28/01/2019

Як правильно скласти валізу у відпустку

Справжні гуру подорожей знають, як досягти «Дзен» в мінімалізмі й відправитися на пошуки пригод лише з рюкзаком. Багато туристів каже, що приблизно третина речей з валізи жодного разу не використовується в поїздці. Щоб уникнути цього, збирайте сумку в дорогу правильно. У цьому вам допоможуть корисні поради та лайфхаки — як упакувати валізу у відпустку.

як упакувати валізу у відпустку

Відбір необхідних речей

Що головне в мистецтві пакування валізи? Поєднати три принципи:

  • Нічого не забути.
  • Все вмістити.
  • Швидко знайти потрібну річ.

Скажемо по секрету, є ще один важливий момент: «Не взяти нічого зайвого».

У багатьох лоукостерів, які зайшли в Україну в останній рік, є досить привабливі ціни на перельоти. Але ось обмеження щодо провезення багажу у них суворі. За кожен зайвий кілограм доведеться доплатити. Тому, щоб зібрати валізу без перевищення ваги, складіть список того, без чого вам точно не обійтися.

Наприклад:

  • документи та гроші;
  • зарядні пристрої для гаджетів;
  • засоби гігієни;
  • мінімально необхідний набір змінної білизни;
  • ліки;
  • одяг, Взуття по сезону;
  • спортивний інвентар або інші необхідні речі для певного виду відпустки.
зібрати валізу без переваги

Зупинимося докладніше на деяких пунктах:

  • 📌 Документи — паспорт, квитки, ваучери на трансфер, бронь готелів та інші, а також гроші повинні бути в самому легкодоступному місці — в ручній поклажі або спеціальному органайзері.
  • Лайфхак: відскануйте важливі документи й збережіть їх у віртуальній хмарі, квитки, підтвердження броні, карти місцевості збережіть у смартфоні — так ви зможете отримати швидкий доступ до них і відновити у випадку втрати.

  • 📌 Зарядні пристрої для смартфона, фотоапарата або ноутбука — речі найпершої потреби. Не пакуйте їх у валізу, в разі затримки рейсу або втрати багажу, ви можете залишитися без зв’язку. Перевозите їх краще в ручній поклажі.

Лайфхак: купіть спеціальний компактний чохол, куди поміститься powerbank, шнури та інші аксесуари для гаджетів.

Відбір необхідних речей в поїздку
Відбір необхідних речей в поїздку
Відбір необхідних речей в поїздку
  • 📌 Засоби гігієни і косметика — не везіть з собою всю косметичку. Виберіть тільки ті речі, без яких не обійтися. Не забудьте зубну щітку й улюблений крем. А ось мило, шампунь, гелі для душу можна не брати. Практично всі готелі та навіть хостели надають їх постояльцям. Не можете відмовитися від звичних речей — беріть їх в міні-флаконах. Це дозволить заощадити місце або провезти засоби гігієни в ручній поклажі, не порушуючи правил.
  • Лайфхак: не складайте косметику в один пакет — флакончики краще розмістити в просторі між одягом.

  • 📌 Білизна — розраховуйте кількість виходячи з днів поїздки й компактно укладіть в один пакет. Багато хто радить складати спідню білизну у взуття або між одягом для економії місця. Спірна порада, з точки зору гігієни й зручності. Уявіть, що вам доведеться заночувати не в готелі (наприклад, у разі затримки рейсу) — діставати труси з черевиків на дні валізи — сумнівне задоволення. А ось шкарпетки цілком можна скрутити валиками й заповнити порожнечі у валізі.
  • 📌 Ліки — обов’язково беріть з собою найнеобхідніші й ті, які п’єте регулярно. При зміні клімату або вживанні незвичної їжі від неприємностей не застрахований ніхто. За кордоном ви можете не знайти потрібних препаратів або переплатити за них.
  • Лайфхак: не беріть всю домашню аптечку. Для поїздки на тиждень вам вистачить по одній платівці ліків проти головного болю, застуди, розладів шлунково-кишкового тракту, алергії.

Пакуйте речі поза валізи
Пакуйте речі поза валізи
Пакуйте речі поза валізи

Пакуйте речі поза валізою

Зберіть всі речі в одну купу, поруч поставте валізу, критично оціните її обсяги й кількість речей, позбавтеся від зайвого.

Порівняйте, що вам важливіше взяти на море: пару суконь, які ви можете жодного разу не надіти або ще одну пару зручного взуття для піших прогулянок. Подумайте, чи так вам потрібен ошатний светр під час гірськолижної відпустки. Ретельно зважте доцільність кожної речі перед тим, як збирати валізу.

Лайфхак: не беріть парасольку та інші речі «про всяк випадок». Навіть якщо синоптики помилилися, в будь-якому великому місті або курорті купити найдешевшу парасольку не проблема. Вона обійдеться дешевше, ніж оплата перевищення ваги.

Не беріть занадто багато одягу і взуття

Якщо у вас все ще залишилося занадто багато речей і компактно зібрати валізу ніяк не виходить, розкладіть все на ліжку і подивіться неупереджено:

  • Чи всі речі підходять для мети поїздки?
  • Чи підібрані вони по сезону?
  • Чи врахували ви прогноз погоди в тому місці, куди відправляєтеся?
  • Чи поєднуються речі між собою?

В ідеалі будь-який верх (майка, блуза, светр) повинен підходити до будь-якого низу (джинси, спідниця або шорти) і поєднуватися з взуттям.

Не варто брати більше ніж три пари взуття (враховуючи, що одна буде на вас). Найчастіше буде достатньо і двох. Якщо тільки ви не збираєтеся на Каннський фестиваль, вечірні туфлі на високих підборах можна замінити на стильні босоніжки. Їх ви зможете надіти не один раз. Підбирайте одяг для виходу так, щоб вона могла комбінуватися з простими буденними речами.

Кількість речей в подорож

Все найважче складайте на дно

Важке — це взуття, пляшки, шкіряні ремені, фен, термос. Головне – упакуйте всі в’язкі й рідкі субстанції додатково в герметичний пакет, що застібається, краще вакуумний.

Лайфхак: фени є майже у всіх готелях, у крайньому разі, про це можна дізнатися заздалегідь і не займати купу місця громіздким приладом.

Як складати речі у валізі

В Інтернеті є безліч відеоуроків, Як правильно скласти речі у валізу. Можна керуватися ними, можна довіритися інтуїції.

Ми вирішили скласти гайд з найважливіших умов зборів. Всі поради, як правильно зібрати валізу в літак, перевірені на особистому досвіді:

Документи, гроші, ключі від будинку Складаємо в органайзер, маленьку сумку-гаманець.
Одяг Скручуємо в тугі валики, укладаємо максимально близько один до одного. Це допоможе уникнути заломів і заощадить місце.
Взуття Складаємо на низ валізи. Заповнюємо її по максимуму іншими речами: флаконами, гребінцями та ін.
Косметика Заповнюємо пляшечками порожнечі між валиками з одягом. Інше складаємо в косметичку і кладемо зверху всіх речей. Все, що може пролитися, упаковуємо в пакети із застібкою.
Зарядні пристрої та техніка Провозимо в ручній поклажі або зверху речей у валізі.

Що не потрібно брати в поїздку

Перед тим як компактно скласти речі в дорожню сумку, перевірте, чи не везете ви з собою непотрібні речі:

  • коштовності, крім тих, що на вас — навіщо ризикувати й нервувати?
  • об’ємний одяг і той, що мнеться;
  • побутові прилади (наприклад, праска);
  • рідина для зняття лаку та інші засоби з їдким запахом — вони мають небезпечну властивість — переливатися в найневдаліший момент;
  • занадто химерні ошатні речі;
  • ліки на всі випадки життя — тільки найнеобхідніші;
  • паперові книги.

Підсумовуючи відзначимо, що найнадійніший спосіб зібрати валізу без переваги й непотрібних речей — скласти завчасно докладний список того, що необхідно взяти в поїздку. Час від часу перевіряйте його, додавайте і викреслюйте потрібне.

Складайте речі у валізу за день або за два дні до поїздки. А перед тим як закрити його, огляньте ще раз — впевнені, ви знайдете, що можна викласти. Залиште трохи вільного місця в сумці — адже вам точно захочеться привезти сувеніри рідним з поїздки.

Подорожуйте легко, адже головне — це враження і спогади, а не весь гардероб у валізі!

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber