29/02/2016

Що робити, якщо втратив паспорт за кордоном?

Перебуваючи за кордоном, завжди необхідно ретельно стежити за своїми документами, інакше ви ризикуєте створити собі масу проблем, зокрема, з поверненням на Батьківщину. Але що робити, якщо втрата все-таки сталася?

Не варто панікувати, необхідно тільки знати, як відновити закордонний паспорт при втраті, куди потрібно звертатися і які дії виконувати в даному випадку.

крадіжка паспорта
втрата документів за кордоном
пропажа паспорта

Схема дій

Приготуйтеся до того, що замість пам’яток країни вам доведеться відвідати її державні установи. Можливо, втрата сталася і не з вашої необачності, в такому випадку ви повинні розуміти, що робити, якщо вкрали паспорт.

звернення в поліцію за кордоном
посольство України за кордоном
  1. Перший заклад, куди вам варто звернутися, це поліція країни, в якій ви позбулися свого паспорта. Там вам потрібно буде написати заяву про втрату або крадіжку вашого документа. Попросіть поліцейських надати вам підтвердження того, що на цей час у вас паспорта немає. Якщо довідку надавати відмовляться (в деяких державах можуть не зрозуміти, що вона вам потрібна для посольства), пишіть заяву не про втрату документа, а про його крадіжку. В даному випадку вам повинні видати протокол про те, що ви звернулися з подібною заявою.

  2. Наступним кроком стане похід в посольство. Як раз для цього вам може знадобитися довідка про тимчасову відсутність документа або вищевказаний протокол. Також у вас попросять 2 ваших фото формату 3,5 х 4,5 см. Далі тут вам необхідно буде будь-яким можливим чином підтвердити свою особистість. Бажано мати двох свідків, громадян України, які перебувають в даний момент в одній країні з вами. Також полегшить процедуру наявна у вас ксерокопія паспорта. Коли процедура ідентифікації вашої особи буде завершена, вам нададуть свідоцтво для повернення, яке буде служити вашим пропуском додому. Будьте готові до того, що ця послуга платна, залежно від випадку і держави, в якій ви знаходитесь, консульський збір може скласти від 20 до 100 у. о. Перелік документів для отримання свідоцтва складається з поліцейської довідки (протоколу), анкети-заяви на оформлення свідоцтва, документа, що підтверджує вашу особистість (оригінали або ксерокопії внутрішнього українського паспорта, водійських прав, копії закордонного паспорту), двох фото та квитанції про сплату консульського збору.

  3. Якщо ви все зробили за схемою, то свідоцтво про повернення вам видадуть день у день. Воно може бути видано особисто вам, або вашому законному представнику. Якщо ж процес з ідентифікацією затягнеться, її отримання може скласти і кілька днів, оскільки консульство буде надсилати запит в Україну і збирати інформацію про вас. Коли свідоцтво буде у вас на руках, ви зможете повернутися додому, але якщо у вас залишилися незавершені справи, ви ще можете затриматися в країні, бо свідчення передбачає виїзд протягом 15 – 30 днів.

  4. По поверненню в Україну, вам потрібно буде оформити новий закордонний паспорт, оформлення буде здійснюватись протягом 10-30 днів, тільки-но ви подасте необхідні документи на паспорт. Вам потрібно буде звернутися у відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, здати свідоцтво та отримати новий паспорт.


Відео – втрата паспорта за кордоном. Що робити?

Можливі проблеми

Перше, з чим вам доведеться зустрітись, це похід в місцеву поліцію. Варто враховувати, що, якщо ви перебуваєте в глибинці або в екзотичній країні, поліцейські тут можуть не володіти належним чином англійською мовою. Якщо людина втратила паспорт, їй, звичайно ж, допоможуть, але прохання про надання певних довідок можуть не зрозуміти. Намагайтеся пояснити, що без поліцейської довідки або протоколу на вас чекають складнощі в посольстві.

втратили паспорт за кордоном
що робити, якщо втратив документи за кордоном
крадіжка документів

Друге питання – ваша транспортування в посольство. Добре, якщо ви перебуваєте в столиці, але може виникнути ситуація, коли втрата паспорта сталася в глибинці, або на острові. Якщо ви знаходитесь на острові, варто врахувати, що при посадці на паром документи, як правило, не питають, чого не можна сказати про перельоти, на борт літака або в потяг без паспорта вас не пустять. В саме посольство доведеться добиратися автобусом або з допомогою авто.

По прибуттю в посольство почнуться питання з ідентифікації вашої особистості. Щоб максимально спростити процедуру, тримайте скани вашого українського і закордонного паспорта в електронному вигляді.

Корисні поради

pasport

  • перебуваючи за кордоном, не залишайте паспорт на зберігання або в заставу, завжди тримайте при собі;
  • перед тим, як виїжджати з України, зробіть ксерокопії та фотокопії паспортів. Фотокопії краще зберігати під паролем в інтернет-хмарі або пошті, це надійніше, ніж просто в гаджеті, адже якщо станеться крадіжка, у вас можуть вкрасти і його;
  • якщо ви не володієте мовою країни, в яку збираєтеся, заздалегідь вивчіть фрази, які можуть виручити вас в біді;
  • у сумці з документами залиште записку з вашими контактними даними і даними готелю, в якому ви зупинилися, при втраті хто-небудь може знайти і повернути вам вміст;
  • щоб не шукати фотокабінку по всьому курорту, тримайте кілька фото про запас, в екстреній ситуації вони знадобляться вам в посольстві;
  • перед поїздкою запишіть собі адресу та контакти консульства України в країні, в яку ви прямуєте.
подорож за кордон
поради мандрівникам
туристам на замітку

Будьте обережні зі своїми документами, і тоді ваша подорож не буде затьмарена їх відновленням. Не варто покладати великих надій на те, що представники консульства в тій чи іншій країні кинуться вам на допомогу, в разі втрати паспорта ви станете заручником ситуації, саме тому ставитися до персональних документів необхідно з особливою скрупульозністю.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber