13/05/2017

Підготовка до круїзу: збір документів, планування фінансів та відпочинок на суші

Заради романтики або для душевного спокою і розслаблення. Неважливо, яку причину ви переслідуєте, головне те, що ви збираєтеся в круїз. А ми зможемо допомогти вам з легкістю організувати свою поїздку і вберегти себе від непередбачених складнощів.

Отже, збір в круїз по річці або через кілька країн Середземномор’я передбачає ретельну організаційну і фінансову підготовку. З чого ж слід почати?

Підготовка до круїзу

Підготовка документів до круїзу й обов’язкові бронювання

Подорож починається не з посадки на корабель, а зі збору всіх паперів, які знадобляться під час круїзу. Звісно, якщо ви їдете за кордон, то важливо правильно оформити та підготувати документи й подбати про первинні потреби, проживання та харчування.

Актуальність закордонного паспорта

Цей очевидний факт іноді стає проблемою для туриста. Крім наявності закордонного паспорта, тут важлива деталь дійсності цього документа. Це означає, що важливо переконатися, що термін дії заповітної книжечки не закінчився на момент оформлення круїзу і буде діяти аж до закінчення подорожі.

Як відомо, термін дії українського закордонного паспорта — 10 років. Але бувають всякі складнощі й деталі, тому не полінуйтеся зазирнути в міграційну службу й уточнити обмеження документа.

закордонний Паспорт для круїзу
Термін дії закордонного паспорта

Вибір пункту призначення

Вибір круїзу — справа серйозна. Мало вибрати точку, куди зрештою ви хочете дістатися.

Нинішня туристична індустрія пропонує масу варіантів для всіх і кожного. Наприклад, з Іспанії в Грецію можна плисти мінімум трьома різними маршрутами, не кажучи вже про більш масштабні програми. Щоб відпочинок був комфортним і захопливим, в першу чергу важливо визначитися з компанією.

Кожен перевізник пропонує свій спектр послуг, володіє перевагами й недоліками. Тут важливо все врахувати: клас перевезення, лайнери в розпорядженні компанії, можливі маршрути, умови відпочинку з дітьми. Вчитайтеся у всі деталі представлених варіантів. Варто пам’ятати ще і те, що деякі круїзні компанії розробляють подорожі під замовлення. Цей варіант передбачає індивідуальну програму, підготовлену під ваші інтереси й запити, оперативне оформлення документів та проходження всім вашим бажанням. Але і коштувати таке задоволення буде недешево.

Вибір маршруту круїзу
Вибір лайнера для круїзу
Розваги на круїзному лайнері

Вибираючи круїз, уточніть, які послуги входять у вартість. Найчастіше фіксована ціна покриває: проживання на лайнері, харчування, базові розважальні заходи, відвідування громадських зон відпочинку. Іноді в ціну включені бар та додаткові послуги, такі як масаж, тренажерний зал, гіди та інше. Знову ж таки, все це потрібно дізнатися в агентства. На сайтах туристичних операторів круїз розкладений буквально по поличках, ви зможете побачити всі стоянки й порти. Якщо вам цікаво подивитися на закордонне курортне нічне життя, то обирайте тур з вечірніми зупинками. Приміром, в Монте-Карло або Афінах.

Читайте відгуки про компанії не тільки на її сайті, але і на різних форумах, в туристичних блогах. Альтернативна думка тих, хто вже бував в круїзі, може вам дуже допомогти.

І пам’ятайте, що при замовленні обраного круїзу важлива передоплата. Зазвичай її сума коливається від 20% до 50% вартості путівки, але може виявитися і вище. Попередня оплата важлива — вона забезпечить і вам, і компанії впевненість у надійності договору. Не забудьте зберегти чек або квитанцію, на випадок форс-мажору.

Відео — Круїз: як правильно вибрати

Пошук та замовлення авіаквитків

Деякі туристичні компанії в пакет круїзу включають замовлення авіаквитків до пункту відправлення лайнера. Оператор уточнює найближчий і більш зручний для вас аеропорт і замовляє рейс за вашим вибором. Якщо ви не хочете витрачати час і турбуватися про авіаквитки, то цей варіант досить непоганий. Але тут є один вагомий мінус — вартість.

Компанії беруть непоганий відсоток за надання цієї послуги. Тому, якщо ви хочете заощадити, то замовте квитки на літак самостійно. На щастя, зараз сайти авіакомпаній настільки прості й зручні у використанні, що підібрати для себе маршрут буде нескладно. До того ж, ми розповідали вам декілька хитрощів про замовлення квитків на літак. Не розібралися з сайтом авіакомпанії — скористайтесь одним із мобільних додатків, що теж допоможе вам у підборі квитків до місця посадки на лайнер, так і додому. Замовляйте зворотний квиток одразу, щоб потім не довелося летіти з безліччю пересадок або чекати в аеропорту кілька годин.

Пошук квитка на літак
Переліт до місця відплиття

Яку візу оформити

Існує ряд країн, де українців готові зустріти без віз. Тим більше, зараз візовий контроль для нас трохи полегшений. Але все ж ряд держав пильнує, тому необхідно оформити документи в строк і правильно. Саме з термінами, до речі, можуть бути проблеми. Тому що, як відомо, в деяких посольствах значні черги. Тому узгодьте час відправлення в поїздку зі швидкістю оформлення необхідних документів. Переконайтеся, в які країни віза потрібна, а де спрощений прикордонний контроль. Приміром, у США вас без візи не пустять, а в Японію з базовим пакетом документів — милості просимо.

Батьківська згода

Якщо ви відправляєте вашу дитину в кругосвітню подорож або берете з собою за компанію друзів своєї дочки, то запасіться дозволом батьків. Насправді, дозвіл хоча б одного з батьків — необхідна умова ще при оформленні візи. Але якщо віза на відвідувану територію не потрібна, то письмова і нотаріально завірена «згода» — дуже важливий факт.

Віза в круїз
Дозвіл на вивіз дитини за кордон
Страховка в круїз

Страховка

Цей стандартний пункт деякі випускають з уваги з-за його очевидності. Як і батьківська згода, страховка — важливий пункт візи. Але, знову ж таки, якщо віза не оформляється, то страховий поліс обов’язково потрібен. Його оформлять в будь-якій страховій компанії. І на хвилі медичного забезпечення не забудьте про щеплення, які знадобляться вам під час круїзу по Азії й в африканських країнах. Які щеплення і в яку країну потрібно робити, можна уточнити як на туристичних сайтах, так і в агентстві.

Гроші на поточні потреби

Як і будь-яка подорож, круїз — справа витратна. І, щоб не трапився неприємний конфуз, важливо подбати про стан вашого банківського рахунку. Посольства деяких країн апріорі вимагають вашої фінансової стабільності при відвідуванні їх території. Але й вам самим важливо, щоб на картці було достатньо грошей для оплати останньої частини ціни за круїз. Та й потім, потрібно оплачувати портові збори, розваги й покупку сувенірів. Для цього перед від’їздом загляньте в банк і зніміть обмеження на користування карткою за кордоном.

Послуга трансферу на автомобілі

Якщо ви прилітаєте в країну відразу перед відправленням лайнера або до відплиття кілька годин — в будь-якому випадку вам знадобиться машина. Так набагато комфортніше буде їхати в порт або в готель. Погодьтеся, в незнайомому місті користуватися громадським транспортом або дорогим таксі не особливо зручно. Тим більше, коли під боком кілька валіз,
а за спиною — довгий переліт. Для цього замовте послугу трансферу. Її вам може запропонувати як компанія з надання круїзу, так і готель або навіть адміністрація порту.

Платіжні картки за кордоном
Трансфер до корабля

Бронювання готелю

До речі про готелі. Проживання або навіть ночівля в номері готелю вам може знадобитися як до круїзу, так і після — це залежить від ваших авіаквитків. Саме тому важливо забронювати номер заздалегідь, коли ви вже будете знати час прибуття і відплиття. Особливо цей момент важливий, якщо ви зупиняєтеся у великому місті в розпал туристичного сезону. В такому разі може бути надзвичайно важко оселитися в готель без броні.

Узгодьте документи з туроператором

Якщо ви довірили долю свого подорожі в руки туристичного оператора, то все одно не втрачайте контроль. Приблизно за два тижні до відправлення узгодьте з оператором, щоб всі документи були зібрані, була оформлена віза і замовлені квитки на літак. Якщо ж ви збираєте пакет документів самостійно, то все одно проконсультуйтеся з туроператором. Можливо, ви щось упустили, і вам потрібна допомога фахівця.

On-line реєстрація

Підтвердити свою участь у круїзі й зареєструватися важливо і потрібно. Щоб бути спокійним, що без вас не попливуть і переконатися в дотриманні ваших вимог. Реєстрація проводиться максимум за чотири дні до відправлення, щоб встигнути погодити всі неточності.

Бронь готелю перед круїзом
Узгодження документів в турагенстві
Реєстрація на круїз

Валюта

Перед відправленням за кордон варто придбати грошові одиниці країн, куди вам належить заглянути. Зніміть готівку як в гривні, так і в закордонній валюті. Співвідношення сум повинне бути помірним. У будь-якому випадку, обміняти гроші ви зможете і за кордоном, але готівка дуже важлива.

Відпочинок на суші

Бронювання екскурсій і гіда

Деякі туристичні оператори й круїзні компанії пропонують список екскурсій ще до відправлення. Під час замовлення програми можете підібрати цікаві для вас маршрути й навіть попередньо їх оплатити. До того ж, на деяких лайнерах працюють екскурсійні бюро і є зв’язок з гідами в різних містах, в чиї порти вам належить зайти. Тоді з відвідуванням визначних пам’яток проблем виникнути не повинно. Але іноді ця послуга може обійтися дорожче, ніж домовлятися з екскурсоводом на місці. Відстежте найпопулярніші маршрути, ознайомтеся з рекомендаціями з приводу гарних і цікавих гідів. І не проґавте цей аспект, щоб потім не діяти поспіхом і не пропустити найцікавіше.

Виберіть пам’ятки

Щоб замовити гіда, потрібно вирішити, куди ви хочете піти й на що подивитися. Для цього досить на великих туристичних сайтах подивитися основні визначні пам’ятки цих місць. Ну або, можливо, ви вже знаєте, що в цьому місті ви хотіли б подивитися саме цей собор. Відстежте де проводяться екскурсії. Платний або безкоштовний вхід, які умови відвідування, час відкриття і закриття.

Выбор экскурсий в круизе
Выбор достопримечательностей в круизе
Аренда авто для экскурсии

Подбайте про оренду автомобіля

Часто буває так, що виділеного часу на суші не вистачає для огляду всіх цікавих місць. Тут грає роль і завантаженість міста, і погода, і час відплиття лайнера. А якщо вас ще від судна до берега доставляє човен, то це ще плюс
30 – 40 хвилин дорогоцінного часу. Тому, щоб все встигнути, можна взяти в оренду автомобіль для швидкого і комфортного переміщення. Часто авто здаються на прокат прямо поруч з портом, куди прибувають туристичні групи. Уточніть скільки коштує оренда і які машини є в парку.

Труднощі обміну грошей

Ми вже говорили про необхідність мати на руках валюту. Але іноді буває так, що обмінники в країні пропонують більш вигідний курс, ніж українські. Тому не забудьте поцікавитися, де в кожному місті найближчі пункти, здатні розміняти гривню. І уточніть базовий курс, за яким проводиться обмін.

Відео — Морська подорож на лайнері

Планування

В цілому, складність круїзу полягає саме в документах і фінансовому питанні. Щоб визначити для себе, скільки ви витратите на подорож і приблизну суму, яку потрібно мати на руках, слід дізнатися всі нюанси й підрахувати. Зараз сотні туристів по світу подорожують саме круїзами, тому почитати про їхній досвід не дуже важко.

Для власної зручності складіть список або навіть таблицю, куди ви внесете всі витрати від початку подорожі до його завершення. Сюди увійдуть: таксі в аеропорт, послуги трансферу, замовлення гідів і оренда авто. Окремим блоком виведіть великі розтрати: оформлення візи, можливе переоформлення закордонного паспорта. Додайте в список вартість відвідування деяких пам’яток, приблизно визначте, скільки ви готові витратити на сувеніри.

Є такий блок непередбачені витрати, які ви можете зробити в разі крайньої потреби або при дуже великому бажанні. Сюди входить купівля медикаментів на випадок раптового захворювання, великі покупки в брендових магазинах, мобільний інтернет та роумінг, плата за внесення продуктів і напоїв на борт з берега й інші дрібниці.

Для прикладу:

Круїз з Одеси в Північну Європу коштує 800 євро, додаємо сюди шенгенську візу близько 80 євро, медичну страховку (від 400 до 6 000 гривень) приблизно за 1000 гривень і 130 євро портових зборів, зворотний авіапереліт з Копенгагена в
Київ — близько 8 000 гривень. А також трансфер в аеропорт Копенгагена — 11 євро, витрати на основні визначні пам’ятки в період круїзу — 150 євро. Сума на паби й ресторани Німеччини, Норвегії та Данії — близько 250 євро.

Загальна сума: близько 50 066 гривень.

Все, звісно, варіюється в залежності від програми, рівня каюти, бажаних екскурсій і ваших запитів. Але головне — отримати на відпочинку масу задоволення, без форс-мажорів і складнощів.

Пропонуємо вам завантажити чек-лист для підготовки до круїзу, він допоможе якісно організувати вашу подорож.

📌Чек-лист — Готуємося в круїз

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber