Я придбав квиток, але не можу летіти. Чи можна змінити прізвище на квитку?
Керуючись вимогами правил забезпечення авіаційної безпеки та фінансового обліку, авіакомпанії не дозволяють змінювати прізвище пасажира в придбаному квитку.
Купуючи квиток у самого перевізника або в уповноваженому агентстві, фактично Ви укладаєте договір з авіакомпанією на здійснення пасажирського повітряного перевезення, і сам квиток є підтвердженням укладання такого договору. При оформленні квитка в нього вноситься не тільки інформація про рейс, але і дані пасажира: ПІБ, дата народження, відомості про документ, що засвідчує особу. Квиток — це іменний документ, оформлений на конкретну людину і ніхто інший, крім зазначеної у квитку особи ним скористатися не зможе. Таким чином, авіакомпанія завжди знає, хто, куди й коли летить і може забезпечити належний рівень безпеки польотів.
Крім того, за допомогою відривних купонів посадкового талона здійснюється внутрішній бухгалтерський облік перевізника і його взаєморозрахунки з агентствами з продажу авіаквитків. Тобто, квитки є документами суворої звітності, внесення будь-яких змін і виправлень не допускається правилами оформлення такого роду документів.
У тому випадку, якщо Ви придбали квиток на своє ім’я, і самі не можете скористатися послугами авіакомпанії, але хочете щоб це зробила інша людина, Вам потрібно здійснити процедуру повернення авіаквитка та оформлення нового на іншу особу. Для цього потрібно особисто звернутися за місцем придбання квитка і надати невикористаний квиток і посвідчення особи. Після повернення авіаквитка, придбаного на Ваше ім’я, Ви зможете оформити новий квиток на інше прізвище.
Необхідно пам’ятати, що при добровільній (не залежній від авіакомпанії) відмові від перельоту, на пасажира лягають всі витрати з повернення та переоформлення квитка. При поверненні авіаквитка сума зборів і відрахувань залежить від конкретного тарифу і часу надходження звернення про відмову від перельоту. З Вас можуть утримати агентські збори, збір за оформлення нового квитка, збори згідно з умовами тарифів і деякі інші. Якщо узагальнити, авіакомпанії керуються таким правилом: чим дешевше тариф і пізніше відбувається відмова, тим з більшими утриманнями проводиться повернення авіаквитка. Деякі квитки, як правило, найдешевші, «гарячі» або поширювані в рамках рекламних акцій і зовсім не підлягають поверненню.
У будь-якому випадку, якщо Ви потрапили в схожу ситуацію, рекомендуємо звернутися до менеджера нашого агентства Бізнес Візит для отримання більш детальної консультації, і ми зробимо все можливе, щоб зберегти Ваші нерви й максимально знизити витрати.