14/03/2017

Поради по забезпеченню безпеки вашого будинку під час подорожі

Кожна подорож — це маленька пригода, пов’язана з радістю та позитивними емоціями. По поверненню додому хочеться насолодитися спогадами, а не зіткнутися з неприємностями.

Обікрадена квартира — не найкраще завершення відпустки, тому варто заздалегідь вжити заходи безпеки. В такому випадку ви не будете нервувати під час подорожі, і повернетеся в будинок з недоторканим майном.

безпека вашого будинку під час відпустки

Перше правило безпеки — нерозголошення

Не розповідайте всім підряд про майбутню подорож, навіть якщо дуже хочеться похвалитися. Такі необдумані дії можуть призвести до неприємних наслідків. Адже ви не знаєте, кому розкажуть про це ваші знайомі чи колеги. Є ймовірність, що чутки про від’їзд дійдуть до злодіїв.

Соціальні мережі також несуть велику небезпеку. Вашу сторінку можуть переглядати потенційні домушники, навіть якщо включені всі налаштування приватності.

Можливо, відвертість колишнього зловмисника зможе переконати більше.

Засуджений Максим, який знаходиться в одній з колоній на Харківщині, розповідає: «Соціальні мережі — безцінне джерело інформації. Саме тієї, яка потрібна професійним злодіям. При цьому додають її на сторінку самі власники. Вибравши жертву, я збирав інформацію про звички, розпорядок дня і навіть майно, не відходячи від власного комп’ютера.»

Забезпечення безпеки вашого будинку
Безпека вашого будинку під час подорожі

Що не варто робити в соціальних мережах:

 • не пишіть у статусі про відпустку або майбутню подорож;
 • не робіть публікації, пов’язані з поїздкою;
 • перебуваючи на курорті, не викладайте фотографії;
 • вимкніть всі налаштування, які можуть видати ваше місце знаходження;
 • проведіть бесіду з дітьми про нерозголошення інформації.

Довіряйте інформацію тільки вузькому колу людей: родичам, близьким друзям і можливо сусідам, у яких ви абсолютно впевнені.

Охорона будинку починається з правильної підготовки до від’їзду

Злодії часто стежать за будинком, очікуючи тривалої відсутності мешканців.

Сумна історія Наталії тому підтвердження.

«Влітку минулого року була обкрадена наша квартира на Троєщині — недалеко від універсаму «Фестивальний». Ми з чоловіком і донькою відпочивали в Криму. Вже під кінець відпустки, моя мама, яка наглядала за квартирою, повідомила, що житло «обчистили». По приїзду в столицю ми написали заяву в правоохоронні органи. Почалося розслідування і пошук злодіїв. Але справа зависла».

Як захистити будинку під час відпустки
безпека вдома під час відпустки
Захист вашого будинку

Щоб уникнути подібних історій, перед поїздкою потрібно самим подбати про запобіжні заходи.

Дотримуючись нескладних дій, ви збережете своє майно і ваші нерви будуть в нормі

 • Накопичена в ящику пошта, з великою ймовірністю, повідомить квартирному злодієві про вашу відсутність. Слід попросити родичів або сусідів забирати її. Якщо ви нікому не довіряєте, то обговоріть на пошті можливість тимчасово зупинити доставку листів і газет.
 • Порожня квартира, з засохлими квітами, обов’язково приверне увагу. Залиште ключі рідним або перевіреним людям, хай поливають рослини вечорами. Включене світло і доглянуті квіти створять вигляд присутності, такі дії обов’язково відвадять злодіїв.
 • Шанс злякати злочинця збільшується, якщо він почує шум за дверима вашої квартири. Для створення подібності розмов залиште включеним радіо в спеціальній радіо-розетці. Не виставляйте гучність на повну потужність — сусіди цього не оцінять
 • Попросіть сусіда паркувати машину у вашого житла, за умови, що ви живете в приватному будинку. Забезпечте яскраве освітлення двору з автоматичним включенням. Такі маленькі запобіжні заходи зможуть уберегти від пограбування.
 • Перед виїздом на вокзал або в аеропорт потрібно обов’язково перевірити чи закриті вікна та балкони. Після виходу з квартири переконайтеся, що двері замкнені на всі замки. Все бажано перевірити двічі, а краще сфотографувати на телефон. Тоді ви не будете смикатися, а залишитеся впевнені, що нічого не забули закрити.
 • Коли вам нікому довірити ключі для нагляду за квартирою, варто звернутися до послуг банку. Хорошим рішенням буде оренда комірки на короткий термін, в неї ви зможете перемістити всі гроші та коштовності. Ніколи не тримайте цінні речі в ящиках з нижньою білизною, книгах або цукерниці, такі місця ненадійні.
 • Спробуйте розглянути варіант страхування житла. Компанії пропонують поліси для різних випадків, строків та доходів. Користуючись страховкою, ви забезпечите себе сумою на випадок непередбачених ситуацій: крадіжки, пожежі, затоплення або природних катаклізмів.

