2016 рік є роком Мавпи, а оскільки східний календар підійшов до цього знаку, то в ціні буде екстравагантність і екзотика! Щорічно кожна людина стикається з питанням, де зустріти Новий Рік, і якщо домашні стіни вже набридли, ця стаття саме для вас. Отримати масу вражень в яскраві новорічні канікули можна не тільки за кордоном, але й всередині країни. Багато українців давно і міцно обгрунтовуються на зимові свята в Карпатах, Львові, Києві чи Одесі. Інші віддають перевагу спекотним екзотичним країнам, феєричній Азії, сніжним вершинам або європейським містам, які в цю пору року перетворюють свої вулички на справжню казку!
Українські традиції
Якщо ви хочете, щоб вас оточував пухнастий сніговий покрив, вікові сосни, мальовничі схили і дерев’яні зруби, а столи були щільно заповнені стравами смачної і щедрої української кухні, вирушайте в Карпати та Закарпаття. Після вечірнього затишку і ситної вечері вас чекає свіжий морозний ранок на лижні. На новорічні свята власники готелів і ресторанів тут змагаються за краще шоу, а тому кожен поспішає запропонувати своїм клієнтам яскраву програму. У Карпатах туристи віддають перевагу курортам Буковель, Ясіня і Драгобрат. В Закарпатті зупиняються в Воловці, Плаї та Пилипці, а шанувальники Мукачево віддають перевагу Ужгороду, Косино і Лумшорам. Нерідко постояльці орендують житло у Чернівцях, знайомляться з колоритом Буковини і тільки потім відправляються в Карпати.
Карпати: куди піти і що потрібно обов’язково зробити в Карпатах
Тих, хто не готовий підкорювати гори, але бажає зануритися в дивовижну атмосферу Нового Року і Різдва, радо зустрічає Львів. Вулиці цього чарівного міста у всі часи року вражають своєю архітектурою та автентичністю, а до новорічних свят зовсім перетворюються на казку. Харизматичний Львів вітає туристів своїми площами, соборами, палацами Австро-Угорського періоду та Різдвяним ярмарком.
Поціновувачі сучасних шоу, модних закладів і галасливих свткувань віддають перевагу зустрічі нового року в Києві та Одесі. Що стосується Одеси, присутність моря додає новорічному святу особливої чарівності, у Києві ж у туристів з’являється можливість відвідати головну ялинку країни. Українські міста — це найкраща пропозиція для тих, хто планує яскравий і бюджетний відпочинок на Новий Рік.
Новий рік — свято по всій планеті
Звичайно ж, не всі країни святкують Новий рік 31 грудня. У Таїланді відлік нового календаря починається з квітня, на Балі — з березня, в Індії і Шрі-Ланці новий рік настає навесні, а у В’єтнамі дата свята плаває і залежить від місячного календаря. Тому, якщо ви прилетите на відпочинок до вищевказаних держав, це буде стандартна відпустка, а відзначити свій новий рік ви зможете тільки самостійно. Якщо ж ви зацікавлені в масовому гулянні на всю країну, вам підійде Японія (1 січня), Перу, європейські країни, Колумбія, Куба і ПАР.
Японія
Як відзначають Новий рік в Японії
В Японії будь-яке свято перетворюється на незабутнє шоу, і Новий Рік – не виняток. Крижані скульптури, снігові палаци, і все це – на тлі дивовижних феєрверків і вишуканого піротехнічного мистецтва, подібного ви не знайдете більше ніде в світі! Замість звичної ялинки тут ставиться дерево мотібана, але гілки сосни все ж можна побачити в якості прикраси на вхідних дверях. Рис, короп і локшина – ось японські аналоги холодцю і олів’є. Стиль одягу на свято значення не має, головне, щоб він був новим, згідно цієї традиції, таким чином ви позбавитеся від непотрібного мотлоху у всіх сферах життя і почнете все з чистого аркуша.
Перу
Перуанці однаково пишно відзначають новий рік і різдво, і все ж, релігія має для населення більшу вагу, тому в цей день тут обов’язково запікається індик, а разом з ним на стіл подається коржик з родзинками і гарячий шоколад. Обидва свята тут взаємопов’язані, наприклад, половина дітей в країні впевнена, що Ісус приносить їм подарунки, інші 50% вірять в Діда Мороза. Перуанці обожнюють подорожувати, заради цього до опівночі в Новий рік вони оббігають свій квартал з валізою, така традиція за їхніми повір’ями дає гарантію захоплюючого вояжу в новому році. Особливу перевагу в новорічну ніч та напередодні жителі Перу віддають жовтому кольору і гучним пісням. Але найдивніша традиція – передноворічні бійки. Проводжаючи старий рік, перуанці влаштовують такі бійки, щоб залишити в минулому весь накопичений негатив. Насильно залучати в бійку тут не прийнято, але взяти участь може кожен бажаючий.
Італія
В Італії напередодні новорічної ночі розкриваються стулки вікон, і починається справжній «хламопад». Люди викидають на вулицю старі непотрібні речі, таким чином, звільняючи кімнати своїх будинків для всього нового і позитивного. Наступного дня кожен поважаючий себе італієць біжить до чистих джерел і набирає воду собі додому, але робиться це аж ніяк не через похмілля. З чистою водою люди несуть у будинок чисту енергію. Що стосується головного персонажа свята, то Санта Клаус тут – не більше, ніж бренд, роздає подарунки Фея Бефана. Свято тут хоч і потрапляє в рамки новорічних канікул, але відзначається 6 січня.
Англія
Новорічний салют в Англії!
Новий рік в Англії — це карнавальна хода казкових героїв і театральні постановки старовинних англійських міфів і легенд. Дитяча віра в Санту тут непохитна, навіть для його віслючка малюки кладуть частування в черевички, за що потім отримують подарунки. Саме в Англії дзвін є вісником Нового року, спочатку він злегка подзвонює, але до опівночі англійці чують всю його міць. Закохані парочки повсюди розвішують гілки омели, щоб опівночі поцілуватися під нею і продовжити своє щастя ще як мінімум на рік. Традиційні новорічні страви на манірних англійських столах – індичка з гарніром зі смажених каштанів, картопля та солодощі.
Шотландія
Шотландський новий рік – це феєрія вогнів, адже для проводів старого року тут підпалюють дігтярні бочки і котять їх по вуличках. Якщо ви чоловік, та до того ж володар темного волосся, вам будуть раді в будь-якому шотландському будинку, адже якщо така людина у новому році першою переступить поріг, сім’ю чекає щастя і багатство. Приходити на свято в будинок потрібно з подарунком і шматочком вугілля, що призначається для сімейного вогнища. О 12-й ночі всі шотландські двері відкриті навстіж, таким чином люди впускають до себе новий рік. Традиційна їжа — вівсянка і варений гусак.
Колумбія
Колумбійський новий рік супроводжується феєричним карнавалом. Головний герой тут — ходуліст, що зображає старий рік і звеселяє людей кумедними історіями. Місцевого Діда Мороза кличуть Папа Паскуале, він є грамотним піротехніком, і саме від нього залежить краса нічного новорічного неба. Не менш яскрава подія у новорічній Колумбії – парад ляльок. Святковими вулицями їдуть десятки автомобілістів з ляльками і прикрасами на своїх авто.
Куба
Кубинське святкування Нового року називають днем Королів. Роль Санта Клауса тут виконують три чародія: Гаспар, Балтазар і Мельчор. Напередодні Нового Року весь посуд в кожному кубинському будинку заповнений водою. Опівночі вікна розкриваються і на вулицю ллються безперервні водоспади. Щоб наступні 12 місяців були щасливими, за 12 ударів годинника кубинець повинен з’їсти таку ж кількість виноградин.
ПАР
Одним з найбільш примітних місць для святкування Нового року в ПАР є квартал в Йоганнесбурзі. Перед Новим роком поліція закриває тут рух для транспорту і пішоходів, щоб мешканці будинків могли виконати свою традицію – викинути з вікон весь непотріб.
Відео — Новорічні традиції в різних країнах
Де б ви не вирішили відзначати Новий Рік, головне відзначити його з приємними людьми і гарним настроєм, тоді будь-яка точка світу стане кращим місцем для свята!