10/09/2017

Самостійна подорож по Грузії: складаємо найкращі маршрути

Гостинна, гаряча, палка і приваблива — саме такою Грузію знають як туристи, так і ті, хто бачив Тбілісі, Кутаїсі та Батумі тільки на супутникових картах. Але самою головною складністю при відвідуванні цієї країни стає ціна питання. Адже вартість туристичної путівки з усіма квитками, гідами, поселенням і документацією сягає не однієї тисячі гривень. Тому відмінний варіант для економії і унікальної програми — самостійна подорож по Грузії. Організувати її не складно, досить знати декілька хитрощів і скласти правильний маршрут.

Грузія Тбілісі
Грузія гори
Грузія церкви

Активний відпочинок в Грузії — із столиці в гори

Географічно ми знаємо Грузію саме по Кавказу і його пейзажам. Але починати свою подорож краще саме з Тбілісі, Батумі залишити на іншу відпустку.

Тривалість: до 5 днів.

Ваш маршрут: Тбілісі — Хрестовий перевал — гора Казбек — Сігнахі.

Грузія маршрут1

По дорозі вас чекає чимало пригод і захоплюючих місць.

Само собою, що статус столиці зобов’язує оглянути все від і до. У Тбілісі, як і в Батумі, найкраще відпочивати кілька днів до ряду. Але все залежить від ваших часових рамок. Ознайомтеся зі столицею спочатку, оскільки після гірських вершин і фортець сил на красу мечетей, замків, музеїв та скверів просто не залишиться.

Відпочивши і трохи втягнувшись в атмосферу Грузії, вирушайте до Хрестового перевалу, який знаходиться неподалік від курорту Гудаурі. До речі, на гірськолижному спуску можете підібрати собі трасу на прийдешній сезон. На перевалі дух захоплює від краси і масштабності природи! Але час іти далі.

Грузія пам'ятки Маршруту 1

Наступний пункт зупинки — село Казбегі, поруч з яким височіє гора Казбек. Сміливці намагаються зійти на гору (чого ми не радимо), а любителі фотосесій залишаються біля підніжжя і заглядають в монастир Гергеті.

Гори в Грузії — не єдине, чим можна себе розважити. З Казбегі маршрут пролягає в місто Сігнахі. Саме тут можна насолодитися мальовничим видом Алазанської долини, тієї, про яку ходить безліч легенд. А ще відчути себе королем життя і ситно повечеряти в ресторані на невеликому оглядовому майданчику.

Після цього відпочинку можна сідати на автобус і повертатися у Тбілісі.

Готелі

Проживання в готелях Тбілісі обходиться в різні суми, все залежить від сезону і рівня готелю. В основному ціни в готелях і дешевих хостелах стартують від 45 ларі на добу.

У селі Казбегі, незважаючи на невелику кількість місцевих жителів, є невеликі готелі, де можна зупинитися на нічліг. Але бажано забронювати номер заздалегідь, адже тури в гори на цій місцевості надзвичайно поширені. Ціни тут трохи кусаються, за ніч беруть близько 120 доларів за добу, але затримуватися довше, ніж на день і немає ніякого сенсу.

Подорож по Грузії — з Батумі до Прометея

Найчастіше мандрівники прилітають саме в Батумі, тому починати свою поїздку можна з цього міста.

Тривалість: 7 – 9 днів.

Ваш маршрут: починається в Батумі — Кутаїсі — Цхалтубо, з відвідуванням печери Прометея — Местія — завершується в Батумі.

Карта маршруту по Грузії

У Батумі налічується більше десятка пам’яток, обов’язкових до відвідування. Це місто — головний туристичний центр країни, тут відкрито кілька шикарних пляжів, а ночами оживає зовсім інший світ. Слід витратити не один день, щоб оглянути весь Батумі.

У список обов’язкових для відвідування місць входять: мечеть Орта Джамі, могила апостола Матвія, Музеї Нобеля і Сталіна. А ще безліч замків, музеїв, церков і парків.

Наступний пункт призначення, куди веде вас маршрут — місто Кутаїсі. Воно теж важливе для інфраструктури країни, тому тут варто озирнутися довше. Численні храми, церкви, музеї. А ще кілька пам’яток, які охороняються ЮНЕСКО. В тому числі це стосується Гелатського монастиря Богородиці.

Батумі
Кутаїсі

Місто Цхалтубо — це старовинний туристичний куточок, куди громадяни Радянського Союзу приїжджали відпочити і оздоровитися. Але, правду сказати, видатних пам’яток тут на сьогоднішній день не залишилося. Досить буде просто прогулятися по парках, вдихнути чистого свіжого повітря і, мабуть, зупинитися на ночівлю. Відсипайтеся, снідайте в місцевому кафе порцією хачапурі і вирушайте далі в самостійний тур по Грузії.

Цілий регіон Сванетії оглянути складно за один візит в гірську країну. Великі історичні та природні пам’ятки Грузії сконцентровані здебільшого саме тут. Тому для короткого туру достатньо буде столиці регіону — міста Местія.

Залишитися краще на пару днів, щоб у всій красі побачити місцеві мечеті, прогулятися по міським паркам і в обов’язковому порядку пройтися по рівнинах. З них, як і з балконів деяких готелів, відкривається неповторний вид на гірський масив, серце не тільки Сванетії, але і всієї Грузії!

Після цього на орендованому авто або власному, а також, можливо, з використанням автобуса, ви добираєтеся в Батумі.

Цхалтуби
Місця

Готелі

Основна частина готелів у Батумі розташована в безпосередній близькості до пляжної лінії, хостели – найчастіше саме в житлових районах. Вартість розміщення тут коливається від 50 до 250 ларі.

Готелі у Кутаїсі найчастіше — просто відремонтовані радянські готелі, але з належною мірою обслуговування. В дешевих номерах (від 40 ларі) пропонують безкоштовний інтернет, в більш дорогих (від 150 ларі) включене харчування.

З розселенням в Цхалтубо проблем виникнути не повинно, адже кожен з готелів практично ніколи не буває «забитий під зав’язку».

У Местії досвідчені мандрівники радять заздалегідь потурбуватися про бронь готелю або будь-якого іншого житла. Справа в тому, що в Сванетії найбільш популярне дозвілля серед туристів – саме похід в Гори, тому відпочинок після прогулянок тут готують грунтовно.

Великі туристичні маршрути — Грузія у всій красі

Ну а якщо у вас є більше часу, то формально ви поєднуєте два представлених вище маршрути.

Тривалість: до двох тижнів.

Ваш маршрут: стартує з Тбілісі — старовинна столиця Мцхета — Кутаїсі — печери Цхалтубо — основні пам’ятки регіону Сванетія — церкви і музеї Батумі — повертаєтеся у Тбілісі.

Шлях тривалий, але вражень вистачить на все життя.

Готелі

Про проживання і харчування на зупинках переживати не доводиться, оскільки в кожному описаному населеному пункті є готель чи хостел. Велика частина з них пропонує харчування, якщо ж ні — кафе з грузинською кухнею вам припадуть до смаку.

Пішохідний маршрут — Грузія відкривається авантюристам

Справедливості заради скажемо, що запропонована програма — це не абсолютно піший туризм. Деякі природні та міські райони доведеться долати на позашляховиках або автобусах. Але все ж таки для повноти відчуттів вам пропонується варіант сну в наметі і прогулянок на своїх двох.

Тривалість: 5 – 7 днів.

Ваш маршрут: стартує з міста Местія — льодовик Чалаад — громада Мулахі — Кавказький хребет — завершується в селі Ушгулі.

Грузія піший маршрут

Перебувати у Місці можна максимум два дні, адже довго оглядати тут нічого. Головна зручність в тому, що тут добре розвинена туристична інфраструктура – готелі, ресторани, кафе, точки з безкоштовним доступом до інтернету. А ще багато сувенірних магазинчиків і лавок. Але не більше того.

Біля підніжжя гори Казбек часто розбиваються наметові містечка, в яких бувалі туристи діляться досвідом. Тут селяться і альпіністи, і просто зіваки, любителі чар природи. Відмінний варіант — оселитися разом з ними і розвідати обстановку.

Далі — льодовик Чалаад, який розташований під скелею Ушби на висоті 1900 метрів. Не бійтеся, якщо жодного разу не ходили в
гори — йти протоптаною стежкою належить всього 6 кілометрів. Але пейзаж і краєвиди навколо однозначно того варті.

Місця
Льодовик Чалаади

На наступний день, щоб потрапити в громаду Мулахі, слід зібрати достатньо провіанту на кілька днів і перейти перевал. Тривалість походу — приблизно 6 годин, призом якого є саме неповторна краса місцевих гір. Намет краще ставити неподалік села Чолаши, хоча можна спробувати щастя і попроситися до місцевих.

Кавказький хребет — це випробування, як в прохолодний, так і в теплий період року. Тут місцевість сильно продувається, а найближчі населені пункти (села Жабеши і Адіші) побудовані на висоті приблизно 2 000 метрів. Але, знову ж таки, все виправляє природа. Якщо виникне бажання, то можна пройти до льодовика Лардаад і домовитися з місцевими про переправу через Адишчалу.

Чудовим завершенням шляху стане село Ушгулі. Воно прекрасне і визнане буквально всім світом — багато тутешніх асамблей знаходяться під захистом ЮНЕСКО. А ще це місце — друге високогірне поселення Європи (поступається тільки селу Куруш). Тут видніється льодовик Шхара, частина Безенгійської стіни Грузії. Якщо ж залишитися тут на ніч, то можна буквально забутися, побачивши чисте зоряне небо над гірськими хребтами.

Вранці, після ночівлі, назад у столицю регіону, місто Місця, вас забере мікроавтобус. Не забудьте номер водія або оператора уточнити і записати завчасно.

Кавказький Хребет
Ушугли

Путівник по Грузії — військова дорога

Якщо ви хочете побачити максимум цікавих місць, архітектурних пам’яток і природних красот, то вирушайте в імпровізований тур. Не обов’язково платити гіду, щоб побачити все своїми очима. Достатньо знати, куди йти і на що звертати увагу.

Є в країні таке поняття як Військово-Грузинська дорога. Як би дивно це не звучало, але саме по цьому шляху в давнину планували переправляти війська і провізію. Сама ідея якось не сильно розрослася, але от дорога залишилася. І саме по ній можна «прогулятися», знайомлячись з Грузією.

Тривалість: від 5 до 7 днів.

Ваш маршрут: виїзд з Тбілісі — Мцхета — Гудаурі — Хрестовий перевал — ущелина Трусо — село Казбегі.

Грузія, маршрут

Протяжність маршруту становить приблизно 160 кілометрів.

Багато із зазначених пунктів вам вже відомі за описом вище. Уточнимо лише кілька деталей.

В першому місті, Мцхета, неодмінно варто зупинитися. Як-ніяк, а це — давня і шанована столиця Грузії. До того, як поступитися Тбілісі, місто було величне і зібрало під своїм крилом чимало відомих діячів. Тут є і пам’ятники, і могили, і храми. Побачити точно буде що.

У XVI столітті побудували фортецю Ананурі, яка сьогодні не виконує військових функцій. Вона красива, обладнана сувенірними лавками і кафе. Але побачити потрібно, це факт.

Мцхета
Гудуарі

Недалеко від Хрестового перевалу зведена Арка дружби народів, яка актуальна сьогодні як ніколи. Ну і навколишній природний ландшафт – неймовірний.

В ущелині Трусо є кілька покинутих сіл, які трохи лякають своїм зовнішнім виглядом. В кінці минулого століття звідси пішли збіднілі і підкошені кризою жителі Грузії. Всі пішли, але дома залишилися недоторканими — похилені, оброслі мохом, на тлі сизих гірських вершин. Неповторне і трохи сумне видовище.

Складно розповісти все про Грузію для туриста в одному блозі. Ця країна багатогранна і вже точно унікальна у всьому. І відкривати її вам належить знову і знову, кожну нову відпустку, кожен новий візит. І не варто боятися відмовлятися від гідів і чітких програм.

Ущелина Трусо
Казбегі

Грузини, як волелюбний і дуже гостинний народ, завжди готові допомогти гостям. Тільки не захоплюйтеся чачею перед тим, як самостійно подорожувати по Грузії. А то не помітите і залишитеся там назавжди.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber