08/12/2017

Данія – засніжене королівство загадкової Скандинавії

У багатьох Данія асоціюється з казками Андерсена, бронзовою Русалонькою, яка проводжає кораблі в порту Копенгагена, та неймовірно яскравими містами.

Курорти Данії, як і Німеччини, користуються величезною популярністю в Європі. Це пов’язано з особливою культурою та неповторною атмосферою, яка панує в країні. Але якщо про Німеччину більшість мандрівників знає практично все, то що ж з Данією? Розберімось, куди відправитись, що спробувати та подивитись в Данії.

Данія на карті світу

Королівство Данія об’єднує Гренландію та Фарерські острови. Ця країна є частиною грізної та величної Скандинавської сім’ї. Багата історія Данії залишила відбиток на звичках громадян та уклад їх життя.

Очолює державу монарх, попередник якого посприяв входженню Данії до Євросоюзу. Також країна відіграла значну роль у формуванні НАТО та Організації економічного співробітництва.

Данія займає на карті кілька островів – Зеландію, Лоллан, Фюн, Фальстер та Борнхольм, а також півострів Ютландію. Для кращого розуміння зазначимо, що країна розташована між Німеччиною, Норвегією та Швецією. Її загальна площа становить 42 394 км².

Здебільшого тут рівнинний рельєф, спотворений невеликими пагорбами. Взимку не дужу холодно, влітку – не дуже жарко, але вітряно й волого. Вплив океану, зокрема тепла течія Гольфстрім, створює помірний морський клімат з максимальною температурою до 18 °C.

У країні проживає біля 5,5 мільйона мешканців, та понад 80% з них є лютеранами. Це найчисленніша релігійна течія під егідою Данської народної церкви. Але рівень атеїзму у країні також досить великий – майже 20% населення.

Столиця Данії
 Королівство Данія
Міста Данії

 
Розмовляють у країні переважно данською мовою. Але в зв’язку з наближеністю до Німеччини місцеві жителі добре володіють німецькою та англійською мовами.

Пращури сучасних данців – компаньйони вікінгів, які завоювали Європу. Також вони брали участь у Північній семирічній війни, під час якої держава втратила більшість населення. На щастя, на зміну війнам часто приходили спокійні періоди. Особливо шанується в Данії король Фрідріх II, який займався розвитком науки та культури в країні. Саме з його волі була зведена легендарна обсерваторія Ураніборг.

Попри популярні віяння, Данія змогла взяти від прогресу найкраще, але зберегти свою автентичність. На початку минулого століття в країні з’явились перші задатки парламентаризму, з’явилася конституція, яка наділила жінок правами. Після Другої світової війни та участі в створенні НАТО Данія отримала значну допомогу від Америки й поліпшила свої позиції. Як наслідок – розвиток технологій, громадського, культурного та наукового секторів. У 2007 році країна спростила свій адміністративний поділ та згрупувала комуни з 5 основних регіонів.

Великі міста Данії

Копенгаген – столиця Данії та найбільше місто, що займає три острови – Амагер, Зеландію та Слотсхольмен. Тут мешкає майже 1 мільйон осіб, а частина територій має самоврядування.

У столиці здійснюються головні торговельні угоди, найбільші культурні та наукові заходи. Саме Копенгаген зібрав пам’ятки, які цікавлять багатьох туристів. Зокрема, мова йде про Ересуннський міст, резиденцію Хрістіансборг, парк Андерсена та готель Бристоль.

Орхус – східне місто, що займає частину півострова Ютландія. Його населення складає майже 311 тисяч осіб.

Пам'ятки Данії
Данія на карті світу
Королівство Данія

 
Місто було засновано в 984 році, та пережило кілька воєн й епідемію чуми. Серед туристів найбільш популярним є старий район Орхуса. Тут працюють музеї мистецтв та історії науки, є експозиції з військової справи та культури вікінгів. Також він має велику кількість фонтанів та майстерно прикрашену ратушу.

Виборг – північне місто, яке колись було центром Ютландії. Воно займає територію в 1 474 км², на якій проживає близько 37 300 данців. Місто відоме своєю архітектурою (переважно церковною), яка збереглась з давніх часів, та є центром лютеранського євангелічного єпископства. Деякі будівлі дійшли до наших днів, наприклад, крипта собору 1130 року й сьогодні дивує туристів.

Пам’ятки Данії

Музеї, замки та природа Данії – це один великий букет вражень для туриста. Сюди їдуть за старовинною архітектурою та скандинавською історією. Чим відома Данія? Насамперед, замковими комплексами.

Один з них – королівський палац Амалієнборг. Це столичний шедевр у стилі рококо, що складається з чотирьох будівель. Посередині – викладена плиткою та бруківкою площа. Тут не тільки з’являються сотні туристів, але й мешкає королівська сім’я. На відміну від Букінгемського палацу, на територію Амалієнборга пускають гостей. Будівлю спіткала жахлива пожежа, але її майстерно відновили.

Окрім палацового комплексу та прекрасної площі, на території є паркова зона та музейний майданчик. Відвідати їх можна в будь-який час з вівторка по неділю. Час роботи – з 11.00 до 16.00, вартість квитка складає 95 данських крон.

Великі міста Данії
Подорож до Данії

 
Для шанувальників легкого відпочинку в Данії працює аквапарк Лаландія. Він являє собою цілий комплекс з атракціонів та парків, який має власний каток та невелике мотельне містечко. У Лаландію заглядають не тільки туристи, але й численні місцеві жителі. Аквапарк відомий на всю Скандинавію. Він працює круглий рік з 10.00 до 19.00. Вартість квитка становить 220 данських крон для дорослих, 170 – для дітей.

Повертаючись до замків, слід згадати ще одне унікальне місце. Замок Егесков було зведено на півдні Фюна в 1554 році. Частина будівлі знаходиться у воді, тому туристів сюди доставляють човном. Попри озерну красу та мальовничий ліс, замок виконував виключно оборонні функції. Пізніше тут мешкали аристократи. Сьогодні це дивовижне місце просто необхідно побачити. Замок було відремонтовано та доповнено парками, фонтанами й садами. Під час прогулянки парком або підйому на вежі можна відчути себе данським королем.

В Копенгагені існує окрема автономна зона – невелике містечко Християнія. Це так званий місцевий Ватикан, який живе за своїми правилами та внутрішніми законами. У місті багато старовинних будівель, а по вулицях не курсують автомобілі. Вони тут заборонені. Християнія унікальна за своєю суттю, та має багато пам’яток.

 
Данія дуже любить казки, тому запрошує своїх гостей у «Світ Андерсена». Це великий музей, присвячений творчості великого дитячого письменника. Тут вас зустріне восковий Ганс Крістіан, ви зможете побачити обстановку, в якій він писав свої знамениті твори. У музеї представлено експозиції, пересвячені улюбленим героям казок, а також біографії та творчості письменника. Стіни прикрашено численними картинами та ілюстраціями. У цьому будинку дійсно жив Андерсен, і тут досі панує чарівна атмосфера. Працює музей з червня по травень, з 10.00 до 18.00. Вартість квитка становить 60 данських крон.

Шопінг та дегустація

У Данії відбувається справжній шопінг-бум, але він пов’язаний зовсім не з великою кількістю шопоголіків. Країна пронизана маленькими магазинчиками з невеликими прилавками та обмеженими партіями товарів. Зрозуміло, у великих містах для зручності туристів та місцевих жителів працюють торгові центри. Але натовпів ви тут ніколи не побачите – хіба що напередодні Різдва.

Данці цінують антикваріат, ручну роботу та брендові речі. Тут працюють великі мережі бутиків, в яких ціни нижчі, аніж у сусідніх європейських країнах. А невеликі вінтажні лавки подарують вам унікальну дерев’яну шкатулку або мідне намисто ручної роботи. Погодьтесь, ніякі брелоки або магнітики не замінять їх.

Існують два нюанси: торгуватися тут категорично не прийнято, а в невеликому магазинчику можуть відмовитися приймати кредитку.

Данія, страви
Данія, їжа

 
За яскравими враженнями вирушайте до пішохідної зони Строгет у столиці. Саме тут знаходиться найбільша кількість торгових центрів та крамниць. Зверніть увагу на Danish Souvenir Aps. У цьому магазині можна купити сувеніри, які ви бачили в музеї, але за значно нищу ціну.

Що стосується кухні, то в Данії особливою популярністю користуються м’ясо та риба. Не забувайте, данці воювали пліч-о-пліч з вікінгами! Тут дійсно дуже люблять добре поїсти, а потім випити келих хмільного пива. Багато закладів нагадують паби, а от ресторанів з високими стелями та ажурним мереживом небагато. Ціни в Данії досить демократичні, враховуючи розміри порцій у меню.

Місцеві жителі не дуже шанують вегетаріанство, хоча ставляться до нього з розумінням. Але будьте готові, що замість салату офіціант може запропонувати вам шпикачки, рагу зі свинини, тушковану капусту з копченими ковбасками. А на десерт – печений пиріг з яблуками та гарбузом. Ось така вона, данська кухня.

Культурні особливості Данії

Данці – народ, який з великою шаною ставиться до своїх традицій. І справа не тільки в монархії та відреставрованих замках. Місцеві жителі дійсно цінують кожну свою рису та не завжди готові до нового. До речі, навіть Хелловін тут відзначають лише останні кілька років.

Найважливішими подіями є найбільші релігійні свята – Різдво, Великдень, Івана Купала, Масляниця, Новий рік. У ці дні на центральних площах небагато людей, урочистості воліють відзначати в сімейному колі. Також популярністю користується 1 квітня – це свято тут відзначають досить активно.

Але найпрекраснішим святом все ж залишається Різдво. Данія взимку надзвичайно чарівна, а якщо додати різдвяну атмосферу, то вийде неповторне поєднання. На площах встановлюють величезні ялинки, вітрини всіх маленьких ресторанчиків та магазинчиків рясніють гірляндами. А перехожих деколи пригощають чаєм та печивом. Запах солодощів та печеного м’яса, переливи гірлянд на озерній гладі – саме так виглядає данське Різдво.

Пам'ятки Данії
Данія на карті світу
Королівство Данія

 

Окрім сімейних традицій у Данії існують й інші цікаві особливості. Пам’ятаєте сцену з фільмів, де вранці назустріч листоноші несеться пес, щоб нагавкати на нього або збити з ніг? Так от, в Данії такого трапитися не може – псам заборонено гавкати на листоношу. Щоб вирішити цю проблему всім співробітникам видають «смакоту для тварин». Таким чином собакам намагаються догодити та втихомирити.

У деяких містах Данії 16-річні хлопці разом з батьками та іншими старшими товаришами відправляються полювати на китів. Своєрідний обряд ініціації, що залишився данцям від предків.

Плануємо подорож до Данії

Для того щоб відвідати Королівство Данія український турист повинен оформити шенгенську візу. Зробити це можна у візовому центрі або у данському консульстві в Києві.

Авіапереліт з України в Данію здійснюється як прямими рейсами, так і з пересадками. Вартість прямих квитків складає 1 800 гривень й вище, з пересадкою (Варшава, Рига, Стокгольм) – від 5 000 гривень.

Існують як прямі, так і транзитні тури. Часто туристів везуть по Східній Європі, а ті, хто хоче залишитись в країні довше, беруть прямі рейси. Вартість туру в Данію становить біля 40 000 гривень з людини.

Готелі Данії мають кілька категорій. Частина з них – це невеликі мотелі сімейного типу, але є й висококласні готелі з прекрасним європейським сервісом. Їх вартість становить 3 000 грн/ніч.

Плануючи подорож, обов’язково поцікавтесь митними правилами. Наприклад, з Данії можна вивезти до 1 літра міцного алкоголю та до 2 літрів вина або лікеру. Ввозити можна не більше 50 сигар, не більше 200 грамів кави та 250 мл духів. З такими особливостями слід ознайомитися заздалегідь.

Відпочинок в Данії – це одночасно європейська казка та скандинавське випробування на міцність. Тут вас чекають консервативні, але дуже гостинні люди, архітектурні шедеври та неповторна національна культура. Данія й туризм дуже добре поєднуються, тому ми сподіваємось, що ви відкриєте для себе цю країну з величезним задоволенням!

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber