27/07/2017

Норвегія: країна льодів, північних сяйв і первозданної природи

Якою б загадковою і холодною нам не здавалася Норвегія, міста її завжди готові прийняти нових гостей. Країна неповторних краєвидів і спокійних людей. Одна з найбільш перспективних держав і мальовничих країн світу — Королівство Норвегія. Розташоване воно на заході Скандинавського півострова і має в своєму розпорядженні кілька острівців. Чим приваблює загадковий відпочинок в Норвегії?

Норвегія на мапі світу

Давним-давно, у часи фінських кочівників, сюди прийшли перші поселенці — суворі скандинави. Перетинаючи холодні води і льодовики, вони прибули на територію сучасної Норвегії. З часом вона перетворилася в одну з найбільш перспективних і бажаних для іммігрантів держав. Нафтовий і газовий видобуток помітно покращуює економіку країни з кожним роком. Омивається королівство трьома морями — Баренцовим, Норвезьким і Північним.

Норвегія
Природа Норвегії

Якою б гірською не здавалася Норвегія, клімат тут переважно морський, зима не дуже холодна, а літо не балує звичною для України спекою. Середня температура взимку становить -4 градуси за Цельсієм, влітку ж всього +14. Холодніше -26 градусів і жарче +32 градусів тут ніколи не буває.

В гірських долинах росте багато хвойних дерев, деякі з видів досить рідкісні. Вся ця територія сприятлива і для тутешньої фауни. Якщо зайти кудись углиб, то можна побачити бурих ведмедів і оленів, ближче до вершин живуть песці і північні олені.

Адміністративно Королівство Норвегія ділиться на трьох рівнях — національному, губернському і муніципальному. Національно Норвегія являє собою єдину державу. Згідно губернському порядку вона ділиться на 19 фюльке або округів, по муніципальному — на 432 комуни. Крім цього, є ще заморські землі, куди входять архіпелаг Шпіцберген, острів Ян-Майєн і острів Буве.

Всього в Королівстві проживає понад 5 мільйонів чоловік, і велика частина з них — норвежці. Відсоток іноземців тут не більше 15. Офіційно тут говорять на норвезькому, але в певних регіонах панує саамська мова, книги ж найчастіше пишуть на букмолі.

Все про Норвегії
Міста Норвегії

Сповідують тут переважно християнство, близько 1% населення — ісламісти, стільки ж римо-католиків. Офіційно визнана громада неоязичників.

Великі міста Королівства

Столиця Норвегії — місто Осло. Воно вважається найкрупнішим в країні і одним з найбільш населених. До середини XVII століття воно носило назву Вікія, так столицю назвали вікінги. Пізніше перейменували в Христианію, далі в Критианію, і лише потім, в середині минулого століття, назвали Осло. Розташоване місто на південному-сході країни і розпоряджається крім своєї території ще й землями 40 островів. Тут же сконцентровано центр питної води Королівства, оскільки столиця має 343 озера.

Приїжджі туристи найчастіше відвідують музеї з місцевою історією, музеї «Кон-Тікі» і художника Мунка. Крім цього тут є кілька гарних релігійних будівель: церква Святої Трійці, Кафедральний собор і Собор Святого Олафа.

Осло
Дробак
Драммен

Дребак — це ще одне велике місто Норвегії, яке відоме серед туристів. Саме тут знаходиться пошта Санта Клауса. Також в місті є безкоштовні пляжі, де завжди досить багато і місцевих, і гостей. Найкраще заїжджати в суботу, тому що саме в цей день на центральній площі міста проходить ярмарок.

Драммен — місто, яке є центром однойменного муніципалітету. Туристи, які заїжджатимуть у Драммен, відвідують один з кількох місцевих музеїв, оглядають виставки срібла і, звичайно ж, фотографуються біля готичної церкви Брагернес.

Чим приваблює Норвегія — пам’ятки

Насправді, сама головна пам’ятка — природа і пейзажі, долини, гавані і фйорди Норвегії. Але в деяких місцях людські витвори мистецтва вдало переплітаються з ландшафтом. Від чого і виходять неповторні горизонти, заспокійливі і захоплюючі подих.

Одна з головних туристичних пам’яток — Ганзейська набережна. Вона знаходиться в Бергені і охороняється ЮНЕСКО. Саме на цій землі з’являлися перші будиночки міста Берген в далекому XI столітті. Після численних пожеж будинки раз за разом відновлювали, і зараз багато з будівель відремонтовані або побудовані заново. Але виконані вони виключно в стилі XI століття, тому їх буквально обов’язково потрібно побачити. Прогулюючись по набережній, загляньте в музей Брюгена, де можна побачити не тільки красиві картини, але і панорами природи з балконів.

Ганзейська набережна
Хардангер фіорд

Один з норвезьких фйордів, Хардангер, відомий своїми фруктовими садами. Тут все буквально переповнене зеленню, квітами, запахами і фруктами. Особливо здорово тут з липня по вересень, коли дерева зелені, а на вуличках то там, то тут можна зірвати яблука, груші, черешні. Українського туриста таким, звичайно не здивувати, але виглядає все одно красиво і свіжо. А ще у фйорді є місцевий водоспад, де можна освіжитися і, кажуть, навіть загадати бажання.

У гавані столиці височить фортеця Акерсхус, одна з найбільших будівель Королівства. Фортеця захищає однойменний замок, а вся ця конструкція всередині виглядає витончено і багато. А ще тут же для туристів відкрито Музей норвезького опору, де розповідається про подвиги норвежців у часи Другої світової війни. Не обійдіть увагою каплицю, тут поховані королі Хакон VII і Олаф V. У фортецю вас пустять безкоштовно, а за відвідування замку або музею доведеться оплатити 70 або 50 норвезьких крон відповідно.

Ще один палац, який знаходиться в Осло і популярний серед туристів, називається Королівським палацом. Він був зведений два століття тому, а його фасад свідчить про високу майстерність архітектора. На даху видніється прапор Норвегії, навколо палацу висаджена велика і квітуча паркова зона, є кілька озер, а в центрі парку височить статуя Карла XIV Юхана. Палац відкритий щодня крім державних свят з 10 до 17. Ціна за екскурсію — 150 норвезьких крон.

Північне сяйво в Норвегії
Кити в Норвегії

Сама дивовижна пам’ятка в Норвегії — це кити. У місті Вестеролен їх можна зустріти навіть під час короткочасної подорожі. Саме в цьому місті вони підходять ближче до берега заради їжи. У Вестеролен можна приїхати в будь-який час року, адже влітку ви зможете побувати на китовому сафарі і зустріти велетенського кашалота, а в зимовий час — горбатих китів і косаток.

Для лижників і аквалангістів

Незважаючи на те, що країна розташована досить близько до льодовиків і не може похвалитися жарким літом, пляжі тут завидні. Вони відкриті для всіх і дуже чисті. Найчастіше берег покриває галька, піщані зустрічаються у готелів. Для кожного бажаючого надається в оренду спорядження для дайвінгу, серфінгу та інших водних видів спорту. Є інструктори, пункти медичної допомоги, в обов’язковому порядку пара-трійка пунктів громадського харчування.

Найпопулярнішою пляжною зоною столиці вважається Хуккоден, де досить багато скель, а замість парасольок відкидають тінь величні сосни. Тут часто ловлять рибу, адже риболовля в Норвегії дуже популярна. Сусідні ж пляжі іноді навіть обладнані купальними будиночками.

Пляжі Норвегії
Лижний відпочинок в Норвегії

Ну і, звичайно ж, оточена пересічена горами, Норвегія не може не привертати гірськолижних туристів. Більше століття тут катаються аристократи всього світу, але тепер і звичайні туристи відкривають для себе краси королівських схилів. З листопада до травня на трасах лежить сніг, а готелі знижують ціни для відвідувачів. Найчастіше туристи їдуть в Ліллехаммер. Тут все обладнано для комфортабельного відпочинку, є шаттл, 5 лижних центрів, медичний центр, кафе і сувенірні лавки. Якщо ж ви досвідчений лижник або сноубордист, то вирушайте в Квітф’єль. Ціни тут, звичайно, вище, але і траси більш професійні, і шанс зустріти спортивну зірку набагато вище. До того ж можна потрапити на майстер-клас до досвідченого лижника і дізнатися багато нового.

Де в Норвегії витрачати гроші?

Що люди можуть привезти з холодної країни? Звичайно ж рукавиці, светри, муфти, ну і різні вовняні вироби, дерев’яні фігурки. А ще в Норвегії високо цінується, але коштує не дорого срібло. Столові прилади, прикраси і статуетки — все неодмінно високої якості за досить оптимальну ціну.

Вирушаючи в продуктовий магазин, будьте готові, що щось міцніше крім пива і сидру буде купити складно. Все, що перевищує 5,2 градуса, продається тільки в мережі магазинів Vinmonopolet. Так що, прибувши в місто і плануючи закупити пляшкою вина або коньяку, відразу ж знайдіть цей магазин. Але також прийміть до уваги, що така випивка обійдеться вам у копієчку. Високоградусний алкоголь тут коштує не мало.

Норвезькі светри
Сувеніри Норвегії

До речі, що стосується випитого алкоголю. Якщо ви допили банку або пляшку пива, сидру або навіть Коли, занесіть її в найближчий продуктовий магазин. За порожню тару, здану як вторсировина, ви отримаєте від 1 до 7 крон.

Ресторанів тут дійсно багато, особливо в туристичних зонах і центральних частинах великих міст. Все залежить від ваших фінансових можливостей. У місті Стортингсгата є один з кращих ресторанів Норвегії — AnnenEtage. Розташований він у готелі “Континенталь” і пропонує висококласне обслуговування. Вишукані страви з оленини, червоної риби, кращі трюфелі і ігристе вино. А також дорогі картини на стінах і ковані позолочені люстри під стелею — все це вражає і, до речі, вимагає дрес-коду. Але середній чек тут навряд чи буде менше 700 крон.

Якщо ви прихильник більш дешевого гастрономічного туризму, то відвідайте один із закладів мережі Peppes Pizza. Тут досить оригінально і, що важливо, смачно готують американську та італійську піцу. Ну і, звичайно ж, куди без піци з морепродуктами! Відкривають свої двері піцерії близько години дня і закриваються майже опівночі, а ціни радують навіть туристів-студентів.

Врахуйте, що в Норвегії офіціантам не дають чайових. У більшості закладів вони вже включені в рахунок, якщо ж ні, то залишати звичні 10% — не найкраща ідея. Чайові доречні тільки, мабуть, для таксистів і то, сума поїздки просто округляється, і на здачу не забираються дзвінкі монетки.

Відео — Національна їжа в Норвегії

Поєднуючи поняття «Норвегія» і «туризм»

Королівство входить до складу Шенгенської зони, тому необхідна віза в Норвегію. Для цього достатньо звернутися в посольство або візовий центр. Тури в Норвегію в 2017 році на тиждень для двох коштують близько 1200-1700 євро.

При перетині кордону врахуйте, що можна ввозити необмежені суми в іноземній валюті. Але суми від 25 тисяч крон доведеться внести в декларацію. А ось заборонено привозити в Королівство м’ясо, молочні продукти та овочі. Міцні напої можуть провозити люди старше 20 років.

З України рейси літають переважно у найбільші міста — Осло (близько 7 000 грн/квиток), Берген (близько 10 000 грн/квиток) і Трондхайм (близько 12 000 грн/квиток).

Норвегія
Готелі у Норвегії

Оренда автомобілів тут не з дешевих, машини майже всі працюють на дизельному паливі. Максимальна межа швидкості — 80 км/год, і обов’язково залишайте включеними фари в будь-який час і в будь-яку погоду.

Готелі у Норвегії теж досить дорогі, особливо в літній і гірськолижний сезони. Але заздалегідь можна постаратися забронювати номер в недорогому готелі або хостелі, за віллу ж доведеться викласти кругленьку суму. Вартість номерів у Норвегії становить мінімум 1244 грн/добу, максимум 17 520 грн/добу.

Замість післямови

Норвежці — народ спокійний, миролюбний і звиклий до свободи. Не звиклі до конфліктів, вони відмінно знають, що можуть гуляти практично скрізь. Як місцеві, так і туристи можуть потрапити в будь-яку точку лісу, рівнини, гори або моря. Майже вся місцевість відкрита для громадського користування, а якщо і огороджена, то чарівне слово відкриває всі двері. Незважаючи на те, що норвежці без проблем гуляють по лісах, у місцевій польової кухні, так сказати, вони не розбираються. Майже ніхто з них не знає назви ягід, а грибників тут мізерний відсоток.

А ще тут не говорять тостів під час застіль. Люди просто цокаються і вигукують «Skol!». А в громадському транспорті, якщо ви заговорите або навіть посміхнетеся незнайомця, то вас вважатимуть грубіяном.

Відео — Рибалка в Норвегії. Практичні поради

Королівство Норвегія — велична країна, куди хочеться переїхати жити з перших хвилин перебування тут. Але через пару днів емоційному українцеві стає зрозуміло, що жити тут довго ми б не змогли. Життя в Норвегії спокійне, розмірене, навіть трохи повільне. Цьому сприяє тиха, мальовнича і умиротворена природа. Ось саме за цим спокоєм і варто приїжджати в Королівство. Погостювати у блакитно-смарагдовій казці, помилуватися на китів, спробувати устриць з грибами і назавжди запам’ятати цей горизонт.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber