17/05/2017

Рафтинг в Карпатах: яскравий, екстремальний активний відпочинок

Підніматися в гори, пірнати в глибини океанів, літати на планерах і повітряних кулях, спускатися в гроти. Чим ще можна втамувати свою спрагу екстриму? У відповідь на це питання ми пропонуємо вам недвозначне словосполучення «рафтинг Карпати». Не новий, але знову відроджений вид спорту залучає у свої ряди українських туристів.

Але, перш ніж відправитись на сплав по річці, треба ж розібратися, що таке «рафтинг» і як він проходить у наших Карпатах.

Рафтинг в Карпатах

Новий спосіб плисти по річці

Якщо дивитися на історію, то у рафтингу досить багаті і значні коріння. Ще в часи Русі і освоєння потоків річок човни, плоти та кораблі намагалися приборкати пороги і різкі повороти наших вод. Втриматися на плаву, вправно маневрувати між річкових кмінням і не дозволити судну перевернутися. По суті справи, в цьому і полягає основа рафтингу.

Якщо ж повернутися від історії до сучасних реалій, то можна описати все більш просто. Рафтинг — це спуск по гірській річці на спеціальному плоті, надувному човні або просто рафті.

Нинішній рафтинг знайшов десятки варіацій, охоплюючи всі групи туристів. Від умиротвореної прогулянки з сім’єю по мальовничій річці до бурхливого подолання річкових потоків і порогів з надійним напарником. Цей активний відпочинок чудово поєднує в собі фізичні навантаження і неформатну екскурсію по природним заповідникам. До того ж, він простіше і не настільки небезпечний для новачків в екстремальному туризмі. Якщо, скажімо, катамаран або байдарку при сильному плині осилять не всі, то з рафтингом справи йдуть легше. Для новачків підбирають полегшені траси, щоб втягнулися і пізніше неодмінно захотіли ще.

Надувний пліт-рафт
Вид веслування - розпашними веслами
вид веслування - канойная

Цей вид спорту ділиться на шість рівнів складності і включає кілька видів самих рафтів. В основному використовується класичний — надувний човен з діаметром борту близько 60 сантиметрів і загальною місткістю до 18 осіб. Він буває одношаровим або двошаровим, тут вже грає роль щільність матеріалу, з якого зроблений борт.

Новачкам інструктори зазвичай пояснюють, що в сплаві використовується три основних види веслування. Розпашними веслами, канойний і комбінований. Розпашний здійснюється одним веслом при використанні спеціальної рами, а весляр сидить обличчям вперед. Канойна передбачає розподіл веслярів на лівий і правий борт, кожен з яких гребе одним веслом. Комбінований, само собою, поєднує в собі обидва способи. У перший раз зазвичай навчають канойному веслуванню, оскільки цей вид не так небезпечен і більш простіший в освоєнні.

Весь рафтинг, як вже можна зрозуміти, будується на злагодженій роботі команди і чіткому дотриманні вимог інструктора або штурмана. Саме на взаємодопомозі, швидкій реакції і скоординованих діях будується успішний спуск по річці.

Відео — Рафтинг по р. Чорний Черемош, Україна

Що взяти на рафтинг?

Готуючись до сплаву, потрібно не тільки замовити тур і домовитися з інструктором. Важливо правильно зібрати багаж, взяти все необхідне і подбати про безпеку. Адже потрібно пам’ятати, що рафтинг по річці — це холодна вода, різкі повороти, ризик випасти з човна і якийсь рівень травматизму. У стандартному списку необхідних речей для рафтингу значаться: спальний мішок, водонепроникні куртка і штани, теплий одяг на зміну, дощовик, кілька пар вовняних шкарпеток.

Що стосується безпеки, то зазвичай все для сплаву пропонують туроператори або компанії, які організовують сплави. Але якщо ви не дуже довіряєте або просто хочете мати свій інвентар, то придбайте кілька життєво важливих речей. По-перше, це рятувальний жилет, який буде щільно прилягати до тіла, але не перешкоджати руху під час веслування або спроби піднятися назад на рафт. По-друге, необхідний шолом, він захистить вас від можливих ударів об воду, камені або просто об весла сусідів по човну. У спеціалізованих магазинах вам запропонують широкий вибір пластикових касок спеціально для сплавів по гірських річках.

Шолом і жилет для рафтингу
Спорядження для рафтингу

Ще кілька слів про безпеку

Панікувати і до тремтіння в колінах побоюватися рафтингу не варто. Інструктори завжди підбирають адекватні маршрути і критично страшних пригод не може відбутися. Але важливо бути напоготові і тверезо оцінювати всі умови цього виду спорту.

Слід чітко розуміти, що сам по собі рафт складається з декількох надувних частин: дна, бортів і поперечних банок, всі вони надійно скріплені між собою. Щоб утримати рафт на плаву, члени команди повинні синхронно гребти і виконувати вказівки інструктора. Сильно старатися теж не варто, адже ви можете швидко втомитися, або травмувати члена своєї команди. Справа в тому, що сидять «пасажири» зазвичай досить близько один до одного і один необережний різкий рух веслом може нанести травму тому хто поруч сидить.

випадіння за борт на рафтингу
переворот рафта
удар веслом на рафті

Інша ситуація, яка може трапитися — випадання з рафта. Як всі ми розуміємо, статися це може через несинхронне веслування учасників, при ударі або зіткненні з порогами або камінням. Від випадіння вас будуть намагатися забезпечити ще до відплиття, прикріпивши вздовж борту мотузку, за яку слід хапатися в критичній ситуації. Якщо ж втриматись не вдалося, і ви опинилися за бортом, то треба вхопитися за весло, яке подасть вам ваш партнер по команді. Якщо, з якоїсь причини за весло схопитися ви не зможете, вам повинні кинути страхувальну мотузку. Вхопившись за неї, перекиньтеся на спину, щоб команді було легше затягнути вас на борт.

Не втрачайте важливого моменту — вміння плавати дуже вітається. Звісно, що сподіватися на вдачу і весло сусіда приємно, але, якщо ви не вмієте плавати, то знаходитесь в більшій зоні ризику, ніж інші рафтери-новачки.

Відео — Інструктаж на рафтингу

Який він — рафтинг в Україні?

Сплав по річках України здійснюється вже не перший рік, але тільки в останні пару років набирає популярність. Влаштовуються змагання, а туристи поспішають бронювати екстремальні екскурсії. Найпопулярнішим справедливо вважається рафтинг в Карпатах. А тури «Чорний Черемош — рафтинг» замовляються за кілька місяців до початку сезону. Рафтинг в цій зоні відноситься до 2 і 3 рівня складності, а навесні починається самий бум для новачків і досвідчених рафтерів. Сезон відкривається в середині березня і триває до жовтня. Тут плавають не тільки аматори, а й професіонали.

Рафтинг на Черемоші — це вже ціла спортивна подія України. Тут проводиться «Кубок Черемошу», на який приїжджають українці та жителі країн СНД.

Але саме для туристів словосполучення «рафтинг-Черемош» має символічне значення, по водах річки Чорний Черемош можна здійснити вражаючий сплав. Найчастіше гостей запрошують на трасу від селища Дземброня до села Красник. На цьому шляху рафтерам належить обійти три порога «сімейства» Гук, пороги «Білий кінь» та «Берди». Як і на гірськолижних курортах, траси діляться на кілька рівнів складності, тому кожен знайде тут для себе маршрут по силам.

Рафтинг на річці Чорний Черемош
Сплав по річці Чорний Черемош
Місце відпочинку після сплаву

На фінальній точці маршруту розташовується туристичний наметовий табір, де часто влаштовуються вечірні вистави. Та й потім у гостей Черемошу буде час оглянути місцеві пам’ятки — від заказника «Кедроватий» до урочища Шпиці.

Прут — це ще один популярний майданчик для рафтерів України та близького зарубіжжя. Він складніше, ніж сплав по Черемошу, але і розкриває місцеву красу з більш яскравого боку. Проходження маршрутів тут може тривати від одного до трьох днів, а річкова зона поділяється на три ділянки: «Ворохта-Яремче», «Яремче-Делятин» і «Делятин-Чернівці».

Перша зона простягається на 20 кілометрів і буквально порізана порогами. Новачків сюди пускають тільки влітку, коли вода не піднімається високо. Навесні сюди приводять тільки бувалих рафтерів. Друга зона має протяжність 14 кілометрів і менш небезпечна на відміну від першої, хоча течія тут досить сильна. Третя зона має вражаючу довжину — 157 кілометрів. Найскладніша ділянка — місце злиття двох рукавів річки. В іншому сплав проходить більш-менш спокійно.

Рафтинг Прут
Рафтинг Пробій

Окрема перлина для українського рафтера — водоспад Пробій. Він розташований в селі Яремче і піддається тільки досвідченим спортсменам. Шлях до нього лежить через складні пороги, потоки і брили. Сюди пускають тільки рафтерів, які проходять маршрути 6 рівня складності.

Потрапити в будь-яку з зон українського рафтингу — зовсім нескладно. Кілька компаній, які базуються на Західній Україні, організовують одиночні та групові поїздки. На сайтах туристичних компаній можуть підібрати для вас як звичайний рафтинг-тур, так і підготувати корпоративний рафтинг для вашого дружнього колективу. Ціни тут коливаються в середньому від 1 500 до 2 500 гривень, але можна вибрати і багато інших варіантів.

Відео — Сплав по річці Прут

Їхати в Карпати важливо в дружній компанії, з людьми, яким ви можете довіритися. А потім і розділити з ними найяскравіші емоції після подолання порогів і насолоди карпатською природою.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber