Там, де асфальт, нічого цікавого, а де цікаво, там немає асфальту.
Захоплюючий світ ховається між дерев, в тій тіні, де не проклали ще автомобільну трасу. У пошуках такого відпочинку люди і йдуть у похід. Кинувши всі офісні справи, закидають на плече рюкзак, пакують намет і крокують назустріч пригодам!
Як організувати подорож з наметом по Європі? Як не помилитися з маршрутом і місцем для стоянки? Давайте розбиратися разом.
Кращі кемпінги Європи
У широкому розумінні кемпінг являє собою відпочинок за межею індустріального центру в похідних умовах. Подорож з наметом, дозвілля на свіжому повітрі, приготування їжі в абсолютному єднанні з природою.
Відмінна риса кемпінгу від звичайного походу – наявність спеціально обладнаних майданчиків. Це не просто обжиті галявинки, а дійсно розчищені майданчики, з можливістю орендувати намет, іноді навіть з встановленими місцями для приготування їжі та базовою системою особистої гігієни. До того ж, часом цей варіант відпочинку куди дешевше, ніж оренда кімнати в готелі. Ночівля в наметі часом приносить куди більше емоцій, ніж звичайна екскурсія.
Фаннефьорд, Норвегія
Норвезька природа одна з найсамобутніших і захоплюючих. Той рідкісний випадок, коли фото в путівниках і пейзаж, що відкривається на власні очі, збігаються. Туристи дуже люблять хоча б на один день виїхати на природу і вдихнути норвезьке повітря. Для цього організували майданчик під кемпінг Квілторп, що неподалік від містечка Молде. Для комфорту є все – зручності, електрика, невеликий магазинчик. Навіть бездротовий інтернет і телебачення. Не хочете жити в наметі? Тоді є альтернатива – недалеко від села Буд орендуйте невеликий зруб. Це буде вже не зовсім кемпінг в його сакральному сенсі, але зате куди комфортніше і автентичніше.
Баварія, Німеччина
Баварія славиться не тільки пивом і шаленими хмільними фестивалями. Тут теж дуже люблять природу, екологічний туризм та відпочинок від цивілізації в наметах. Недалеко від Фюссена побудували кемпінг Хопфенсе, відкритий для туристів круглий рік. Ідея відпочинку така – ви орендуєте намет або невеликий будиночок, далі вирушаєте у піший похід або їдете кататися на велосипедах. Потім прогулюється до замку Верхній або в місцевий музей. Увечері смажите барбекю і паритеся у місцевій сауні.
Кельсвикен, Швеція
Шведи відкриті до подорожей і всіляко заохочують до пішого туризму. Тут можна гуляти майже скрізь, тільки не на приватній закритій території. Мабуть, саме цьому кемпінг як туристичне явище тут процвітає.
У Національному парку Скулескуген на Високому березі організували майданчик для кемпінгу прямо в бухті. На відміну від вищеописаних будиночків і зрубів тут дійсно просто майданчики з наметами. Є водопровід, електрика і зони для вогнищ.
Віла-Нова-Де-Нилфонтеш, Португалія
А ще буває інший варіант кемпінгу – активний. І це не прогулянки уздовж лісових стежок і навіть не гірські велосипеди. Це серфінг, безбашений, ризикований і шалено драйвовий. На пляжі Прайя-да-Франкія, крім відмінної школи серфінгу, є майданчик для кемпінгу. У тіні виноградників і садів, ви можете оселитися під португальським сонцем. Засмагати, купатися і просто відпочивати душею. Для максимальної автентичності та атмосфери орендуйте замість намету невелике тіпі, а ввечері після серфінгу прогуляйтеся в місцеве село, поспілкуйтеся з корінними жителями. Емоцій вистачить на весь рік.
Блованн, Данія
Ті, хто думають, що Данія – це манірна країна з замками та міцними фортецями, глибоко помиляється. Так, архітектура тут часом дійсно захоплююча, але природа нітрохи не гірше. До того ж, пейзажів тут купа варіантів — і пляжі, і пагорби, і ліси. У кожній з цих зон обладнані майданчики для кемпінгу. На них є все, що вам потрібно, залишається вибирати відпочинок з наметом під зоряним небом на узбережжі або жити в невеликому котеджі, слухаючи тишу лісів.
Версаль, Франція
Щоб потрапити в легендарний Версальський палац, можна займати чергу і приїжджати до нього рано-вранці. А можна орендувати намет, трейлер або котедж зовсім неподалік. І загасивши залишки багаття, пішки пройтися до архітектурного шедевра Франції. У кемпінгу Версалес майданчик оточений чудовими природними пейзажами і замками. Тут мінімум галасливих туристів і завантажених міських вулиць.
Сардинія, Італія
Острів Сардинія славиться не тільки пляжами і блакитними п’ятизірковими готелями. Італійський сервіс гарний навіть у кемпінгу. В комуні Сант-Антіоко можна відпочити в наметі. Тут і шоколадний загар, і солоні хвилі, що б’ються об скелі, і старовинний форт, і багата італійська історія. Не хочете залишати намет або трейлер через спеку і палюче сонце, тоді відкрийте для себе місцеві катакомби.
Фінський архіпелаг, Фінляндія
Любите фінську лазню? А сплави по гірській річці? А лісове повітря? Хоч раз мріяли піднятися на величний маяк? Якщо на пару запитань ви відповіли так, то кемпінг у Фінляндії вам підійде. Фінський архіпелаг відрізняється неповторною красою та величчю. Він має купу маршрутів для велосипедного та пішого туризму, майданчиків для екстремального спорту. Така краса стоїть на тлі місцевого національного парку.
Що потрібно знати про кемпінги в Європі
Як вже було сказано, кемпінги Європи – хороша альтернатива, ціни прийнятні та незвичайні умови. Зазвичай, оренда площадки для намету або вже готового наметового будиночка обходиться туристу в 15-40 доларів. Залежить від спектра послуг в кемпінгу, тривалості проживання. Ну і, звісно, сезону. У літній час будьте готові трохи переплатити, а в іншому таким способом можна організувати цілком бюджетний тур по Європі.
До речі про сезон – не забудьте забронювати місце. Екологічний туризм, до якого і відноситься кемпінг, не залишає п’єдестал популярності, тому в період відпусток місця для кемпінгу швидко розбирають.
Не рекомендуємо ставити намет у не відведених для цього місцях. В Європі поширені заборони на встановлення наметів і розведення багать у недозволеному місці. Ви ризикуєте не тільки нарватися на штраф, але і на більш серйозні проблеми з законом.
Кемпінг – це машина, трейлер, намет, бунгало, вілла, будиночок, тому крім оренди житла, вам в оренду надається паркувальне місце і загальна зона користування.
Зазвичай у кемпінгах організовані:
- душова і туалет;
- кухонна зона (сама кухня або велике вогнище);
- зона відпочинку;
- медичний та охоронний пункти.
У багатьох кемпінгах на сьогоднішній день є бездротовий інтернет, здаються в оренду різні транспортні засоби. Більш великі кемпінги розташовують спортивні майданчики, ресторани, бари та магазини. Це не так атмосферно, зате зручніше. Таким чином, кемпінг спільно з розвиненою інфраструктурою, утворює ціле міні-містечко.
Перед заїздом ознайомитеся з внутрішнім розпорядком кемпінгу. Уточніть час заїзду і виїзду, режим та наявність комендантської години. Важливо поважати комфорт сусідів, не порушувати їх спокій. У багатьох кемпінгах заборонені нічні співи, в жаркий сезон обмежують час розведення багать.
Є своя романтика в наметових містечках, у сні під звуки природи і риболовлі протягом декількох днів. Така відпустка – для душі і тіла. І здорово, що ви зможете по приїзду додому похвалитися не тільки фотографіями з музею.