Туристичні оператори все частіше пропонують українцям відправитися на курорт в Домініканську республіку. Що ж таке — Домінікана, крім мальовничих пляжів з туристичних буклетів, реклами майстер-класів з дайвінгу і привабливих пейзажів гаїтянського узбережжя? Давайте спробуємо розібратися.
Що таке Домінікана?
Домініканська республіка — це країна в Карибському морі, розташована на острові Гаїті. Вперше вона виникала на світовій історичній сцені в кінці XV століття, коли на цю територію прибув Христофор Колумб. Два століття тут проживали іспанці,
далі — французи. Ці землі пережили грандіозну революцію, внаслідок якої на Гаїті виникла незалежна Домініканська республіка. На жаль, на незалежність зазіхали інші країни, тут керували Іспанія та США, а повноцінну свободу і демократію принесла Громадянська війна 1966 року.
Зараз країна є найбільшою державою Гаїті і займає площу в 48 730 кілометрів квадратних. Домінікана межує з Республікою Гаїті та Пуерто-Ріко. З різних сторін держава омивається протокою Мона, Карибським морем і Атлантичним океаном.
Незважаючи на те, що тут панує тропічний клімат, Домініканська погода не має холодного періоду року. У середньому термометр показує близько 26 градусів за Цельсієм, а нижче 0 ніколи не опускається.
Адміністративно республіка поділена на 31 провінцію і Національний округ. Тут проживають більше 10 мільйонів чоловік, 95,2% яких є християни. Переважно тут говорять іспанською, але в окремих регіонах можна зустріти людей, які спілкуються креольською та англійською мовами.
Найбільші міста
Санто-Домінго — це столиця Домінікани, заснована в 1496 році Бартоломео Колумбом. Тоді місто мало назву Нова Ізабелла, але пізніше його перейменували в Сьюдад-Трухільо. Тільки в 1961 році столицю назвали Санто-Домінго, в честь Святого Домініка. Ще в XVI столітті місто назвали столицею колоній Нового світу. У Санто-Домінго дивно і чудово, оскільки після різних історичних подій архітектура змішалася в дивовижну картину. Видніються хати готичного стилю і собори арабського колориту. Неодмінно огляньте: фортецю Осама, палац Каса-де-Енгомбе, маяк Колумба, музей сучасного мистецтва і колоніальне місто Санто-Домінго.
Відео — Огляд Санто-Домінго
Сальвалеон-де-Ігуей — одине з найбільших міст Домініканської республіки, засноване в 1494 році. Його назвали на діалекті індіанців «місце де сходить сонце», адже світанки тут дійсно прекрасні. Туристи їдуть сюди десятками сотень, адже район Пунта-Кана — один з найпопулярніших в країні. До речі, на курорт Пунта-Кана Домініканська республіка робить великі ставки та якісно організовує туристичну інфраструктуру. Тут незліченна кількість пляжів і мальовничих парків. Обов’язково відвідайте заповідник «Індігенус Айс» і центр містечка, де видніються прекрасні церква і колодязь Святої Діви Ла Альтаграсія.
Мока — ще одне велике місто Домінікани, яке слугує сільськогосподарським центром країни. Його називають «Вілла героїв», оскільки тут народилися і проживали видатні правителі республіки Рафаель Трухільо і Уліссес Еро. Якщо опинитеся в Мока, прогуляйтеся до церкви Найсвятішого Серця Ісуса і пройдіться по затишним паркам.
Бока-Чіка — місто, що виросло з невеликої громади і вражає своїми краєвидами. Заснували його пізніше інших — в 1779 році. Але з тих пір територія помітно зросла, а інфраструктура досягла значного рівня розвитку. Зараз туристів, що приїжджають в Бока-Чіка, запрошують вирушити на острів Ла-Матіка, позасмагати на пляжі Плайя-Андрес і відвідати бейсбольне місто Сан Педро-де-Макорікс.
Пам’ятки Домінікани
Альтос-де-Чавон — це одне з найпопулярніших місць серед туристів в Домініканській республіці. Для приїжджих тут відтворили старовинне село, воно виглядає так само, як у Середньовіччі. Проект був створений в 1966 році, коли магнат Чарльз Бладорн відвідав тутешні цукрові плантації і надихнувся красою домініканських пейзажів. Місцеві розповідають, що це село Чарльз збудував, щоб порадувати свою доньку. Історики ж схиляються до версії про те, що цю територію забудували для американських туристів, щоб їм легше було пізнавати культуру і традиції Домініканської республіки. Так чи інакше, але Альтос-де-Чавон — це унікальне архітектурне та історичне явище, обов’язкове до відвідування. Тут побудований амфітеатр за старовинними проектами, вулички викладені бруківкою, а в центрі міста височіє церква Святого Станіслава. «Місто художників», як називають Альтос-де-Чавон, може похвалитися музеєм археології, де можна побачити рідкісні експонати та артефакти, які розповідають про первісний період Домінікани.
Відео — Альтос де Чавон — місто художників
Національний парк Лос-Айтисес — це той самий приклад унікальної середземноморської природи, де можна відпочити і душею, і тілом. У 1976 році на півострові Самана виник величезний парк, що займає 200 квадратних метрів і вражає багатством флори і фауни. Поряд з готелями і ресторанчиками знаходяться великі території з дикими тваринами. А ще можна відчути себе
спелеологами — опуститися в одну з тутешніх печер, на стінах якої ви обов’язково побачите написи перших індіанців.
Ще один парк, куди варто прогулятися національний парк Ель-Чоко, який займає майже 80 квадратних кілометрів. Він оточений лагунами Кабарет і Голет, чому тут панує приємна прохолода і легкий аромат середземномор’я. Крім милування пасовищами і огляду клумб з орхідеями, можна зануритися в підземний басейн з аквалангом. Якщо ви ризикнете — вам відкриється захоплюючий підводний світ старовини. Підготуйтеся приїхати сюди дня на три, оскільки за добу оглянути парк практично нереально. Тут дуже багато цікавих куточків і яскравих природних скарбів.
Країна має досить багато затишних вуличок, будиночків і церков, але головною визначною пам’яткою є пляжі Домінікани. Познайомитися тісно з культурою республіки можна, зігравши весілля в Домінікані. Це буде незабутня подія, адже природа і блакитні чисті пляжі з рифами і барвистими рибками — створені для закоханих.
Куди заглянути після екскурсії?
Приймає Домінікана тури практично щодня, адже тут звикли до гостей і серйозно заробляють на них. Тому магазини і ресторани пропонують широкий асортимент товарів, послуг, сувенірів та частувань.
Якщо ви хочете обзавестися приємними сувенірами домініканських майстрів, приємно провести час і просто спробувати місцеву кухню, то запам’ятайте кілька точок:
- Якщо опинитеся в Пунта-Кані, то зазирніть в торгово-розважальний комплекс Плаза Баваро. Великий магазин з незліченною кількістю торгових рядів, лавок і просто прилавків. Після відкриття о 9:00 годині ранку тут набирається ціла юрба туристів і місцевих жителів. Обов’язково придбайте картини та сувеніри ручної роботи, такі подарунки неодмінно оцінять ваші друзі і родичі.
- Якщо хочете бути схожими на місцевих жителів, то сходіть на Блошиний ринок Ель Кортесіто. Саме там продають яскраві костюми та прикраси з підручних природних матеріалів.
- У пошуках місцевої кухні необов’язково йти в кафе або ресторан, достатньо зайти до супермаркету Іберія, де продаються різноманітні сорти місцевого пива і дуже смачні морепродукти.
- Хочете розслабитися за столиком і випити келих вина, то відвідайте один з домініканських ресторанчиків. Плюс середземноморської кухні — велика кількість морепродуктів, фруктів і незліченних спецій. Місцеві жителі радять обов’язково спробувати коржі з маніока і печені зелені банани. Після цього замовте м’ясний суп Асопа і свинину Пуерко-ен-пуйя. Саме таке меню можна знайти практично у всіх ресторанах республіки.
- Цінителі високої, а головне, смачної кухні, радять відвідати ресторани: Las Palmas в Байяибе, Pierre et Vanina і Restaurant Casa Veintiuno в Сосуа. Середній чек обходиться зазвичай в 30-50 доларів. Обов’язково замовте столик заздалегідь, інакше можна залишитися без вечері в один з прекрасних домініканських вечорів.
- Хочете повечеряти дешевше і атмосферніше, то для вас відкриті двері у всіх невеликих кафешках і пабах.
Туристам на замітку
Відпочинок в Домінікані починається з приємного бонусу ще в Україні — нашим туристам не потрібна віза для відпочинку в республіці. Щоб спокійно здійснити свій Домінікана-тур і пройти кордон, досить мати закордонний паспорт, квитки в обидві сторони і гроші з розрахунком по 50 доларів на день перебування. В аеропорту Домінікани необхідно буде ще придбати туристичну карту, яка коштує 10 доларів, і заповнити міграційну картку. З усіма цими документами ви можете без проблем перебувати в Домінікані до 60 днів. Захочете залишитися на більш тривалий строк — доплатіть 250 песо і продовжуйте насолоджуватися красою Гаїті.
Чим радує ще Домінікана – великою кількістю хороших готелів. Наприклад, ви можете обрати готель Billini Hotel в Санто-Домінго з хорошими умовами розміщення. Вартість номера тут складе 5600 гривень на добу. В Casa Colonial Beach & Spa, який знаходиться в Пуерто-Плата, ціна близько 8000 гривень за добу. Більш високі стандарти послуг в готелі Casas del XVI в Санто-Домінго, доба коштує близько 12000 гривень.
Вирушайте в Домінікану і насолоджуйтеся неповторним відпочинком в колоритній і багатогранній країні. Час тут тече по-своєму — яскраво, незабутньо і насичено.