Як виглядає довідка з роботи для візи

Якщо вам не досить терміну, в рамках якого дозволено залишатися в країні на умовах безвізового режиму, вам потрібно оформити візу. Одним з необхідних документів є довідка з місця роботи.

Навіщо потрібна довідка для оформлення візи

Довідка з місця роботи для візи має цілком практичне значення — підтверджує ваше працевлаштування і заробітну плату. У ній зазвичай вказані дані про те, на кого ви працюєте, як давно, який маєте стаж і яку суму отримуєте в місяць.

Для того, щоб переконатися в платоспроможності, представник консульства або посольства вимагає у вас цей документ. Якщо в країні, куди ви вирушаєте, є проблема з іммігрантами, а держава не готова приймати тих, хто забирає робочі місця у місцевих жителів, то довідка з роботи допоможе довести, що влаштовуватися на роботу ви не маєте наміру.

Довідка потрібна як для тих, хто працює на державу або на приватну особу, так і для власників підприємств.

Довідка з роботи для візи, зразок

У деяких підприємств для подібної довідки і суміжних документів існує спеціальний фірмовий бланк. В нього вноситься основна інформація і просто підписується. Якщо ж такого бланка з основними реквізитами та даними немає, то довідка набирається на звичайному аркуші формату А4, важливо щоб вона містила в собі повний обсяг інформації про роботу і доходи.

Чіткої структури довідки немає, але пропонуємо для вашої зручності стандартний зразок довідки для візи.

Зразок довідки з місця роботи

За умови відсутності фірмового бланку обов’язково слід прописати дані підприємства:

 • повну назву;
 • точну адресу;
 • телефон, факс і поштовий ящик/сайт підприємства;
 • номер КПП, ІПН і ОГРН;
 • вихідний номер документа та дата його присвоєння.

В тексті довідки вказується:

 • кому видана довідка;
 • точне місце роботи та посада;
 • середня зарплата в місяць;
 • суми виплат протягом півроку;
 • можливо сума наданих відпускних виплат;
 • дати наданої відпустки.

Під цією інформацією має бути печатка, а також підписи:

 • головного бухгалтера;
 • представника відділу кадрів;
 • директора (якщо довідка не надається самому директору).

Місце призначення документа вказується стандартним «За місцем вимоги» або прописується конкретне консульство.

Щодо валюти, в якій слід вказувати зарплату, то це питання краще уточнити в консульстві. Зазвичай вимагають вказувати дані в тій валюті, в якій ви отримуєте. Але бувають і винятки.

Як оформити довідку для отримання візи

Отримати довідку нескладно. Бухгалтера і кадровики підприємств найчастіше знають, як оформляється подібний документ. Тому, якщо вам потрібна довідка з роботи для шенгенської візи, то досить звернутися у відділ кадрів або навіть безпосередньо до керівника.

Рекомендуємо ретельно контролювати інформацію і сам процес написання довідки. При отриманні перевірте дані, уточніть інформацію і простежте за наявністю всіх необхідних записів.

Інші послуги Бізнес Візит:
10.12.2018
У Бангкоку тепер можна прогулятися небом

Унікальна оглядова споруда відкрилася на даху хмарочоса Mahanakhon. Дивитися звідти можна на панораму і на прозору підлогу під ногами. Зі скляної оглядової платформи вид на красу, що відкривається в буквальному сенсі з…

Читати далі
03.12.2018
Що чекає пасажирів «Укрзалізниці»?

В останні дні головне залізничне відомство країни оголосило про цілу низку нововведень. Про внесення змін до назви, тепер це не просто держпідприємство, а акціонерне товариство, 100% акцій належать…

Читати далі
30.11.2018
Залізничне сполучення Мукачево – Будапешт – Мукачево готове!

Перший склад вже випробував у тестовому режимі нову європейську колію Мукачево — Будапешт — Мукачево. Рухомий склад європейського типу, як і планувалося спочатку, надала Угорщина. Нагадаємо, ідея прямого…

Читати далі