25/02/2018

Готуємося до поїздки з домашнім вихованцем – правила перевезення тварин у літаку, поїзді та іншому транспорті

Якщо ви збираєтеся в далеку дорогу, але не можете залишити улюблену собаку або кота на піклування сусідам, готуйтеся ґрунтовніше. Транспортування тварин дозволено в будь-якому випадку, але є ряд умов, правил і норм, яким потрібно слідувати. Не кажучи вже про постійну увагу до переляканого вихованця. А може ваш пухнастий друг любить все нове? Тоді усе набагато легше, залишилося лише оформити ряд документів. Давайте розбиратися, як знизити стрес і зробити все правильно.

Перевезення тварин через кордон і усередині країни – загальні правила

В першу чергу, перед поїздкою варто ознайомитися з законодавчими постановами. Існують правила, встановлені Кабінетом міністрів, а також ряд законів кожної окремої держави.

Перевезення тварин через кордон
Перевезення тварин через кордон

Правила транспортування чітко вказують ряд причин, коли тварин не можна перевозити в громадському транспорті будь-якого роду.

 • хворих тварин, які відчувають біль від пересування;
 • тварин з серйозними пораненнями;
 • цуценят і кошенят до 56 днів без супроводу матері;
 • вагітних тварин в період останнього триместру.

Крім цього, законодавство будь-якої країни вимагає від господарів домашніх тварин наявність ветеринарних документів. Мова йде про міжнародний ветеринарний сертифікат та ветеринарне свідоцтво, а також ветеринарно-санітарний паспорт.

Для оформлення документів слід звернутися у ветеринарну клініку. З твариною буде проведена робота – огляд, дегельмінтизація, при потребі зроблять ряд щеплень від сказу та інфекцій. Після огляду та можливих аналізів в паспорт будуть внесені всі необхідні дані. У разі, якщо ви з твариною відправляєтеся в одну з країн Європейського Союзу, ви повинні чипувати свого вихованця. Вживлення чіпа з кодом даних – вже звичне, хоч і не широко розповсюджене явище в Україні. Але без внесення тварини в електронну базу даних вас не пропустять через кордон.

міжнародний ветеринарний сертифікат
Ветеринарний паспорт
ветеринарне свідоцтво

Тому краще витратити трохи часу, оформити всю необхідну документацію і переконатися у здоров’ї свого вихованця. Це не тільки спростить процес переходу кордону, але і надалі додасть впевненості в безпеці вашої тварини.

Ветеринарна довідка для перевезення тварин – це обов’язковий документ для будь-яких поїздок з домашнім вихованцем.

Правила перевезення тварин у літаку

В силу популярності авіаперельотів, всі нюанси подорожі давно вирішені на міжнародному рівні. І це стосується навіть правил перевезення домашніх вихованців. Крім основних загальноприйнятих правил існують внутрішні регламенти окремо взятих авіакомпаній. Тому перед замовленням квитка рекомендуємо заглянути на офіційний сайт свого авіаперевізника та ознайомитися з правилами.

Тварини, яких допустимо провозити в салоні літака:

 • Службових собак під наглядом кінолога та собак-поводирів. І ті, і інші в обов’язковому порядку повинні бути у нашийнику і наморднику, протягом усього польоту їх прив’язують до ніжки крісла самого пасажира.
 • Невеликих тварин, вага яких разом з контейнером не перевищує 8 кілограмів.

Інших собак і кішок, чия вага перевищує 8 кілограмів, перевозять у вантажному відсіку в спеціальних клітках або контейнерах.

Перевезення кішок і собак в літаку по Україні вимагає наступних документів:

 • ветеринарне свідоцтво №1;
 • довідка про вакцинацію від сказу.

Для польотів міжнародними рейсами вам додатково знадобляться:

 • Міжнародний ветеринарний сертифікат на основі свідоцтва та довідка про те, що вихованець не представляє племінної цінності.

Можуть знадобитися інші довідки та свідоцтва, які необхідні в конкретній країні, тому краще заздалегідь ознайомитися з законами та правилами потрібної держави.

Вага тварини в контейнері не оплачується як звичайний багаж. Розрахункова вартість вихованця в клітці здійснюється за визначеними тарифами, які також потрібно уточнювати на офіційному сайті авіакомпанії.

Правила перевезення тварин у літаку
Правила перевезення тварин у літаку

Перевезення тварин у потязі

Як і у випадку авіакомпаній, вся детальна інформація про те, як здійснюється перевезення домашніх тварин, розміщена на офіційному сайті Української залізниці.

Основні правила:

 • Квиток для тварин на поїзд не потрібен – їх оформляють як багаж.
 • Провезення тварин у вагонах підвищеного комфорту заборонено в більшості поїздів, вихованців допускають лише в купе і плацкарти.
 • Якщо ви їдете в купе з великою собакою (вище 45 сантиметрів) – викуповуєте всі місця в купе і доплачуєте за вихованця як за 20 кілограмів багажу.
 • На одне купе допустима наявність однієї великої або двох невеликих собак.
 • Якщо ви їдете в плацкарті, то великий пес буде перевозитися у тамбурі в наморднику і на повідку. На один тамбур – не більше одного пса.
 • Можна везти до двох маленьких собак на одного пасажира в плацкарті, за умови наявності корзини чи клітки.
 • Перевезення кішок в поїзді дозволяється також з обов’язковою наявністю контейнера та ветеринарної квитанції.
 • При покупці квитка ви отримуєте код для отримання багажної квитанції. При отриманні квитанції уточніть, що везете тварини – вам буде виданий спеціальний документ.
 • Разом з квитком і багажною квитанцією ви пред’являєте провіднику ветеринарний паспорт і довідку про наявність всіх необхідних щеплень.

Відео — Способи перевезення кішок у різному транспорті

Перевезення тварин в автобусі

На відміну від авіатранспорту або залізниці, правила автобусних перевезень чітко не регламентуються стосовно вихованців, тому кожен перевізник встановлює власні правила, цінову політику і заборони в цілому. Таким чином, перевезення собак і кішок в автобусі може зажадати додаткового квитка.

Точно можна сказати лише одне – ґрунтуючись на ряді законодавчих актів Кабміну можна вимагати посадки з твариною в автобус. Потрібно дотримуватися основних правил, такі як намордник і повідець, а також наявність ветеринарного паспорта. Купіть клітку і зробіть всі щеплення перед тим, як перевезти кішку в автобусі.

Деякі перевізники вимагають від пасажирів купівлі окремого квитка для вихованця, інші ж, подібно авіакомпаніям, оформляють клітини як багаж. В даному випадку наполегливо рекомендуємо вирішувати питання та уточнювати правила безпосередньо у представників компанії.

Перевезення тварин
Перевезення тварин

Транспортування вихованців у таксі

Після прибуття в інше місто або навіть країну, перше чим користується турист, це таксі, але далеко не всі машини вирішуються брати тварину. Основні правила тут діють, як і в будь-якому іншому транспорті – наявність повідка, намордника і клітини. Важливо, щоб тварина не могла переміщатися по салону і заважати водієві здійснювати рух.

Документи таксисти запитують рідко, але наявність ветеринарного паспорта може часом стати вирішальним аргументом у суперечці. Також при замовленні машини слід відразу уточнити, що ви прямуєте з вихованцем – можливо, вам вишлють спеціальну машину з великим салоном для комфорту. Ряд служб, таки як Uber, пропонують спеціалізоване транспортування пасажирів з тваринами у відповідності з базовими нормами.

Відео — Як перевезти кішку через кордон

Звісно, що перевезення тварин в літаку, в поїзді, в автобусі або навіть в метро – це стрес, як для самого пасажира, так і для його вихованця. Будьте уважні в оформленні документів і слідкуйте за своєю твариною. За 5-6 годин до відправлення переставайте давати улюбленцю їжу, за 10-11 годин обмежте питво. І побільше приділяйте вихованцеві уваги в дорозі, подібна зміна середовища і постійний потік звуків, запахів і людей обов’язково буде шоковим чинником. Особливо для кімнатних котиків і невеликих домашніх собачок. При уважному ставленні до вихованця і дотриманні правил перевезення тварин за кордон або просто в сусіднє місто пройде легко і без проблем.

Коментарі закриті.

Інші новини
10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

04.12.2019

З 1 грудня на авіамаршрутах «Мотор Січ» всередині країни починають діяти нові нормативи для багажу, що провозиться безкоштовно. Зміни торкнулися всіх тарифних планів компанії. Нові правила провезення багажу поширюються на авіаквитки, викуплені після 24 листопада. Якщо квиток був придбаний раніше, авіакомпанія переконливо просить брати в дорогу квитанцію. В цьому випадку пасажир зможе скористатися колишніми нормами. Нормативи для різних тарифних планів:… Читати далі

27.11.2019

Мандрівникам з України стало простіше орієнтуватися всередині найбільшого в Європі палацового комплексу — Бельведер. Цього літа аудіогіди віденського музею заговорили і українською мовою. Тому тепер наші співвітчизники можуть сміливо планувати самостійне відвідування пам’ятки. І не боятися, що багато цікавих фактів залишиться поза увагою. Палацовий комплекс зведений в далекому XVIII сторіччі і зберігся до наших днів практично в первозданному стані. Крім… Читати далі

Послуги Бізнес Візит: