Як виглядає довідка з роботи для візи

Якщо вам не досить терміну, в рамках якого дозволено залишатися в країні на умовах безвізового режиму, вам потрібно оформити візу. Одним з необхідних документів є довідка з місця роботи.

Навіщо потрібна довідка для оформлення візи

Довідка з місця роботи для візи має цілком практичне значення — підтверджує ваше працевлаштування і заробітну плату. У ній зазвичай вказані дані про те, на кого ви працюєте, як давно, який маєте стаж і яку суму отримуєте в місяць.

Для того, щоб переконатися в платоспроможності, представник консульства або посольства вимагає у вас цей документ. Якщо в країні, куди ви вирушаєте, є проблема з іммігрантами, а держава не готова приймати тих, хто забирає робочі місця у місцевих жителів, то довідка з роботи допоможе довести, що влаштовуватися на роботу ви не маєте наміру.

Довідка потрібна як для тих, хто працює на державу або на приватну особу, так і для власників підприємств.

Довідка з роботи для візи, зразок

У деяких підприємств для подібної довідки і суміжних документів існує спеціальний фірмовий бланк. В нього вноситься основна інформація і просто підписується. Якщо ж такого бланка з основними реквізитами та даними немає, то довідка набирається на звичайному аркуші формату А4, важливо щоб вона містила в собі повний обсяг інформації про роботу і доходи.

Чіткої структури довідки немає, але пропонуємо для вашої зручності стандартний зразок довідки для візи.

Зразок довідки з місця роботи

За умови відсутності фірмового бланку обов’язково слід прописати дані підприємства:

 • повну назву;
 • точну адресу;
 • телефон, факс і поштовий ящик/сайт підприємства;
 • номер КПП, ІПН і ОГРН;
 • вихідний номер документа та дата його присвоєння.

В тексті довідки вказується:

 • кому видана довідка;
 • точне місце роботи та посада;
 • середня зарплата в місяць;
 • суми виплат протягом півроку;
 • можливо сума наданих відпускних виплат;
 • дати наданої відпустки.

Під цією інформацією має бути печатка, а також підписи:

 • головного бухгалтера;
 • представника відділу кадрів;
 • директора (якщо довідка не надається самому директору).

Місце призначення документа вказується стандартним «За місцем вимоги» або прописується конкретне консульство.

Щодо валюти, в якій слід вказувати зарплату, то це питання краще уточнити в консульстві. Зазвичай вимагають вказувати дані в тій валюті, в якій ви отримуєте. Але бувають і винятки.

Як оформити довідку для отримання візи

Отримати довідку нескладно. Бухгалтера і кадровики підприємств найчастіше знають, як оформляється подібний документ. Тому, якщо вам потрібна довідка з роботи для шенгенської візи, то досить звернутися у відділ кадрів або навіть безпосередньо до керівника.

Рекомендуємо ретельно контролювати інформацію і сам процес написання довідки. При отриманні перевірте дані, уточніть інформацію і простежте за наявністю всіх необхідних записів.

Інші послуги Бізнес Візит:
22.10.2018
В Мілані можна пообідати безкоштовно

Саме час завести перед поїздкою в Мілан акаунт в Інстаграмі, тоді ви зможете безкоштовно пообідати в ресторані під назвою, що інтригує «This is not a sushi bar». Так, господарі — брати Пітарелло — вирішили розрекламувати новий…

Читати далі
16.10.2018
З «Бен-Гуріона» до Єрусалиму добиратися тепер набагато швидше

Українські туристи і ділові люди, які прибувають в Ізраїльський аеропорт «Ben Gurion», тепер можуть дістатися до Єрусалима трохи швидше. Це стало реальним завдяки відкриттю нової залізничної гілки, що проходить через…

Читати далі
08.10.2018
Європейців запрошують подивитися на Місяць

Так, європейців, дійсно, запрошують на Місяць, проте мова зовсім не про космічний туризм. Поки що жителі європейських міст і туристи, які прибули в Європу, можуть починати звикати до космосу за допомогою…

Читати далі