28/10/2016

Вирушаємо до витоків: йога-тури в Індію

У 21 столітті все частіше люди відходять від звичайних канонів і спрямовують свій інтерес до чогось незвіданого і нового. Мешканці України стають прихильниками буддизму, індуїзму. А найголовніше, що їх приваблює у східних філософіях — це йога. Їй віддають перевагу і шанувальники Високих Матерій, і прості прихильники здорового способу життя. Але що ж ми знаємо про йогу і як можна познайомитися з нею ближче?

йога

Що ж таке йога?

Для початку варто зрозуміти одну просту істину. Йога, як і вся східна релігія — це не культ. Це скоріше філософія, прояв місцевої культури.

Йоги вважають, що справжнім ідеалом освіти є не глибокодумний філософ, закритий у своїх псевдознаннях і заглиблений у самого собі. Тут важливий простий буденний чоловік. Він повинен зберігати гармонію і не піддаватися спокусам, йому чужі матеріальні цінності і земні тяжби.

Відео — у чому ж філософія йоги?

Багато прихильників цієї культури стверджують, що по-справжньому йога починається, коли ви звертаєте килимок для йоги. Оскільки саме коли ви виходите зі стану розслаблення і повертаєтеся у бурхливий світ, ви перевіряєте себе на міцність, а свій внутрішній світ – на глибину.

Йог – це людина, яка серйозно ставиться до філософії духу, і своєю силою управляє навіть внутрішніми органами. Він не прив’язаний до релігії, для нього важливий його внутрішній світ і спокій.

Зв’язок тіла і психіки радо сприйняли багато народів світу. Найбільша кількість варіацій вона придбала в Тибеті.

На даний момент існує десять основних напрямів, де переплелася класична, справжня йога і сучасні підходи до неї. Всі вони базуються на асанах (вправах з плавними рухами), пранаямами (збудованим диханням) і бандхи (повноцінним розслабленням свідомості та управлінням внутрішньої енергією). Ми розповімо лише про найбільш значущих видах.

заняття йогою
йога для початківців

Хатха йога – це йога для початківців. Найпоширеніший варіант йоги, який поєднує в собі асани, пранаями і бандхи. Вона зародилася у Середньовіччі і популярна по сей день.

Аштанга-Віньяса – це більше схоже на аеробіку, де з’єднані 9 основних асан і фізичні навантаження.

Кундаліні – більше духовна йога, де на ряду з асанами виконуються мантри, щоб енергія піднялася від копчика до найвищої чакри.

Айенгар – йога реабілітаційна, яка допомагає відновитися після важких травм і не містить занадто складних поз. Її також радять вагітним і дітям.

Power-йога – це йога для схуднення, де включені кардіонавантаження без чіткої послідовності рухів.

практика йоги
заняття йогою

Сама по собі йога складається з трьох елементів, так званих гунів: саттва (спокій), раджас (рух) і тамас (деградація).

Історичний дискурс про східне вчення

Як і будь-яка інша частинка східної культури, йога супроводжується цікавими легендами і переказами. У будь-якому храмі в Індії вам повідають прекрасну легенду про те, що давним-давно смиренний рибак Шрі Матсиендра сидів на березі річки. І волею долі був проковтнутий гігантською рибою. У цей момент поруч Бог Шива вирішив відкрити своїй дружині Парваті Велике Вчення Йоги. Однак під час розповіді дружина заснула, а вчення почув Матсиендра. Він видав з черева риби блаженний звук «Ом!» і таким чином знайшов просвітлення раніше дружини Шиви.

Він 12 років прожив в тілі риби і заглиблювався у вивчення Йоги, і одного разу досяг вищого ступеня прояснення. Тоді він зміг звільнитися з ув’язнення і відправився вчити інших людей того, що знає. Його мандри тривали 500 років, після чого Шрі розчинився в Ясному Світлі.

Більш приземлена історія йоги відходить до старовинних писань. Відповідаючи на питання «Коли йога з’явилася», історики стверджують, що перша згадка про неї була знайдена ще у Ведах. У першій книзі Зед йога описується, як звід соціальних і моральних законів світу.

індійські йоги
йог гуру

В ході розкопок у місті Хараппа були знайдені печатки, барельєфи, малюнки асан йоги на глиняних дощечках, які датуються III-II тисячоліттям до нашої ери.

Перший своєрідний самовчитель з йоги був написаний мудрецем Патанджалі в книзі «Йога-сутри» і в трактаті без авторства «Бхагавалгита», де йога описується як рівновага.

В давнину були широко розвинені інші види йоги: карма-йога (спрямована на безкорисливість), бхакті-йога (віра в божественний початок) і джняна-йога (духовний розвиток).

В Європу йога перекочувала в XIX столітті. Вчителем на нових землях став вчитель індуїстської школи Свамі Вівекананда, який подавав йогу спочатку виключно як варіант фізичних навантажень.

Важливе для туристів

Це так заманливо – відправитися на батьківщину величної філософії. Надихнувшись фільмом «Мирний Воїн» та книгою «Їж, молись, кохай», де герої, сидячи в асанах пізнавали дзен. Однак підходьте до питання поїздки в Індію, залів для медитацій з усією серйозністю.

подорож до Індії

Насамперед вам потрібно визначитися, для чого ви їдете у світову столицю прянощів і добродушних слонів. Якщо ви новачок в практиці йоги або вас мучить питання: «Індійські йоги – хто вони?» то замовте простий оглядовий тур і не виснажуйте себе важкими медитаціями. Якщо ж ви хочете повністю зануритися в культуру сходу і пізнати істину Вчення Бога Шиви, якщо вам важлива йога, тури до Індії пропонують масу цікавих варіантів.

Насамперед подбайте про візу. Для її оформлення вам знадобляться копії внутрішнього і закордонного паспортів, копію ІПН, довідка про 1000 доларів на рахунку, копії квитків в обидва напрямки та підтверджену бронь з готелю. Оформлення візи займає до двох робочих днів. Вартість її досягає 100 доларів.

Згадайте побоювання Ліз Гілберт і зверніть увагу на ризик захворіти малярією. Перед відльотом обов’язково зробіть щеплення від гепатитів А і В, від черевного тифу, малярії та менінгіту. Це зовсім не параноя – це розумна оцінка ситуації. Інакше після духовного просвітництва довго доведеться відновлювати тілесну оболонку.

населення в Індії
жінки Індії
життя в Індії

Існують десятки варіантів йога-турів до Індії. В середньому тур на тиждень обійдеться вам від 500 до 900 доларів. У вартість найчастіше включено переліт, трансфер, страховка і поселення в готель.

Є три найбільш популярні напрямки для йога-туристів. Перший – це Рішікеш, своєрідний центр індуїзму, розташований в 260 кілометрах від Делі. Тут безліч прекрасних ашрамів, де організовують курси для початківців і влаштовують майстер-класи для інструкторів з йоги. Будьте готові до чіткого порядку. Ви їдете в чужий монастир, так що приймайте їх правила. Тут є фіксований розклад, заборонено паління та вживання алкоголю. На кухні – виключно вегетаріанське меню. Для найсміливіших пропонують кімнати у самому ашрамі, для туристів-початківців є номери у міському готелі і в йога-готелі.

Можете відправитися в Харідвар – на ряду з майстер-класами і медитаціями рекомендується відвідати мечеть Джама Масджід. Прихильникам філософії йоги рекомендують провести молитви в храмі Бірла Мандір і відправитися на фестиваль йоги Пармарт Никетан. Незабутніми будуть медитації в священній печері Васиштхи Гуфа.

йога тур в Індію
медитація в Індії
заняття йогою в Індії

Третім популярним містом є Орчха. Тут великою популярністю користуються храм Радж-Махал палац Джахангир-Махал. В ашрамах і навіть просто на галявинах туристам пропонують зайнятися йогою, розповідають про східну культуру і допомагають усвідомити суть медитацій.

Само собою, в повній мірі усвідомити, що є йога прочитавши одну статтю – нереально. Йога – складна філософія, основою якої є самопізнання й мир із самим собою. А це, мабуть, найскладніше знання у світі. Однак якщо відправитися до витоків і провести у священних храмах нехай тиждень, то просвітлення неодмінно зійде на вас. Або ви просто проведете чудовий час на лоні природи серед спокою і благодаті.

Коментарі закриті.

Інші новини
16.09.2019

У зв’язку зі зростанням інтересу до екскурсій в Чорнобильську зону, прийнято рішення розширити маршрутну екскурсійну мережу, додавши нові об’єкти та напрямки. На сьогодні ДАЗВ (Державне агентство з управління зоною відчуження) пропонує 21 офіційний екскурсійний маршрут. Повний список екскурсій для бронювання буде доступний після того, як належним чином облаштують всі пропускні пункти для бажаючих відвідати Прип’ять. Це повністю легальні сертифіковані відповідно… Читати далі

10.09.2019

Українська лоукост SkyUp заявив про запуск нових рейсів з харківського аеропорту. Так, вже у вересні відбудеться кілька вильотів до Києва і назад. У столицю рейси вирушать 13, 17 і 26 вересня, назад – 14, 18 і 27 вересня. А вже з початком зимової навігації цей авіамаршрут стане регулярним. Пасажири вже можуть бронювати вильоти, починаючи з 25 жовтня. З’являться й інші… Читати далі

04.09.2019

Всім, хто літає рейсами «Люфтганзи», потрібно бути потенційно готовими до нових експериментів з боку авіакомпанії. На цей раз експеримент з посадкою пасажирів в літак. Мета – оптимізувати та зробити комфортнішим процес посадки пасажирів і скоротити час на цей етап підготовки до польоту для авіакомпанії. В ідеальному варіанті новий алгоритм посадки під кодовою назвою Wilma повинен прискорити завантаження на борт і… Читати далі

Послуги Бізнес Візит: