Якщо ви збираєтеся в далеку дорогу, але не можете залишити улюблену собаку або кота на піклування сусідам, готуйтеся ґрунтовніше. Транспортування тварин дозволено в будь-якому випадку, але є ряд умов, правил і норм, яким потрібно слідувати. Не кажучи вже про постійну увагу до переляканого вихованця. А може ваш пухнастий друг любить все нове? Тоді усе набагато легше, залишилося лише оформити ряд документів. Давайте розбиратися, як знизити стрес і зробити все правильно.
Перевезення тварин через кордон і усередині країни – загальні правила
В першу чергу, перед поїздкою варто ознайомитися з законодавчими постановами. Існують правила, встановлені Кабінетом міністрів, а також ряд законів кожної окремої держави.
Правила транспортування чітко вказують ряд причин, коли тварин не можна перевозити в громадському транспорті будь-якого роду.
- хворих тварин, які відчувають біль від пересування;
- тварин з серйозними пораненнями;
- цуценят і кошенят до 56 днів без супроводу матері;
- вагітних тварин в період останнього триместру.
Крім цього, законодавство будь-якої країни вимагає від господарів домашніх тварин наявність ветеринарних документів. Мова йде про міжнародний ветеринарний сертифікат та ветеринарне свідоцтво, а також ветеринарно-санітарний паспорт.
Для оформлення документів слід звернутися у ветеринарну клініку. З твариною буде проведена робота – огляд, дегельмінтизація, при потребі зроблять ряд щеплень від сказу та інфекцій. Після огляду та можливих аналізів в паспорт будуть внесені всі необхідні дані. У разі, якщо ви з твариною відправляєтеся в одну з країн Європейського Союзу, ви повинні чипувати свого вихованця. Вживлення чіпа з кодом даних – вже звичне, хоч і не широко розповсюджене явище в Україні. Але без внесення тварини в електронну базу даних вас не пропустять через кордон.
Тому краще витратити трохи часу, оформити всю необхідну документацію і переконатися у здоров’ї свого вихованця. Це не тільки спростить процес переходу кордону, але і надалі додасть впевненості в безпеці вашої тварини.
Ветеринарна довідка для перевезення тварин – це обов’язковий документ для будь-яких поїздок з домашнім вихованцем.
Правила перевезення тварин у літаку
В силу популярності авіаперельотів, всі нюанси подорожі давно вирішені на міжнародному рівні. І це стосується навіть правил перевезення домашніх вихованців. Крім основних загальноприйнятих правил існують внутрішні регламенти окремо взятих авіакомпаній. Тому перед замовленням квитка рекомендуємо заглянути на офіційний сайт свого авіаперевізника та ознайомитися з правилами.
Тварини, яких допустимо провозити в салоні літака:
- Службових собак під наглядом кінолога та собак-поводирів. І ті, і інші в обов’язковому порядку повинні бути у нашийнику і наморднику, протягом усього польоту їх прив’язують до ніжки крісла самого пасажира.
- Невеликих тварин, вага яких разом з контейнером не перевищує 8 кілограмів.
Інших собак і кішок, чия вага перевищує 8 кілограмів, перевозять у вантажному відсіку в спеціальних клітках або контейнерах.
Перевезення кішок і собак в літаку по Україні вимагає наступних документів:
- ветеринарне свідоцтво №1;
- довідка про вакцинацію від сказу.
Для польотів міжнародними рейсами вам додатково знадобляться:
- Міжнародний ветеринарний сертифікат на основі свідоцтва та довідка про те, що вихованець не представляє племінної цінності.
Можуть знадобитися інші довідки та свідоцтва, які необхідні в конкретній країні, тому краще заздалегідь ознайомитися з законами та правилами потрібної держави.
Вага тварини в контейнері не оплачується як звичайний багаж. Розрахункова вартість вихованця в клітці здійснюється за визначеними тарифами, які також потрібно уточнювати на офіційному сайті авіакомпанії.
Перевезення тварин у потязі
Як і у випадку авіакомпаній, вся детальна інформація про те, як здійснюється перевезення домашніх тварин, розміщена на офіційному сайті Української залізниці.
Основні правила:
- Квиток для тварин на поїзд не потрібен – їх оформляють як багаж.
- Провезення тварин у вагонах підвищеного комфорту заборонено в більшості поїздів, вихованців допускають лише в купе і плацкарти.
- Якщо ви їдете в купе з великою собакою (вище 45 сантиметрів) – викуповуєте всі місця в купе і доплачуєте за вихованця як за 20 кілограмів багажу.
- На одне купе допустима наявність однієї великої або двох невеликих собак.
- Якщо ви їдете в плацкарті, то великий пес буде перевозитися у тамбурі в наморднику і на повідку. На один тамбур – не більше одного пса.
- Можна везти до двох маленьких собак на одного пасажира в плацкарті, за умови наявності корзини чи клітки.
- Перевезення кішок в поїзді дозволяється також з обов’язковою наявністю контейнера та ветеринарної квитанції.
- При покупці квитка ви отримуєте код для отримання багажної квитанції. При отриманні квитанції уточніть, що везете тварини – вам буде виданий спеціальний документ.
- Разом з квитком і багажною квитанцією ви пред’являєте провіднику ветеринарний паспорт і довідку про наявність всіх необхідних щеплень.
Відео — Способи перевезення кішок у різному транспорті
Перевезення тварин в автобусі
На відміну від авіатранспорту або залізниці, правила автобусних перевезень чітко не регламентуються стосовно вихованців, тому кожен перевізник встановлює власні правила, цінову політику і заборони в цілому. Таким чином, перевезення собак і кішок в автобусі може зажадати додаткового квитка.
Точно можна сказати лише одне – ґрунтуючись на ряді законодавчих актів Кабміну можна вимагати посадки з твариною в автобус. Потрібно дотримуватися основних правил, такі як намордник і повідець, а також наявність ветеринарного паспорта. Купіть клітку і зробіть всі щеплення перед тим, як перевезти кішку в автобусі.
Деякі перевізники вимагають від пасажирів купівлі окремого квитка для вихованця, інші ж, подібно авіакомпаніям, оформляють клітини як багаж. В даному випадку наполегливо рекомендуємо вирішувати питання та уточнювати правила безпосередньо у представників компанії.
Транспортування вихованців у таксі
Після прибуття в інше місто або навіть країну, перше чим користується турист, це таксі, але далеко не всі машини вирішуються брати тварину. Основні правила тут діють, як і в будь-якому іншому транспорті – наявність повідка, намордника і клітини. Важливо, щоб тварина не могла переміщатися по салону і заважати водієві здійснювати рух.
Документи таксисти запитують рідко, але наявність ветеринарного паспорта може часом стати вирішальним аргументом у суперечці. Також при замовленні машини слід відразу уточнити, що ви прямуєте з вихованцем – можливо, вам вишлють спеціальну машину з великим салоном для комфорту. Ряд служб, таки як Uber, пропонують спеціалізоване транспортування пасажирів з тваринами у відповідності з базовими нормами.
Відео — Як перевезти кішку через кордон
Звісно, що перевезення тварин в літаку, в поїзді, в автобусі або навіть в метро – це стрес, як для самого пасажира, так і для його вихованця. Будьте уважні в оформленні документів і слідкуйте за своєю твариною. За 5-6 годин до відправлення переставайте давати улюбленцю їжу, за 10-11 годин обмежте питво. І побільше приділяйте вихованцеві уваги в дорозі, подібна зміна середовища і постійний потік звуків, запахів і людей обов’язково буде шоковим чинником. Особливо для кімнатних котиків і невеликих домашніх собачок. При уважному ставленні до вихованця і дотриманні правил перевезення тварин за кордон або просто в сусіднє місто пройде легко і без проблем.