Тури в Ізраїль

Гарячі тури в Ізраїль

Якщо порівнювати площу Ізраїля та України, то гаряча держава Близького Сходу може легко поміститися на території Львівської області. Проте це не заважає країні мати успіх серед мандрівників з усього світу. Тури в Ізраїль мають попит протягом усього року. Потік мандрівників з різних куточків планети не слабшає ні взимку, ні влітку.

Ми можемо назвати одразу кілька причин, чому люди звідусіль прагнуть відпочити в Ізраїлі. По-перше, тут розташовані святині одразу кількох релігій. Єрусалим з його храмами приваблює не тільки християн, а також мусульман та юдеїв. По-друге, Ізраїль розташований між чотирьох морів: Середземного, Червоного, Мертвого і Галілейського.

Мертве море з його цілющими водами справедливо було б винести до окремого пункту туристичної привабливості. Тому купити путівку в Ізраїль можна о будь-якій порі року, тут тепло усі 12 місяців. «Нестерпна ізраїльська зима» бавить сонцем та квітами, яких так не вистачає у північних широтах.

Відпочинок в Ізраїлі

Відпочинок в Ізраїлі

Хоча Ізраїль і вважається молодою державою, але його народ має свою давню історію. Тому сюди їдуть поціновувачі старовини: в Ізраїлі можна побачити пам’ятки різних епох — від Давньоримської імперії та Хрестових походів. Тут можна відвідати тисячолітні храми та оцінити сучасний сервіс, прогулятись традиційними релігійними районами та високотехнологічними центрами.

Невеликий за площею Ізраїль увібрав у себе не лише колорит різних епох, але й різні культури: в сонячній близькосхідній країні живуть вихідці з усіх кінців світу, і кожен вносить свою лепту в це розмаїття. Офіційна мова — іврит, але чимало людей розмовляє англійською. А якщо зустрінете вихідця однієї з колишніх радянських республік, зможете спілкуватися російською або українською.

Візитівкою Ізраїля є славетне Мертве море, що за легендою з’явилося на тому місці, де загинули Содом і Гоморра. Щільність та солоність води в ньому така, що пірнути неможливо, а якщо якимось дивом вийде — то людину все одно виштовхне на поверхню. Проте якщо в Мертвому морі можна купатися не весь рік, то тепле Червоне море запрошує туристів усі 12 місяців в році.

Фотографії Ізраїлю

Бахаї в Хайфі
Ізраїль, Ейлат
Ізраїль

Основні курорти Ізраїлю

Тель-Авів

Друге за розмірами місто, неофіційна столиця Ізраїля. Якщо знайомство з ортодоксальним юдаїзмом вас не дуже цікавить, то ласкаво просимо в Тель-Авів — найбільш світське місце в цій країні. Тель-Авів розташований на узбережжі Середземного моря, це зручна локація для тих, хто прагне поєднати пляжний відпочинок з насиченою культурною програмою. Життя тут кипить, в тому числі від великої кількості приїжджих.

Пляж, Тель-Авів
Вид на місто, Тель-Авів
Набережна, Тель-Авів

Ейн-Бокек

Найкращий відпочинок з дітьми в Ізраїлі можна провести на курорті Ейн-Бокек. Це досить тихе та приємне місце. На кожному кроці можна зустріти СПА-салон, клініку чи затишну кав’ярню. Ейн-Бокек справляє враження народної здравниці. І сюди дійсно приїжджають лікуватися, адже на цьому курорті зосереджено чимало медичних закладів країни. Окрім того, на курорті Ейн-Бокек чудові пляжі та ресторани, а також можна замовити екскурсії в різні куточки країни.

Вода в Мертвому морі, Ейн-Бокек
Ущелина
Мертве море

Ейлат

Найпівденніший та найспекотніший морський курорт, розташований на узбережжі Червоного моря. Купатися в Ейлаті можна цілий рік, дощів тут майже немає. Курорт відомий чималою кількістю готелів, що пропонують туристам омріяний відпочинок all inclusive. До того ж це зона безмитної торгівлі, тому Ейлат — чудове місце для шопінгу.

Узбережжя, Ейлат
Підводний світ, Ейлат
Гори, Ейлат

Нетанія

Нетанія – перлина Ізраїльської Рив’єри, популярний курорт Середземного моря. Тут найдовша в Ізраїлі берегова смуга, а центр забудований мальовничими білосніжними будиночками. У Нетанії можна відпочити недорого. І хоча у самому місті визначних пам’яток небагато, завжди можна замовити екскурсію чи орендувати авто та організувати мандрівку країною.

Ашдод

Тури в Ізраїль

Ще один середземноморський курорт. Ашдод розташований на місці одного з найдавніших в Ізраїлі поселень. Наразі Ашдод – один найбільших портів країни з чудово розвиненою інфраструктурою.

Єрусалим

Святе місто Єрусалим – місце паломництва християн, юдеїв та мусульман. Блискуча, хоча й неспокійна столиця приваблює туристів неймовірною концентрацією визначних пам’яток на один квадратний кілометр, а також життєрадісною атмосферою.

Єрусалиму понад 5 тисяч років, він розташований на схилах Юдейських гір. Місто поділене на квартали. Східний квартал заселений арабами, західний — юдеями. Проте туристів вабить Старе місто. Усією його пишністю можна помилуватися з висоти Маслічної гори.

Ізраїль тури

Курорт Мертве Море

Мертве море – велике солоне озеро на кордоні Ізраїля, Йорданії та Палестини. Плавати у звичному розумінні цього слова у ньому неможливо через високу щільність та солоність, але можна лягти на воду. Мінерали Мертвого моря мають цілющі властивості, тому до його берегів приїжджають лікувати серце, шкіру, легені, нервову систему. В околицях Мертвого моря багато термальних джерел та лікувальних грязей, але саме озеро безстічне. Воно випаровується та насичує повітря цілющими мінералами.

Відео про Ізраїль

Географічна довідка

На заході узбережжя Ізраїля омивається Середземним морем, на півдні — затокою Червоного моря, а східний кордон проходить по річці Йордан. Держава межує з Ліваном, Сирією та Єгиптом, тому авіатури в Ізраїль часто поєднують з відвідуванням Єгипту та інших популярних напрямків. Але варто бути обережними: при перетині кордону та наявності штампа про в’їзд в ту ж Сирію, Ліван або іншу країну, що перебуває з Ізраїлем в напружених відносинах, можуть виникнути проблеми. Єгипту це не стосується, тому ви спокійно можете об’єднати відвідування Синайського півострова з поїздкою до Ізраїлю.

Ізраїль на карті

Клімат і сезонність

На території Ізраїлю клімат дуже різний — від помірного до тропічного. Однак зима тут проходить м’яко, не завдає жодних незручностей для любителів подорожувати. Не варто забувати й про можливість викупатися. Влітку це заведено робити в Середземному морі, а взимку — у Мертвому.

Відпочинок в Ізраїлі восени

у вересні у жовтні у листопаді
Ціна на двох, $
від 558
від 558
від 580
Вдень, t°C
+31
+28
+23
Вночі, t°C
+22
+19
+15
Води, t°C
+14
+13
+12

Відпочинок в Ізраїлі взимку

у грудні у січні у лютому
Ціна на двох, $
від 588
від 588
від 588
Вдень, t°C
+19
+17
+18
Вночі, t°C
+11
+9
+10
Води, t°C
+10
+9
+9

Відпочинок в Ізраїлі навесні

у березні у квітні у травні
Ціна на двох, $
від 588
від 588
від 580
Вдень, t°C
+21
+25
+28
Вночі, t°C
+12
+16
+19
Води, t°C
+9
+10
+11

Відпочинок в Ізраїлі влітку

у червні у липні у серпні
Ціна на двох, $
від 558
від 558
від 558
Вдень, t°C
+31
+33
+33
Вночі, t°C
+22
+23
+24
Води, t°C
+13
+14
+14

Місцевий час

Однією дуже великою перевагою відпочинку в Ізраїлі є те, що країна перебуває в одному часовому поясі з Україною. Вам не доведеться адаптуватися до місцевого часу ні влітку, ні взимку: тут також переводять годинник.

