18/08/2015

Як подолати страх перед польотом на літаку?

страх перед польотом

Аерофобія, або іншими словами страх перед польотом – досить поширений синдром серед пасажирів літака. Як правило, почуття тривоги відчувають близько 50% з тих, хто летить, а деякі і зовсім зазнають нападів паніки.

Відео – Що таке аерофобія? Бесіда з авіаційним психологом

Подібний страх має природний початок і з точки зору психології повністю виправданий. Багато пасажирів не раз чули статистичні дані, які стверджують, що поїздка на автомобілі куди небезпечніша за подорож літаком, але чомусь ця інформація й інші логічні доводи під час польоту абсолютно не рятують.

Причини аерофобії

Страх польоту має логічне пояснення і боротися з ним потрібно, попередньо розібравшись у витоках. Головні причини аерофобії:

  • паніка в польоті може бути викликана іншими страхами – клаустрофобією (страх замкнутого простору), акрофобією (страхом висоти) та іншими психологічними дискомфортами;
  • зайва емоційність може стати причиною тривоги, емоційні люди дуже гостро реагують на будь-які стресові ситуації;
  • психологічна завантаженість людини також впливає на її поведінку в польоті;
  • люди, котрі хоча б раз пережили неприємності в польоті (на зразок сильного струсу або аварійної ситуації) нерідко залишаються потім схильними до страхів;
  • факт того, що в польоті людина не керує ситуацією і не контролює її, також є однією з головних причин аерофобії.

Психологічне вирішення проблеми

Кожен з нас знає свої страхи і в більшості випадку знає, як з ними боротися. Багато людей, що змушені часто користуватися авіаперельотами, вже виробили свій власний алгоритм подолання тривоги в польоті. І все ж, існує маса порад для «новачків» і тих, хто не може підібрати ключ до вирішення проблеми самостійно.

боязнь польотів на літакуяк не боятися літати?жуйка проти страху перед польотом

  1. Алкоголь в помірних дозах. Цей старий як світ спосіб відмінно розслаблює організм, крім того, відомо, що інстинкт самозбереження при вживанні алкоголю трохи притупляється.
  2. Проходження курсів. У багатьох країнах існують спеціальні курси для людей, які страждають на аерофобію. Техніка подолання страху заснована на зануренні людини у віртуальну реальність і створення ілюзії польоту. На лекціях фахівці також доступно пояснюють систему роботи літака і доводять безпеку цього виду транспорту. До речі, ознайомитися з такою інформацією можна і самостійно, в Інтернеті чимало матеріалів на дану тему.
  3. Частота польотів. Багато «панікерів» при необхідності слідування на далекі відстані, воліють провести тиждень в потязі або на судні, щоб дістатися до мети, ніж кілька годин в літаку. Тим не менш, чим частіше людина літає, тим менше вона боїться перельоту.
  4. Репутація авіакомпанії. Поцікавтесь статистикою польотів і повною інформацією по вибраній вами авіакомпанії. Якщо ви будете знати, що за тривалу історію авіаперевізника не сталося жодної аварійної ситуації, летіти буде набагато приємніше.
  5. Стимулятори і кофеїн. Не розхитуйте свою нервову систему вживанням кофеїну та інших стимуляторів перед польотом, навпаки, бажано прийняти щось заспокійливе. Займіться перед польотом приємними справами, наприклад, шопінгом. Не приїжджайте до аеропорту занадто рано, щоб було менше часу для негативних роздумів і розпалювання власних страхів.
  6. Жуйка. Як не дивно, але звичайна жуйка або льодяник сприяють зняттю напруги, а також розслабленню м’язів.
  7. Правильне дихання. Техніка дихальних вправ здатна позбавити ваш організм від стресу. Навіть якщо спеціальними навичками ви не володієте, допоможе просто рівне, повільне і глибоке дихання.

боязнь польотівлітати - це не страшно!як боротися з аерофобію

Поради пасажирів

Існують і менш відомі способи подолати страх перед польотом на авіалайнері. Подібні поради часто викладають в мережу пасажири, які успішно справляються з аерофобією власними силами.

Відео – Як боротися з аерофобією? Поради мандрівника

Головний принцип перемоги зводиться до того, що необхідно зайняти чим-небудь вільний час, що утворюється в процесі польоту. Діалог з сусідом, захоплююча книга або фільм, занурення в роботу відвернуть вас від тривожних думок. Ідеальний варіант заняття в літаку – сон. Звичайно, коли ви нервуєте, заснути не так просто, та на допомогу прийде заспокійливий засіб або музика, яка до того ж буде відволікати вас від різних звуків літака. Багато хто стверджує, що не варто економити і краще літати першим класом, в умовах підвищеного комфорту політ переноситься краще.

І, наостанок, аргументи для аерофобів в інфографіці.

аргументи для аерофобів

Пам’ятайте, зі страхами можна боротися! І нехай ваш політ завжди буде комфортним і безпечним.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber