Як оформити спонсорський лист для візи
Не завжди турист оплачує поїздку зі своєї кишені, іноді близькі друзі або родичі можуть забезпечувати фінансову підтримку в подорожі. У такому разі в консульство подають спонсорський лист. Даний документ не складний в оформленні, але він дуже впливає на рішення комісії.
Навіщо потрібно оформляти спонсорський лист для візи
Даний документ оформляється для підтвердження в консульстві і на кордоні, що у вас є фінансова підтримка з боку. Простіше кажучи, спонсорський лист — підтвердження матеріального забезпечення мандрівника за рахунок спонсора (сторонньої особи, опікуна або родича).
Як відомо, шенгенська віза видається виключно в тому випадку, якщо людина зможе довести свою фінансову незалежність. Щоб напевно отримати візу потрібно мати достатньо коштів на рахунку в банку. У кожної країни різні вимоги до суми, але в середньому для подорожі в Європу потрібно мати щодня 50 — 70 євро на одну людину, якщо збираєтеся подорожувати протягом 5 — 7 днів, після ціни збільшуються. Але Франція та Англія найдорожчі країни, для поїздки в них треба мати в день мінімум 80 євро. Якщо ж грошей не достатньо або у людини немає можливості заробляти, тоді знадобиться спонсорський лист для візи, який точно зажадають в консульстві.
Лист складають якщо ви оформляєте ділову, туристичну чи гостьову візу.
Спонсорами можуть виступати:
- родичі або опікуни;
- підприємство чи організація;
- фізичні або юридичні особи з приймаючої сторони.
Зазвичай спонсорський лист пишуть для:
- школярів;
- безробітних;
- пенсіонерів;
- студентів;
- людей з обмеженими можливостями.
Як оформити спонсорський лист для шенгенської візи
На відміну від більшості документів, що входять до складу пакета візи, лист можна підготувати самостійно і досить швидко.
Є три варіанти, як зробити все правильно:
- Уточнити форму та правила написання документа можна безпосередньо у візовому центрі. Іноді вам потрібно скласти такий документ і англійською мовою. Про це заздалегідь уточніть у посольстві.
- Звернутися до нотаріуса або в юридичну консультацію. Вони точно допоможуть скласти спонсорський лист без помилок.
- Ви можете скористатися інтернетом, в ньому досить багато ресурсів, де можна зустріти спонсорський лист для візи, зразок надається майже на кожному сайті про туризм та на офіційних сторінках посольств.
Але варто пам’ятати, що для консульства буде недостатньо простого бланка з ім’ям спонсора. Крім цього, до листа додається ряд паперів, що підтверджують фінансові можливості:
- копія внутрішнього паспорта;
- якщо спонсор є приватним підприємцем, то потрібні документи про реєстрацію;
- якщо ви з поручителем родичі, то надайте докази (свідоцтво про народження або про шлюб);
- довідка з місця роботи, де вказують посаду й оклад;
- довідка про стан банківського рахунку за останні півроку.
Спонсорський лист для шенгенської візи — зразок 2018 року
Для того щоб отримати візу документ має бути коректно заповнений, тому будьте дуже уважні, складаючи лист для шенгенської візи. Існує кілька варіантів написання, але в більшості своїй пишуть в діловому стилі. Стандартних бланків зазвичай не надають, так що над текстом доведеться подумати самостійно.
В обов’язковому порядку потрібно вказати:
- назва консульства;
- П.І.Б. туриста і потенційного спонсора;
- паспортні дані;
- статус (родинні, ділові відносини);
- період подорожі;
- пункт призначення.
В обов’язковому порядку прописується текст про те, що всі ваші витрати, пов’язані з подорожжю і перебуванням в країні, спонсор візьме на себе.
Лист досить надрукувати на комп’ютері і підписати. Нотаріального завірення не потрібно.