Ізраїль відпочинок

Транспорт

Між великими містами ходять поїзди. Вони чітко дотримуються розкладу, їдуть швидку, відправляються часто, і мінус у цього виду транспорту лише один: залізниця поєднує лише найбільші міста.

Інший варіант проїзду — автобуси. Вони зручні, облаштовані кондиціонерами й коштують дешевше поїздів, але з вечора п’ятниці до вечора суботи не ходять. Між сусідніми містами курсують маршрутки, але вони будуть коштувати дорожче автобусів (проте дешевше таксі). Зверніть увагу, що в четвер увечері та в неділю вранці автобуси й поїзда штурмують солдати: їх відпускають на вихідні. Тому втиснутися в транспорт буде непросто.

Вартість проїзду на автобусі містом — біля 6-7 шекелів. Квитки можна купити за готівку у водія або розплатитися карткою в автоматі на зупинці. Трамвай є тільки в Єрусалимі, і оскільки він курсує в палестинську автономію, цей транспорт куленепробивний. У Хайфі працює коротка лінія метро, що з’єднує Верхнє та Нижнє місто.

Транспорт Ізраїля
Транспорт Ізраїля
Транспорт Ізраїля

У шабат громадський транспорт не працює. Правда, світські активісти організували проект «Шабас». Його автобуси перевозять пасажирів у шабат. Але їх мало, тому краще викликати таксі. Виручити може і маршрутне таксі «шерут» — у нього немає чіткого розкладу, зате іноді його можна зловити в шабат.

В Ізраїлі туризм розвинений дуже добре, тому для туристів передбачені спеціальні таксі, якими керують професійні гіди. Такі таксі можна впізнати по емблемі Міністерства туризму на дверях: двоє людей з виноградним гроном. Якщо хочете здійснити екскурсію містом або навіть країною, придивіться до цих таксі — вийде відносно недорого. Втім, у великих містах ви можете заощадити, якщо візьмете напрокат велосипед. Оренда такого транспорту на тиждень буде коштувати близько 70 шекелів, оренда на день — 17 шекелів, але оплата — тільки кредитною карткою.

Валюта

Валюта Ізраїля

Національна валюта Ізраїлю — шекель. Під час спілкування з продавцями пам’ятайте, що на івриті множина від слова «шекель» — «шкалим», а не «шекелі». Один шекель — це сто агарот. В Ізраїлі використовують банкноти у 20, 50, 100 і 200 шекелів, а ось суми в 1,5 або 10 шекелів ходять у вигляді монет.

Валюту можна переводити в банкоматах, знявши гроші з карт Visa та Mastercard. Якщо ви плануєте обміняти долари або євро на шекелі в банках, враховуйте: робочий тиждень починається тут в неділю, а завершується в четвер. Не розраховуйте скористатися послугами банківських працівників в п’ятницю та суботу.

1 ізраїльський шекель дорівнює приблизно 7-8 гривням. 100 гривень дорівнює приблизно 13,5 шекеля, а тисяча — 136 шекелів.

Сувенірний магнітик при цьому буде коштувати 10 шекелів, оренда лежака на пляжі — 12 шекелів, а за платний пляж на Мертвому морі з вас можуть взяти від 55 до 95 шекелів. Втім, в Ізраїлі не всі пляжі платні.

Кухня

Кухня Ізраїля
Кухня Ізраїля
Кухня Ізраїля

Подорож в Ізраїль подарує нові кулінарні враження. Через те, що тут живуть вихідці з усіх куточків світу, тут можна знайти ресторани на будь-який смак. У країні вам запропонують відвідати заклади китайської та французької, марокканської та індійської кухні. Іврит в меню люб’язно дублюють англійською. Ціни в закладах не можна назвати низькими, зате й порції — від душі.

Втім, ізраїльтяни можуть здивувати й власною автентичною кухнею: салатами, хумусом, фалафелю, холодними супами та стравами з чотирьох видів м’яса. Заслуговує на увагу й місцеве пиво, а також пряники з мигдалем, млинці й печені яблука.

Усі заклади діляться на кошерні й некошерні. Якщо вас цікавить кошерна кухня, пам’ятайте, що свинина і морепродукти за замовчуванням під забороною, як і м’ясо з кров’ю. Куштуйте кошерні страви не в туристичних центрах, а в невеликих містечках, де більшість мешканців по-справжньому релігійні. А ось за морепродуктами краще йти в турецькі або середземноморські ресторани.

Не забувайте про чайові: тут заведено залишати стандартні 10% від рахунку.

Розваги

Відпочинок з дітьми в Ізраїлі

Переважна кількість пам’яток Ізраїлю — релігійні святині, і це не дивно, адже ця країна — батьківщина трьох релігій. В Єрусалимі оглядають Стіну Плачу та храм Гробу Господнього. Уваги заслуговує і Гетсиманський сад, де Ісус молився напередодні свого арешту. Поруч з цими християнськими святинями сусідять ісламські: мечеть Купола Скелі та Аль-Акса.

Оглянувши стародавній Єрусалим-Ершалаим, варто відправитися в Назарет, де пройшло дитинство Ісуса. Разом з мальовничими храмами та монастирями помилуйтеся національним парком «Сепфоріс» і римськими водними резервуарами. Після чого дорога туристів лежить в Віфлеєм — місто, де Христос народився. Головна визначна пам’ятка Віфлеєму — храм Різдва Христового на Ясельній площі. Він більше схожий на фортецю, ніж на церкву.

Ізраїль приваблює туристів не лише релігійними пам’ятками: уваги допитливого мандрівника заслуговує старе місто Акко з його середньовічними воротами, ісламська сторожова вежа й цитадель ордена Святого Іоанна, що відома як «Міста хрестоносців». Збереглися також старовинні турецькі лазні, караван-сарай, укріплений арабський порт і навіть амфітеатр царя Ірода.

Відпочинок на морі в Ізраїлі

Щоб встигнути оглянути визначні пам’ятки, замовляйте тематичні одноденні екскурсії по Єрусалиму, Галілеї, Кейсарії або до берегів Мертвого моря. За пляжним відпочинком вирушайте на Середземне море, де піщаний берег, багато барів і клубів. Для сімейного відпочинку з дітьми краще вибрати тихий Бат-Ям, що розташований неподалік Тель-Авіву. На Червоному морі пляжний сезон взагалі панує цілий рік.

Відпочинок на морі в Ізраїлі можна поєднувати з оздоровленням: тут багато санаторіїв, профільних клінік та СПА. Туристи також їдуть милуватися пустелею, морськими пейзажами та іншими мальовничими картинами ізраїльської природи. У Хайфі можна прогулятися садами бахаї, у Тель-Авіві — одержати насолоду від яскравого нічного життя.

Подорож в Ізраїль
Поїздка в Ізраїль
Путівки в Ізраїль

Корисна інформація

ПлохоНеплохоНормальноХорошоОтлично (4голосов. Оценка: 4,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інші послуги Бізнес Візит:
25.12.2019
У Львові стартує будівництво нової євроколії

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити…

Читати далі
18.12.2019
Buta Airways запускає новий маршрут: Баку — Львів — Баку

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже…

Читати далі
10.12.2019
Поруч з Парижем відкрився Національний парк

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях,…

Читати далі
//
viber