01/05/2017

Кам’янець-Подільський: що подивитися і фестиваль повітряних куль

Щоб поринути у світ пригод та яскравих пам’яток, пізнати культуру і піймати натхнення на майбутні дні, необов’язково поспішати за кордон. Все яскравіше і більш наполегливо Україна розкриває свої таємні куточки для гостей.

Одне із захоплюючих міст України — Кам’янець-Подільський, де повно цікавих пам’яток. А в травні тут влаштовують Фестиваль повітряних куль. Точно буде де розважитися — ми постараємося переконати вас у цьому.

Фестиваль повітряних Куль в Кам'янець-Подільському

Перегортаючи сторінки літописів

Кам’янець-Подільський — одне з найдавніших і старовинних міст України. Тут так багато предметів минулих епох, що буквально дух захоплює. Майже дві сотні пам’яток, на огляд яких ви витратите не один день. І, повірте, це не будуть нудні музейні прогулянки від стіни до стіни, Кам’янець-Подільський здивує навіть бувалих туристів.

Головна візитна картка міста — місцева фортеця стоїть на порозі внесення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а Кам’янець-Подільський входить у трійку міст України з найбільшою кількістю історичних пам’яток.

Так вже склалося історично, що в Кам’янці-Подільському відбувалося багато важливого і цікавого, що гіди невтомно розповідають про це всім туристам. В далекі часи Римської Імперії тут було зведено першу значущу будову — Замковий міст. Його камені стоять на українській території майже 2 000 років! А ще дослідники та історики-аматори давно сперечаються про події виникнення міста та його назви. За однією з версій у часи литовського князя Ольгерда тут влаштувалися четверо братів Коріатовичів: Олександр, Костянтин, Федір та Юрій. Саме вони обнесли утворився місто фортецею і почали займатися розвитком інфраструктури. Так, і з’явилися легендарні замки в Бакоті та Скелі.

Фортеця Кам'янець-Подільський
Олень з легенди Кам'янець-Подільський

А ще по місту ходить легенда, яка більше схожа на давню казку, але все одно чарівна. Кажуть, що в один сонячний день всі чотири брати поїхали на полювання в багаті ліси. І коли Олександр зупинився біля струмка, щоб напоїти коня, він побачив чарівного оленя з золотими рогами і срібними копитами. Князь спробував вбити чудового звіра, але стріли буквально відскакували від нього. Тоді Олександр погнався за дивовижною твариною, і так потрапив до руїн старовинного міста. Олень зупинився, обернувся до князя і промовив, що тут буде багате і прославлене місто. І саме на цьому місці брати Коріятовичі звели першу фортецю Кам’янець-Подільського.

Місцеві жителі так люблять цю легенду, що невпинно по всьому місту встановлюють статуї та скульптури оленів. Правда це чи ні — ми ніколи не дізнаємося, але чарівний, гордий і витончений символ подобається всім без винятку.

Певний час Кам’янець був столицею Подільського воєводства, а коли перейшов до складу російської губернії, то і отримав свій нинішній герб — сонце на голубуватому тлі. Пізніше сюди прийшли турки, які взяли фортецю напором і військовими хитрощами. Незважаючи на окупацію, турецькі загарбники зробили чимало для цього міста — добудували міст, зміцнили фортецю і змінили торговельну систему. Саме в цей період звідси виїхала більша частина поляк, а значну нішу зайняли євреї. Далі була річ Посполита, знову Подільська губернія, тюремні дні і Симон Петлюра — головний борець за УНР. Саме в Кам’янці-Подільському і розташовувалася остання столиця Української Народної республіки до листопада 1920 року. Пізніше сюди, як і на всю Україну, прийшли більшовики.

Міст у Кам'янець-Подільському
Герб Кам'янця-Подільського
Кам'янець-Подільський

Значна частина витончених храмів і мечетей, побудованих ще турками, були безжально зруйновані. Але багато пам’яток та історичних перлин вдалося зберегти, тому туристам тут дійсно цікаво.

Що подивитися в Кам’янець-Подільському?

Повторимося в який раз – Кам’янець-Подільський повен видатних місць і звідки починати огляд міста — вирішувати вам. З основних візитних карток і яскравих пам’яток можна виділити: міську Ратушу, Вірменський колодязь, Смотрицький каньйон, Польські ворота і, звичайно ж, Кам’янець-Подільську фортецю. А крім них — десятки церков, веж, мостів, бастіонів тощо. Формально, можна сказати, що це місто — одна велика історична локація, на якій зібрані десятки епох, кілька культур і народностей. І всіх об’єднує українська історія.

Смотрицький каньйон — одна з найстаріших пам’яток, адже ця природна зона утворилася ще в період палеозою. Загальна площа — близько 80 га, висота кам’яних стін — до 50 метрів. І навколо все зелене, квітуче, пронизане водними потоками й водоспадами. У цих кам’яних підвищеннях археологи знайшли відбитки мушлів та інших древніх організмів, яким до 40 000 років! А ще тут зосереджена величезна кількість рідкісної флори і фауни, яка відчуває себе максимально комфортно в такому єднанні.

Смотричский каньйон
Вірменська криниця
Ратуша

Ще одне цікаве місце з майже казковою історією — Вірменський колодязь, який був побудований ще в 1638 році. Гіди розповідають, що вірмени, які жили тут у певній місцевості, побудували цей колодязь для всіх жителів міста. Купець Нарзес хотів забезпечити живлющою вологою як багаті будинки, так і звичайних селян, тому до криниці планували пускати представників усіх станів. До своєї смерті купець не встиг здійснити задум, а всі його вкладення були благополучно розтягнуті. Але польський король запропонував свою допомогу і профінансував будівництво колодязя, який, на жаль, виявився непридатним для використання — вода була солоною. А зараз поруч з цим колодязем проводять екскурсії, розповідають про вірменськи громади, а часом саме тут влаштовують виставки воскових фігур.

Міська ратуша, зведена у Старому районі ще в XIV столітті, зараз є однією з найвідоміших у місті. Незважаючи на те, що ці стіни не раз реконструювалися, тут все ще залишився дух старовини. В ній об’єднали стилі бароко і ренесансу, а підземні ходи з’єднують цю будівлю з двома міськими костьолами. Ратуша втратила свій адміністративний функціонал, але все ще приймає гостей. Зараз тут знаходяться кілька музеїв — історії Магдебурзького права і грошей. А ще виставлено експозицію «Суд середньовічного Кам’янця», де з воску і артефактів складена цілком реалістична, але моторошна картина.

Відео — Кам’янець-Подільський: замок і старе місто

Ну і, звичайно ж, головна візитна картка Кам’янця-Подільського — це однойменна фортеця. Її називають ще і замок Кам’янець-Подільський, адже саме він є центром всієї архітектурної композиції. Всього у складі фортеці два замки — Старий і Новий. Перші згадки про це місце знаходять ще в грамоті 1374 року, коли один з братів-засновників Коріатовичів писав про це місце. Звісно, у фортеці було пряме призначення — захищати ці земель від всіх недоброзичливців. Звичного вигляду фортеця набула лише в XVI столітті, коли були побудовані знайомі вежі і укріплені старі стіни. Новий замок був збудований на початку XVII століття, щоб оновити зовнішній вигляд фортеці і поліпшити оборонні здібності.

Найбільш значуща історія, пов’язана з цим місцем і підтверджує всю хитрість і велич архітекторів, пов’язана з турецьким ханом Османом. Кажуть, що у 1621 році він зі своїм військом прийшов до стін фортеці і, оглянувши їх, захоплено запитав, хто зміцнив її настільки надійно. Йому відповіли: «Сам Бог!». Тоді Осман розгорнув своє військо і, йдучи, сказав: «Ось тоді нехай Бог її і бере!».

Повітряні простори над легендарним містом

Фестиваль повітряних куль в Кам’янець-Подільському проводиться вже не перший раз, включаючи в себе широкий спектр свят. У цьому році фестиваль пройде з 18 по 21 травня, і кілька кращих повітроплавців будуть битися за чемпіонський титул, паралельно розважаючи відвідувачів.

Фестиваль повітряних куль в Кам'янець-Подільському
Повітряні кулі в Кам'янець-Подільському

Це свято польотів і свободи проводиться в Кам’янець-Подільському ще з 1998 року, коли перші повітряні кулі піднялися в цей небесний простір. Місто приймає повітроплавців тричі на рік: у лютому, травні та жовтні. Але саме травневий фестиваль став найулюбленішим у місцевих жителів і гостей міста.

У програму фестивалю включені: змагальні трюки, захід «Золота Омега 2017» і, звичайно ж, польоти на кулях для всіх бажаючих. Чотири дні в повітрі над старовинною, багатою своєю історією, територією — рясніють близько 15 екіпажів. А в останній день, коли на Кам’янець-Подільськ опускається вечір, проходить захоплююче дійство — нічний старт повітряних куль. Підсвічені полум’ям і прожекторами, кулі піднімаються в зоряне небо і малюють химерні візерунки.

Така оглядова екскурсія усіх допитливих познайомить з Кам’янець-Подільським і в буквальному сенсі розширить горизонти уявлень про туристичний відпочинок.

Туристичні нотатки

Дістатися сюди нескладно — у Кам’янець-Подільський екскурсії організовуються круглий рік. Хмельницька область добре відома буквально для кожного другого українця хоча б щодо її розташування. Якщо ви їдете виключно за пам’ятками або хочете потрапити на той самий Фестиваль повітряних куль — Кам’янець-Подільський забезпечен транспортними шляхами. Для туристичних груп сюди часто організовуються автобусні тури зі всіх кінців країни. Для більш звичної подорожі сюди курсує прямий автобус і поїзд Київ — Кам’янець-Подільський. Все залежить від того, в якому місті ви знаходитесь.

Звичайно, зі Львова чи Києва сюди приїхати можна абсолютно без проблем. Якщо ж ви їдете, наприклад, з Дніпра чи Запоріжжя, або навіть більше маленьких населених пунктів, то доведеться подбати про тури або поїздки з пересадкою. Неодмінно уточнюйте усі деталі в туристичних операторів або просто складіть карту через сайти залізничної служби.

Вокзал Кам'янець-Подільський
Готель
Готель

Зупинитися в Кам’янець-Подільському краще дня на три мінімум, щоб в повній мірі насолодитися всіма природними та історичними пам’ятками. В силу того, що це місто звикло до туристів, готелів хостелів, і квартир під оренду — вистачає круглий рік. Але якщо ви їдете на Фестиваль повітряних куль, то врахуйте, що в ці дні номера забронювати складніше. Тому потурбуйтеся про це заздалегідь. Бувалі туристи і туроператори радять такі готелі в Кам’янці-Подільському: Bilya Richky Hote і Mini Hotel in Old Town, вони вважаються найбільш бюджетними.

Подорожче і з більш широким спектром туристичних послуг — готелі U Dominicana і Reikartz Kamianets-Podilskyi. Але, мабуть, найпопулярнішим готелем в Кам’янець-Подільському за кількістю відвідувань і запитів у Google вважається готель «7 днів». Він володіє цілою мережею по всій країні і популярний серед мандрівників завдяки вдалому співвідношенню цінової політики та якості послуг. Має гидів і пропонує тур в Кам’янець-Подільський на травневі свята або просто в будь-який зручний для вас час. При замовленні путівки надаються знижки на проживання і екскурсії, тому під час планування поїздки придивіться і до цього варіанту.

Відео — огляд визначних пам’яток в Кам’янець-Подільському

Відпочинок в Кам’янці-Подільському — це своєрідний окремий світ на південному-заході нашої багатої і вражаючої своєю красою країни. Сюди їдуть, щоб відчути ту саму неповторну атмосферу європейських традицій на перетині з давньою українською історією. Це теж Україна, з її історичним минулим та культурною спадщиною, її давніми природними секретами і глибинними таємницями.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит: