Яка потрібна страховка для шенгенської візи
Консульство всіх країн Шенгенської зони вимагають, щоб кожен турист оформив страховий поліс для безпечної подорожі. Для цього потрібно зробити кілька простих кроків.
Медична страховка для шенгенської візи
Для отримання дозволу на в’їзд в зону Шенгену необхідна страховка для візи. Вона передбачає оформлений медичний поліс, який гарантує відшкодування витрат на надання медичних послуг і вирішення надзвичайних ситуацій в країні Шенгенської зони.
Страховки бувають двох типів:
- Базова страховка для шенгенської візи зможе покрити основні витрати на обслуговування постраждалого туриста. Базову страховку можна придбати приблизно за 20 євро, її буде достатньо для тижневої прогулянки по Європі.
- Повна ж дозволить зробити комплексне обстеження, відвідати стоматолога, психіатра, кардіолога і багато іншого. Само собою, що друга коштує дорожче, але вона більш актуальна для тривалих подорожей. Крім цього, компенсація буде значно вище.
В стандартний страховий поліс для подорожі входять:
- випадки евакуацій;
- виклик карети швидкої;
- допомога вагітним;
- серйозні травми;
- скасування поїздки;
- крадіжка багажу;
- втрата транспорту;
- смерть і похорони.
Страховка має діяти до моменту закінчення візи і при серйозному нещасному випадку вам повинні як мінімум виплачувати тридцять тисяч євро. Страховка мусить покривати абсолютно всі витрати, включаючи доставку потерпілого у лікарню або тіла на Батьківщину.
Щоб уточнити деталі, проконсультуйтеся в посольстві або уточніть умови на сайті. Справа в тому, що деякі країни додатково висувають ще ряд аспектів, обов’язкових до виконання.
Наприклад, у Данії страховка повинна мати термін дії на 15 діб довше, ніж термін візи. А в Чехію і Францію обов’язково потрібно везти надрукований поліс.
Як оформляється медична страховка для візи
Медична страховка для шенгенської візи оформляється в спеціалізованих страхових компаніях. Зробити замовлення можна двома варіантами — безпосередньо в офісі або через Інтернет.
Страховику надається інформація про пункти призначення, строки та мету поїздки, а також копія закордонного паспорта. Якщо ви добре ознайомилися з видами страховок і вирішили, яка вам потрібна, то можете сміливо повідомляти про це співробітника компанії. В іншому випадку проконсультуйтеся і уточніть, який поліс найкраще підготувати.
Інший варіант — заглянути на сайт страховиків в Інтернеті. Та ж інформація вноситься до анкетни і відправляється онлайн-заявкою. У мережі відразу ж можна оплатити замовлення або зробити це через найближчий термінал. Через деякий час ваш поліс прийде на електронну пошту або кур’єр привезе його безпосередньо вам додому.
Страховка для шенгенської візи, зразок
У бланку страховки для Шенгену вказується лише основна інформація.
Сюди входять дані про:
- терміни подорожі;
- місце прибуття (вказується зона Шенген);
- мета поїздки;
- сфера діяльності (для ділової поїздки);
- можливі види спорту, якими будете займатися в поїздці;
- паспортні дані.
Страхування для візи — допомога за кордоном
В обов’язковому порядку вам повідомлять, який перелік нещасних випадків і пригод передбачає вибраний вами поліс. Далі буде вказана вся інформація про компанію – ассистант, яка буде забезпечувати вашу безпеку в зоні Шенгену. Запишіть номери телефонів, адресу, які знадобляться в разі необхідності.
Завжди тримайте при собі бланк поліса, який потім потрібно буде надати в лікарні або в іншому екстреному випадку. Зробіть кілька копій, щоб завжди мати під рукою необхідний документ.
Коли ви відчуєте себе недобре чи з вами трапиться якась біда, негайно зателефонуйте в асистанську компанію і повідомите про свою біду. Співробітники подібних організацій володіють всіма мовами, тому навіть не варто напружувати свої знання англійської або німецької. По телефону ви отримаєте необхідну консультацію, а також вирішити можливі проблеми.