Хорватія славиться у всьому світі тим, що тут знімають фільми з багатомільйонним бюджетом. Неймовірно чудові та яскраві пейзажі цієї країни створюють приголомшливі кадри у будь-якій кінострічці. Затишна та мальовнича європейська держава встигла «зіграти» Королівську Гавань в серіалі «Гра престолів», вона ж з’являлася і в нових епізодах «Зоряних воєн».
Шанувальники обох фендомів купують путівки в Хорватію, щоб побачити місця фільмування на власні очі. Але в цій країні сподобається будь-якому пересічному туристу, навіть якщо він жодного разу не бачив вищезазначені фільми. Адже можна не любити серіали, але не закохатися в Хорватію неможливо.
Показово, що відпочити в Хорватії дуже полюбляють італійці. Секрет простий — м’який клімат, запаморочливі пейзажі, тепле чисте море та розмаїття історичних пам’яток не гірше, ніж в Італії. Але ціни при цьому в Хорватії значно нижче.
Хорватія нагадує відразу всю Європу в мініатюрі. При цьому тут ви не побачите жодного мінуса, лише найкраще. Тут є соснові ліси, як у Норвегії, мальовничі пляжі, як в Італії. Найчистіші озера та круті гірські схили примушують згадати про Швейцарію. Не дивно, що туризм у Хорватії добре розвинений. Іноземці приїжджають милуватися національними парками, закинутими містами та середньовічними замками.
Тури в Хорватію неможливо уявити без відвідування Плітвіцьких озер, хоча купатися у цих кришталевих водоймах заборонено. Первісна краса каньйонів постає перед мандрівником у національному парку Крка. Покинуті монастирі та міста — це візитівка країни. А найвідомішим серед численних визначних місць є Голий острів, де розташований секретний концтабір. Палаци та замки розкидані по всій країні, але переважна кількість туристів прагнуть побачити палац Діоклетіана у Спліті — пам’ятка римської епохи.
Невелике містечко на півострові Істрія, що поєднує в собі шарм середньовіччя та ультрасучасну розкіш. Недарма саме тут відкрили перше офіційне казино Австро-Угорщини. У свій час в Опатії відпочивало немало імператорів.
Якщо під час відпочинку на морі в Хорватії ви бажаєте поплавати, поніжитися на пляжах та позасмагати, то тут вам точно сподобається. В Опатії багато комфортабельних пляжів, серед яких найвідомішими є наступні:
Пула розташована на південному заході Істрії. Саме сюди українцям варто забронювати авіатури в Хорватію, якщо ви плануєте відпочивати на морі, купатися, займатися дайвінгом. У Пулі можна відвідати Морський музей Історії, Археологічний музей, і разом з тим помилуватися стародавнім амфітеатром. Пляжі тут галькові та скелясті. Проте з Пули можна легко дістатися до Італії. Це хороший вибір, якщо ви мрієте відвідати за одну мандрівку дві країни.
Цей курорт розташований за 20 км від славної перлини Адріатики — красеня Дубровніка. Цавтат розкинувся одразу на двох півостровах, природа та архітектура міста вражають, паморочать уяву, особливо якщо ви бачите цю розкіш уперше. Однією з переваг стародавнього містечка — піщані пляжі.
Поціновувачі пам’яток, музеїв, галерей також сумувати не будуть: варто побачити картинну галерею Влахо Буковіча, барокову церкву Святого Миколая та монастир Діви Марії Сніжної. Також туристи обов’язково оглядають мавзолей Рачіча, міські стіни та руїни амфітеатру.
Дубровнік – одне з найчарівніших міст Адріатичного узбережжя. До того ж в його порти заходять середземноморські круїзні лайнери. Пляжі тут галькові та кам’янисті, тому для пляжного відпочинку з дітьми в Хорватії зазвичай вибирають інші курорти. Однак варто обов’язково взяти екскурсію в Дубровнік. Помилуйтеся францисканським і домініканським монастирем, палацом Спонза, міськими стінами та іншими пам’ятками, що перебувають під охороною ЮНЕСКО.
Один з найпопулярніших курортів країни розташувався там, де річка Крка впадає в Адріатичне море. Тут є відразу три національних парки та кілька архітектурних пам’яток. Туристам дуже подобаються вузенькі середньовічні вулички Шибеника та присутня тут казкова атмосфера. Адже мостові, прибережні вулиці та церкви міста так і дихають чарівною романтикою. Піщаних пляжів тут небагато, проте Шибеник — чудове місце для пляжного відпочинку.
Попри те, що Хорватією пройшли усі воєнні конфлікти XX століття, столиця змогла зберегти свій унікальний архітектурний ансамбль. Загреб розташований у долині річки Сави. Навіть якщо ви плануєте відпочинок на островах Хорватії, залиштесь у столиці хоча б на день, щоб помилуватися місцевим Кафедральним собором, Церквою Святого Марка, міськими воротами та вежею Лотршчак.
Црес – один з найбільших островів Хорватії. Він розташований у затоці Кварнер, а з сусіднім островом Црес з’єднаний підіймальним мостом. Тут мешкає рідкісний білоголовий гриф, який навіть зображений на місцевому гербі. Туристи приїжджають оглянути однойменне місто з його старовинними стінами, будівлею міської ради та палацом Арсан-Патріс. Також на острові знаходиться місто Осор — музей просто неба, що потопає в садах і парках. У Осорі зосереджені пам’ятки різних епох починаючи від античності. Пляжі на Црес невеликі, зате дуже мальовничі.
Хорватія розкинулася на Балканському півострові. Держава межує зі Словенією, Угорщиною, Сербією, Чорногорією, Боснією та Герцоговиною. Країну умовно можна розділити на континентальну та приморську частини, що вузькою смугою простягається вздовж Адріатичного моря. Хорватії належить понад тисячу островів, але заселені з них лише 67.
Найкращий час для поїздки в Хорватію — травень або вересень — початок або кінець високого сезону. На узбережжі панує середземноморський клімат, на півночі — континентальний, а в центральній частині — гірський. Літо сухе та спекотне, зима — м’яка. У літні місяці погода чудова, але країна переживає справжній наплив туристів, а у жовтні купатися вже прохолодно.
Офіційна мова – хорватська. Місцеві жителі трепетно ставляться до неї, тому не порівнюйте хорватську мову з сербською, навіть якщо вона здається вам схожою. До речі, «здрастуйте» хорватською буде «здрАво» — з наголосом на першому складі. А «дякую» — «хвАла» (і знову наголос на першій «а»).
Хорватська кухня поєднала в собі слов’янські традиції з елементами турецької, угорської, грецької, італійської кулінарії. Шанувальники ситних закусок можуть спробувати місцеві ковбаски, овечий сир і запечену індичку. Проте справжньою родзинкою хорватської кухні є страви з морепродуктів. Утім, чому б не побалувати себе винним супом, вареною бараниною або штруделем?
У Хорватії виробляють понад 700 сортів вина, 76 з них — елітні. Більшість напоїв тут сухі, однак і шанувальники солодких вин не залишаться ображеними.
Хорватія – невелика країна, тут зручно подорожувати автомобілем, поїздом або автобусом. Однак популярними залишаються також внутрішні рейси із Загреба в Дубровнік, Спліт і Пулу. Крім того, усі великі міста з’єднані залізницею. Причому квиток на будь-який поїзд можна купити у кондуктора після посадки. Хоча завжди дешевше звернутися до каси. Якщо ви плануєте багато їздити по країні, то краще придбати проїзний на місяць, адже він коштує менше.
Найдешевшою для мандрівника буде вартість проїзду у міжміських автобусах, які ходять навіть туди, куди неможливо доїхати поїздом. У містах можна їздити трамваями та фунікулерами. Також туристи часто орендують авто чи скутер.
Шанувальникам нічного життя та диско-розваг обов’язково варто відвідати острів Хвар з його клубами та ресторанами. Любителів активного відпочинку чекає похід на каное річкою Цетіна — програма включає спуск по водоспаду висотою 50 м. Менш екстремальним способом милуватися красою хорватської природи є прогулянка лабіринтами печери Враньяче або екскурсія в печери Каліпсо на острові Млет. Але якщо ви все ж таки опинилися поблизу річки Цетіна, обов’язково відвідайте ресторан просто неба.
Якщо ви приїхали на море, візьміть денну морську прогулянку: зможете скупатись у відкритому морі та помилуватися дельфінами. Тури в Хорватію недарма мають попит серед дайверів. Найпопулярніші місця для занурення:
Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити…
Читати далі23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже…
Читати даліТури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях,…
Читати далі
Залишити відповідь