Балі – це чудовий острів, де люблять відпочивати гості з усього світу. Але чим чудовий цей курорт? І чи варто їхати на Балі? Існує кілька аспектів, серед яких є як позитивні сторони, що залучають гостей на острів. Такі як сервіс, природа і неповторний досвід. А є й інша сторона раю, наприклад, ціни, дощі або комахи на Балі. Але це не весь список, вам належить дізнатися куди більше. Завдяки нашим порадам і розповідями ви зможете спланувати, коли краще їхати на Балі і до чого бути готовим.
Плюси Балі
Багатий вибір фруктів
Для українця бачити на прилавках ананаси і банани цілий рік – не новина. Але слід визнати, що якість цих фруктів залишають бажати кращого. А ось на Балі з цим проблем немає. Крім цього, на прилавках великих магазинів і лотках на ринках ви зможете знайти неймовірний вибір фруктів і овочів. Якщо приїдете на курорт в кінці серпня, то потрапите на «високий фруктовий сезон». Можете зарядитися вітамінами, а ще й відкрити для себе нові частування. Не кожен український турист пробував вані, рамбутани, драгонфрути і салаки.
Рай для серфінгіста
Поїздка в далекі краї часто передбачає активний відпочинок. І є шанс попрактикуватися або ознайомитися з новим видом спорту – серфінгом. А на Балі впоратися з хвилями мріють кращі серфінгісти світу. Зі всіх куточків сюди з’їжджаються і злітаються екстремали. Новачків навчають в будь-який з багатьох спеціалізованих серфінгістських шкіл.
Курси йоги на історичній батьківщині
На Балі живуть цілителі і філософи, які займаються йогою. Бачили чудовий фільм «Їж. Молись. Люби». І саме там героїні радили займатися йогою і медитувати. І недарма, оскільки тут представлені школи різних напрямків йоги. Хочете попрактикуватися або відкрити для себе щось нове? Ласкаво просимо на Балі.
Багато цікавих місць
Бувало у вас, що тривале перебування на курорті стає нудним і занадто затягнутим. Так от з Балі такої проблеми не виникне, оскільки кількість пам’яток тут колосальна. Храм Танах-Лот, парк Балі-Барат, храм Таман-Аюн, рисові тераси, село Батубулан і багато іншого. Шукайте додатковий час і грамотно плануйте свій маршрут.
Архітектурні колорити
До речі про визначні пам’ятки – кожен храм, кожен фонтан, кожна будівля тут унікальні. І не тільки багатовікові споруди заворожують, навіть звичайні житлові будинки, кафе та магазинчики рясніють позолоченою обробкою, великими вікнами, дерев’яними і кам’яними віконницями, візерунками. Жити тут і гуляти по таким вулицям – одне задоволення!
Вражаюча культура
Самі жителі Балі вважають свою батьківщину краєм світу. І захоплюються своїм колоритом, культурою, національними особливостями і вражаючою любов’ю до всіляких обрядів. Майже кожне національне свято закінчується оберемком квітів, пахощами, оригінальними танцями і музикою. А ще можна спробувати вигнати із себе демона і помолитися богам на вдачу.
Головне багатство — в людях
Кожен, хто хоч раз бував на Балі, може поручитися, що народ тут унікальний. Всі місцеві дуже люблять туристів, і не стільки як джерело збагачення. А просто по-людськи, по-доброму. Вони неймовірно усмішливі, доброзичливі, чуйні і товариські. А ще чудово приїжджати на Балі з дітьми. Саме маленьких діток тут надзвичайно люблять, тішать і часто пригощають смаколиками просто так.
Дешеве проживання
Незважаючи на те, що будинки і вілли тут гарні, повітря чисте, а краєвиди з вікон краще рекламних роликів Баунті, житло на Балі досить дешеве. Невелика кімната в гостьовому будиночку обійдеться приблизно в 20 доларів за добу. А багатокімнатна дерев’яна вілла доступна, якщо викласти господарям 200-300 доларів. Погодьтеся, це дешевше, ніж у сусідніх країнах.
Орендуємо транспорт за копійки
Взяти в оренду автомобіль або мопед на Балі можна за досить низьку ціну. Вартість оренди зменшується відповідно до тривалості користування транспортом. До того ж, заправити свого залізного коня теж не важко. Ціна на бензин приблизно пів долара за літр.
Релакс для тіла
Засмагаючи на пляжі і медитуючи, не забувайте про інші приємні принади курорту. Зокрема індонезійські і східні техніки масажу і спа-процедури. Тут все організовано настільки професійно, що жоден салон у вашій країні не подарує вам такого задоволення.
Мінуси Балі
Численні затори
Незважаючи на красиву природу і мальовничі краєвиди, все псує перевантажений трафік. Транспортна обстановка на Балі злегка напружена, м’яко кажучи. Велика кількість машин та мопедів на дорогах виводить з себе навіть самого досвідченого водія. Пробки стоять по кілька годин, шумлять, гудуть, димлять і забруднюють атмосферу.
Хабарництво
Не тільки в Україні актуальний антикорупційний процес. На Балі дати хабаря вважається нормальним. Звісно, законодавчо це не заохочується. Але при будь-якій небажаній обставині з вас буквально нарочито витягатимуть добровільне пожертвування. Добре, якщо приводу не з’явиться, тому всіляко намагайтеся не порушувати закони і не шукати проблем.
Пляжні зони середньої ланки
Пейзажі на Балі, безумовно, дивовижні, чарівні, але пляжі не особливо хороші. Причина тому – велика кількість відпочиваючих, невелика глибина. А якщо і з пляжем обійдеться, то з інфраструктурою тут ну ніяк не складається. До того ж, немає можливості оселитися на пляжі. Всі вілли і бунгало стоять тільки ближче до центра острова.
Хитрощі клімату
Острівна зона розташовує у вологому повітрі. Навколо багато води, у повітрі часто відчувається важка атмосфера. А якщо вам не пощастить потрапити на Балі в сезон дощів – вологість досягне 100%. І насправді Балі в сезон дощів буквально затоплює. Запасайтеся калошами, дощовиками та фенами. Найчастіше дощовий сезон на Балі має місце у період грудня-січня. Якщо не дощ – то палюче сонце. Воно вмить обпікає шкіру, тому запасайтеся кремом від сонця і капелюхом з широкими полями.
Тільки приватний транспорт
Крім проблем з трафіком є проблема з маршрутками, тролейбусами і навіть тук-туками. На жаль, на острові немає громадського транспорту. Так що єдиний варіант – це саме прокат моторолера, автомобіля чи будь-якого іншого транспорту. Можна користуватися таксі, але це обійдеться дорожче. А якщо ви зважитеся викликати таксі через популярну службу Uber, то будьте готові до того, що місцевий таксист полізе в бійку з водієм, що приїхав до вас. Такі внутрішні правила.
Специфічні смакові уподобання
Крім того, що на Балі в широкій доступності фрукти і овочі, тут дуже люблять морепродукти. Правда коштують вони рази в два-три дорожче, ніж воно того варто. На такі частування встановлюється значний податок. А якщо ви вирішите спробувати щось у господаря будиночка або просто в місцевому кафе, то будьте готові до незвичайних смаків. Тут все максимально жирне, гостре, пряне і важке на шлунок. Так що бажано харчуватися в туристичних закладах або в ресторанах готелів.
Оплата і карткові справи
У ресторанах рахунок може дещо шокувати. Особливо якщо мова йде про висококласний заклад, де податок на харчування сягає 20-25%. Крім цього, ціни на страви вище європейських рази в два. Коли принесуть рахунок і здачу – перевірте і проконтролюйте все. Тут люблять обраховувати, а ще «мухлювати» з кредитними картками. Тому не втрачайте свою карту з виду і не довіряйте нікому паролі.
Багато сміття і бездомних тварин
Вулиці часто захаращені пакетами, продуктами життєдіяльності будь-якого роду, харчовими відходами. Серед цих куп сміття ходять бездомні пси. Всі ці собаки люблять переслідувати туристів і відчайдушно жебракувати. Деякі з них навіть можуть проявляти агресію.
Відео — Плюси і мінуси Балі
Як би не було, Балі — це океан, чисте повітря і єднання з східною філософією. Але, як і у випадку будь-якої казки, у цієї краси завжди є друга сторона медалі. Слід пам’ятати, що Балі – все ж таки острів з східною особливістю, розміреним спосібом життя, специфічним кліматом. Життя на Балі реалістичне, але злегка аскетичне. Ті, хто хоче придбати новий досвід, неодмінно повинні хоч раз побувати на цьому острові.