14/05/2016

Незвіданий Бангладеш

Південно-азійська держава Бангладеш практично по всьому периметру своїх кордонів межує з Індією. З однієї частини омивається Бенгальською затокою, власне, в перекладі «Бангладеш» і означає «країна бенгальців».

поїздка в Бангладеш
краса Бангладешу
жваві вулиці Бангладешу

Бенгальська затока відкриває країні шлях в Індійський океан. На півночі проходить гірський ланцюг Гімалаїв. Основна частина країни розташована в річкових дельтах, представлених акваторіями двох річок: Ганг і Брахмапутра. Тропічні ліси тут ростуть повсюди, що надає країні екзотичного відтінку. Родзинкою країни є мангрові ліси, в яких можна зустріти дикі орхідеї, бамбук, тік і сал.

Мешканці місцевих лісів також є представниками екзотики: це і крокодили, і тигри, і мангусти, пітони, леопарди і азіатські слони. Відпочинок в Бангладеш відкриває перед туристами можливість спостерігати дивовижний світ дикої природи.

Столиця

Дакка - столиця Бангладеш
пам'ятки Дакки
дивовижна Дакка

Згідно класичних стандартів, столиця Бангладеш є найбільш густонаселеним містом країни і носить назву Дакка. Цей адміністративний центр багатий пам’ятками культурного та архітектурного спрямування, а також оснащений найсучаснішою інфраструктурою.

Тут дуже людно, адже Бангладеш, в принципі, належить до числа країн з високою щільністю населення. На 1 квадратний кілометр тут припадає близько 1000 осіб. Основну масу населення складають бенгальці. Що ж стосується релігії, в Дацці можна зустріти і буддистів, і індуїстів, але основна релігія — іслам.

Дакка, як вона є

Урбанізація не сильно вплинула на країну, тому і в столиці, і біля неї можна знайти безліч місць, які прийнято називати природними багатствами. Мальовничі ліси ростуть тут скрізь. В цілому, економічне становище країни не можна назвати успішним, Бангладеш досить бідний, але для туриста це позитивно позначається на ціні відпочинку: за товари та послуги тут беруть не багато грошей. Активно розвивається туризм, Бангладеш вже багато років працює в даному напрямку.

Валюта

У світі економіки та взаєморозрахунків на території Бангладеш використовується бангладешська така, представлена, як у вигляді монети, так і у вигляді паперової купюри. Абревіатура у міжнародному розумінні – BDT. Монета Бангладеш носить назву пайс або пойш. Номінал паперових купюр і монет найрізноманітніший — від 2 до 500 така і від 1 до 500 пайс.

така - валюта Бангладешу
монети Бангладеш

Допустима норма ввезення іноземної валюти на територію країни обмежений в 5000 у.о. Національну валюту можна ввезти в розмірі не більше 100 так, ті ж ліміти діють і на вивіз національної валюти.

Клімат

літо в Бангладеш
осінь в Бангладеш
зима в Бангладеш

На території держави спостерігається м’який мусонний клімат. Взимку тут сухо, температура піднімається до 27 градусів тепла. Невеликі, але регулярні дощі в Бангладеш проходять з квітня по травень. Дощі також бувають з червня по жовтень, але вже не в такому обсязі. Температура повітря в літні місяці дуже комфортна, стовпчик термометра рідко піднімається вище 31 градуса тепла. Прибережні зони країни часто страждають від тропічних циклонів.

Чим дістатися з України

аеропорт в Дацці
авіапереліт в Бангладеш
аеропорт в Бангладеш

З України в Бангладеш з найменшими часовими витратами можна дістатися на літаку. Авіаперельоти в даному напрямку пропонує величезна кількість компаній, як українських, так і міжнародних. Пропозиції надходять від національних і приватних авіакомпаній. У Бангладеш розташовано 10 аеропортів, тому туристи можуть приземлитися в будь-якій зручній частині країни, поближче до кінцевого пункту призначення. У столиці розташований аеропорт Хазрат Шахджалал.

Чим цікавий Бангладеш для українців?

Бангладеш цікавий українцям, в першу чергу, в якості туристичного об’єкта. Тут досить дешевий відпочинок, якщо не враховувати вартість авіаперельоту. В будь-якій точці країни можна недорого оселитися, смачно і дешево харчуватися, платити невеликі суми за екскурсії та інші послуги. У поєднанні з тим, що Бангладеш володіє розкішною тропічною природою, відпочинок тут робить екзотику доступною для туристів з різними фінансовими можливостями. Ви цілком зможете прожити на 4 долари в день.

сільське господарство в Бангладеш
тварини в Бангладеші
архітектура Бангладешу

Що стосується бізнесу, будувати його в Бангладеш не особливо вигідно, чого не сказати про закупівлю та перепродаж товарів місцевого виробництва і походження. Наприклад, чай і текстиль тут мають високу якість і не високу вартість.

Віза

Віза для громадян України необхідна. В нашій країні немає посольства країни, віза в Бангладеш оформляється в Москві, оскільки найближче посольство знаходиться там. Але не обов’язково їхати в посольство самостійно, передати ваш пакет документів може і довірена особа, наприклад, туристична фірма. Прийом документів відбувається з понеділка по четвер, щодня, протягом 4х годин, з 10 до 13.

Посольство Бангладеш в Москві видає візи протягом 1 години, з 16 до 17, того ж дня. Консульський збір оплачується тільки за дорослих, сума варіюється в межах 50 у.о. Робоча віза в Бангладеш, як і туристична, доступна українським громадянам, і отримати її досить просто, потрібно лише зібрати невеликий пакет документів.

Посольство Бангладешу на мапі

Основні визначні пам’ятки

Найбільш вражаючими пам’ятками країни Бангладеш є:

 • Мальовничий острів Сан-Мартінс
 • Район Кокс-Базар
 • Будівля Національної Асамблеї
 • Зоопарк в Дацці
 • Лавачара – Національний парк
 • Монастир буддистів Салбан Віхар
 • Острів Сендвіп
 • Сундарбан – мангровий ліс
 • Озеро Каптан
 • Планетарій
 • Джафлонг
 • Парк Рамна
острів Сан Мартінс
зоопарк в Дацці
Джафлонг

Готелі

У Бангладеш не так вже й багато п’ятизіркових готелів. Одними з найпопулярніших такого класу є:

 1. Agrabad Hotel 5*, Чіттагонг
 2. Dhaka Regency Hotels & Resorts, Дакка
 3. Pan Pacific Sonargaon Dhaka, Дакка
готель Pan Pacific Sonargaon
готель Agrabad Hotel
готель Dhaka Regency Hotels & Resorts

Поблизу цих готелів розташовані мальовничі пляжі, а також цікаві пам’ятки. Кожен з них оснащений розкішною інфраструктурою і чудовим номерним фондом. Високий рівень сервісу відрізняє дані місця від безлічі інших готелів Бангладеш.

Кухня

рослинний світ Бангладешу
їжа в Бангладеші
збір врожаю в Бангладеші

Птиця, м’ясо, річкова і морська риба, яйця, овочі, сочевиця і рис – основні інгредієнти національної кухні Бангладешу. Пікантною особливістю місцевих страв є гострий соус і велика кількість спецій. Кухня багата рецептами: з одного лише рису тут можуть приготувати кілька сотень страв. Серед спецій лідером є каррі, а окреме місце в меню займає приготування солодощів. Алкоголь тут майже не п’ють, а ось кокосове молоко користується популярністю.

Невелика подорож по Бангладешу

Особливості

Відвідування Бангладешу вимагає не тільки збору валіз і придбання путівки, але і обов’язкової вакцинації. Бажано убезпечити себе від гепатиту, дифтерії, енцефаліту, тифу, правця, малярії та сказу. Малярія тут — окрема проблема, не такий високий її сплеск у столиці, але в інших частинах країни ризик тримається цілий рік. Профілактику слід починати проводити за місяць до подорожі, а також протягом двох тижнів після повернення. Свідоцтво про щеплення від жовтої лихоманки з вас будуть вимагати в якості офіційного документа при в’їзді після перебування у небезпечних районах, де лютує цей вид захворювання.

жителі Бангладешу
люди в Бангладеші

Що стосується інших видів безпеки, в Бангладеш дуже багато поліції (яка, до речі, може бути налаштована досить агресивно), але при всьому цьому рівень крадіжок високий, тому намагайтеся не носити при собі багато грошей. Насильницьких проявів у районах практично не буває, бенгальці живуть досить мирно. Країна є густонаселеною, це варто врахувати при виборі готелю. Тут мало де можна знайти тишу і спокій. Місцева поліція не особливо володіє іноземними мовами, тому майте при собі посвідчення особи, але краще – його копію, щоб не ризикувати документами, адже вони можуть бути вкрадені.

Торгуватися в Бангладеш варто не тільки на ринках, робіть це завжди і скрізь. Збити ціну можна навіть на розміщення в готелі. Ще однією особливістю перенаселеної країни є дорожні пробки. Вони тут неймовірні, врахуйте це при поїздці в аеропорт або на важливу зустріч.

Коментарі закриті.

Інші новини
16.09.2019

У зв’язку зі зростанням інтересу до екскурсій в Чорнобильську зону, прийнято рішення розширити маршрутну екскурсійну мережу, додавши нові об’єкти та напрямки. На сьогодні ДАЗВ (Державне агентство з управління зоною відчуження) пропонує 21 офіційний екскурсійний маршрут. Повний список екскурсій для бронювання буде доступний після того, як належним чином облаштують всі пропускні пункти для бажаючих відвідати Прип’ять. Це повністю легальні сертифіковані відповідно… Читати далі

10.09.2019

Українська лоукост SkyUp заявив про запуск нових рейсів з харківського аеропорту. Так, вже у вересні відбудеться кілька вильотів до Києва і назад. У столицю рейси вирушать 13, 17 і 26 вересня, назад – 14, 18 і 27 вересня. А вже з початком зимової навігації цей авіамаршрут стане регулярним. Пасажири вже можуть бронювати вильоти, починаючи з 25 жовтня. З’являться й інші… Читати далі

04.09.2019

Всім, хто літає рейсами «Люфтганзи», потрібно бути потенційно готовими до нових експериментів з боку авіакомпанії. На цей раз експеримент з посадкою пасажирів в літак. Мета – оптимізувати та зробити комфортнішим процес посадки пасажирів і скоротити час на цей етап підготовки до польоту для авіакомпанії. В ідеальному варіанті новий алгоритм посадки під кодовою назвою Wilma повинен прискорити завантаження на борт і… Читати далі

Послуги Бізнес Візит: