11/02/2016

Зелений туризм в Україні

Зелений, або як його ще називають, екологічний туризм — це абсолютно особливий напрямок відпочинку для людей, перевантажених повсякденними проблемами, побутом і тяготами урбанізму. Цей вид відпочинку спрямований на усамітнення та спілкування з природою, проживання в сільському середовищі або інших екологічних територіях. Головна мета зеленого туризму полягає в тому, щоб абстрагуватися від шуму мегаполісу, зануритися у той світ, в якому жили наші предки.

зелений туризм в Україні
екотуризм, Україна
відпочинок в Україні

Тут варто розділити поняття зеленого туризму на два підвиди:

  1. Активний відпочинок у вигляді походу в ліс або гори.
  2. Проживання у сільській місцевості, так званий сільський туризм.

На сьогоднішній день похід у гори або проживання в наметі в лісовій гущавині є для людини справжнім подвигом, адже ми звикли до автоматичних систем, комп’ютерних технологій, транспорту і елементарних побутових умов, котрі забезпечують нам комфорт. Не багато хто готовий кинути все це і самостійно прожити якийсь час у горах або в лісі, і тим не менш, зелений туризм в Україні сьогодні набирає нові рівні популярності. Для цілей безпеки, підстрахування і складання грамотного маршруту наймаються організатори, що займаються подібним видом туризму. До них у замовника повинні бути певні вимоги:

  • організатор повинен запропонувати вам екологічний вид транспорту: велосипед, безмоторний човен, кінь і будь-який інший транспорт, що не завдає шкоди екосистемі;
  • нічліжки повинні проводитися в підготовлених, заздалегідь визначених місцях, але ні в якому разі не в хаотичному порядку;
  • організатор спільно з туристами повинен вирішувати питання по утилізації сміття;
  • обговоріть з організатором або гідом майбутнє меню, в даному випадку зробити акцент потрібно на екологічно чистих продуктах.

Сільський зелений туризм — це дещо інше поняття, у даному випадку турист проживає в экоселі або просто сільській місцині, занурюється в подібний спосіб життя і під керівництвом організатора або в самостійному порядку здійснює кінні прогулянки, походи, виїзди на велосипеді в ліс або невеликі походи. В Україні існує маса місць, призначених для даного виду туризму, але в обох перерахованих вище пунктах лідируючі позиції займають тури в Карпати.

Літні Карпати

відпочинок в Карпатах
похід у гори
екотуризм в Карпатах

Звичайно ж, зеленим туризмом краще всього займатися пізньою весною або в літній період, максимум — на початку осені, адже у холоди навіть тривалі прогулянки стають проблемою. На зимові Карпати існує величезний попит серед іншої категорії туристів, що віддають перевагу лижам і зимовим видам спорту, а ось в літній сезон карпатські схили якраз відкриті для екотуристів і любителів походів. Плюсами зеленого та сільського туризму тут є кришталево чисте повітря, мальовнича природа первозданна та смачна кухня, приготовлена виключно з натуральних продуктів. Ви можете купатися в гірських озерах і річках, випробувати свої сили в колективному плаванні на байдарках, зайнятися кінними, пішими чи велосипедними прогулянками, катанням на квадроциклі, а також сходити на екскурсію або в гори, саме цим і знаменитий відпочинок в Карпатах влітку.

Відео — Екотуризм в Яремчі, Карпати

Що стосується розміщення, вибір дуже багатий:

  1. Ви можете зупинитися на звичних гірськолижних курортах: Буковелі, Драгобраті чи Славському. Тут можна милуватися схилами, кататися на канатній дорозі і жити справжнім гірським життям.
  2. Не менш популярним місцем є селище Ворохта, воно відоме серед туристів, що віддають перевагу відпочинку у Яремчі влітку. Саме селище розташоване трохи південніше, тут знаходиться ціла купа арочних мостів-акведуків, які є місцевою визначною пам’яткою. Тих, хто зупинився безпосередньо в Яремчі, чекають дивовижні водоспади і сувенірні ринки.
  3. У Коломиї, окрім насолоди сільським життям, ви знайдете унікальний Музей Писанки, а також відвідаєте щотижневі ярмарки вишиванок.
  4. Косів популярний своїми ярмарками сувенірів і виробів ручної роботи. Вони проводяться тут щосуботи.
  5. Село Пістань здивує вас підвісним мостом і старовинною дерев’яною церквою, яка є однією з найцінніших архітектурних реліквій країни.
  6. Село Шешори славиться великою кількістю водоспадів, каскади приваблюють сюди чимало туристів. Перебуваючи тут, варто обов’язково замовити трапезу в ресторані «Аркан», який порадує вас смачними національними стравами за демократичними цінами.
  7. Село Космач, також відоме, як столиця Гуцульщини, має значні розміри і справжній гуцульський колорит. Серед туристів знамените як виключно автентичне місце з традиційною архітектурою та традиціями, пронесеними крізь століття.

Відпочинок на Західній Україні стане для вас незабутнім враженням, у фіналі своєї подорожі ви зрозумієте, що отримали від неї набагато більше, ніж самі очікували!

Київська область

агротуризм в Київській області
зелений туризм з дітьми
сільський туризм в Україні

Недалеко від галасливої і метушливої столиці також чимало місць, які користуються попитом у екотуристів. Для цього не потрібно навіть спеціально їхати в якесь село, часом для відпочинку досить зняти житло в передмісті. Одним з таких варіантів є Villa Gogol, що позиціонує себе, як місце для зеленого туризму в старосвітському стилі. Вілла розташовується в селі Кодаки, в безпосередній близькості від Києва. Інтер’єр відповідає всім старосвітським вимогам, а територія прикрашена чудовим гірським ландшафтом.

Інший варіант відпочинку призначений для любителів коней, організатори на постійній основі пропонують кінні тури вихідного дня. Крім катань ви зможете зайнятися іпотерапією, постріляти з арбалета або лука, зустріти зорю босоніж в росі і поринути у світ сільського життя хоча б на час вікенду.

Відео — Що являє собою сільський туризм?

Серед киян користуються чималим попитом прогулянки в парку Феофанія, де можна організувати пікнік, попити води зі святих джерел, відвідати місцевий храм. Відомим місцем для відпочинку на природі також є півострів Китаєво зі своїм каскадом ставків і багатством природи. Це варіації для тих, хто не може вирватися за межі міста через свою зайнятість.

Більш близькими до поняття зеленого туризму є місця в селищі Круглик, який завоював популярність своїм озером, а також комплекс «Українське село», розташований в селищі Бузова. Тут не тільки чудова паркова зона, але й досить самобутня інфраструктура.

Зелений туризм під Києвом, звичайно ж, разюче відрізняється від відпочинку в Карпатах, але ні в якому разі не поступається ні якістю, ні природними красотами.

туризм в Україні
пейзажі України
де відпочити в Україні

Якщо сам по собі зелений туризм — новий напрям для вас, обов’язково випробуйте його, і даний вид відпочинку стане вашим улюбленим дозвіллям!

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

//
viber