Університети Чехії для українців

Бажаєш навчатись у європейському університеті?

Отримай безкоштовну консультацію
Гуманітарні ВНЗ
Технічні ВНЗ
Медичні ВНЗ
Університети Праги
Приватні ВНЗ

Система вищої освіти в чеських ВНЗ складається з трьох етапів, після закінчення кожного з яких випускник отримує диплом бакалавра, магістра та доктора наук.

Вступити до університету країни можуть не тільки громадяни Чехії, але й іноземні студенти. За такої умови навчання в державних ВНЗ здійснюється безкоштовно, але для цього абітурієнт повинен:

 • вільно володіти чеською мовою;
 • скласти вступні іспити на високі бали.

Освіта, отримана в Чехії, відповідає світовим стандартам, а диплом визнається в 27 країнах ЄС.

Визначившись з майбутньою професією, необхідно обрати ВНЗ та з лютого по квітень подати заяву. У країні діє три десятки закладів державного значення та безліч приватних структур. Усі університети Чехії відкриті для українців, тому вибір досить широкий.

Університети Чехії
Університети Чехії для українців
Чеський університет

Найпопулярніші ВНЗ Чехії

Чимало вищих навчальних закладів Чеської республіки можуть похвалитися багаторічною історією, старовинною архітектурою, розмаїттям спеціальностей та сформованими традиціями. Існують й порівняно молоді університети, які не поступаються їм у професійній підготовці кадрів та матеріально-технічній базі факультетів.

Усі освітні установи можна розділити на кілька груп, щоб легше орієнтуватися при виборі.

Гуманітарні ВНЗ

Гуманітарні
ВНЗ

Якщо душа бажає творчості, та саме з ним ви вирішили пов’язати своє життя, то варто розглянути гуманітарні ВНЗ.

Академія музичних мистецтв у Празі. Напрями навчання: музика, театр, кіно та телебачення. Випускники академії можуть стати відомими завдяки своїм досягненням не тільки в Чехії, але й за її межами.

Академія музики імені Яначека, місто Брно. Напрямки підготовки фахівців у галузях: музика та театр. ВНЗ має власну студію звукозапису, театр, найкращі музичні інструменти та інше обладнання.

Академія образотворчих мистецтв. Фахівців готують у сфері живопису, архітектури, скульптури, графіки, медіа/ЗМІ, реставрації. Це перший вищий навчальний заклад в країні, що приділяє увагу вищій освіті в сфері мистецтва, тому він пропонує величезну базу знань та матеріальну основу.

Навчання в гуманітарній академії – складний процес, що вимагає завзятості та безлічі зусиль, тому в таких ВНЗ немає великої кількості студентів. Молодь, яка обрала цей напрям, отримує відмінні навички та часто працевлаштовується до закінчення навчання.

Технічні ВНЗ

Технічні
ВНЗ

Великий вибір навчальних закладів чекає абітурієнтів, які цікавиться точними науками та технікою.

Університет Масарика

Технічний університет e Брно. Напрями навчання:

 • технічні науки;
 • творчі програми;
 • економічні спеціальності.

ВНЗ входить до переліку найкращих університетів світу. Тут навчається близько 24 тисяч студентів на машинобудівному, хімічному, будівельному факультетах, а також кафедрах художнього мистецтва, інформаційних технологій, електротехніки та багатьох інших.

Технічний Університет в Ліберці. Напрями навчання:

Чехія, студенти

 • економіка;
 • інформаційні технології;
 • машинобудування;
 • архітектура та мистецтво;
 • педагогіка.

В університеті готують фахівців за 100 професіями та 200 спеціалізаціями. Форма навчання може бути очною або комбінованою.

Остравський технічний університет (Гірничо-металургійна вища школа). ВНЗ підтримує зв’язки з промисловими підприємствами країни, тому студенти проходять продуктивну практику, отримують багато знань та навичок.

Також існують такі напрямки: будівництво, інформатика, гірнича справа, інженерія безпеки, машинобудування та економіка. ВНЗ щороку організовує найбільший ярмарок вакансій.

В Чехії досить університетів для отримання будь-якої професії, головне – вивчити мову, щоб мати можливість легко засвоювати навчальний матеріал та знаходити потрібну інформацію.

Медичні ВНЗ

Медичні
ВНЗ

Медичні університети характеризуються тривалим терміном навчання: 3 роки теорії, 3 роки практики, від 3 до 7 років навчання спеціалізації. Після трирічної практики випускник отримує звання MUDr (Medicinae Universae Doctor). Зазвичай студенти, які успішно завершили повний курс навчання, швидко знаходять роботу та отримують високу зарплату.

У Чехії існує кілька ВНЗ, які займаються підготовкою фахівців у медичній галузі. Розглянемо кожен з них.

Карлів університет, у якому відбувається підготовка таких фахівців:
Університети Праги

 • терапія;
 • психіатричне відділення;
 • реабілітаційні центри;
 • педіатричне відділення;
 • стоматологія, тощо.

Університет складається з декількох підрозділів у Празі, Плзні та Градці-Краловому, а також має найбільшу кількість студентів.

Медичний факультет в університеті Масарика, місто Брно. У ВНЗ навчають за наступними спеціальностями:
ВНЗ Чехії

 • загальна медицина;
 • санітарія;
 • стоматологія.

Медичний факультет в університеті Палацького в Оломоуці. Навчання у ВНЗ відбувається за напрямками:

 • стоматологія;
 • загальна медицина.

Університет співпрацює з навчальними закладами різних країн, має фінансову підтримку Євросоюзу для будівництва п’яти науково-дослідних центрів.
Факультет медичних досліджень в університеті Пуркінє в Усті-над-Лабем. У ВНЗ навчають професій, пов’язаних з наданням медичної допомоги, з урахуванням інноваційних технологій та сучасних вимог до підготовки фахівців.

Університети Праги

Університети
Праги

Багато абітурієнтів бажають навчатись в університеті Праги. Велична та затишна столиця Чехії пропонує абітурієнтам кілька ВНЗ різних напрямків.

Економічний університет– Вища школа економіки в Празі (ВШЕ – так називають його мешканці столиці). Найкращий навчальний заклад з підготовки економістів, окрім ретельного вивчення теорії студенти стажуються в компаніях міжнародного значення, відвідують лекції фахівців з величезним досвідом.

Карлів університет, який вже зазначався вище. Кілька його філій розміщено в інших містах Чехії. У ВНЗ студенти отримують різні спеціальності з гуманітарного, технічного, медичного напрямків, тощо. Університет підтримує відносини з найбільшими ВНЗ інших країн, зокрема з Оксфордом й Сорбонною, та входить до переліку найкращих ВНЗ світу.

Чеський технічний університет – це кращий вибір для абітурієнтів, які цікавляться технічними спеціальностями, не тільки в Празі, але й у Європі. Тут готують інженерів у сфері ядерної фізики, біомедицини, інформаційних технологій, транспорту, архітектури та багатьох інших.

Вища школа прикладного мистецтва. У 23-х ательє ВНЗ організовано навчання за різними напрямками, що дозволяють студентам розкрити творчий потенціал та отримати знання від кращих діячів культури Чехії.

Чеський агротехнічний університет. ВНЗ є основним у підготовці фахівців з конярства, рослинництва/тваринництва, озеленення та садівництву, а також у галузі управління державними установами сільськогосподарського сектора.

Приватні ВНЗ в Чеській Республіці

Приватні ВНЗ в Чеській Республіці

Окрім державних ВНЗ, в Чехії існують приватні університети, у яких також можна отримати якісну вищу освіту для створення успішної кар’єри в майбутньому.

Економічний університет

Інститут готельного бізнесу в Празі. Стабільний та популярний приватний ВНЗ, оскільки в країні розвинений туризм, а готельний бізнес процвітає та розвивається. Інститут готує фахівців з таких спеціальностей:

 • курортна справа;
 • сфера туризму;
 • гастрономічна галузь;
 • готельний бізнес.

ВНЗ має ресторани, бари, кухні, гастрономічні аудиторії для практичних занять, аудіовізуальну техніку та інше обладнання. Студенти проходять літню практику, а також переддипломну, тому одержують максимум необхідних знань й навичок.

Банківський інститут у Празі. ВНЗ пропонує теорію та практику в наступних галузях:

Вища школа економіки, Чехія

 • форми діяльності банків;
 • фінансові операції;
 • практичні проблеми роботи банків;
 • діяльність специфічних інформаційних систем, тощо.

Випускники інституту можуть працювати у сфері фінансів, менеджменту та діловодства.

Слід зауважити, що в невеликій, але економічно розвиненій Чехії створені відмінні умови для отримання вищої освіти з будь-якого напрямку.

Якщо українські студенти успішно складуть вступі іспити, то в майбутньому можуть опанувати престижну професію абсолютно безкоштовно.

Інші послуги Бізнес Візит:
25.12.2019
У Львові стартує будівництво нової євроколії

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити…

Читати далі
18.12.2019
Buta Airways запускає новий маршрут: Баку — Львів — Баку

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже…

Читати далі
10.12.2019
Поруч з Парижем відкрився Національний парк

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях,…

Читати далі
//
viber