01/03/2018

Що подивитися у Стамбулі: маршрути для транзитних пасажирів

Щодня через Стамбул здійснюють транзитну пересадку тисячі пасажирів. І часто мандрівники стикаються з проблемою тривалого очікування в аеропорту. Коридор між приземленням і наступною посадкою може бути від одного до дванадцяти годин, а то і більше. І замість того, щоб нудитися в задушливих залах, можна поєднати приємне з корисним – прогулятися і дізнатися більше про східну культуру. Ми зібрали для вас кілька найцікавіших куточків, де погуляти в Стамбулі під час очікування свого літака.

Красиві місця в Стамбулі починаються у центрі

Місцеві жителі та бувалі туристи радять починати огляд пам’яток з центру міста. Це, в принципі, логічно. У центральному районі Баєзид сконцентрований основний масив мечетей, храмів, палаців і великих площ. В більшості своїй це прохідні зони, так що в чергах стояти довго не доведеться. А це приємний бонус, якщо у вас в запасі буквально пара годин.

Мечеть Баезид
ворота Стамбульського університету

Колись на площі Баєзид знаходилася площа Биків, але з часом її переформатували і зробили прохідною дивиною для туристів. Тут піднімаються великі ворота Стамбульського університету, які зовні чимось нагадують паризьку Тріумфальну арку. У їх тіні можна відпочити у спекотний день і зробити декілька гарних фото.

Сама площа носить свою назву на честь однойменної мечеті. Яка була побудована у XVI столітті та піднімається на 40 метрів. Головний купол досягає в діаметрі 17 метрів, а вся конструкція зведена з білого мармуру. Виглядає мечеть солідно і, разом з тим, досить легко. За мечеттю розбитий невеликий сад, на території якого розташований склеп султана Баєзида II і його дочки. Перед відвідуванням мечеті переконайтеся, що там не йде служба.

З площі також можна потрапити на Великий базар. Це хороший варіант для тих, хто хоче прикупити турецьких сувенірів, користуючись більш широким асортиментом. І, на відміну від магазинчиків в аеропорту, ціни тут на порядок нижче. Вибрати дійсно буде з чого, бо Великий базар вважається одним з найбільших торгових майданчиків у світі. Загальна площа – понад 30 000 квадратних метрів, 66 вулиць і у загальній складності близько 4 500 торгових точок. Килими та коштовності, солодощі та фрукти, вино і пахощі, парфуми і вироби з натуральних кістки, шкіри і дерева. Головне в низці цього вибору — не втратити лік часу і пам’ятати про митні правила.

Великий базар у Стамбулі
Бібліотека Баезид
Стамбул

У турецьких митників існує значний перелік предметів, заборонених до вивезення. Офіційно Митним Кодексом Туреччини з країни заборонено вивозити антикваріат, понад 5 літрів місцевого алкоголю, продукти вартістю понад 100 лір. Загальна ціна сувенірів не повинна перевищувати 5 000 лір.

Аеропорт Ататюрк, куди і прилітають найчастіше туристи, знаходиться в 20 кілометрах від самого Стамбула. Дістатися до району Баєзид можна або на таксі, або на метро. Сам вхід в метро знаходиться безпосередньо в аеропорту — дотримуйтесь вказівників. Від станції “Havalimani” їдемо до “Zeytinburnu”, далі сідаємо на швидкісний трамвай Т1 і їдемо до станції “Beyazit”.

Маршрут по Стамбулу через Султанахмет

Це головний туристичний район міста, де можна зустріти гостей з усього світу. Найбільшою популярністю користуються храм Айя-Софія і Блакитна мечеть.

Айя-Софія — це мечеть, в якій все ще зберігся дух християнства. Довгий час цей храм був саме християнським, тому православні та католики досі з повагою шанують його. Але при невеликому запасі часу поглянути на Софію вам вдасться лише зовні, бо черги туристів сюди кожен день досить значні.

Айя-Софія
Блакитна мечеть

Блакитна мечеть — одна з головний релігійних будівель Стамбула. Зведена вона була у 1600-х роках і являє собою значну, неуявної краси будівлю. Називається блакитною тому, що будувалася з білого і блакитного керамічного кахлю. Прикрашена візерунком рослинного орнаменту. Зокрема, тут багато стін з тюльпанами, адже Стамбул так любить ці квіти! Потрапити сюди можна безперешкодно, потрібно тільки підгадати час і не прибути у момент молитви.

Якщо обігнути Блакитну мечеть, можна потрапити в невеликий туристичний квартальчик. Тут безліч затишних кафе з європейською кухнею, подають відмінну турецьку каву, а у спекотний день, перед тривалим польотом, як раз вдало буде перевести дух і з’їсти трохи солодощів з лимонадом.

У цьому ж районі височить палац Топкапи. Довгий час ця будівля була центром Османської імперії, зараз же являє собою музейний комплекс. Якщо до рейсу пару годин, то залиште надію побачити все. Якщо ж чекати доведеться довше, то і побачити можна істотно більше. Сам комплекс складається з чотирьох дворів — церква Святої Ірини, канцелярія, скарбниця, гарем і самшитовий дворик, вежа Башлала і мечеть Софа. Крім цього, багато побутових приміщень, палати, покої, школа і підсобні приміщення. Вся культура Стамбула в одному комплексі, ось вже точно дивина.

Відео — Мечеть Султана Сулеймана

Дістатися до району можна або на таксі, або на метро. Від станції “Havalimani” їдемо до “Zeytinburnu”, далі сідаємо на швидкісний трамвай Т1 і їдемо до станції “Sultanahmet”.

Що відвідати в Стамбулі додатково

Є в Стамбулі таке місце як бухта Золотий Ріг. Це надзвичайно мальовниче та красиве місце, де ще в часи Константинополя жили європейці. Навіть Гюрем Султан, дружина того самого Султана Сулеймана, любила бувати тут і всіляко займалася облаштуванням місцевості. Бухта об’єднала навколо себе найстаріші райони міста, зокрема Галату і Балата. Власне, звідти і можна потрапити до узбережжя. Також тут розбиті кілька парків, а ще є виходи до старого і нового районів міста. В центрі бухти можна оглянути старовинні, ще візантійських часів, мечеті та храми. Головні пам’ятки бухти, крім самих босфорских пейзажів, це палац Текфур і Церква Богоматері Влахернської.

бухта Золотий Ріг
Цистерна Базиліка
міський іподром

До речі, у зазначеному вище районі Галат є вуличка Істікляль, вона дуже улюблена туристами. Якщо вам пощастить затриматися в Стамбулі ввечері, то зазирніть сюди хоч на пару годин. Тут зосереджена купа невеликих тематичних і сімейних ресторанчиків. Спілкуйтеся з місцевими, розпитуйте, де і що можна спробувати. Секрет вулички у тому, що не всі заклади на увазі. Власне, в цьому і їх цінність.

Доїхати до Золотого Рогу можна майже також, як до Султанахмета. Поправка лише в кінцевій станції. Так від станції “Havalimani” їдемо до “Zeytinburnu”, далі сідаємо на швидкісний трамвай Т1, але їдемо до станції “Eminonu”.

Екскурсії по Стамбулу з аеропорту

Якщо не хочете морочити голову над вибором пам’яток, переживати і контролювати час, то можете скористатися альтернативою. Найчастіше пасажири, які летять транзитом через Стамбул, користуються послугами авіакомпанії Turkish Airlines. Для зручності та різноманіття дозвілля компанія пропонує всім транзитним пасажирам безкоштовні екскурсії прямо з аеропорту.

Галата
фортеця Єдикуле
Акведук Валента

Вас провезуть по головним пам’яткам. Мова йде про Цистерни Базиліка, Блакитну мечеть, площу Султанахмет, палац Топкапи. Також ви потрапите на Великий Базар, у Софійську мечеть, побуваєте у Галатської вежі в однойменному районі та прогуляєтеся по пішохідній вулиці Істікляль. У середньому подібні тури тривають від 3,5 до 9 годин, у залежності від часу прибуття та відльоту. У пакет послуг входить трансфер з аеропорту та назад, харчування та всі квитки до пам’яток.

Дані екскурсії надаються тим пасажирам, які очікують своєї пересадки від 6 до 24 годин. Час вашої пересадки має бути в період з 9 ранку до 18 вечора. Для того, щоб потрапити на таку екскурсію, потрібно після проходження паспортного контролю звернутися до стійки Hotel Desk в холі прильоту. Там вам запропонують варіант екскурсії і пояснять, де потрібно перебувати перед її початком.

Відео — Пам’ятки Стамбула

Очікування свого рейсу в аеропорті дуже нудне заняття, але це не означає, що потрібно вкотре перечитувати книгу або ходити по залах аеропорту в пошуках пригод. Стамбул — тепле, гостинне і багате історією місто. І воно завжди відкрите, навіть для найкоротших, експрес-побачень. Тепер ви знаєте, що подивитися у Стамбулі за 1 день можна досить багато.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber