитися в тому, що замовлений електронний квиток дійсний, можна зателефонувавши представнику авіакомпанії й назвавши дані отриманої маршрутної квитанції. Також можна перевірити квиток за допомогою інтернет-сервісів, вказавши прізвище та номер бронювання.

Безперечною перевагою електронного авіаквитка перед паперовим квитком є те, що його не можна забути або втратити. Сам квиток зберігається на сервері авіакомпанії у вигляді електронного запису і, навіть втративши маршрут-квитанцію, Ви все одно залишитеся в базі даних і зможете потрапити на рейс, надавши документ, що засвідчує особу.

Інші послуги Бізнес Візит:
25.12.2019
У Львові стартує будівництво нової євроколії

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити…

Читати далі
18.12.2019
Buta Airways запускає новий маршрут: Баку — Львів — Баку

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже…

Читати далі
10.12.2019
Поруч з Парижем відкрився Національний парк

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях,…

Читати далі
//
viber