24/07/2018

Чи потрібен українцям закордонний паспорт для в’їзду в Росію

Останнім часом гостро постало питання — чи потрібен закордонний паспорт для в’їзду в Росію? Це пов’язано з законами, які хотіла прийняти РФ — впускати громадян держав СНД, що не увійшли до Митного Союзу, тільки за закордонними паспортами. Була навіть вказана дата такого нововведення – 1 січня 2018 року, але ухвалення рішення так і не відбулося, законопроект ще в розробці. Однак в Україні вважають доцільним підготуватися до того, що зміни будуть, і в’їзд громадян України здійснюватиметься в Росію із закордонним паспортом.

Правила перетину кордону України з Росією

На даний момент в РФ можна в’їжджати за внутрішнім паспортом або закордонним паспортом, а також за іншими затвердженими у двосторонньому порядку документами.

Врахуйте, що в закордонному паспорті проставляються штампи про факт перетину держкордону. Відповідно, кількість вільних сторінок зменшиться і не кожен захоче мати таку відмітку у своєму документі.

Усі іноземці й українці також, зобов’язані заповнити міграційну картку, яку зазвичай видають прямо в поїзді, літаку або автотранспорті.

Бланк безкоштовний, так що будь-які спроби стягувати за нього гроші – незаконні.

Картку слід зберігати до кінця візиту в Російську Федерацію і пред’явити при виїзді. Заповнювати її можна російською мовою або ж латиницею згідно із закордонним паспортом.

Міграційна карта для в'їзду в Росію

Ваші цілі поїздки повинні збігтися з реальними – це перевіряється Міграційною службою. При зворотному перетині держкордону РФ міграційна картка анулюється незалежно від терміну її дії. При повторному в’їзді потрібно заповнити нову.

Правила перебування українців в Росії такі: якщо плануєте бути в РФ менш ніж три місяці, реєстрація не потрібна, коли візит затягується, потрібно оформити тимчасову реєстрацію.

Важливий нюанс – перебувати в РФ можна 90 діб протягом останніх 180-ти днів, кількість в’їздів-виїздів не лімітовано. Міграційний бланк обов’язково зберігайте до кінця візиту в Росію!

Для роботи потрібен відповідний дозвіл, отримати який можна з внутрішнім українським паспортом. При порушеннях міграційних норм і правил перетину держкордону російською стороною практикуються штрафи і заборони на в’їзд у країну.

Які документи потрібні для перетину кордону з Росією:

Перелік документів, з якими можна потрапити до РФ у 2018 році:

 • Загальногромадянський паспорт України.
 • Закордонний паспорт.
 • Посвідчення члена екіпажу.
 • Службовий/дипломатичний паспорт.
 • Паспорт моряка.
 • Проїзний документ.
Паспорт для в'їзду в Росію

У списку зазначені всі документи, які можуть служити підставою для виїзду в Росію.

Є кілька вимог для перетину держкордону РФ з українським паспортом. Якщо дані до вашого документу внесено друкарським машинним способом, затримок не виникне, якщо від руки – можуть бути проблеми.

Паспорт повинен бути дійсним, тобто після досягнення 25 і 45 років там повинна бути вклеєна нова фотографія і відмітка органу, який оформляв документ.

Паспорт з даними від руки
Паспорт з даними, які вписані від руки — з ним можуть виникнути проблеми на кордоні.
Паспорт з надрукованими даними
Паспорт з даними, які надруковані — впускають без проблем.

Які документи потрібні для перетину кордону Україна – Росія з дитиною

При перетині кордону Україна-Росія з дитиною, вам можуть знадобитися наступні документи:

 • Якщо дитина до 16 років їде з обома батьками, то достатньо свідоцтва про народження або закордонного паспорта.
 • Якщо дитина до 16-ти подорожує з одним з батьків – потрібно нотаріально завірений дозвіл другого батька.
 • Якщо діти молодше 16 років перетинають держкордон з третьою особою – такий дозвіл потрібно від обох батьків.
 • Якщо неповнолітній в’їжджає в РФ з опікуном – потрібно пред’явити Постанову суду про призначення опіки.

Деякі виключення робляться для виїзду жителів Донецької та Луганської областей через складні політичні обставини. Це вирішується на місці в індивідуальному порядку.

Які документи потрібні для виїзду до Росії на автомобілі

Відповідно до Віденської конвенції 1969 року, країни, що підписали її взаємно визнають міжнародні водійські права. Через те, що і Україна, і РФ входять до їх числа, то видане в Україні міжнародне водійське посвідчення дійсне в Російській Федерації.

Документи для автомобілістів:

 • техпаспорт/генеральна довіреність;
 • страховка міжнародного зразка («зелена карта»);
 • російський поліс ОСАГО (купується на держкордоні РФ на термін від 14 днів до 1 року).
страховка міжнародного зразка («зелена карта»)
Страховка міжнародного зразка («зелена карта»).
російський поліс ОСАЦВ
Російський поліс ОСАЦВ.

Для довідки: вартість поліса з мінімальним двотижневим терміном дії в РФ буде коштувати близько 470 грн/1000 руб.

Чи потрібен закордонний паспорт для поїздки в Росію — питання залишиться в підвішеному стані до остаточного прийняття закону. В даний час він не потрібен, проте українцям, які планують регулярні візити в РФ в осяжному майбутньому, варто все ж зробити його, щоб нововведення не стало несподіванкою. Українцям, у кого вже є біометричні або старого зразка закордонні паспорта – турбуватися немає про що. Мови про те, щоб вимагати з українців, що в’їжджають в РФ саме біометрію, поки не йде.

При дотриманні термінів поїздки, вказуванні реальних цілей і своєчасної реєстрації ніяких проблем з відвідуванням РФ в українців не виникає. Ми, як і раніше, можемо їздити в гості, відрядження, на відпочинок, навчання, підвищення кваліфікації, спортивні заходи, обов’язково дотримуючись російського законодавства.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
viber