Незалежно від становища людини в суспільстві, кожен замислюється про можливості пожити в іншій країні. Ідея тимчасового перебування змінюється імміграційними намірами, а однією з найкращих країн для реалізації задуманого є Сполучені Штати Америки.
Причини, за якими люди приймають рішення покинути власну країну, різняться в кожній родині. Однак еміграція тісно пов’язана зі змінами в особистому житті, роботі або можливості освіти.
Імміграція в США — трудомісткий процес, тривалість якого тісно пов’язана з причинами переїзду. Є ті, для кого процедура зміни країни дещо спрощено:
- якщо є близькі родичі, які є громадянами або резидентами США;
- кадровий склад керівників і директорів американських дочірніх фірм;
- люди, які зробили внесок у розвиток культури, науки та спорту США;
- особи, зацікавлені інвестувати в економіку США.
Останній з перерахованих варіантів має назву «бізнес-імміграція». Це процес, в результаті якого іммігрант отримує право проживати на території США, а також дозвіл вести власний бізнес або брати участь у фінансуванні американських компаній шляхом інвестицій.
Закономірне питання про те, якою ж сумою треба володіти перед тим, як почати процес переїзду. Однозначно відповісти на нього неможливо, оскільки отримання конкретного типу візи пов’язано з подальшими намірами заявника і умов, які сприяють роботі за кордоном.
Відео — Як іммігрувати в США офіційно?
Існує 6 типів імміграції в США, які тісно пов’язані з веденням бізнесу
Перевід співробітника. Необхідний тип візи — L1
На отримання такої візи можуть розраховувати: виконавчі директори, менеджери та фахівці великих підприємств, філія яких відкривається на території США. Директори і менеджери подають документи на візи типу L-1A, а фахівці — L-1B. Важливим є і той факт, що підходящої компанією може вважатися і створене з нуля підприємство, і викуплена американська компанія, перетворена на філію вітчизняної фірми.
По закінченню першого року перебування в країні, іммігрант може клопотати про отримання статусу резидента США.
Крім того, кожен власник подібної візи забезпечує візами членів своєї родини — дружину і дітей. Вони повинні подати заяву на отримання візи типу L-2, яка дозволяє працювати тільки в межах власного бізнесу (заснованої компанії).
Програма імміграції EB-1
Серед тих, хто може розраховувати на участь у програмі:
- іноземні працівники, які продемонстрували здібності у сфері науки, освіти та бізнесу;
- наукові дослідники;
- представники високих посад великих компаній, які здійснюють переказ своїх співробітників на територію США.
Програма імміграції EB-2
Працівники зі здібностями у сфері культури і мистецтва можуть взяти участь в програмі імміграції EB-2. Особливістю цієї програми є ретельний добір учасників, аналіз результатів їх діяльності і прогнозування можливих досягнень на території США.
Лікарі, які досягли хороших результатів, також можуть брати участь у цій програмі в тому випадку, якщо їх мета – практика в Америці.
Програма імміграції EB-3
Дана програма розроблена для фахівців з будь-якої області. Вимоги до потенційних учасників програми:
- вища освіта;
- наявність великого досвіду роботи за фахом.
Відео — Подробиці отримання візи в США за програмою ЕВ-3
Програма імміграції EB-4
Програма розроблена для категорії спеціальних працівників. Учасниками програми можуть бути працівники релігійних установ, а також люди, які в минулому були працівниками державних установ США.
Інвестиційна програма EB-5
Єдиний тип програм бізнес-імміграції, за яким існує квота виданих віз, дорівнює 10 000 одиниць в рік. Для того щоб стати учасником такої програми слід виконати такі вимоги:
- відкрити нове підприємство або купити раніше відкрите;
- здійснювати діяльність, спрямовану на збільшення робочих місць (спочатку має бути створено щонайменше 10 робочих місць).
Відео — Умови інвестиційної програми EB-5
Для людей, які не мають відношення до жодної з зазначених вище категорій, передбачені інші способи імміграції в США.
Віза нареченого/нареченої
Для отримання візи типу K-2, необхідно пройти тривалу процедуру, основні етапи якої викладено нижче.
- Американська сторона (наречений/наречена) повинні звернутися в спеціалізований офіс USCIS, який розташований в Далласі. Метою звернення повинно стати створення петиції, яка згодом буде відправлена в посольство України.
- На території США проводиться співбесіда з приймаючою стороною, на території України – з потенційним іммігрантом.
- Проводиться аналіз всіх необхідних документів, в числі яких і свідоцтво про підготовку церемонії одруження, і документи, що підтверджують існування близьких відносин між заявниками протягом останніх двох років.
- У разі схвалення петиції, потенційному іммігранту необхідно буде пройти медичне обстеження і подати в посольство США повний пакет необхідних документів. А також надати папір, що підтверджує відсутність судимості і кримінальних інцидентів з участю заявника.
Після отримання відповідного типу візи, через деякий час проживання на території США, власник візи може стати резидентом країни. Рішення про надання статусу резидента країни або ж відмову в наданні такого права приймає служба імміграції та натуралізації США.
Лотерея Грін-Кард
Ще один спосіб імміграції в США — участь у лотереї Грін-Кард. Ця лотерея припускає можливість виграти документ, який дозволяє людині, яка не є громадянином США, проживати на території Америки і легально працювати. Для участі в такому заході важливо підготувати пакет документів. Крім того, кожен учасник лотереї повинен досягти 21-річного віку.
Нелегальні способи імміграції в США
Продовження строку перебування на території США по закінченню візи
На шляху до отримання бажаного статусу резидента країни люди стикаються з труднощами, подолати які можуть тільки впевнені у необхідному результаті люди. Інші в пошуках легкого способу роблять свій вибір на користь такого методу, як нелегальна імміграція в США.
Очевидний спосіб нелегальної імміграції в США — відмова від виїзду з країни по закінченню короткострокової візи. Велика кількість людей, що незаконно перебувають на території США продовжують жити на території країни, і по закінченню термінів поїздки. Відразу ж по закінченню допустимого терміну перебування починаються проблеми, пов’язані з робочою діяльністю. Жоден роботодавець, статус якого не викликає сумнівів, не візьме на роботу людину, яка не має права перебувати на території країни, а тим більше — працювати. Жоден орендодавець не надасть квартири нелегальному іммігранту, тому що відповідальність за таку діяльність лягає на плечі власника житла.
Мінімальне покарання, якому буде підданий нелегал у разі, якщо владі стане відомо – депортація з території Сполучених Штатів Америки. Також траплялися випадки притягнення до кримінальної відповідальності.
Підробка документів
Альтернативний нелегальний спосіб імміграції — підробка документів і надання свідомо неправдивої інформації в посольство США, розташоване на території країни проживання заявника. Мінімальне покарання, яке загрожує в цьому випадку — відмова у наданні візи. Однак, найчастіше заявники, які надали в посольство США неправдиву інформацію, назавжди позбавляються права одержання будь-якого типу візи в Америку.
Відео — Причини не переїжджати в США
Щоб самостійно розібратися в принципах імміграційної політики США і чітко відповісти на питання: «Що потрібно для імміграції в США?», необхідно визначитися з метою переїзду і подальшими планами на життя в новій державі. Тільки після того, як документи будуть готові, а програма імміграції буде обрана вірно, у кожного потенційного іммігранта з’явиться шанс добитися результату і отримати довгоочікуваний квиток у нове життя.