Чорногорія — маленька країна з населенням в півмільйона осіб. Щоб побачити все найцікавіше не вистачить короткої відпустки, тут є, чим здивувати.
Перш за все, тут неймовірно красиві місця і види, природа заворожує своїми пейзажами. Кожен знайде чим зайнятися — полежати на пляжі, піднятися на гору, відвідати печери, прогулятися по бухтах і подивитися на незвичайні рослини. Рукотворні пам’ятки Чорногорії не відстають: можна побувати в старовинних замках, монастирях і фортецях.
Топ-10 місць, які потрібно обов’язково подивитися в Чорногорії
Ми склали список цікавих місць цієї маленької країни. Тепер ви точно будете знати, що подивитися в Чорногорії.
До всіх визначних пам’яток Чорногорії можна дістатися або на громадському транспорті, в тому числі з групою та екскурсоводом, а також на орендованій машині. Завдяки маленькій території країни, дорога у вас не займе багато часу.
Будва
Будва — це найпопулярніший пляжний курорт в Чорногорії. Тут є галькові та піщані пляжі, що оточені горами, чисте море і купа розваг на будь-який смак. У самому місті дуже незвично й атмосферно: зі Старого міста легко прийти до красивого пляжу Могрен.
Відпочинок в Будві сподобається тим, хто любить жити активним нічним життям. Тут є безліч клубів і барів. Вдень теж не доведеться нудьгувати: можна відвідувати екскурсії, гуляти по замках і музеях Старого міста. Візитною карткою Будви вважається церква Святого Іоанна, яка буде особливо цікава віруючим.
Скадарське озеро
Скадарське озеро є найбільшим на Балканському півострові. Це не просто цікаве місце, а також пташиний заповідник в Чорногорії. Тут водяться різні види птахів, в тому числі пелікани й сріблясті чайки.
Вздовж озера знаходиться купа фортець і монастирів, багато з них можна відвідати з екскурсією. Замовте прогулянку по озеру на човні й насолоджуйтеся пейзажними видами навколо.
Найкращий час для відвідування озера — квітень-травень. Тут не так жарко, на озері розпускаються лілії та інші квіти, вода не цвіте, як в серпні. Також в цей час в селищі Вірпазаре, що поруч, проходить свято пива й уклейки.
Боко-Которська бухта
Туристу в Чорногорії потрібно обов’язково відвідати найкрасивішу бухту Європи. Вона також вважається однією з найбільших у світі. Бухта утворилася після розмиття берегів рікою. Місцеві вірять, що саме це місце Бог колись творив з чистою любов’ю. Це вплинуло на вагомість місцевості в культурі й духовному житті: поруч розташовані красиві церкви та фортеці.
На берегах бухти знаходяться затишні місця. Краще всього замовити екскурсію: прогулянка по бухті на катері, відвідування печери, музеїв, церков Пераста і Котора і т.д. Але просто пройтися пішки також цікаво, на узбережжі зможете побачити будинок, який був показаний у фільмі «Мисливці за нерухомістю».
Парк Дурмітор
Парк вміщує в себе найкрасивіші природні пам’ятки Чорногорії.
- Чорне озеро — його можна обійти по колу за півтори години, але через крижану воду купатися не варто.
- Гора Боботов Кук, з вершини якої видно майже всю Чорногорію.
- Каньйон Тари — місце являє собою гори, водоспади й мальовничу зелень навколо — відмінне місце, якщо ви захоплюєтеся рафтингом.
Дурмітор є зразком незайманої природи. Через ліси та гірську місцевість тут завжди прохолодно, тому потрібно брати теплі речі.
Котор — місто-фортеця з котами
Багато турів в Чорногорію містять відвідування цього унікального місця. У старій частині міста ви знайдете багато типових середземноморських будівель часів Середньовіччя. У будівлях видно вплив Античної та Європейської культур: є і монастирі, і церкви, і фортеці, звичні для Чорногорії.
Тут добре живеться не тільки людям. На вулицях ви зустрінете багато кішок і котів.
По всьому місту є і сучасні будівлі, які додають атмосферності. Це також ресторани з традиційними стравами з морепродуктів.
Місто оточене оборонною стіною і двома річками. Це пов’язано з історичним минулим.
У Которі обов’язково варто піднятися на фортецю Святого Іоанна. З вершини місто як на долоні, можна навіть влаштувати собі невелику фотосесію на тлі.
Блакитна печера
Сюди дістатися можна по затоці Боко-Котор. По дорозі в горах ви зустрінете багато схожих гротів, але Блакитною печерою є найкрасивіший і просторий з них.
Свою назву грот отримав завдяки чистому яскраво-блакитному відтінку води. Він виходить таким через сонячні промені, що потрапляють в печеру під певним кутом. З цієї причини вода яскравіша до полудня.
Через контраст з прохолодним повітрям вода здається теплою і м’якою. Грот дуже великий, в різних місцях глибина може досягати 40 метрів. Це дозволяє занурюватися з аквалангом.
Попри постійний наплив туристів, печера залишається чистою. З-за інших туристів довго поплавати не завжди вдається.
Светі-Стефан
Цей той острів, де побувати можна тільки на невеликій платній екскурсії. Він являє собою невелике містечко-готель з дорогими номерами. Зараз прогулянки по ньому доступні будь-якому туристу за невелику ціну. Можна також забронювати столик в ресторані на території.
Светі-Стефан давно став найдорожчим варіантом відпочинку в Чорногорії та вважається курортом для найбагатших. Однак дивитися на нього з боку берега можна безкоштовно. Якщо є охота, то можна прогулятися на катері за пару євро і милуватися островом з моря.
Лайфхак для туристів: 28 серпня Светі-Стефан відкритий для всіх, можна цілий день гуляти безкоштовно.
Острів Святого Миколая
Ви можете прибути до острова і доплисти назад, сівши на катер на Слов’янському пляжі в Будві. Крім однойменної церкви на острові є тільки рослини. Флора і місцевість узбережжя дуже чисті та красиві, за що місцеві називають його Гаваями.
Прогулянка до острова містить кілька годин перебування на ньому. Весь цей час ви можете засмагати на пляжі, гуляти по узбережжю і купатися в красивих бухтах.
Під час відливів у морі з’являється мілина, по якій можна дійти до острова пішки. Йти потрібно приблизно кілометр, але мало хто з туристів віддає перевагу такому шляху.
Монастир Острог
Це священне місце знаходиться в горах, окремо від інших пам’яток. Частіше, ніж цей монастир, паломники відвідують тільки Єрусалим. І на те є причина: стіни будівлі вважаються священними та зціляють безнадійно хворих людей.
Святиня розташована буквально в середині скелі. Зовні добре видно фасад споруди, все інше знаходиться всередині.
Відвідування святині може супроводжуватися екскурсією від старого ченця, який живе в монастирі. Також можете набрати води з джерела, яка, за легендою, має цілющі властивості.
Острів-фортеця Мамула
Любителям покинутих фортець також є, що подивитися в Чорногорії. Таким є острів Мамула: стара в’язниця на самотньому острові далеко від берега.
Звів фортецю австро-угорський імператор для оборони бухти Боко-Котор. На честь нього був названий Острів. Під час Другої світової війни тут був концтабір, крім напівзруйнованого причалу, 16-метрові стіни залишилися майже в первозданному вигляді, довжина фортеці — 200 метрів.
Зараз ви можете замовити екскурсію в Мамулу як в комплекті з іншими, так і окремо. Остання містить прогулянку на човні до острова і перебування на ньому.