25/02/2018

Готуємося до поїздки з домашнім вихованцем – правила перевезення тварин у літаку, поїзді та іншому транспорті

Якщо ви збираєтеся в далеку дорогу, але не можете залишити улюблену собаку або кота на піклування сусідам, готуйтеся ґрунтовніше. Транспортування тварин дозволено в будь-якому випадку, але є ряд умов, правил і норм, яким потрібно слідувати. Не кажучи вже про постійну увагу до переляканого вихованця. А може ваш пухнастий друг любить все нове? Тоді усе набагато легше, залишилося лише оформити ряд документів. Давайте розбиратися, як знизити стрес і зробити все правильно.

Перевезення тварин через кордон і усередині країни – загальні правила

В першу чергу, перед поїздкою варто ознайомитися з законодавчими постановами. Існують правила, встановлені Кабінетом міністрів, а також ряд законів кожної окремої держави.

Перевезення тварин через кордон
Перевезення тварин через кордон

Правила транспортування чітко вказують ряд причин, коли тварин не можна перевозити в громадському транспорті будь-якого роду.

 • хворих тварин, які відчувають біль від пересування;
 • тварин з серйозними пораненнями;
 • цуценят і кошенят до 56 днів без супроводу матері;
 • вагітних тварин в період останнього триместру.

Крім цього, законодавство будь-якої країни вимагає від господарів домашніх тварин наявність ветеринарних документів. Мова йде про міжнародний ветеринарний сертифікат та ветеринарне свідоцтво, а також ветеринарно-санітарний паспорт.

Для оформлення документів слід звернутися у ветеринарну клініку. З твариною буде проведена робота – огляд, дегельмінтизація, при потребі зроблять ряд щеплень від сказу та інфекцій. Після огляду та можливих аналізів в паспорт будуть внесені всі необхідні дані. У разі, якщо ви з твариною відправляєтеся в одну з країн Європейського Союзу, ви повинні чипувати свого вихованця. Вживлення чіпа з кодом даних – вже звичне, хоч і не широко розповсюджене явище в Україні. Але без внесення тварини в електронну базу даних вас не пропустять через кордон.

міжнародний ветеринарний сертифікат
Ветеринарний паспорт
ветеринарне свідоцтво

Тому краще витратити трохи часу, оформити всю необхідну документацію і переконатися у здоров’ї свого вихованця. Це не тільки спростить процес переходу кордону, але і надалі додасть впевненості в безпеці вашої тварини.

Ветеринарна довідка для перевезення тварин – це обов’язковий документ для будь-яких поїздок з домашнім вихованцем.

Правила перевезення тварин у літаку

В силу популярності авіаперельотів, всі нюанси подорожі давно вирішені на міжнародному рівні. І це стосується навіть правил перевезення домашніх вихованців. Крім основних загальноприйнятих правил існують внутрішні регламенти окремо взятих авіакомпаній. Тому перед замовленням квитка рекомендуємо заглянути на офіційний сайт свого авіаперевізника та ознайомитися з правилами.

Тварини, яких допустимо провозити в салоні літака:

 • Службових собак під наглядом кінолога та собак-поводирів. І ті, і інші в обов’язковому порядку повинні бути у нашийнику і наморднику, протягом усього польоту їх прив’язують до ніжки крісла самого пасажира.
 • Невеликих тварин, вага яких разом з контейнером не перевищує 8 кілограмів.

Інших собак і кішок, чия вага перевищує 8 кілограмів, перевозять у вантажному відсіку в спеціальних клітках або контейнерах.

Перевезення кішок і собак в літаку по Україні вимагає наступних документів:

 • ветеринарне свідоцтво №1;
 • довідка про вакцинацію від сказу.

Для польотів міжнародними рейсами вам додатково знадобляться:

 • Міжнародний ветеринарний сертифікат на основі свідоцтва та довідка про те, що вихованець не представляє племінної цінності.

Можуть знадобитися інші довідки та свідоцтва, які необхідні в конкретній країні, тому краще заздалегідь ознайомитися з законами та правилами потрібної держави.

Вага тварини в контейнері не оплачується як звичайний багаж. Розрахункова вартість вихованця в клітці здійснюється за визначеними тарифами, які також потрібно уточнювати на офіційному сайті авіакомпанії.

Правила перевезення тварин у літаку
Правила перевезення тварин у літаку

Перевезення тварин у потязі

Як і у випадку авіакомпаній, вся детальна інформація про те, як здійснюється перевезення домашніх тварин, розміщена на офіційному сайті Української залізниці.

Основні правила:

 • Квиток для тварин на поїзд не потрібен – їх оформляють як багаж.
 • Провезення тварин у вагонах підвищеного комфорту заборонено в більшості поїздів, вихованців допускають лише в купе і плацкарти.
 • Якщо ви їдете в купе з великою собакою (вище 45 сантиметрів) – викуповуєте всі місця в купе і доплачуєте за вихованця як за 20 кілограмів багажу.
 • На одне купе допустима наявність однієї великої або двох невеликих собак.
 • Якщо ви їдете в плацкарті, то великий пес буде перевозитися у тамбурі в наморднику і на повідку. На один тамбур – не більше одного пса.
 • Можна везти до двох маленьких собак на одного пасажира в плацкарті, за умови наявності корзини чи клітки.
 • Перевезення кішок в поїзді дозволяється також з обов’язковою наявністю контейнера та ветеринарної квитанції.
 • При покупці квитка ви отримуєте код для отримання багажної квитанції. При отриманні квитанції уточніть, що везете тварини – вам буде виданий спеціальний документ.
 • Разом з квитком і багажною квитанцією ви пред’являєте провіднику ветеринарний паспорт і довідку про наявність всіх необхідних щеплень.

Відео — Способи перевезення кішок у різному транспорті

Перевезення тварин в автобусі

На відміну від авіатранспорту або залізниці, правила автобусних перевезень чітко не регламентуються стосовно вихованців, тому кожен перевізник встановлює власні правила, цінову політику і заборони в цілому. Таким чином, перевезення собак і кішок в автобусі може зажадати додаткового квитка.

Точно можна сказати лише одне – ґрунтуючись на ряді законодавчих актів Кабміну можна вимагати посадки з твариною в автобус. Потрібно дотримуватися основних правил, такі як намордник і повідець, а також наявність ветеринарного паспорта. Купіть клітку і зробіть всі щеплення перед тим, як перевезти кішку в автобусі.

Деякі перевізники вимагають від пасажирів купівлі окремого квитка для вихованця, інші ж, подібно авіакомпаніям, оформляють клітини як багаж. В даному випадку наполегливо рекомендуємо вирішувати питання та уточнювати правила безпосередньо у представників компанії.

Перевезення тварин
Перевезення тварин

Транспортування вихованців у таксі

Після прибуття в інше місто або навіть країну, перше чим користується турист, це таксі, але далеко не всі машини вирішуються брати тварину. Основні правила тут діють, як і в будь-якому іншому транспорті – наявність повідка, намордника і клітини. Важливо, щоб тварина не могла переміщатися по салону і заважати водієві здійснювати рух.

Документи таксисти запитують рідко, але наявність ветеринарного паспорта може часом стати вирішальним аргументом у суперечці. Також при замовленні машини слід відразу уточнити, що ви прямуєте з вихованцем – можливо, вам вишлють спеціальну машину з великим салоном для комфорту. Ряд служб, таки як Uber, пропонують спеціалізоване транспортування пасажирів з тваринами у відповідності з базовими нормами.

Відео — Як перевезти кішку через кордон

Звісно, що перевезення тварин в літаку, в поїзді, в автобусі або навіть в метро – це стрес, як для самого пасажира, так і для його вихованця. Будьте уважні в оформленні документів і слідкуйте за своєю твариною. За 5-6 годин до відправлення переставайте давати улюбленцю їжу, за 10-11 годин обмежте питво. І побільше приділяйте вихованцеві уваги в дорозі, подібна зміна середовища і постійний потік звуків, запахів і людей обов’язково буде шоковим чинником. Особливо для кімнатних котиків і невеликих домашніх собачок. При уважному ставленні до вихованця і дотриманні правил перевезення тварин за кордон або просто в сусіднє місто пройде легко і без проблем.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber