15/04/2017

Крит – острів, вихоплений з давнини

Мандрівників, які бажають відчути смак життя і поринути у вир нових вражень, завжди тягнуло в суперечливі куточки світу. І Крит, без сумнівів, є саме таким. Але не тому, що відпочинок там залишає хороші враження, а тому що вся історія, культура та сучасне життя цього острова виткані з парадоксів. В цьому його магнетична сила і магія.

Крит – острів, вирваний із старовини

Основні відомості

Острів Крит знаходиться на периферії Грецької республіки, будучи одним з найвіддаленіших куточків країни. Від Європи його відділяє більше сотні кілометрів, а від Азії — 175 км. не Дивно, що він завжди був трохи відокремленим як в культурному, так і в економічному плані. При цьому Крит є не тільки найбільшим островом цієї держави, але і залишається популярним туристичним центром з найбільш розвиненою інфраструктурою за мірками Греції.

Крит — гористий острів з безліччю печер, а рівнини займають відносно невеликий відсоток його поверхні. Він є одним з найбільших в Середземному морі. Не дивлячись на гірські схили, грунт — родючий, а клімат теплий і м’який. З-за цього острів порос зеленню, а сільське господарство дуже розвинене, завдяки цьому Крит вважається найбільш самодостатнім і навіть відокремленим регіоном Греції. Крит — один з найпопулярніших курортів Європи саме завдяки чудовому клімату для літнього відпочинку, не дуже спекотному, але завжди теплому.

Інфраструктура о. Крит
Крит - пляжі
о. Крит

Населення трохи перевищує 600 тисяч чоловік, етнічну більшість складають — греки, їх на острові близько 98%. За релігійним переконанням більшість з них є православними християнами, так що на Криті можна знайти чимало дуже красивих храмів різного віку. Наприклад, дивовижної краси Аркадійський монастир.

Економіка безпосередньо пов’язана зі сферою послуг, сільським господарством та туризмом. Вона вважається ефективною, адже відсоток безробіття на острові вдвічі менше, ніж середній у країні. Валюта Криту — євро.

Особливості острову

Перш за все, на Крит їдуть з-за прекрасного клімату та інфраструктури, які повністю підходить для туризму. Велика кількість готелів, ресторанів, нічних клубів — все це легко може знайти любитель веселого відпочинку в Іракліоні. У той же час цінителі захоплюючих природних пейзажів оцінять ні з чим не порівнянну природу острова, його потопаючі у зелені ущелини, загадкові печери і, звичайно, незабутні морські види, що відкриваються з високих берегів і чистих природних пляжів.

Але, мабуть, найцікавішим на Криті залишається його історія. Адже саме цей острів був батьківщиною найстарішої з відомих цивілізацій Європи — мінойської. Вона зародилася понад 4 000 років тому і була настільки високорозвиненою, що її залишки і зараз знаходять археологи. Мова йде про стародавні артефакти: посуд, зброю, творіння мистецтва.

Фреска про Мінотавра
Лабіринт Мінотавра

Стародавні греки вважали Крит батьківщиною Зевса. Саме там його мати Рея, народила майбутнього громовержця і сховала від батька — титана Кроноса, що пожирав своїх дітей. Віддавши на виховання німфам, Рея врятувала Зевса і той, вже будучи главою Олімпу, повертався на свою батьківщину. Від Зевса, за легендами, походять і королі стародавнього Криту, у тому числі видатний — Мінос. Це його дружина породила на світ мінотавра, чудовиська з головою бика і тілом людини.

Мінос замкнув чудовисько-людожера в лабіринті, який був збудований Дедалом — великим винахідником і вченим. Але кожен рік потворі приносили в жертву юнаків і дівчат. Неподобствам Мінотавра було покладено край, коли на острів ступила нога
Тесея — афінського героя. Згідно давньої історії могутній Тесей убив Мінотавра і зумів вибратися з лабіринту завдяки нитці, яку дала йому дочка Міноса — Аріадна. Красива легенда лише посилює чарівну атмосферу острова. А кількість місць, де вчені і зараз знаходять пам’ятки тієї епохи, не піддаються обчисленню.

Відео — о. Крит і лабіринт Мінотавра

Відвідуючи Крит, варто приділити увагу традиційним ремеслам острова. Досі місцеві майстри займаються різьбленням по каменю і дереву, ткацтвом і гончарною справою в стилістиці, яку вони переймали у своїх батьків і матерів, а ті — у своїх пращурів, і так вглиб століть. Особливо цікаво виробництво тканин, які виготовляються виключно з натуральних матеріалів. Це стосується і барвників, для яких застосовуються суміші вичавлені з місцевих квітів. Твори місцевих умільців вражають не тільки своєю красою, але і самобутнім стилем. Візерунки та традиційні мотиви типові тільки для критської культури.

Великі міста

Столицею острова є місто Іракліон. Його населення наближається до позначки в 300 тисяч чоловік. Інші порівняно великі міста значно менші. Так, в Ханьї проживає близько 60 тисяч осіб, а в місті Ретімнон трохи більше 30 тисяч. Щільність населення при досить великій території невелика, що сприяє збереженню природи та можливості провести спокійний відпочинок. Курорти Криту — це або три найбільших міста, або маленькі ізольовані селища-комуни для любителів тихого відпочинку на природі.

Ханьї
Іракліон
Ретмино

Цікаво, що в першому тисячолітті до нашої ери населення Криту доходило до мільйонної позначки. Настільки розвинена була мінойська цивілізація, яку доповнювали поселенці з Давньої Греції і фінікійські переселенці.

Визначні пам’ятки Криту

Однією з найцікавіших пам’яток Криту є Кноський палац, йому більше 3 500 років, і його будівництво припало на розквіт мінойської цивілізації. Будівля палацу примітна тим, що древні архітектори вклали в нього технології, які наближені до сучасних. Водопровід, система штучного освітлення, вентиляція — ось ті відмінні риси палацу, які робили з нього чудо древнього світу. Також на Криті моно відвідати безліч некрополів і руїн міст, які належать до давньогрецької та римської цивілізацій. Є навіть затонуле місто Олус.

Ті ж, хто хоче доторкнутися до недавньої історії і віддає перевагу епосі Нового часу, здивуються красі венеціанської фортеці Франкокастелло.

Кноський палац
Франкокастелло

Природа на Криті також щедра на дива — Пальмовий пляж Превелі здається райським куточком ізольованим від усього світу. Таке враження створюється завдяки стіні скель, що нависають над затишною лагуною. А Самарийська ущелина є найбільшою і однією з найбільш мальовничих у Європі. Довжина її більше 13 кілометрів, ширина коливається від трьох метрів до трьох сотень метрів.

Нюанси для мандрівника

Крит — повноцінна частина Грецької республіки, і щоб потрапити на острів, досить тих же документів, що і для прибуття в Грецію. Оскільки ця країна є частиною Шенгенської зони, дана віза поширюється і на Крит. Зазвичай проблем з оформленням документів не буває — Греція рада туристам. Тури на Крит є одним з найбільш популярних напрямків всього Середземномор’я.

Відео — Острів Крит з висоти пташиного польоту

Погода Криту має свої специфічні особливості. Для любителів пляжного сезону найкраще підходить кінець травня, червень і вересень. В середині літа спека особливо сильна. Але головне, що характерні потужні північні вітри, які дмуть саме в липні і першій половині серпня.

Коментарі закриті.

Інші новини
16.09.2019

У зв’язку зі зростанням інтересу до екскурсій в Чорнобильську зону, прийнято рішення розширити маршрутну екскурсійну мережу, додавши нові об’єкти та напрямки. На сьогодні ДАЗВ (Державне агентство з управління зоною відчуження) пропонує 21 офіційний екскурсійний маршрут. Повний список екскурсій для бронювання буде доступний після того, як належним чином облаштують всі пропускні пункти для бажаючих відвідати Прип’ять. Це повністю легальні сертифіковані відповідно… Читати далі

10.09.2019

Українська лоукост SkyUp заявив про запуск нових рейсів з харківського аеропорту. Так, вже у вересні відбудеться кілька вильотів до Києва і назад. У столицю рейси вирушать 13, 17 і 26 вересня, назад – 14, 18 і 27 вересня. А вже з початком зимової навігації цей авіамаршрут стане регулярним. Пасажири вже можуть бронювати вильоти, починаючи з 25 жовтня. З’являться й інші… Читати далі

04.09.2019

Всім, хто літає рейсами «Люфтганзи», потрібно бути потенційно готовими до нових експериментів з боку авіакомпанії. На цей раз експеримент з посадкою пасажирів в літак. Мета – оптимізувати та зробити комфортнішим процес посадки пасажирів і скоротити час на цей етап підготовки до польоту для авіакомпанії. В ідеальному варіанті новий алгоритм посадки під кодовою назвою Wilma повинен прискорити завантаження на борт і… Читати далі

Послуги Бізнес Візит: