Як отримати Шенген? Де оформити шенгенську візу?

Щоб відвідати будь-яку з країн Шенгенської зони, достатньо мати бажання і документи для перетину кордону. І якщо з бажанням і метою все зрозуміло, то з документами інколи виникають питання. Не варто боятися — правила отримання шенгенської візи достатньо зрозумілі.

Як отримати шенген

Щоб зрозуміти, як оформляється шенгенська віза, слід усвідомити, що цей процес вимагає концентрації і відповідальності. Всі документи слід оформляти вчасно, також важливо тримати на замітці всі встановлені правила.

 • Документи необхідно подавати виключно в консульство країни, куди ви бажаєте відправитися.
 • Плануєте відвідати кілька країн — достатньо отримати візу від консульства однієї з них.
 • Перед тим, як оформити шенген візу, переконайтеся, що вас немає в списку «небажаних громадян». Тобто, вашого імені не повинно бути в числі тих, кому з якихось причин заборонений в’їзд на територію Шенгенської зони. Зазвичай така заборона може бути отримана за попереднє недотримання внутрішніх правил Шенгену, порушень законодавства або митного режиму.
 • Візові правила окремих країн Шенгенської зони можуть відрізнятися, адже деякі держави вимагають додаткову візу при в’їзді на свою територію. Саме тому, перед подачею документів, уточніть внутрішні правила та умови конкретної країни.

Крім порушень внутрішніх правил Шенгенської зони, є інші причини, по яких вам можуть відмовити у візі.

По-перше, це погане фінансове становище. Якщо ваш місячний дохід не дотягує хоча б до прожиткового мінімуму відвідуваної вами держави, то консульство цілком може відмовити вам у візі.

По-друге, ризик еміграції. Якщо співробітники візового центру вважатимуть, що ви хочете не просто насолодитися красою Європи, а залишитися там на ПМП, то можуть відмовити у візі.

Як зробити шенген

Всі правила отримання візи опираються на повноцінний пакет документів і чітке дотримання регламенту.

 • В першу чергу, необхідно звернутися в посольство конкретної країни з заявкою. Будьте готові до довгих черг і приходьте заздалегідь. Потрудіться відвідати консульство особисто, оскільки це зіграє на вашу користь — ви вивчете ситуацію зсередини і додасте собі балів на співбесіді.
 • Далі ви здаєте в посольство пакет з документами.

  Сюди входять:

  • закордонний паспорт з не закінченим терміном дії (від 3 місяців до закінчення дії візи);
  • зворотні квитки;
  • запрошення чи путівка для підтвердження мети вашого візиту;
  • довідка з банку або місця роботи про ваш щомісячний дохід;
  • медична страховка;
  • заповнена анкета на двох мовах.

  Всі документи повинні бути оформлені правильно і відповідати календарним даним. Якщо ви офіційно не влаштовані, але маєте хороший фінансовий достаток, виписки з банку про стан рахунку буде достатньо.

 • Після подачі документів слід сплатити консульський збір не пізніше, ніж через 2 доби. Але важливо знати, що посольства деяких країн вимагають сплатити збір до подачі пакету документів або разом з самими паперами. Щоб уточнити це, досить відвідати офіційний сайт або подзвонити в довідкову, де вам нададуть всю необхідну інформацію. І пам’ятайте, що, якщо вам відмовлять у візі, консульський збір назад ви не отримаєте.
 • Фінальна стадія перед отриманням візи — співбесіда із співробітниками посольства. Тут важливо все — від зовнішнього вигляду до поставленої мови, спокою і виховання. У діалозі важливо чітко вказати мету свого візиту, постаратися переконати всіх,
  що ви — добропорядний турист і фінансово сталий громадянин.

Якщо співробітники посольства повірять вам і не знайдуть помилок в документах, то ви отримаєте бажану візу.

Інші послуги Бізнес Візит:
10.12.2018
У Бангкоку тепер можна прогулятися небом

Унікальна оглядова споруда відкрилася на даху хмарочоса Mahanakhon. Дивитися звідти можна на панораму і на прозору підлогу під ногами. Зі скляної оглядової платформи вид на красу, що відкривається в буквальному сенсі з…

Читати далі
03.12.2018
Що чекає пасажирів «Укрзалізниці»?

В останні дні головне залізничне відомство країни оголосило про цілу низку нововведень. Про внесення змін до назви, тепер це не просто держпідприємство, а акціонерне товариство, 100% акцій належать…

Читати далі
30.11.2018
Залізничне сполучення Мукачево – Будапешт – Мукачево готове!

Перший склад вже випробував у тестовому режимі нову європейську колію Мукачево — Будапешт — Мукачево. Рухомий склад європейського типу, як і планувалося спочатку, надала Угорщина. Нагадаємо, ідея прямого…

Читати далі