07/01/2017

Харбінський міжнародний фестиваль снігових та крижаних скульптур

Зима – прекрасна пора року. У цю пору всі навколо, навіть дорослі, забувають про побутову метушню і впадають в дитинство. Варто випасти першому снігу, як вулиці заповнюються сміхом, ігрищами і сніговиками. Ось так, у легкій невимушеній формі, прогулянки на свіжому повітрі і активний відпочинок поєднують в собі приємне і корисне.

В останні роки все частіше у великих містах світу організовуються цілі зимові фестивалі, ярмарки і виставки крижаних та снігових скульптур. Місцевому населенню це, безумовно, подобається. Не кажучи вже про те, скільки туристів стікається до місця фестивалів. Хтось хоче тільки подивитися на казкову країну, а хтось навіть береться взяти участь і зробити свій внесок.

Харбінський міжнародний фестиваль снігових та льодових скульптур

Одним з таких фестивалів ось вже кілька десятків років є Харбінський міжнародний фестиваль снігових та крижаних скульптур. Що за магія там діється і чим радують гостей? Ми з радістю розповімо вам про це!

По сторінками історії

Міжнародний фестиваль снігових та крижаних скульптур в Харбіні, столиці китайської провінції Хейлунцзян, бере свій початок у 1963 році. Тоді, в січні, вперше в центрі міста організували грандіозну виставку скульптур зі снігу та льоду. Це свято настільки сподобалось місцевим, що фестиваль вирішили проводити щорічно.

скульптура на Харбінському міжнародному фестивалі в Китаї
процес виготовлення скульптур в Китаї

Правду сказати, кілька разів фестиваль опинявся під загрозою закриття. Його припиняли, то відновлювали кілька разів. Причин було багато, але всі вони однозначно і остаточно відійшли на другий план у 1985 році. Саме з цього часу і по сей день святкування та виставки проводять стабільно і без перерв кожен рік.

В силу того, що саме місто Харбін знаходиться на березі річки Сенхуацзян, а в середині зими температура тут може опуститися до 38 градусів за Цельсієм, крім скульптур туристів розважають і іншими способами. Так, приміром, у 2001 році сніжно-льодовий фестиваль проводився разом з Міжнародним лижним фестивалем. Тоді в Харбін приїхало більше сотні тисяч гостей з різних кінців світу, а свято тривало довше одного місяця.

фестиваль льоду в Китаї
Міжнародний фестиваль снігових та крижаних скульптур у Харбіні
підготовка до фестивалю снігових скульптур у Китаї

Організаторам безперечно є чим пишатися. У 2007 році, коли основною темою фестивалю була Канада та її видатні особистості, тут була зведена статуя Ніагарського водоспаду і перетину Берингової протоки. Статуя розтягнулася на 250 метрів в довжину і піднялася на 8,5 метрів. На її спорудження пішло близько 13 000 кубічних метрів снігу. Завдяки злагодженої роботи скульпторів і масштабному задумі відобразити, як корінні канадці знаходили новий будинок, скульптура увійшла в Книгу рекордів Гіннесса.

Ще однією розмашистої деталлю може похвалитися фестиваль. В 2014 році, коли самому заходу виповнилося 30 років, тут було організовано безліч святкувань та виставок. Темою ювілейного міжнародного фестивалю став сам Харбін. А розваги проводилися не тільки в звичному січні, а з середини грудня 2013 до лютого 2014 року включно. Гостей тішили виставками, скульптурами, ярмарками, виставами, театральними дійствами і вечірками.

фестиваль льоду в Китаї вночі
розваги в Китаї взимку
Міжнародний фестиваль крижаних скульптур

У 2015 році адміністрація Міжнародного фестивалю пішла далі – ввела в програму шоу повітряні ліхтарики, змагання з зимового плавання і риболовлі. До того ж, тут влаштовували яскраві покази мод і навіть шоу талантів регіону. Святкування тривало з грудня по березень.

Чим тішать гостей фестивалю снігових та крижаних скульптур?

Згідно з офіційним розкладом, від якого, як ми помітили, адміністрація любить відступати, фестиваль починається 5 січня. Однак за кілька тижнів до цієї дати деякі інсталяції вже радують відвідувачів, а прибирають їх не через офіційний місяць. Можливо, в кінці лютого або навіть в середині березня.

Відео — огляд Харбінського міжнародного фестивалю снігових та крижаних скульптур

Статуї та арт-об’єкти знаходяться не тільки в центральних парках міста, але і просто на вулицях, в скверах – фестиваль проникає у кожну щілину Харбіна.

Центральний парк, де виставляються холодні вироби», — це «Світ льоду та снігу» на березі річки Сунхуацзян. Є ще три окремі зони, «Шаолінь-парк», «Сонячний острів» і «Центральна вулиця», також заповнені статуями і радують гостей.

замок з льоду в Китаї
масштабність Харбінського фестивалю в Китаї

Для розуміння масштабності фестивалю варто врахувати, що інсталяції готують більше ніж 10 000 учасників, як професіонали, так і початківці — любителі-віртуози. Вони використовують лід, видобутий з річки і роздроблений на куби, і орудують зубилами і льодорубами. З-під руки майстра виходять різні фігури – тварини, рослини, історичні особи, персонажі китайської та світової міфології. Також, працюючи над своїм дітищем, художники можуть проявити себе і уявити щось авангардне. Головне – аби скульптура була красивою, витонченою і співзвучною дійсності. А далі – справа фантазії.

Готові скульптури виставляють в одній з чотирьох зон у відповідності з тематикою і напрямком. Їх підсвічують ліхтариками, світлодіодами і лазерами. Саме тому деякі зони відкриті для туристів навіть в нічний час – тут однозначно є, на що подивитися.

крижана скульптура в Китаї
скульптура з льоду на фестивалі в Китаї

Щоб потрапити в одну із зон, гостю фестивалю доведеться викласти приблизно 150-200 юанів за один вхід. Але оглядом скульптур дозвілля тут не обмежується. Екстремали купаються в річці, катаються на лижах, санях і сноубордах, вирушають на риболовлю. Прихильникам більш спокійного відпочинку пропонують ярмарки, майстер-класи, виставки та інші цивільні розваги.

До того ж, в силу довгого проведення фестивалю, його терміни охоплюють і звичний світу Новий рік, і Китайський Новий рік, та Національне Свято ліхтарів. Тому, приїхавши сюди, ви зможете не тільки померзнути серед статуй, але і насолодитися сакральною культурою Китаю. Адже всім добре відомо, наскільки яскраво китайці святкують свої знаменні дати!

розваги на фестивалі льоду в Китаї
Харбінський фестиваль в Китаї
пам'ятка Китаю взимку

Вирушаючи до мистецтва, що леденить…

Харбін – один з найбільших і економічно важливих центрів китайської держави. Тому дістатися сюди, загалом-то, не складе труднощів. Туди з України літають як регулярні, так і чартерні рейси. Останні найчастіше надаються у контексті набутого в турагенції туру. Що ж говорити про регулярні, то з ними менше проблем щодо технічних затримок. До того ж, ви можете підібрати собі найбільш підходящий географічно і фінансово маршрут. Можна відправитися як прямим рейсом з Києва, Одеси, Дніпра, Харкова, Львова, Івано-Франківська та Вінниці, так і з пересадками. Для цього досить уточнити маршрутний лист безпосередньо в аеропорту.

подорож в Китай
гірки з льоду

Потрапити в Китай можна, само собою, маючи візу. Її оформлення не займає багато часу і зусиль. Для цього достатньо підготувати пакет документів і перенаправити їх у китайське посольство через паспортний стіл або міграційну службу. Для оформлення візи в Китай вам знадобляться: заповнена анкети, закордонний паспорт (обов’язково в нормальному стані), одне фото, довідка з місця роботи (з з/п від 5 000 гривень) або довідка з банку про наявність коштів на рахунку, медична страховка, копія українського паспорта.

Після подачі документів, протягом приблизно тижня, ваш запит розглядається. При виникненні додаткових запитань вас можуть запросити в посольство для співбесіди. Якщо питань не виникає – ви отримаєте дозвіл на в’їзд у Китай.

Відео — відкриття Харбінського фестивалю снігових та крижаних скульптур

Прибувши в Харбін, ви, само собою, насамперед вирішите десь оселитися. Вибір готелів тут достатній. Будь-якої категорії і будь-якого формату.

Так, неподалік від центру, знаходиться готель Harbin Walker Coffee Hotel. Дістатися до місця розташування Міжнародного фестивалю льоду і снігу можна на таксі або на громадському транспорті – дорога займе 20-40 хвилин. У готелі є свій ресторан, надається опалення, кондиціонер, організовуються екскурсії. Персонал володіє китайською та англійською мовами.

Інший варіант – Ibis Harbin Shangzhi. Всього в 15 хвилинах їзди – одна із зон снігового фестивалю. В готелі є туристичне бюро, бізнес-центр, сейф, персонал володіє англійською мовою.

Насправді, в інтернеті можна знайти масу варіантів поселення в готелях і в хостелах. Китайський персонал в сфері обслуговування – надзвичайно добродушний і чуйний. Але врахуйте, що якщо ви їдете безпосередньо на фестиваль, то варто подбати про бронювання заздалегідь.

поїздка на Харбінський міжнародний фестиваль снігових та крижаних скульптур в Китай
скульптури на Харбінському фестивалі в Китаї

І наостанок

Міжнародний фестиваль снігових та крижаних скульптур в Харбіні – це не тільки пальці, що холодить і дійство, що зігріває погляд. В першу чергу, це уособлення гостинності Китаю. Його готовність зустрічати будь-кого з розпростертими обіймами і дивувати. Адже, насправді, Піднебесна імперія – це не тільки кам’яні стіни, дивні шоу та чайні церемонії. Це ще й данина традиціям, вміння радувати і захоплювати!

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber