31/05/2016

Саудівська Аравія: країна двох мечетей

Саудівська Аравія, карта якої розташувалася на величезній частині Аравійського півострова, ділить кордони з сімома державами. Її території омиваються хвилями Перської затоки і теплою акваторією Червоного моря, що прославилося на весь світ красою дна. Країну можна по праву назвати історичною батьківщиною арабів, тут розширювали свої володіння найдавніші арабські племена. І це дало фундамент для того, щоб в її межах збереглися вікові традиції і місцева культура. Найперша держава тут окреслила свої території в 1744 році. Пізніше до неї приєдналися друга і третя. Всі вони на сьогоднішній день і утворюють Саудівську Аравію.

Відео — Цікаві факти про Ер-Ріяд

Столиця

Столиця Саудівської Аравії — Ер-Ріяд. Місто просто величезне, за останніми підрахунками тут проживає близько 5 мільйонів людей. Саме тут вперше осіли стародавні кочові арабські племена. Вони звели в місті релігійні споруди і організували великий ринок, який діє досі.

столиця Саудівської Аравії
Ер-Ріяд, Саудівська Аравія
промисловість в Ер-Ріяді

Сьогодні Ер-Ріяд являє собою дивовижний, багатющий мегаполіс, інфраструктура якого відповідає останнім модним тенденціям і технічним можливостям. Саудівська Аравія, нафта якої є головною запорукою величезних фінансових можливостей країни, процвітає і день за днем покривається ультрасучасними будівлями — від бізнес-центрів до інфраструктурних елементів, що відповідають останньому слову прогресу. Наземним метрополітеном тут вже нікого не здивуєш, тому столичні майстри вирішили вразити туристів і жителів особливою родзинкою – станцією, покритою золотом. Будівництво буде завершено до 2017 року.

Ціна на нафту в світі багато в чому залежить від рішень цієї країни. А приймає ці рішення принц Саудівської Аравії.

Валюта

валюта Саудівської Аравії
саудівський ріял

Саудівський ріял є офіційною грошовою одиницею Королівства. Туристи, звичайно, мають можливість розплатитися в деяких місцях з допомогою євро або американського долара, але для більшості торгівельних операцій гроші доведеться обміняти на місцеві. Населення Саудівської Аравії також користується монетами, які носять назву куруш. 20 таких курушів дорівнюють одному ріялу. Номінал ріяла — 1, 5, 10, 50, 100 і 500.

Клімат

спекотне літо в Саудівській Аравії
виставка верблюдів
багатоповерхівки Садовської Аравії

Північ країни більш милостива за кліматичними показниками, оскільки тут панують субтропіки. А ось на Півдні держави дуже сухо і спекотно. У липні по всій території Саудівської Аравії позначка термометра піднімається вище 30 градусів тепла. Навіть в тіні тут буває до +42, а на сонці — до +50. Взимку тут в середньому 20 градусів тепла, максимально температура знижується до 8. В пустелі за класичними температурними стандартами вночі може холоднішати до нуля градусів. Опадів в Саудівській Аравії випадає вкрай мало, в основному в центрі, з лютого по квітень, і на Сході, з листопада по лютий. У горах в цей час стоять тумани.

Чим дістатися з України

Авиалиниии Саудівської Аравії
аеропорт в Саудівській Аравії
авіаперельоти в Саудівську Аравію

Літак — найбільш оптимальний варіант для того, щоб максимально швидко і комфортно дістатися з України до Саудівської Аравії. Не зважаючи на популярність і висококласний рівень сервісу арабських авіаліній, авіакомпанія Саудівської Аравії Saudi Arabian Airlines має за свою історію чимало авіапригод і нещасних випадків, тому вибір на користь українського авіаперевізника буде виправданий. Тим паче, міжнародна авіакомпанія України щорічно покращує свої показники.

Відео — Новий аеропорт у Медині для паломників

Також пасажирськими авіаперевезеннями з Києва в Ер-Ріяд займаються інші іноземні компанії (Німеччина, Франція). Час в дорозі — 8 годин 30 хвилин з пересадкою в Стамбулі, 10 годин 20 хвилин з пересадкою у Франкфурті-на-Майні, 11 годин з пересадкою у Відні і Аммані, 11 годин 50 хвилин з пересадкою в Парижі, 12 годин з пересадкою в Дубаї.

Чим цікава країна для українців

Робота в Саудівській Аравії для українця реальна, в основному, у сфері сервісу. Як варіант, є можливість влаштуватися в міжнародну компанію в області менеджменту. Завести власний бізнес, згідно з законодавством цієї країни, іноземцю практично не можливо. Назвати місцевий відпочинок дешевим не вийде, тут досить високі ціни і цей відпочинок розрахований на заможних туристів.

медицина в Саудівській Аравії
туризм в Саудівській Аравії
робота в Саудівській Аравії для українців

Саудівська Аравія, туризм у якої розвинений на високому рівні, приймає туристів цілий рік за рахунок своїх сприятливих кліматичних умов. Тим не менш, це досить закрита країна, напливу туристів тут не буває, до недавнього часу її кордони взагалі могли перетинати виключно політики та провідні бізнесмени.

Віза

Саудівська Аравія не надто лояльна до туристів, і мова йде не тільки про українських громадян. Щоб подорожувати по країні самостійно, візу отримати навряд чи вдасться. Тільки організовані групи, котрі співпрацюють з аравійським туристичним агентством, можуть оформити туристичну візу.

Посольство Саудівської Аравії в Києві

Якщо у вас в закордонному паспорті є відмітка про відвідини Ізраїлю, можете навіть не розраховувати на те, що Саудівська Аравія дасть вам візу. Вартість візи не велика, 75 у. о., та й документації багато не потрібно.

Але навіть при особливих домовленостях, ви повинні зовні відповідати ісламським нормам. І якщо ви прилетите під алкоголем — вас не пустять до країни. Жінка може прибути тільки разом з чоловіком або родичем чоловічої статі. Форма одягу — мусульманська. Та й за умови виконання всіх норм, до двох міст — Мекки і Медини — ви навряд чи потрапите, вони вважаються священними.

архітектура в Саудівській Аравії
жінки Саудівської Аравії
багатоповерхівки Саудівської Аравії

Основні визначні пам’ятки

Не всі з них ви зможете подивитися особисто і поблизу, але при можливості обов’язково відвідайте:

 • будівництво кубічної форми в Мецці – Каабу;
 • найбільшу мечеть в світі Мечеть аль-Харам (Мекка);
 • міст короля Фахда, довжиною 25 000 м (Бахрейн);
 • другу за значимістю для мусульман мечеть Масджид ан-Набаві (Медіна);
 • комплекс Абрадж аль-Бейт у Мецці;
 • засновану ще пророком Мухаммедом мечеть Аль-Куба;
 • гору Арафат;
 • фортецю Масмак в Ер-Ріяді;
 • замок-гробницю Каср аль-Фарід;
 • парк Кінг-Фахд-Парк у місті Ет-Таїф.
Каср Аль-Фарід
Кааба
фортеця Аль-Масак

Готелі

Нехай туристи пробираються в країну і не часто, але свій рейтинг найпопулярніших готелів Саудівської Аравії вони склали. У лідерах опинилися комплекси Le Gulf Meridien, Makkah Hilton 4* і Le Meridien Makkah 4*. Le Gulf Meridien потопає в зелені і оточений бізнес-центрами, оскільки знаходиться в діловій частині міста. Тут цілком стандартна для міського готелю інфраструктура, зі всім необхідним, але без надмірностей. Те ж саме можна сказати про Makkah Hilton 4* і Le Meridien Makkah 4*. Всі ці будівлі знаходяться досить далеко від аеропорту.

готель Makkah Hilton
готель Le Gulf Meridien, Саудівська Аравія
готель Le Meridien Makkah в Мецці

Кухня

М’ясо мусульмани вживають будь-яке, за винятком свинини. Особливе вміння – обсмажити його на сковорді без жиру і додавання будь-яких масел. Часто обсмажування відбувається на вугіллі. Також тут дуже популярний плов. Птицю готують в різноманітні способи, але перевагу віддають тушкованим перепелам. Окреме місце займають прянощі і спеції, цим Схід завжди був багатий, тому їх кладуть до всіх страв, без винятку. Замість хліба вживають національні коржики та пиріжки.

національна кухня Саудівської Аравії
плов
страви Саудівської Аравії

Особливості

 • Оскільки алкоголь в ісламі заборонено, а Саудівська Аравія — глибоко віруюча країна, про такий спосіб розслаблення тут варто забути.
 • Система доріг ідеально продумана, запозичена у Америки.
 • Саудівська Аравія, жінки якої є мусульманками, суворо обмежує жіночі права, згідно з ісламськими законами. Чоловікам тут також не дозволяється зайвого. Права на даму має тільки батько, потім чоловік.
 • Норми шаріату повністю замінюють європейський закон. На туристів поблажки не поширюються.
 • Існує релігійна поліція, яка суворо контролює дотримання громадянами ісламських правил.
 • Саудівська Аравія вважається однією з найбезпечніших країн світу, злочинності тут фактично немає.
вражаючі споруди Саудівської Аравії
золоті прикраси в Саудівській Аравії
служіння в Медині

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber