25/10/2016

Стоунхендж – загадка в камені

Англія — країна канонів і містичних загадок. Кожен міф – це не просто красива легенда чи мила казка. Містика Королівської країни більш тонка, витончена і умиротворена. Саме ця риса приваблює туристів з усього світу на Туманний Альбіон. І кожен захоплюючий архітектурний пам’ятник – це частинка британського пазла історії. Однією з яких є легендарний Стоунхендж. У чому ж загадка?

Стоунхендж

Опис Стоунхенджа

Кам’яний монумент, іменований в Англії Стоунхендж, розташований в графстві Вілтшир, в 130 кілометрах від Лондона і в 13 кілометрах від Солсбері. Він включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1986 року.

Ця брила являє собою 30 сарсеновых каменів-мегалітів, збудований в коло діаметром 33 метри. Вертикальні камені досягають у висоту 4,1 метра, завширшки – 2,1 метра. Горизонтальні, викладені поверх стовпів, камені в довжину вимірюються до 3,2 метрів, завширшки – 1 метр, а товщина – 0,8 метра. Вага каменів досить значна – 25 тонн.

Всі елементи будови з’єднані унікальним способом – системою «паз і шип». Цей спосіб знайомий кожному, хто хоч раз грав в конструктор. У поглиблені отвори вставляються виступи приєднуються елементів.

Кам'яний монумент
Стоунхендж зверху

В ході розкопок та історичного аналізу кам’яних брил було встановлено, що спочатку в Стоунхенджі було 5 трипитонів (елемент з двох вертикальних і одного горизонтального каменя у формі букви «П»). Вони були виставлені у формі підкови з дотриманням абсолютної симетрії. Два крайніх трипитона були у висоту 6 метрів, два наступних – 6,8 метрів, а центральний – 7,3 метра. До кінця XIX століття були зруйновані 3 з них, вціліла тільки пара з південно-східної сторони Стоунхенджа. У першій половині XX століття ще один трипитонит з північно-західної сторони був відновлений.

Історія кам’яного кола

«Стоун хендж» дослівно перекладається як «кам’яний хендж», окультна і містична споруда напівкруглої або круглої форми. Однак для чого він служив – не зрозуміло досі.

історія СтоунХендж

Істориками і археологами висуваються різні версії, де і ким міг бути побудований і використаний знаменитий СтоунХендж.

За однією з версій його звели друїди ще в період неоліту, приблизно 9500 років до нашої ери. І ці цифри не випадкові. З допомогою радіовуглецевого методу, під час якого вимірюється вміст ізотопів в кам’яних останках, було встановлено, що будівництво кам’яного кола було розтягнуто на три етапи.

Перший етап передбачав викопування рову і валів. Причетність до цього процесу приписують культурі Виндмилл-Хілл, яка мала місце в Британії в епоху неоліту, приблизно у IV тисячолітті до нашої ери.

На другому етапі рів заповнювався, а попутно формувалися так звані «лунки Обрі». Останні були відкриті Дж. Обрі, який дав таку назву невеликим підземним ямам, заповненим крейдою.

Третій, завершальний, етап ознаменувався встановленням кам’яного кільця і формування авеню. Передбачається, що це відбувалося приблизно в 2440-2100 роках до нашої ери.

Відео — теорії про можливе призначення Стоунхенджа

У свою чергу, Д. Боуєн встановив, що вік каменів досягає 140 000 років, що не може не вражати уяву.

Існує думка, що Стоунхендж був гробницею язичницької королеви Боадіцеї. Інші вважають, що це – навігаційна система, що складається з точних рівнобедрених трикутників.

У XVI столітті архітектор В. Джонс припустив, що кам’яний хендж був зведений німцями. А в XVIII столітті місцеві аборигени відколювали від Стоунхенджа шматочки каменю і робили з них амулети. Звідси і сприйняття пам’ятки історії та архітектури як окультного і містичного місця.

Деякі вчені припускають, що це – точна модель сонячної системи в точному її поперечному зрізі.

Stonehenge модель сонячної системи
Стоунхендж

Але всі ці версії – лише гіпотези, які насилу можна сприйняти як правду. Оскільки історія сама по собі досить таємнича, навіть якщо не звертати уваги на таємничу форму і мовчазність каменів Стоунхенджа.

Інформація для туриста

Для туриста, що відправляється до одного з самих таємничих місць світу, в першу чергу важливий питання отримання візи. Щоб безпроблемно перетнути кордон Великобританії, вам необхідно буде подати внутрішній і закордонний паспорти, фотографію, анкету-заявку, документ про платоспроможність, документи на рухоме і нерухоме майно, довідку від роботодавця або з Вузу. Також вам знадобиться (якщо у вас є) довідка про шлюб або розлучення і будь-який документ, який підтвердить ваш туристичний візит (копія броні з готелю або сплаченого туру). Протягом короткого терміну ви отримаєте відповідь з посольства і омріяну візу.

Вирушаючи безпосередньо в графство Вілтшир, врахуйте, що добиратися до Стоунхенджа найзручніше або Лондона, або з Солсбері.

З туманної столиці долати відстань в 130 кілометрів найзручніше у складі групового туру. Його вартість починається від 44 фунтів. З Солсбері до кам’яного пам’ятника добираються два види транспорту – автобус (обійдеться в 14 фунтів) або таксі (20-30 фунтів).

подорож до Англії
туристи в Стоунхенджі

Для більш цілеспрямованої і ґрунтовної екскурсії можете скористатися послугами Національного фонду. Він не тільки подає широку інформацію про визначні пам’ятки, але і періодично організовує захоплюючі екскурсії.

Стоунхендж відкритий цілий рік. У період з квітня по жовтень час відвідування – з 10.00 до 18.00. З листопада по березень – з 9.00 до 16.00. Вхід коштує 14,5 фунтів, для дітей від 5 до 15 років – 8,7 фунтів, для студентів і пенсіонерів – 13 фунтів.

Після візиту до монумента загляньте в розташований поблизу Сілбері-Хілл. Це найбільший штучний курган в Європі, що досягає у висоту 40 метрів. Його зведення відносять приблизно до 2750 року до нашої ери.

Цікаві факти

Стоунхенджа Англія шанує і обговорює надзвичайно гаряче. І часом висуваються дивні, а іноді й абсурдні теорії створення цієї пам’ятки.

Відео — цікаві факти про Стоунхендж

За однією з версій, у часи правління знаменитого короля Артура, в ході одного з боїв на полі бою загинуло 300 хоробрих воїнів. І саме на місці їх загибелі був зведений Стоунхендж як шана полеглим героям.

Для інших пара слів «Стоунхендж – Апокаліпсис» бачиться найбільш вдалою теорією про призначення кам’яного кола. Астроном Д. Стіл припустив, що це спорудження було побудовано для прогнозу вселенських катастроф на рівні падіння метеорита або зіткнення з кометами.

Інша прив’язка до космосу – найбільш обговорювана і парадоксальна версія авторства пам’ятники. Уфологи всього світу періодично заявляють, що в період з 3000 1500 року до нашої ери в Європі з’являлися загадкові будови у формі кола. Їх форма і складність, а також каменоломня з необхідним ресурсом в 300 кілометрах від Стоунхенджа. Всі ці елементи нібито переконують теоретиків в тому, що монумент був зведений прибульцями.

Стоунхендж – Апокаліпсис
Стоунхендж – Апокаліпсис фільм

Стоунхендж, історія, містика, прибульці, друїди. Ці слова дуже чітко описують картину того, що відбувається в графстві Вілтшир. Однак заперечувати мовчазну велич і мудру філософію кам’яного кола – безглуздо. Є тільки один вдалий варіант – поїхати в Англію і висунути своє припущення. Хто знає, раптом воно виявиться істинним.

Коментарі закриті.

Інші новини
22.07.2019

В аеропорту Бориспіль тепер можна відпочити з комфортом, не виїжджаючи за його межі. Таку можливість надає GettSleep Boryspil – новий капсульний готель, який нещодавно почав свою роботу. Офіційно готель відкриється в липні, а в тестовому режимі тут почали приймати відвідувачів ще раніше. Крім спального місця, «капсула» містить вішалки для одягу, електричні розетки, usb-порти для зарядки гаджетів. Є санвузли та душові… Читати далі

16.07.2019

В Україні подорожчали закордонні паспорти. Ціна на отримання документа для виїзду за кордон складається з двох компонентів: вартості бланка та послуги з оформлення. Бланк подорожчав майже на 9 відсотків – з 304 гривень 22 копійок до 330 гривень. А ось послуги оформлення стали коштувати більше майже на 40 відсотків. Якщо раніше нетермінове оформлення за 20 робочих днів коштувало 253 гривні,… Читати далі

08.07.2019

Набридли банальні екскурсійні огляди з переказами з Вікіпедії? У литовській столиці готові запропонувати гостям дещо цікавіше! У місті розгорнулася програма Meet a Local, в рамках якої волонтери-екскурсоводи запропонують унікальні, особисто ними розроблені маршрути, і розкажуть про визначні пам’ятки те, що ви ніде не прочитаєте. Маршрути можуть помітно відрізнятися від традиційних, а час розповіді про кожну пам’ятку аж ніяк не 5… Читати далі

Послуги Бізнес Візит: