27/08/2016

10 Кращих місць для дайвінгу

Любителі активного відпочинку часто стикаються з бажанням дослідження нових територій і освоєння раніше невідомих місць для реалізації своїх потреб. Залежно від обраного виду спорту та інших факторів, виникає проблема з вибором місця. Любителям лиж і сноубордів, сплавів на байдарках і стрибків з парашутом доводиться набагато легше, ніж тим, хто любить вивчати морські глибини, занурюватися в незвіданий підводний світ і зустрічатись один на один з течією життя на глибині.

Відео — Підводний світ всесвітнього океану

Якщо відповідні місця для стрибків з парашутом та гірських лиж, напевно, є в кожній країні, то ось реалізувати занурення в морські безодні набагато складніше. Ретельно вивчивши дайвінг-карту, все ж можна визначитися з маршрутом і дозволити собі зануритися в дивовижний підводний світ — такий привабливий і вабливий.

Ейлат, Ізраїль

Найближче до України розташувався Ейлат, краса якого не залишає байдужими ні любителів підводного спорту, ні простих туристів. Червоне море гаряче любимо дайвингистами, але більша частина із них робить вибір на користь єгипетських курортів, не припускаючи, що зовсім неподалік розташувалися визначні місця, які варто побачити кожному. Найбільш відома серед пірнальників пам’ятка — коралова стіна, довжина якої досягає 500 метрів. Коралові ліса — саме те, що відрізняє Ейлат від більшості популярних місць. Для того щоб ближче познайомитися з їх видами, розглянути багатоступеневу структуру стін, на узбережжі Ізраїлю щороку приїжджають не тільки любителі дайвінгу, але і наукові дослідники підводного світу. Особливо велику цінність має ракетний корабель «Сатиль», який затонув. Палуби і каюти якого заросли коралами і морськими водоростями.

дайвінг в Ізраїлі
підводний мир в Ізраїлі
тур для дайвінгістів

Дістатися до узбережжя можна і на рейсових автобусах, і забронювавши спеціальний екскурсійний тур. Досвідчені дайвінгісти можуть обійтися без супроводу, а ось тим, хто занурюється порівняно недавно, слід подбати про супроводження. Для новачків існує можливість участі в одноденному базовому курсі, вартість якого становить близько 80 доларів. У цю ціну входить навчання, консультація з інструктором і пробні занурення з використанням всього необхідного обладнання.

Дахаб, Єгипет

Досвідчені дайвери знають, що узбережжя Єгипту — унікальна місцевість, яка дозволяє повною мірою оцінити красу підводного світу. Червоне море, води якого і манять нирців, багаті як рослинним, так і тваринним світом. Відмінною особливістю цього місця є відсутність необхідності в зануренні на велику глибину — вже на відстані 5 метрів під водою можна спостерігати коралові родовища, рибні косяки і дивовижної краси різноманітних водних мешканців.

заняття дайвінгом в Єгипті
дайвінг в Червоному морі
дайвінг в Єгипті

Найчастіше новачкам тут пропонують поверхневе занурення, сенс якого полягає у використанні маски без повітряного балона. Такий спосіб дозволяє розглянути лише частину дивного світу. Для тих, хто звик занурюватися глибоко і надовго, надається обладнання та спеціалізовані костюми. На території Дахаба базується російська школа дайвінгістів, яка відкрила свої двері у далекому 2003 році. Місцева визначна пам’ятка носить назву «Блакитна діра» і визнана одним з найкрасивіших місць для дайвінгу на планеті.

Херон, Австралія

Набагато далі від України знаходиться місце, яке отримало назву «дайверської столиці». Острів Херон – одне із самих мальовничих місць на планеті, територіально відноситься до Австралії. Відомим острів став завдяки Бар’єрному Рифу. Дивовижна структура тутешніх коралів і їх розташування приваблює з кожним роком все більше дайвінгістів зі всього світу.

дайвінг в Австралії
бар'єрний риф в Австралії
підводний світ Австралії

Дістатися до узбережжя острова можна з будь-якого великого міста Австралії, однак буде краще, якщо всі умови проживання будуть узгоджені заздалегідь. Найбільш вигідним вважається повний курс, вартість якого включає в себе харчування, проживання, певну кількість занурень, і рівна 500 доларам на тиждень.

Малайзія

Великий бар’єрний риф – головна визначна пам’ятка підводного світу Малайзії. Завдяки дивовижній структурі коралових рифів і їх багатовікової історії формування, інтерес дайвінгістів до цих місць зростає з кожним днем.

Відео — Дайвінг на о. Сипадан в Малайзії

Все узбережжя є заповідною зоною, на території якої заборонено зводити житло і здійснювати будь-яку господарську діяльність. Тому занурення у цьому районі — запорука спокійного і усамітненого відпочинку.

Тайланд

Туристи, що побували в Тайланді, можуть сміливо говорити про те, що це місце сприятливе для дайвінгу та занурень на глибину.

дайвінг в Тайланді
заняття дайвінгом в Пхукеті
дайвінг в Пхукеті

Причини тому наступні:

  • порівняно невисока вартість оренди обладнання і спеціалізованого костюма;
  • близькість розташування дайвінг-центрів до великих міст;
  • можливість відвідування печерних екскурсій.

Мальдіви

Місце, яке в очах всіх мандрівників представляється райським куточком для закоханих, насправді є одним із самих мальовничих для підводного занурення. Дайвери приїжджають сюди, щоб власними очима побачити красиві пейзажі під водою. Відправлятися на Мальдіви не варто тим, хто не мав досвіду занурень, оскільки глибина занадто велика для новачків.

дайвінг на Мальдівах
підводний світ Мальдів
заняття дайвінгом на Мальдівах

Дістатися в центри дайвінгу можна на спеціальних автобусах, які курсують по узбережжю, але, як і у випадку з австралійськими курортами, подбати про організацію туризму слід заздалегідь. Вартість семиденного туру сягає 1500 доларів.

Юкатан, Мексика

Розташований на іншому континенті півострів Юкатан приваблює дайверів протягом багатьох років. Така популярність обумовлена наявністю підводних печер, відвідування яких і стає головною метою для туристів.

печери в Мексиці
дайвінг в Мексиці
підводний світ Мексики

Поверхня води виглядає непримітно і ні один із туристів, який не має уявлення про те, що приховано під цими водами, не зазнає інтересу щодо цього місця. Проте досвідчені нирці знають, що минаючи вхід у підводну печеру, дайверу відкриваються неймовірні краси тутешніх місць. Вартість денного туру складає близько 100 доларів, в які входять: прокат інвентаря, харчування та переміщення від локації до локації. Дістатися до місць прокату можна з міста Плайя-де-Кармен.

Галапагоський архіпелаг, Еквадор

Мабуть, самий екстремальний і небезпечний дайвінг можливий у водах Еквадору. Справа в тому, що населення підводного світу в тутешніх краях складається з акул-молотів, білоперих акул і морських черепах. Всі ці тварини досить агресивні, а значить занурення можливо тільки при наявності супроводжуючого. Серед інших причин, що ускладнюють занурення в цих водах, можна виділити і температуру води, яка залишається стабільно низькою протягом року, і наявність сильних підводних течій.

Відео — Дайвінг в Еквадорі

Але подолання всіх цих труднощів варто того, щоб побачити головну пам’ятку вод Еквадору — величезну кількість флуоресцентних ракоподібних, які висвітлюють узбережжя і гладь води в нічний час. Найчастіше екскурсії починаються в післяобідній або вечірній час саме для того, щоб туристи своїми очима побачили це дивовижне природне явище.

Мис Джексон, Нова Зеландія

Причиною раптової любові до окремого мису біля берегів Нової Зеландії став крах радянського лайнера «Михайло Лермонтов». З далекого 1986 року, коли сталася ця трагедія, пройшло багато років, місце поступово обростала коралами, водоростями і завоювало славу серед туристів зі всього світу.

дайвінг в Новій Зеландії
занурення під воду в Новій Зеландії
підводний світ Нової Зеландії

Напрямок в дайвінгу, який передбачає відвідування затонулих суден і кораблів, отримав назву — wreck-дайвінг. Прихильники такого роду подорожей щороку вирушають у великі міста Нової Зеландії і звідти, часто курсують пороми, в напрямку мису Джексона. Саме в районі цього природної будови на 35-метровій глибині спочиває затонулий круїзний лайнер, який отримав серед місцевих назву «Радянський Титанік».

Фуджейра, ОАЕ

Східне узбережжя ОАЕ можна з упевненістю назвати підготовчим етапом для всіх дайвінгістів світу. Більшість досвідчених нирців починали занурення саме в цьому місці. Справа в тому, що влада Фуджейри дозволила не тільки щорічно проводити збори дайвінгістів на території адміністративної одиниці, але і віддала наказ про зведення штучних рифів для туристів.

занурення під воду в ОАЕ
дайвінг в Фуджейрі
дайвінг в ОАЕ

Така політика щодо туризму принесла свої плоди і сьогодні на східному узбережжі ОАЕ збираються новачки зі всього світу. Вартість одного занурення тут, враховує рівень підготовки туристів, і становить 60 доларів. У цю вартість входять інструктаж і пробне занурення з інструктором.

Відео — Круте занурення в Еквадорі

Незважаючи на те, що організація підводного туризму дуже важка задача навіть для досвідчених нирців, сучасна дайвінг-культура стрімко розвивається і завойовує все більше послідовників по всьому світу. Функціонуючі дайвінг-центри, пункти оренди обладнання і костюмів — все це дозволяє абсолютно кожному, хто бажає зануритись на глибину і своїми очима побачити зовсім інший світ.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
viber