Надійна система охорони — запорука спокійного відпочинку

Добре, якщо ваш будинок забезпечений сигналізацією і знаходиться під наглядом охоронної служби. Тоді перед подорожжю не забудьте включити її. Не зайвим буде перевірити справність системи. Потрібно заздалегідь викликати майстра для контролю працездатності, тільки не повідомляйте йому про ваш від’їзд.

Захист квартири
Захист квартири під час подорожі

Якщо ж у вас немає сигналізації, спробуйте розглянути варіант встановлення. При спрацьовуванні до вас направлять наряд, який впіймає зловмисника. Сигналізація дозволить спокійно перебувати подаль від будинку і бути впевненим в його безпеці.

Прикладів з життя багато, але іноді варто довіритися своїй інтуїції.

Розповідає 38-річна киянка Оксана, яка за два місяці до відпустки встановила у квартирі сигналізацію.

«Вирішили встановити охоронну систему для того, щоб вберегти родину, дім і не турбувати родичів, яких постійно доводилося просити навідатися в квартиру. Майже відразу після від’їзду спрацювала сигналізація, злодій заліз у квартиру по балконах, підтягуючись на металевій трубі з гачком. Коли у квартиру прибули охоронці, атлет сховався під ліжко. Добре, що встановили сигналізацію, можливо свою роль зіграла інтуїція або жахливі історії про злодіїв».

При відсутності сигнальної охорони подумайте про систему відео спостереження, тоді у вас буде можливість у будь-який час перевірити будинок. Не хочете сигналізацію — спробуйте встановити спеціальні таймери. Світло буде вмикатися і вимикатися у різний час, що створить ілюзію присутності мешканців. До такого таймеру підключіть телевізор чи радіо для забезпечення повноцінного психологічного відлякування.

Поради по забезпеченню безпеки будинку
Поради щодо забезпечення безпеки квартири
Безпека вашого будинку

Якщо вам дозволяють кошти, то кращим рішенням буде поєднати всі системи захисту. При таких умовах будинок буде надійно захищений. Ви залишитесь спокійні не тільки на відпочинку, але і в повсякденні будні.

Під час зборів у поїздку ми буваємо розгубленими, через хвилювання за майбутню подорож. Щоб нічого не забути, витаючи у хмарах і мріючи про поїздку, обов’язково складіть списки. Ми створили важливий перелік справ, який допоможе зі спокійною душею відправитися у відпустку.

📌Чек-лист – Що потрібно зробити перед від’їздом

Відео — Як вичислити, що квартирні злодії полюють на вашу квартиру

Коментарі закриті.

Інші новини
16.07.2019

В Україні подорожчали закордонні паспорти. Ціна на отримання документа для виїзду за кордон складається з двох компонентів: вартості бланка та послуги з оформлення. Бланк подорожчав майже на 9 відсотків – з 304 гривень 22 копійок до 330 гривень. А ось послуги оформлення стали коштувати більше майже на 40 відсотків. Якщо раніше нетермінове оформлення за 20 робочих днів коштувало 253 гривні,… Читати далі

08.07.2019

Набридли банальні екскурсійні огляди з переказами з Вікіпедії? У литовській столиці готові запропонувати гостям дещо цікавіше! У місті розгорнулася програма Meet a Local, в рамках якої волонтери-екскурсоводи запропонують унікальні, особисто ними розроблені маршрути, і розкажуть про визначні пам’ятки те, що ви ніде не прочитаєте. Маршрути можуть помітно відрізнятися від традиційних, а час розповіді про кожну пам’ятку аж ніяк не 5… Читати далі

01.07.2019

Авіаперевізник МАУ розширює наземний сервіс для своїх пасажирів і відкриває спеціальну автобусну лінію, яка з’єднає вінницький аеропорт з Борисполем. Такі перевезення будуть оформлятися єдиним квитком – автобус плюс літак. Скористатися автобусним маршрутом МАУ, не купуючи квиток на літак, не вийде. У всякому разі, такий намір керівництва авіакомпанії. Мета: підняти комфорт користування своїми послугами. Згідно з планом, перевезення стартують з 15… Читати далі

Послуги Бізнес Візит: