Робота лікарем в Чехії

Вас цікавить медична практика в Чехії?

Отримай безкоштовну консультацію
Якщо ви маєте диплом лікаря в Україні та працюєте за фахом, але хотіли б продовжити практику в Європі, зверніть увагу на інтеграційні програми Чехії. За останні кілька років в країні суттєво зросла кількість пропозицій для медичних працівників.

Програма включає повний пакет супровідних послуг та дозволяє іноземним фахівцям, які мають вищу та середню спеціальну медичну освіту, офіційно працевлаштуватись. Робота лікарем в Чехії передбачає наступні умови: вивчення державної мови, складення апробаційних іспитів та підтвердження диплома. Розглянемо кожен етап докладніше.

Лікар в Чехію

Нострифікація диплому лікаря в Чехії

Процедура нострифікації складається з декількох етапів. Насамперед потрібно перекласти диплом чеською мовою. Після цього надіслати заяву на визнання документа у ВНЗ, який має відповідну спеціалізацію.

Якщо навчальний заклад відхилить нострифікацію медичного диплома в Чехії, можна звернутись до Держдепартаменту освіти.

Апробаційні іспити організовуються два рази на рік. Заявки на їх складання відправляються до 28 лютого або до 28 серпня. Обирається будь-який з трьох основних напрямів:

  • загальна медицина;
  • фармакологія;
  • стоматологія.

Перший іспит – письмовий. Він включає загальні питання з медицини, відповіді на які визначають рівень знань. Також пропонується відповісти на питання з охорони здоров’я Чехії.

Після успішного завершення першого етапу екзаменаційних заходів починається п’ятимісячна практика, пройти яку можна в будь-якій чеській медичній установі. Зазвичай робота практиканта оплачується, але за зменшеною ставкою – від 4 до 15 тисяч крон на місяць. Слід зазначити, що зарплата лікаря в Чехії становить близько 2,5 середньої заробітної плати в країні.

На наступному етапі на спеціаліста чекає усний іспит. Він необхідний для підтвердження вільного володіння чеською мовою та знання спеціальної термінології. На суд комісії потрібно представити п’ять історій хвороби та захистити одну з них.

Після проходження апробації, диплом визнається не тільки в Чехії, але й в інших країнах ЄС. Відповідний сертифікат прирівнює спеціаліста до випускника чеських медичних ВНЗ, відповідно, йому може бути надана робота лікаря в Чехії.

Лікар в Чехію

Підтвердження інтернатури

Лікарі-стоматологи можуть займатись практикою відразу ж після одержання сертифіката. Проходження інтернатури для цього не потрібно.

Такі ж вимоги поширюються на фахівців з загальної медицини, які нещодавно завершили навчання у ВНЗ. Якщо вони мають сертифікат, то можуть починати робочу діяльність, під час якої отримають спеціалізацію та пройдуть атестацію.

Робота хірургом в Чехії вимагає практичних навичок, обов’язкового підтвердження або проходження інтернатури в чеських медичних установах. Так, якщо фахівець вже завершив інтернатуру в своїй країні, йому необхідно підтвердити це на офіційному рівні. Для цього знадобиться письмове посвідчення головного лікаря медичної установи, в якій він навчався, та переклад усіх документів чеською мовою.

Лікар в Чехію

Програма «Лікарі в Чехії»

Участь у програмі від компанії Business Visit значно спростить процес працевлаштування мігрантів. Компанія організовує мовні курси для усіх фахівців, яких цікавить програма «Лікарі в Чехії».

Курс починається з 10 вересня та 1 лютого. Під час навчання особлива увага приділяється лікарській термінології. Програма включає бронювання житла та підтримку фахівців. Учасникам надається допомога при проходженні нострифікації, зокрема, співробітники компанії допомагають швидко та якісно перекласти диплом та всі необхідні документи чеською мовою.

Проводиться спеціальний навчальний курс, необхідний для легкого складення апробаційного іспиту, та сприяння в оформленні візи та її заміни на робочу.

Також учасники програми «Лікарі в Чехії» отримують від компанії Business Visit юридичну та консультативну підтримку протягом усього часу – від збору та оформлення документів до фактичного працевлаштування.

Така допомога значною мірою економить час та сили спеціаліста, дозволяє йому краще зосередитись на вивченні мови й підтвердженні своїх професійних навичок.

Робота лікарем в Чехії з польською візою
Робота лікарем в Чехії по польській візі
Програма Лікарі в Чехії
Інші послуги Бізнес Візит:
25.12.2019
У Львові стартує будівництво нової євроколії

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити…

Читати далі
18.12.2019
Buta Airways запускає новий маршрут: Баку — Львів — Баку

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже…

Читати далі
10.12.2019
Поруч з Парижем відкрився Національний парк

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях,…

Читати далі
//
viber