10/09/2017

Самостійна подорож по Грузії: складаємо найкращі маршрути

Гостинна, гаряча, палка і приваблива — саме такою Грузію знають як туристи, так і ті, хто бачив Тбілісі, Кутаїсі та Батумі тільки на супутникових картах. Але самою головною складністю при відвідуванні цієї країни стає ціна питання. Адже вартість туристичної путівки з усіма квитками, гідами, поселенням і документацією сягає не однієї тисячі гривень. Тому відмінний варіант для економії і унікальної програми — самостійна подорож по Грузії. Організувати її не складно, досить знати декілька хитрощів і скласти правильний маршрут.

Грузія Тбілісі
Грузія гори
Грузія церкви

Активний відпочинок в Грузії — із столиці в гори

Географічно ми знаємо Грузію саме по Кавказу і його пейзажам. Але починати свою подорож краще саме з Тбілісі, Батумі залишити на іншу відпустку.

Тривалість: до 5 днів.

Ваш маршрут: Тбілісі — Хрестовий перевал — гора Казбек — Сігнахі.

Грузія маршрут1

По дорозі вас чекає чимало пригод і захоплюючих місць.

Само собою, що статус столиці зобов’язує оглянути все від і до. У Тбілісі, як і в Батумі, найкраще відпочивати кілька днів до ряду. Але все залежить від ваших часових рамок. Ознайомтеся зі столицею спочатку, оскільки після гірських вершин і фортець сил на красу мечетей, замків, музеїв та скверів просто не залишиться.

Відпочивши і трохи втягнувшись в атмосферу Грузії, вирушайте до Хрестового перевалу, який знаходиться неподалік від курорту Гудаурі. До речі, на гірськолижному спуску можете підібрати собі трасу на прийдешній сезон. На перевалі дух захоплює від краси і масштабності природи! Але час іти далі.

Грузія пам'ятки Маршруту 1

Наступний пункт зупинки — село Казбегі, поруч з яким височіє гора Казбек. Сміливці намагаються зійти на гору (чого ми не радимо), а любителі фотосесій залишаються біля підніжжя і заглядають в монастир Гергеті.

Гори в Грузії — не єдине, чим можна себе розважити. З Казбегі маршрут пролягає в місто Сігнахі. Саме тут можна насолодитися мальовничим видом Алазанської долини, тієї, про яку ходить безліч легенд. А ще відчути себе королем життя і ситно повечеряти в ресторані на невеликому оглядовому майданчику.

Після цього відпочинку можна сідати на автобус і повертатися у Тбілісі.

Готелі

Проживання в готелях Тбілісі обходиться в різні суми, все залежить від сезону і рівня готелю. В основному ціни в готелях і дешевих хостелах стартують від 45 ларі на добу.

У селі Казбегі, незважаючи на невелику кількість місцевих жителів, є невеликі готелі, де можна зупинитися на нічліг. Але бажано забронювати номер заздалегідь, адже тури в гори на цій місцевості надзвичайно поширені. Ціни тут трохи кусаються, за ніч беруть близько 120 доларів за добу, але затримуватися довше, ніж на день і немає ніякого сенсу.

Подорож по Грузії — з Батумі до Прометея

Найчастіше мандрівники прилітають саме в Батумі, тому починати свою поїздку можна з цього міста.

Тривалість: 7 – 9 днів.

Ваш маршрут: починається в Батумі — Кутаїсі — Цхалтубо, з відвідуванням печери Прометея — Местія — завершується в Батумі.

Карта маршруту по Грузії

У Батумі налічується більше десятка пам’яток, обов’язкових до відвідування. Це місто — головний туристичний центр країни, тут відкрито кілька шикарних пляжів, а ночами оживає зовсім інший світ. Слід витратити не один день, щоб оглянути весь Батумі.

У список обов’язкових для відвідування місць входять: мечеть Орта Джамі, могила апостола Матвія, Музеї Нобеля і Сталіна. А ще безліч замків, музеїв, церков і парків.

Наступний пункт призначення, куди веде вас маршрут — місто Кутаїсі. Воно теж важливе для інфраструктури країни, тому тут варто озирнутися довше. Численні храми, церкви, музеї. А ще кілька пам’яток, які охороняються ЮНЕСКО. В тому числі це стосується Гелатського монастиря Богородиці.

Батумі
Кутаїсі

Місто Цхалтубо — це старовинний туристичний куточок, куди громадяни Радянського Союзу приїжджали відпочити і оздоровитися. Але, правду сказати, видатних пам’яток тут на сьогоднішній день не залишилося. Досить буде просто прогулятися по парках, вдихнути чистого свіжого повітря і, мабуть, зупинитися на ночівлю. Відсипайтеся, снідайте в місцевому кафе порцією хачапурі і вирушайте далі в самостійний тур по Грузії.

Цілий регіон Сванетії оглянути складно за один візит в гірську країну. Великі історичні та природні пам’ятки Грузії сконцентровані здебільшого саме тут. Тому для короткого туру достатньо буде столиці регіону — міста Местія.

Залишитися краще на пару днів, щоб у всій красі побачити місцеві мечеті, прогулятися по міським паркам і в обов’язковому порядку пройтися по рівнинах. З них, як і з балконів деяких готелів, відкривається неповторний вид на гірський масив, серце не тільки Сванетії, але і всієї Грузії!

Після цього на орендованому авто або власному, а також, можливо, з використанням автобуса, ви добираєтеся в Батумі.

Цхалтуби
Місця

Готелі

Основна частина готелів у Батумі розташована в безпосередній близькості до пляжної лінії, хостели – найчастіше саме в житлових районах. Вартість розміщення тут коливається від 50 до 250 ларі.

Готелі у Кутаїсі найчастіше — просто відремонтовані радянські готелі, але з належною мірою обслуговування. В дешевих номерах (від 40 ларі) пропонують безкоштовний інтернет, в більш дорогих (від 150 ларі) включене харчування.

З розселенням в Цхалтубо проблем виникнути не повинно, адже кожен з готелів практично ніколи не буває «забитий під зав’язку».

У Местії досвідчені мандрівники радять заздалегідь потурбуватися про бронь готелю або будь-якого іншого житла. Справа в тому, що в Сванетії найбільш популярне дозвілля серед туристів – саме похід в Гори, тому відпочинок після прогулянок тут готують грунтовно.

Великі туристичні маршрути — Грузія у всій красі

Ну а якщо у вас є більше часу, то формально ви поєднуєте два представлених вище маршрути.

Тривалість: до двох тижнів.

Ваш маршрут: стартує з Тбілісі — старовинна столиця Мцхета — Кутаїсі — печери Цхалтубо — основні пам’ятки регіону Сванетія — церкви і музеї Батумі — повертаєтеся у Тбілісі.

Шлях тривалий, але вражень вистачить на все життя.

Готелі

Про проживання і харчування на зупинках переживати не доводиться, оскільки в кожному описаному населеному пункті є готель чи хостел. Велика частина з них пропонує харчування, якщо ж ні — кафе з грузинською кухнею вам припадуть до смаку.

Пішохідний маршрут — Грузія відкривається авантюристам

Справедливості заради скажемо, що запропонована програма — це не абсолютно піший туризм. Деякі природні та міські райони доведеться долати на позашляховиках або автобусах. Але все ж таки для повноти відчуттів вам пропонується варіант сну в наметі і прогулянок на своїх двох.

Тривалість: 5 – 7 днів.

Ваш маршрут: стартує з міста Местія — льодовик Чалаад — громада Мулахі — Кавказький хребет — завершується в селі Ушгулі.

Грузія піший маршрут

Перебувати у Місці можна максимум два дні, адже довго оглядати тут нічого. Головна зручність в тому, що тут добре розвинена туристична інфраструктура – готелі, ресторани, кафе, точки з безкоштовним доступом до інтернету. А ще багато сувенірних магазинчиків і лавок. Але не більше того.

Біля підніжжя гори Казбек часто розбиваються наметові містечка, в яких бувалі туристи діляться досвідом. Тут селяться і альпіністи, і просто зіваки, любителі чар природи. Відмінний варіант — оселитися разом з ними і розвідати обстановку.

Далі — льодовик Чалаад, який розташований під скелею Ушби на висоті 1900 метрів. Не бійтеся, якщо жодного разу не ходили в
гори — йти протоптаною стежкою належить всього 6 кілометрів. Але пейзаж і краєвиди навколо однозначно того варті.

Місця
Льодовик Чалаади

На наступний день, щоб потрапити в громаду Мулахі, слід зібрати достатньо провіанту на кілька днів і перейти перевал. Тривалість походу — приблизно 6 годин, призом якого є саме неповторна краса місцевих гір. Намет краще ставити неподалік села Чолаши, хоча можна спробувати щастя і попроситися до місцевих.

Кавказький хребет — це випробування, як в прохолодний, так і в теплий період року. Тут місцевість сильно продувається, а найближчі населені пункти (села Жабеши і Адіші) побудовані на висоті приблизно 2 000 метрів. Але, знову ж таки, все виправляє природа. Якщо виникне бажання, то можна пройти до льодовика Лардаад і домовитися з місцевими про переправу через Адишчалу.

Чудовим завершенням шляху стане село Ушгулі. Воно прекрасне і визнане буквально всім світом — багато тутешніх асамблей знаходяться під захистом ЮНЕСКО. А ще це місце — друге високогірне поселення Європи (поступається тільки селу Куруш). Тут видніється льодовик Шхара, частина Безенгійської стіни Грузії. Якщо ж залишитися тут на ніч, то можна буквально забутися, побачивши чисте зоряне небо над гірськими хребтами.

Вранці, після ночівлі, назад у столицю регіону, місто Місця, вас забере мікроавтобус. Не забудьте номер водія або оператора уточнити і записати завчасно.

Кавказький Хребет
Ушугли

Путівник по Грузії — військова дорога

Якщо ви хочете побачити максимум цікавих місць, архітектурних пам’яток і природних красот, то вирушайте в імпровізований тур. Не обов’язково платити гіду, щоб побачити все своїми очима. Достатньо знати, куди йти і на що звертати увагу.

Є в країні таке поняття як Військово-Грузинська дорога. Як би дивно це не звучало, але саме по цьому шляху в давнину планували переправляти війська і провізію. Сама ідея якось не сильно розрослася, але от дорога залишилася. І саме по ній можна «прогулятися», знайомлячись з Грузією.

Тривалість: від 5 до 7 днів.

Ваш маршрут: виїзд з Тбілісі — Мцхета — Гудаурі — Хрестовий перевал — ущелина Трусо — село Казбегі.

Грузія, маршрут

Протяжність маршруту становить приблизно 160 кілометрів.

Багато із зазначених пунктів вам вже відомі за описом вище. Уточнимо лише кілька деталей.

В першому місті, Мцхета, неодмінно варто зупинитися. Як-ніяк, а це — давня і шанована столиця Грузії. До того, як поступитися Тбілісі, місто було величне і зібрало під своїм крилом чимало відомих діячів. Тут є і пам’ятники, і могили, і храми. Побачити точно буде що.

У XVI столітті побудували фортецю Ананурі, яка сьогодні не виконує військових функцій. Вона красива, обладнана сувенірними лавками і кафе. Але побачити потрібно, це факт.

Мцхета
Гудуарі

Недалеко від Хрестового перевалу зведена Арка дружби народів, яка актуальна сьогодні як ніколи. Ну і навколишній природний ландшафт – неймовірний.

В ущелині Трусо є кілька покинутих сіл, які трохи лякають своїм зовнішнім виглядом. В кінці минулого століття звідси пішли збіднілі і підкошені кризою жителі Грузії. Всі пішли, але дома залишилися недоторканими — похилені, оброслі мохом, на тлі сизих гірських вершин. Неповторне і трохи сумне видовище.

Складно розповісти все про Грузію для туриста в одному блозі. Ця країна багатогранна і вже точно унікальна у всьому. І відкривати її вам належить знову і знову, кожну нову відпустку, кожен новий візит. І не варто боятися відмовлятися від гідів і чітких програм.

Ущелина Трусо
Казбегі

Грузини, як волелюбний і дуже гостинний народ, завжди готові допомогти гостям. Тільки не захоплюйтеся чачею перед тим, як самостійно подорожувати по Грузії. А то не помітите і залишитеся там назавжди.

Коментарі закриті.

Інші новини
13.11.2019

Ірландський перевізник Ryanair міцно влаштувався в Україні. Тільки на кінець 2019 — початок 2020 року компанія запланувала запуск двох десятків нових авіарейсів. Деякі маршрути відкриті, наприклад, мешканці Одеси вже оцінили комфорт перельоту до берлінського аеропорту «Тегель». Запуск інших рейсів заплановано на найближчий час. Причому «Райанейр» не обмежився тими аеропортами України, в яких працював раніше. Туристів чекають справжні несподіванки. Наприклад, з… Читати далі

06.11.2019

«Візз Ейр» повним ходом готується до літньої навігації сезону 2020. Компанія налаштована рішуче і має намір помітно збільшити присутність на українському ринку міжнародних авіаперевізників. Так, з кінця березня 2020 року «ВіззЕйр» починає авіаперельоти із запорізького аеропорту в Австрію, Угорщину, Польщу і Литву. Всього мешканцям Запоріжжя буде запропоновано шість нових європейських маршрутів. Заявлена ​​частотність польотів — двічі на тиждень. Нові рейси… Читати далі

30.10.2019

Молодий вітчизняний перевізник SkyUp планомірно нарощує обсяг перельотів на внутрішніх і міжнародних напрямках. Авіакомпанія вже розпочала польоти за маршрутом Львів – Київ – Львів і перша в країні відкрила авіасполучення Харків – Львів – Харків. З початком зимового сезону кількість перельотів в столичному напрямку в офісі перевізника вирішено було збільшити. Цей захід покликаний спростити життя діловим людям, серед яких традиційно… Читати далі

Послуги Бізнес Візит: