Що таке транзит? Транзитна зона
Нерідко при дальніх перельотах виникає ситуація, коли до кінцевої точки маршруту не здійснюється прямих рейсів. Вихід з такої ситуації існує — це транзитний переліт.
Пряме значення слова «транзит» — проїзд з одного пункту до іншого через один або кілька проміжних пунктів. На практиці це означає, що на шляху прямування пасажири зупиняються в проміжних аеропортах для пересадки на інший рейс. Транзит може бути внутрішнім, тобто в межах однієї країни, і міжнародним — коли пасажири перетинають державні кордони. Час для пересадки, зазвичай, обмежений 24-ма годинами, а проміжні аеропорти називають трансферними.
Транзитні перельоти можуть здійснюватися в два способи:
- за допомогою одного квитка. При цьому варіанті пасажир має на руках квиток однієї авіакомпанії або авіакомпаній-партнерів;
- за допомогою різних авіаквитків однієї або декількох авіакомпаній.
Перший варіант краще для пасажира: авіакомпанія сама укладає такий переліт, і, знаючи вимоги й особливості різних аеропортів, враховує необхідний для пересадки час. У випадку затримки або скасування рейсу відповідальність за весь переліт також несе авіакомпанія. Ще однією перевагою цього варіанту є те, що багаж оформлюється від пункту відправлення до пункту призначення, і в проміжних аеропортах пасажиру не потрібно піклуватися про нього.
Другий спосіб пасажири вибирають, коли в авіакомпаній немає транзитних рейсів по необхідному напрямку, або наявні рейси з якоїсь причини не підходять. Такий варіант може бути більш гнучким, але він вимагає від пасажира деяких знань, наприклад, про наявність транзитної зони в проміжному аеропорту, необхідність візи й так далі. При придбанні квитків різних авіакомпаній потрібно пам’ятати, що неявка на рейс цілком лягає на плечі пасажира. Тобто, якщо сталося скасування або затримка рейсу в одній авіакомпанії, друга не несе за це ніякої відповідальності й буде вважати неявку на рейс відмовою від перельоту з вини пасажира. Багаж при такому варіанті транзиту доведеться отримувати й знову здавати при кожній пересадці також самостійно.
Умови транзиту?
В залежності від домовленостей між державами, транзит може бути візовим і безвізовим. Безвізовий режим транзиту припускає знаходження пасажира на території країни протягом деякого часу (зазвичай одну добу) за умови, що він не залишає транзитну зону аеропорту і має квитки для подальшого перельоту. Візовий режим транзиту передбачає попереднє отримання спеціального дозволу — транзитної візи. Така віза видається на короткий термін і необхідна для проходження паспортного контролю, якщо в транзитному аеропорту відсутня транзитна зона або того вимагає законодавство держави, через яке здійснюється транзитний переліт.