Авіапереліт — це завжди клопіт, пов’язані зі зборами, очікуванням вильоту і власне дорогою. Поїздка з дитиною — це подвійна метушня, так як діти переносять очікування і дорогу складніше, ніж дорослі. Ну, а переліт з немовлям і зовсім ризикує перетворитися в пекло, якщо у поїздку не підготуватися заздалегідь і так, як слід. Отже, що ж потрібно врахувати при підготовці до перельоту з немовлям на руках?
Підготовка до перельоту з дитиною і необхідні в польоті речі
Для початку варто визначитися з тим, кого вважають немовлям авіаперевізники. Малюки — це діти, яким на момент вильоту ще не виповнилося двох років. Відповідно, коли будете уточнювати інформацію щодо майбутнього перельоту, шукайте розділ сайту, відповідний віку вашого малюка.
Не забудьте документи, які засвідчують, що дитина, дійсно, ваша. Без них на борт не пустять, навіть якщо вам не потрібно оформляти окремий авіаквиток на малюка.
Аптечка у подорож з дитиною повинна бути укомплектована заздалегідь ліками, які в даний момент приймає дитина, якщо в цьому є необхідність, а також специфічними препаратами, які можуть знадобитися в польоті: краплі для носа, щоб не закладало вуха, засоби від розладу шлунка та жарознижувальні. В ручній поклажі повинні бути дезифікуючі серветки або гель. Це те, що потрібно взяти на борт, причому краплі тримайте «під рукою», щоб закапати перед зльотом і посадкою. Для подальшого відпочинку передбачте препарати з урахуванням особливостей регіону, куди ви вирушаєте (тропіки, гори і так далі), всі медикаменти бажано обговорити з лікарем.
Дитяче харчування потрібно приготувати заздалегідь і взяти з собою з дому, навіть якщо авіаперевізник надає послугу замовлення дитячої їжі на борту. Малюк може захотіти їсти ще до вильоту, так і зліт може затриматися.
Відео — переліт з немовлям, що взяти з собою в рюкзак
Пелюшки і підгузки візьміть з запасом, так як невідомо, як дитина відреагує на стрес, пов’язаний з перельотом. Можливо, витрати будуть більше звичайного.
Якщо маляті вже майже два рочки, то, варто придбати дорожній горщик із запасними пакетами для нього. Це питання вирішується індивідуально для кожного.
Візьміть кілька улюблених іграшок — це дозволить відвернути його увагу від незвичної обстановки, запобігти примхам і перенести політ максимально комфортно.
Обов’язкова наявність двох комплектів одягу — теплої і легкої. Можливо знадобляться обидва, так як в точці вильоту може бути холодно, а в країні прильоту — жарко.
Візьміть в салон матрац з коляски — так дитина буде комфортніше почуватися у вас на руках.
Не забудьте соску — її потрібно давати при зльоті та посадці. Тоді малюка не буде заколисувати і не закладе вуха.
Нюанси перельоту з дитиною до року
Чим відрізняється переліт з малюком у віці декількох місяців від перельоту з дитиною одного-двох років? Тим, що при вдалому збігу обставин 3-6-місячна дитина може просто непомітити переліт і проспати всю дорогу. Для цього його слід погодувати за півтори години до відправлення в дорогу, але не перегодовувати, а також погуляти з ним на свіжому повітрі, не обмежувати його активність і бажання порухатися або поповзати в аеропорту, всіляко розважати його. Тоді не виключено, що малюк просто втомиться і засне на найближчі кілька годин, яких вистачить, щоб без проблем долетіти до пункту призначення.
Правила авіакомпаній при перельоті з немовлям
До того як ви відправитеся в дорогу з немовлям на руках, слід обов’язково ознайомитись з правилами перельоту з дітьми, вашої вікової категорії, встановленими конкретною авіакомпанією — рейсом якої ви збираєтеся летіти. Ці правила розрізняються.
Переліт з дітьми до 7 днів від народження
Деякі авіакомпанії прямо забороняють перевозити на борту своїх літаків немовлят молодше тижневого віку. Деякі беруть із батьків розписку про їх повну відповідальність за наслідки перельоту для здоров’я і життя дитини. І навіть пропонують завантажити бланк і заповнити його заздалегідь, щоб не втрачати час при реєстрації на рейс.
Окреме місце і квитки
Якщо з вами летить одне немовля — квиток не потрібен. Більшість авіакомпаній дозволяють везти його за 10 відсотків вартості квитка на руках у мами чи тата. А деякі перевізники, взагалі, стягують за дитину тільки аеропортові збори. Якщо у вас двоє дітей до 2-х років, то одне місце в додачу до вашого доведеться забронювати і оплатити. Знижки уточнюйте на сайті перевізника — у кожної авіакомпанії вони різного розміру.
Спецкрісла
Якщо для дитини віком від півроку до двох років ви вирішили забронювати окреме місце — заздалегідь подбайте, щоб для нього було спеціальне крісло. Авіаперевізники спецкрісел зазвичай не пропонують, зате часто годиться звичайне автокрісло. Іноді потрібно, щоб дана модель автокрісла була дозволена до застосування в літаках. Для підтвердження дозволу достатньо наклейки на самому кріслі, а зразки наклейок можна подивитися на сайті перевізника, наприклад, МАУ. Якщо авіакомпанія дає спецкрісла напрокат — в будь-якому випадку, необхідність у такій послузі потрібно вказати і сплатити під час бронювання квитка.
Люлька
Для використання дитячої колиски кожна авіакомпанія встановлює свої обмеження. Десь дозволено користуватися люльками тільки в широкофюзеляжних літаках, десь в Бізнес – і Преміум-класах, а в інших літаках люльку доведеться відправити на багажну полицю після посадки в салон. Інформацію щодо прокату ліжечок слід уточнювати при бронюванні. І якщо така послуга надається, то обов’язково замовляйте її заздалегідь, так як на кожному рейсі можливо задіяти обмежену кількість подібних пристосувань.
Дитячі коляски
Колясками можна користуватися тільки до посадки на борт літака і після висадки. Великі коляски здаються в багаж безпосередньо біля трапа, маленькі складні типу «тростина» відправляються на багажну полицю до кінця польоту. Уточнюйте тарифи на оплату провезення колясок заздалегідь. Більшість авіакомпаній дозволяють перевозити невеликі безкоштовно. А ось за велику, що здається в багаж, потрібно платити виходячи з загальної ваги багажу. Точніше, доплачувати за перевантаження.
Норми багажу у всіх різні: десь 20 кг, десь 23 кг. Також звертайте увагу, за яким тарифом ви брали квиток. Якщо це був модний нині тариф «без багажу», то за велику коляску доведеться доплатити, незалежно від її ваги.
Нюанси перельоту, не регламентовані правилами авіакомпаній
Є правила перельоту, прописані авіакомпаніями, і їх треба чітко дотримуватися. А є ще маса нюансів і питань, які виникають майже у всіх батьків, проте ці питання не регламентовані нормативною базою. Отже, які нюанси можуть виникнути при реєстрації і під час польоту?
Реєстрація без черги
Чи зобов’язані батьків з дітьми до двох років пропускати на реєстрацію без черги? Якщо це не прописано в правилах авіакомпанії, то ні. Але цілком можна попросити чергу про послугу — найімовірніше, вам не відмовлять. Якщо в черзі багато сімей з дітьми, як це частенько буває на чартерних рейсах, наприклад, якщо ви плануєте переліт в Єгипет з немовлям, то доведеться чекати черги на загальних підставах.
Місце в першому ряду
Чи зобов’язана авіакомпанія посадити сім’ю з немовлям в перший ряд, де більше простору для маніпуляцій з переодяганням, годуванням, іграми і так далі? Знову ж таки, якщо це не прописано правилами авіаперевізника, то ні. Деякі компанії беруть за місце в першому ряду окрему плату. А може статися і так, що сімей з немовлятами на борту виявиться більше, ніж місць у першому ряду. Тому приготуйтеся до того, що простору у вас буде мінімум.
Кімната відпочинку для сімей з дітьми
Більшість аеропортів мають окреме обладнане приміщення, де мами з дітьми можуть дочекатися вильоту в більш комфортній обстановці, ніж інші пасажири в залі очікування. Але на всяк випадок дізнайтесь на сайті аеропорту, в якому саме терміналі знаходиться ця кімната, скільки коштує година перебування, які послуги там надаються.
Дитяче харчування: де розігріти?
Кімнати матері і дитини зазвичай надають можливість підігріти дитяче харчування для немовляти перед вильотом. Аналогічна послуга, по ідеї, повинна надаватися і на борту літака. Однак, після того як на багатьох рейсах припинили давати гаряче харчування, можуть бути проблеми з розігрівом. Тому уточнюйте про таку можливість заздалегідь. Якщо її не буде — запасайтеся термосами і термокружками, щоб їжа довше зберігала потрібну температуру.
Правила безпеки в літаку для батьків з дітьми
Рідина на борту
Харчування для немовлят в літаку, необхідо взяти з собою, упакувавши в герметичний посуд. Дозволений обсяг рідкої дитячої їжі для ручної поклажі уточнюйте у перевізника. При тому що дозволено проносити на борт не більше 100 мл рідини, для дітей зазвичай роблять виняток. З собою можна взяти стільки їжі, скільки потрібно дитині на час польоту.
Якщо сумарний обсяг баночок і пляшечок не перевищує 1 літр, то непорозумінь зазвичай не виникає. Спроби пронести багатолітрові ємності з соком або пюре будуть, звичайно ж, припинені. В окремих випадках служба контролю безпеки може попросити батьків особисто спробувати дитяче харчування, щоб переконатися, що це, дійсно, їстівна суміш.
Місце біля аварійного виходу
Ось чого вам точно не дадуть — так це місце біля аварійного виходу. Там маса обмежень, на цьому місці не тільки дитину, а навіть дамську сумочку не можна тримати на руках. Всі особисті речі подорожують тільки на багажній полиці. І, в цілому, місце біля запасного виходу намагаються давати тим, хто потенційно не буде гальмувати процес екстреної висадки через свою незграбність, надмірну вагу або похилий вік. А в ідеалі — здатний допомогти відкрити люк і організувати евакуацію пасажирів. Зрозуміло, що пасажири з дітьми, люльками, кріслами, купою підгузників, пляшечок, іграшок не зможуть бути оперативними та повороткими в екстреній ситуації.
Фіксовані місця для пасажирів з дітьми
Іноді авіакомпанія чітко обмежує перелік місць, куди можна сідати з дитиною на руках. Це буває у випадку, коли на борту лише кілька рядів, де на 3 місця є 4 кисневі маски. Правила безпеки вимагають, щоб на одного пасажира припадала одна киснева маска.
Користування кисневими масками
Якщо в польоті виникне необхідність скористатися кисневою маскою, то спочатку потрібно надіти маску на себе, а вже потім — на дитину. Це загальне правило, з яким вас ознайомлять перед початком польоту. Але краще, якщо ви будете про це знати заздалегідь і не почнете задавати питання, які демонструють вашу некомпетентність.
Діти можуть з переляку неадекватно відреагувати на спробу надіти на них маску, наприклад, почати чинити опір. Якщо дорослий буде в цей момент без кисневого підживлення, то сили на боротьбу швидко закінчаться, і наслідки для дорослого та дитини будуть сумними. Якщо дорослий член сім’ї вже буде в масці, то він зможе впоратися з дитиною в максимально стислий термін.
Відео — правила перельоту з дитиною
Це загальні правила підготовки до перельоту і поведінки в польоті, дотримання яких дає досить велику гарантію, що подорож з малюком пройде без ексцесів. Гарного вам польоту!