21/05/2017

Безвізовий режим з ЄС: як тепер українцям подорожувати до Європи без віз

Очікуваним, бажаним або багатостраждальним, яким його тільки не називали українці та представники ЗМІ. Газети рясніли заголовками «Безвізовий режим Україна-ЄС гряде!». Так чи інакше, але буквально пару днів тому ми почули заповітні слова з телеекранів: «Безвізовий режим з Європою буде!». Але, як би давно ми це не обговорювали і не мріяли їздити за кордон без віз, не всі чітко усвідомлюють, що таке «безвіз» і які його умови.

Спробуємо сьогодні розібратися в основних умовах, правилах, позитивних і негативних сторонах безвізового режиму з ЄС.

як тепер українцям подорожувати до Європи без віз

Підґрунтя

У 2010 році Петро Порошенко, який займав тоді пост міністра закордонних справ України, заявив про те, що Україна знаходиться в кроці від отримання безвізового режиму з ЄС. Тоді це здавалося чимось захмарним і не зовсім зрозумілим. Але з кожним роком українцям все більше подобалася ідея про безвізовий режим для України з ЄС. Далі йшли складності і політичні перипетії, про які тут згадувати не хочеться.

Пропонував ЄС безвізовий режим — Україна, в свою чергу, не завжди могла виконати необхідні вимоги. І коли Петро Порошенко став Президентом, всі з благоговінням згадали про його яскраву обіцянку. Кожен другий твердив: «Коли в Україні буде безвізовий режим з Євросоюзом?». Кілька разів Європейський Союз скасовував або припиняв процес введення безвізу. У листопаді 2016 року ЄС ненадовго заблокував ратифікацію Угоди про асоціацію «Україна-ЄС».

Нинішнє положення справ

Останні новини про безвізовий режим повідомляють, що документ був підписаний. Через кілька днів після закінчення Євробачення-2017, а саме 17 травня. Президент України Петро Порошенко, голова Європарламенту Антоніо Таяні і представник головуючої Мальти підписали рішення про безвізовий режим України з Європою. За всіма правилами європейського законодавства, це рішення повинно бути опубліковано в «Офіційному журналі» ЄС. І через 20 днів після друку рішення набуде чинності. Таким чином, орієнтовно 11 червня почне діяти безвізовий режим України з ЄС.

Це означає, що українці без візи відтепер зможуть відвідувати 30 країн:

Безвізовий режим з ЄС для України стосується не всіх країн. Великобританія, яка виходить зі складу ЄС, та Ірландія мають власну систему міграції, тому сюди віза знадобиться.

Що таке безвізовий режим з ЄС для українців

Отже, переконала Україна ЄС, безвізовий режим буде. А тепер давайте розберемося, які новини про безвізовий режим правдиві, а які — штучна паніка.

Документи

Пакет документів, який необхідний для перетину кордону країн в рамках безвізового режиму такий же, як і той, що ви подаєте в посольство для візи. В обов’язковому порядку у вас повинен бути біометричний закордонний паспорт. Неодмінно важливо перевірити термін його дії — після вашого повернення в Україну він повинен бути дійсний ще три місяці.

Відео — Що потрібно для поїздок в Європу

Термін перебування в ЄС

Перебувати в зоні ЄС ви зможете на умовах стандартної шенгенської візи — не довше 90 днів за період 180 днів. Це означає, що на момент вашого перетину кордону країни ЄС, після вашого останнього візиту повинно пройти мінімум 180 днів. Виключення стосується тільки тих, хто знаходився в ЄС по довгостроковій візі або з дозволом на тривале проживання.

Фінанси

Для того, щоб подолати кордон в будь-яку з країн ЄС, необхідно мати при собі встановлену суму. Наприклад, щоб потрапити в Польщу, треба мати 300 злотих, якщо збираєтеся пробути в країні до трьох днів, а 100 в день, якщо залишаєтеся на більший термін. Їдете в Німеччину — розрахуйте на 45 євро у день і прихопіть ще з собою. Більш повний список можна побачити на офіційному сайті ЄС. Там опублікована карта Європи з зазначенням відкритих до візиту країн та фінансові квоти.

Що ще стосується фінансів — банківські картки. Ми не раз розповідали вам про те, що перед поїздкою за кордон потрібно відвідати банк. Нагадаємо коротко: відвідайте відділення, попередьте про візит в іншу країну і зніміть обмеження. Що стосується виду банківських карток, то країни ЄС використовують карти Visa і MasterCard, які зараз оформляються для кожного українця. Клас карти ви замовляєте індивідуально.

Біометричний паспорт
90 днів в ЄС
Готівку і банківський рахунок

Прикордонний контроль

На кордоні в обов’язковому порядку необхідно пояснити прикордоннику, навіщо і куди конкретно ви вирушаєте. Бажано підготуватися до цього діалогу і заздалегідь упорядкувати в голові відповіді на наступні питання: мета поїздки, строк поїздки, можлива приймаюча сторона, фінансова забезпеченість, програма відпочинку або візиту до близьких. Наступний етап спілкування з прикордонником — надання необхідних документів. В обов’язковому порядку з вас зажадають: біометричний закордонний паспорт і встановлену суму готівкових плюс дані про стан банківського рахунку. Додатково можуть поцікавитися: запрошенням, квитком на захід (якщо ви їдете на виставку або круглий стіл), бронью у готелі, наявністю зворотних квитків, «зеленою картою» для автомобілістів, медичною страховкою. Ймовірність того, що у вас зажадають весь пакет документів, вельми висока. Оскільки в умовах відкриття кордонів для України, ЄС більш скрупульозно поставиться до наших туристім, тому підготуйте все, щоб подорож не завершилася, так і не розпочавшись.

Діти

Якщо ви відправляєтеся в поїздку з дітьми, то подбайте про біометричний паспорт і можливий дозвіл від батьків. Щоб уникнути сумнівів поспішаємо переконати, що діти теж отримують біометричні паспорти. У малюків до 12 років не знімають відбитки пальців, але все ж їх фотографують. А фотографія з електронним чіпом і являє собою основу біометричного паспорта. Якщо ви є супроводжуючим дитини за кордон, не забудьте взяти хоч у одного з батьків нотаріально завірений письмовий дозвіл.

Що вимагають на кордоні з ЄС
Дитячий закордонний паспорт

Автомобіль

Якщо ви перетинаєте кордон країни ЄС на автомобілі, то зверніть на підготовку окрему увагу. Як зібратися в автомобільний тур по Європі — це окрема історія, яка потребує спеціального відношення. Коротко скажемо лише, що слід оформити «Зелену карту». Для тих, хто не знає, пояснимо — це страховий поліс для авто, який допоможе вам при ДТП або банальній поломці авто в країні ЄС.

Основні правила і можливі проблеми

Збираючись в будь-яку країну ЄС, потрібно чітко розуміти, що тут правила дотримуються з особливою суворістю. Важливо запам’ятати, що не можна прострочити час перебування. Якщо вам дано 90 днів за період 180 діб, то на 90-ий день із зони ЄС потрібно виїхати.

Безвізовий режим з ЄС для України забороняє будь яка працевлаштування. Якщо ви приїжджаєте в ЄС без візи, то відпочивайте і насолоджуйтеся проведенням часу. Хочете заробляти тут гроші — оформляйте робочу візу.

Якщо у вас немає паспорта, то в країну ЄС можна потрапити, маючи в своєму закордонному паспорті діючу візу.

Відео — Як буде працювати «безвіз» ЄС для українців

Відмовити в перетині кордонів ЄС в умовах безвізового режиму можуть:

  • особам, засудженим на строк від одного року;
  • підозрюваним у тяжкому кримінальному злочині або потенційно здатним на це;
  • особам, які числяться в списку депортованих раніше з країни ЄС;
  • особам, які порушили правила в’їзду або проживання в країні ЄС.

Якщо ви не входите в цей список і готові дотримуватися порядку, який описаний вище, то Європейський союз з радістю готовий прийняти вас.

Безвізовий режим в Європу для українців — це приваблива перспектива. Оформляйте документи, замовляйте квитки і з 11 червня вирушайте досліджувати Європу.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит: