17/11/2017

Подорож по Америці на машині: тонкощі водіння і особливості правил дорожнього руху

Зміст статті:

 1. Оренда авто в США
 2. ПДР і швидкісний режим у США
 3. Різновиди трас Америки
 4. Особливості водіння в США
 5. Як взаємодіяти з поліцією
 6. Чим відрізняється паркування в США
 7. Заправні станції

Країна Демократії все більше приваблює туристів своєю культурою. Але іноді буває так, що автобусний чи спланований агентством тур по Америці не розкриває всіх красот цієї країни. А хочеться побачити якомога більше, відчути цей менталітет зсередини. А якщо тут живуть друзі або родичі, то й зовсім ні про які автобуси мови бути не може. Саме в таких випадках турист обирає подорож по Америці на машині. Щоб вам відпочивалося комфортніше, а від різниці правил водіння не викликало паніки, ми зібрали для вас головні особливості автотрафіка в Штатах.

Правила Дорожнього Руху в США
Подорож на машині по Америці

Оренда авто в США

Для того, щоб з комфортом почати подорож по США на машині, необхідно, власне, орендувати автомобіль. Америка високо цінує закони і правила, тому тут навіть сама звичайна процедура прокату транспортного засобу має ряд своїх умовностей.

Автомобіль можна орендувати безпосередньо в аеропорту – в прилеглому автосалоні є базовий вибір машин. Але тут завжди є черги, а «урвати» хорошу машину вдасться при великій вдачі. Авто в салоні не на всіх вистачає, та й по кишені така оренда вдарить трохи сильніше, ніж прокат у центрі міста. Тому в гонитві за оперативністю і у бажанні одразу з літака пересісти на машину, подумайте двічі.

Для пошуку машини скористайтеся звичайним інтернетом. Подивіться, які компанії надають в оренду машини в аеропорту, а потім знайдіть в місті їх інші салони. Готові посперечатися, салон того ж представника, але в двох кварталах далі, надасть вам машину в кілька разів дешевше. Ну а до самого салону можна доїхати на звичайному таксі.

Перед тим, як орендувати машину в США, уточніть всі питання з документацією. Дізнайтеся з якими правами вам можна буде пересуватися на авто. Тут працюють не правила локального салону, а законів конкретного штату. Тому слід заздалегідь ознайомитися з законодавством. Подекуди можна кататися з українськими правами, а в деяких штатах – виключно з міжнародними.

Як орендувати машину в америці
оренда авто в США

Страховка авто в США грає велику роль. Та й взагалі, до будь-якого виду страхування американці ставляться з трепетом. Тому не відмовляйтеся від страхових договорів, навіть якщо вони передбачають додаткові витрати. Адже в дорозі всяке може статися, а навіть звичайна подряпина нехай навіть не з вашої вини, може вилетіти в копієчку. Обсяг страхового поліса можна обрати у відповідності з досвідом водіння, впевненістю у своїй спритності і знанням американського трафіку. Чим менше ви знаєте і вмієте, тим більший пакет послуг бажано оформити.

Машина буде вам служити конкретно заявлену кількість діб. Саме діб від початку оренди – це важливо! Це означає, що, якщо ви взяли машину о 13:00, то і повернути її потрібно буде до 13:00. У разі запізнення навіть на півгодини за це доведеться доплатити як за одну добу. І не забудьте заправити машину, перед тим, як її здавати. Видадуть вам у користування заправлений автомобіль, і приймати назад будуть на тих же умовах.

Огляньте машину уважно, перш ніж підписувати договір. Уточніть всі можливі подряпини, вм’ятини, потертості. Не соромтеся вказувати на це співробітникові салону, щоб при поверненні машини деякі «поломки» не приписали у ваш рахунок. Дивним може здатися відсутність номерного знака попереду, але це нормальне явище в США. Закони Америки вимагають в обов’язковому порядку лише задні номери, спереду їх наявність скоріше варіативна.

І ще один невеликий лайфхак – заощадити можна, якщо орендувати машину у вихідний день. Зазвичай, у ці два дні ціни злегка знижуються, а якщо взяти авто ближче до вечора, то й зовсім можна обійтися без черг. Багато салонів працюють цілодобово, і вас там обслужать на рівні. А якщо бажаної або заброньованої через інтернет машини не виявилося, вам запропонують альтернативу відповідної категорії. Але в обов’язковому порядку зроблять знижку. А вона виявиться дуже до речі, адже вартість оренди в США починається від 250 доларів на добу з людини. За умови, що в договорі буде зазначено кілька водіїв, за кожного з них буде взята окрема плата.

Відео — Прокат авто в Америці і нюанси водіння

Важливі моменти оренди авто в США

 • Не брати машину в аеропорту – дорого, краще їхати до салонів у центрі міста.
 • Обов’язково брати страховку на авто.
 • Дізнатися правила штату для іноземних водіїв, адже кожен штат має свої норми.
 • Перед орендою машини зафіксувати існуючі вм’ятини, подряпини і т. д.
 • Оренда буде дешевше у вихідні дні.
 • Повертати авто вчасно і з повним баком.

ПДР і швидкісний режим у США

В першу чергу важливо зрозуміти, що правила дорожнього руху в США не можна порушувати. Тут шанують безпеку, і поліція уважно спостерігає за кожним учасником руху. Для українського туриста навіть найвідчайдушніші за американськими мірками порушники здадуться паіньками в порівнянні з нашими дорогами.

Окреслимо частину найбільш незвичних для українця правил

 • Світлофори для водія розташовані за перехрестям. Але, звісно, доїжджати до нього вкрай не рекомендується, щоб не створювати аварійної ситуації.
 • Обережно на нерегульованих перехрестях. Трохи далі від центру міста їх ви зустрінете безліч, адже саме вони перетинають звичайні житлові квартали. Тут немає символів, крім круглого «Стоп», і єдине правило, яке працює, говорить: «Прийшов останнім – дай дорогу тим, хто попереду стоїть». Це означає, що, приїхавши на перехрестя, а там вже стоять або рухаються машини, ви повинні пропустити всіх прибулих раніше. А коли за вами прилаштуються авто, то вони, відповідно, будуть пропускати вас.
 • Перетин суцільної. Перш ніж переїжджати її, переконайтеся, що ви нікому не заважаєте і не створите аварійної ситуації. І будьте обережні з зустрічкою – тут грає роль дорожня розмітка в США. Якщо ви бачите жовту розмітку праворуч від машини, то точно вискочили на зустрічну смугу. Зазвичай така розмітка виключно з лівого боку.
 • Поворот вправо при заборонному сигналі світлофора. Тут йде ставка на досвід і відповідальність водія, ну і, звісно, відсутність потенційно аварійної ситуації. Якщо поворот заборонений, то біля перехрестя буде висіти відповідна табличка.
Швидкісний режим США
Швидкісний режим США

Швидкісний режим в Америці помірний. Радари у поліції виставлені на порушення +11, а конкретно допустиму норму можна побачити на табличках, розвішаних по всьому місту. Всередині невеликих кварталів найчастіше машини не перевищують 50-60 км/год, а на хайвеї можна розігнатися до 80 км/годину, а то і більше.

Будьте уважні: в США система вимірювань – милі в годину, а не кілометри.

Дорожні знаки в США цілком доступні для розуміння і логічні. Є ряд знаків, відомих для міжнародного туриста — «цегла», «обмеження швидкості», «трикутник» і багато іншого. Незнайомі ж знаки завжди підписані супутнім текстом. Вивчіть мову, і тур по Америці на машині стане на порядок легше.

Різновиди трас Америки

У США є цілий список трас, в’їзд на які платний. Цей тип пересування досить міцно увійшов в життя американців, але може здатися дивним для українського мандрівника. Якщо коротко, то платні траси зазвичай пролягають по мостах і тунелях, мають менш завантажений трафік і більш якісне дорожнє покриття. Для тих, хто не бажає платити найчастіше є альтернатива, але з пробками і вибоїнами на дорогах. Хоча деколи окрім, ніж по платній трасі ви нікуди не проїдете.

Є карта платних доріг США, де вони пролягають і як їх можна в разі чого об’їхати. Ну, або уточніть ціну питання. Оплата проводиться трьома способами, перший – вбудованим в автомобіль транспондером. Про його роботу важливо дізнатися в салоні оренди, адже деякі пристрої працюють виключно на території конкретних штатів. Якщо транспондер не підходить, то залишаються ще два варіанти – оплата готівкою службовцю на «КПП» або готівкою в терміналі також при в’їзді на трасу.

Платні дороги США
Карта платних дорого США

Крім того, що існують платні дороги, в США є окремі смуги для автомобілів з двома пасажирами. Зазвичай ці смуги менш завантажені і здорово зменшують час у дорозі. А ось одному за кермом не рекомендуємо виїжджати на цю смугу, адже ви ризикуєте нарватися на штраф.

Ще економить час пересування на хайвеях. Ці траси істотно скорочують відстань, і на них практично ніколи не буває пробок. А навіть якщо всі шість смуг застрягають, вони перебувають в тягучці, але не стоять. У час пік ви будете рухатися на швидкості 20-30 км/год.

Особливості водіння в США

Водії з великою увагою і обережністю ставляться до велосипедистів і мотоциклістів. Перших завжди переважно пропускають і поступаються їм дорогою, а другі мають цілком законне право пересуватися між машинами на трасі.

Пішоходів також потрібно пропускати завжди на кожному переході, перед зеброю необхідно злегка пригальмувати, навіть якщо на краю дороги ви не бачите нікого. Це негласне правило, йому краще не опиратися.

Окремо слід розглянути шкільне питання. Знаки попереджають про можливу наявність дітей на дорозі заздалегідь, а шкільному автобусу апріорі надається нейтралітет разом з поліцейськими і медичними машинами. Якщо перед вами шкільний автобус блимає жовтими фарами, зменшить швидкість, адже він може скоро зупинитися. Коли він здійснив зупинку і включив червоні вогники, стійте до останнього. Рух почати ви зможете виключно, коли автобус поїде, відключивши червоний сигнал.

Особливості водіння в США
Особливості водіння в США

Якщо автобус їде по зустрічній смузі, а на дорозі їх лише дві, при зупинці шкільного транспорту зменшить швидкість – діти можуть переходити на протилежний бік вулиці. Не зупинятися поряд із зустрічним шкільним автобусом можна, лише якщо смуги розділені певним бар’єром або якщо на трасі більше ніж дві смуги в один напрямок.

У разі зустрічі з екстреними машинами ви почуєте сигнал сирени і побачите проблискові червоно-сині маячки. У такому разі слід здати вправо і зупинитися. Щоб звільнити дорогу на перехресті, проїдьте перетин і також зупиніться, від’їхавши вправо.

Як взаємодіяти з поліцією

Продовжуючи тему проблискових маячків, уточнимо, що поліції в Штатах боятися не варто. Зупиняти вас суто заради чергової перевірки документів ніхто не буде. Якщо вас зупинив поліцейський патруль, то ви щось порушили.

Стежать за вами за допомогою радарів біля узбіч або патрульна машина, що їде за вами, при виникненні сумнівів може виміряти вашу швидкість. Якщо правоохоронцям щось не сподобається, вони включать майже всі свої проблискові маячки і можуть разово включити звуковий сигнал. У такому разі слід здати вправо і зупинитися.

Не виходьте з автомобіля – це в США розцінюється як спроба до втечі. Слід спокійно відкрити вікно, привітатися та надати необхідні документи. Спокійно відповідайте на всі поставлені питання – це заощадить час, і не ускладнить ваше положення.

Як вести себе з поліцією США
Штрафи в США

Вас можуть зупинити за незначне перевищення швидкості або, приміром, за вимкнені фари. Дрібні правопорушення серед туристів часто закінчуються попередженням. Якщо ж ви помилилися куди значніше, не прирікайтесь і не намагайтеся «якось домовитися». Кілька хвилин – і вам буде виписаний штраф.

А якщо вас, не дай боже, зупинять в алкогольному сп’янінні, то ваші справи зовсім кепські. Норма алкоголю в крові 0,08%. Все, що вище норми, призведе до штрафу, курсу програми в товаристві анонімних алкоголіків, підвищення страхового поліса та потреби в адвокаті. Тому, перш ніж пити, подумайте десять разів. Проста пляшка пива може обійтися вам в суму до 10 000 доларів!

Чим відрізняється паркування в США

В обов’язковому порядку є паркувальні зони біля великих магазинів, у деяких гастрономічних куточків, лікарень, кінотеатрів та інших пунктів громадського доступу. Але, заїжджаючи на майданчик, переконайтеся, що вам можна зупинитися саме в цій зоні. Буде незручно, якщо ви припаркуєтесь на місці для інвалідів, і ви обов’язково отримаєте штраф на 250 доларів.

Якщо ви їдете дорогою і шукаєте місце, де припаркуватися, орієнтуйтеся по кольору бордюру:

 • Червоний колір, забороняє зупинку в будь-якому випадку і при будь-яких обставинах.
 • Жовтий колір означає, що зупинитися можна на короткий термін, виключно для екстреної висадки пасажирів.
 • Білий колір означає, що висадити або посадити пасажирів можна більш розмірено і без метушні – зупиняйтеся, але не глушіть мотор.
 • Зелений колір означає, що можна зупинитися і заглушити мотор, але на короткий період. Найчастіше у зелених бордюрів стоять знаки або таблички, які вказують, як довго можна стояти.
 • Синій колір – це паркування для людей з обмеженими можливостями.

Заборонено: паркуватися біля пожежних гідрантів, на приватних парковках або на стоянках для мотоциклістів — це загрожує штрафом і деколи навіть конфіскацією автомобіля.

Заправні станції

Оскільки подорож по США здійснюється не день і не два, заправлятися доведеться часто. Як і на українських трасах, вздовж дороги за кілька миль до станції, стоїть вказівник. На ньому прописаний номер з’їзду, компанія-заправник і загальна відстань до станції.

Ціни в США на бензин зазвичай сильно не відрізняються в різних регіонах. Величина похибки – до 10%. Заправити повний бак можна приблизно за 20-30 доларів. А якщо оплатити не картою, а готівкою, то можна отримати невелику знижку.

Заїхавши на станцію, зупиніться біля балона, вставте пістолет в бак, вкажіть вид палива і проходите до каси. Здача видається після того, як машина буде заправлена. Тому, в такому разі, до каси доведеться повернутися ще раз.

Заправні станції в Америці
Як заправляти авто в США

Оплатити бензин можна трьома способами:

 • картою в терміналі;
 • картою або готівкою в автоматі біля колонки;
 • картою або готівкою в касі.

Спосіб оплати, як і ціна за галон бензину, залежить від віддаленості станції, від траси і бренду. Якщо компанія поширена і має хорошу репутацію, при заправці також можна буде знайти магазин і невелике кафе для відпочинку, що іноді дуже до речі.

У США не так багато дизельних заправок, а також станцій для зарядки електрокарів. Тому будьте обережними, обираючи певний тип машини в салоні оренди. Може статися так, що заправитися вдасться далеко не в той момент, коли це гостро знадобиться.

Відео — Правила дорожнього руху в Америці

Водіння в США може здатися для українського туриста цілим списком заборон, деталей і умовностей. Але насправді важливі лише три обставини: хоча б базовий досвід водіння, увага до чинних правил і повага до порядків країни, куди ви приїхали. Якщо ви будете дотримуватися всіх цих аспектів, то з часом звикнете до руху і зовсім інакше поглянете на метушливих, але разом з тим дисциплінованих американців.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber