Аравійський півострів на карті світу в змозі показати навіть завзятий трієчник. Однак не всі звертають увагу на скупчення островів на схід від Саудівської Аравії. А дарма, адже Бахрейн (а саме він там і розташувався) — дивовижна країна.
Що за «дивина» така?
Бахрейн — воістину чудова країна, адже вона єдина острівна в арабському світі. У дослівному перекладі означає «два моря», хоча територія омивається лише Перською затокою. З півостровом з’єднується за допомогою автомобільного мосту. У розпорядженні Королівства Бахрейн 33 острови.
Відео — Оглядова подорож по Манамі (Бахрейн)
Найбільше місто і столиця одночасно — Манама. Державною валютою виступає бахрейнський динар.
Клімат в країні тропічний, тому тим, хто не переносить суворого зимового холоду, варто на цей сезон приїжджати до Бахрейну. У січні середні температурні показники становлять 17°С. Найбільш спекотний літній місяць – липень, коли стовпчики термометрів показують до 40°С. Влітку вологість повітря підвищена, що робить життя в Бахрейні в цей час просто нестерпним.
Як дістатися до Бахрейну?
Бажаєте пізнати душу Близького Сходу, не жертвуючи при цьому європейським комфортом? — Вам пряма дорога в королівство. Громадянам України знадобиться віза в Бахрейн, отримати яку зовсім не складно. Ось два способи оформлення:
Легкий — поставити візу безпосередньо в аеропорту після прильоту. Єдиний нюанс: доведеться потурбувати приймаючу сторону (туристичну компанію, готель, друга, який проживає в країні, тощо) та оформити дозвіл у місцевому МВС. Для цього заздалегідь відправте факс представнику приймаючої сторони, де вкажіть повну інформацію про рейс та додайте копію першої сторінки закордонного паспорта. Далі уповноважена особа відвідує управління МВС і отримує відповідний дозвіл. Зверніть увагу: якщо ви незаміжня пані до 40 років, та збираєтеся летіти в країну без чоловічого супроводу (обов’язково найближчі родичі — батько, брат), цей спосіб не підійде, вас не пустять на територію королівства. Відмова очікує і осіб з візами Ізраїлю в паспорті;
Надійний — оформити візу заздалегідь в посольстві або через турагентство. Важливо: посольство Бахрейну в Україні поки що не створене, тому з цим питанням доведеться звернутися до Москви.
Посольство Бахрейну в Москві
Зважилися вполювати нові враженнями в цій сонячній державі? Тоді поспішайте забронювати квитки на літак. Прямих авіарейсів в Бахрейн з Києва немає, тому обирайте авіакомпанію з прийнятними пересадками. Пропонують перельоти через Стамбул, Абу-Дабі, Франкфурт-на-Майні, Мінськ, Дубай, Амстердам (в залежності від маршруту перевізника).
Де зупинитися?
В готелях Бахрейну ви відразу відчуєте себе персонажем східної казки, адже тут навіть повітря просочене розкішшю, не говорячи вже про навколишню обстановку. Серед безлічі місць, де зупиняються туристи, виділяються три готелі:
Ramada. Це готель, послугами якого користуються переважно ділові люди. На території розташовані бенкетний зал та кімната для конференцій. Продуманий сервіс для подорожуючих з дітьми. Надається спеціальна ігрова кімната для малюків. Важливо: домашнього улюбленця доведеться залишити в рідній країні, оскільки розміщення з домашніми тваринами в Ramada Hotel не допускається.
Бажаєте з головою поринути в казку і відчути себе господарем палацу? Комплекс розкішних віл Al Areen Palace&Spa гостинно відкриє вам двері. У дизайні кожного будинку гармонійно поєднуються тонкі східні риси та сучасні деталі. На території комплексу розташовані ресторани, дитячий клуб, басейни, тенісні корти, Спа-центр.
Віддаєте перевагу проживанню на пляжі і прагнете насолоджуватися відблисками сонця у воді — зупиніть свій вибір на готелі Novotel Al Dana Resort. Море менш ніж в 200 метрах. Номери укомплектовані добротними меблями і технікою, на території обладнані зали для бізнесу та розваг, працюють дитячі ігрові.
Причини для візиту
- Розвинена туристична інфраструктура в поєднанні з доступною вартістю відпочинку;
- Шанс поєднувати приємне з корисним, влаштувавшись на роботу. Існує попит на працівників у сфері обслуговування. Можливе переведення в дочірнє підприємство в Бахрейні зі збереженням посади з великої компанії. Примітним є той факт, що молодим дівчатам знайти роботу простіше, але незаміжніх сюди не пускають;
- Бахрейн – тиха гавань у сфері фінансів. Тут великий вибір офшорних установ, які здатні зацікавити бізнесменів.
Відео — Унікальний торговий центр в Бахрейні
Особливості національної кухні
Поширені страви на території Бахрейну підживлені арабськими традиціями. Однак відвідування країни туристами внесло зміни і в гастрономічну сферу: в ресторанах і кафе можна знайти повний спектр не тільки азіатських, але і європейських страв.
Впливають на традиційну кухню і географічні нюанси. Всього 9% територій придатні для занять сільським господарством. Тому місцеве населення вирощує із фруктів — цитрусові, манго, банани, фініки, гранати, а з овочів — огірки і помідори. Що стосується м’яса, то в Бахрейні розводять овець, кіз і велику рогату худобу. В надлишку і морепродукти. Решту продуктів доводиться імпортувати.
Основу національних страв складають такі продукти: м’ясо, риба, кисломолочні продукти, фініки, рис, сир. Традиційною їжею вважаються кебаб, кускус, таріт, м’ясні супи, численні види плову. Гарнір — салат зі свіжих овочів або рис. Вживаючи страву, приготуйтеся відчути насичений смак приправ – місцеві жителі їх не шкодують. На десерт подають солодкий рис і фініки.
Цікавий факт: попри те, що в країні панує іслам, продавати алкогольні напої не заборонено. Відчути смакову екзотику допоможуть місцеве пиво і арак (анісова горілка, вироблена з винограду).
Місць для перекусу в Бахрейні предостатньо. Однак будьте пильні, відвідуючи маленькі і недорогі кафе: вас легко можуть там надурити.
Основні визначні пам’ятки
|
|
Цікаві факти
- Один з етапів всесвітньо відомої Формули-1 проходить на території Середнього Сходу і називається Гран-прі Бахрейну;
- Прагнучи привезти з подорожі якомога більше фотокарток, не наводьте об’єктив фотоапарату на палаци, підприємства, що спеціалізуються на виробництві нафти і газу, військові об’єкти, урядові будівлі і місцевих жителів без попереднього узгодження;
- За легендою, в межах Бахрейну зеленіли біблійні сади Едему. Свідченням того називають дивовижну акацію, котра самотньо росте посеред пустелі. Зараз її іменують Деревом життя і вважають своєрідним символом королівства;
- Принцеса Бахрейну Нура Бінт Ібрахім Аль-Халіфа кілька років тому потрапила в скандальну історію, що завершилась судом. Безтурботне життя їй, мабуть, було не до душі, тому дівчина подалася в секретні агенти поліції. Її звинуватили у застосуванні тортур до ув’язнених, затриманих за антиурядові виступи. Однак пізніше суд виправдав члена королівської родини, не знайшовши складу злочину.