Як вписати дитину в закордонний паспорт

Плануючи поїздку за кордон разом зі своїми дітьми, батьки досить серйозно підходять до оформлення документів дитини. Тут і постає питання як вписати дитину в закордонний паспорт і чи потрібно це зараз?

Вписувати дитину в паспорт більше не потрібно

Раніше при перетині кордону батьків з дітьми їх вписували в закордонний паспорт батьків. Так було вирішено згідно з постановою Кабміну ще в 1995 році. Але в 2015 році це правило скасували. Зараз вписування дитини заборонено, а потрібно оформляти повноцінний документ — дитячий закордонний паспорт.

Закордонний паспорт дитини оформляється для будь-якого віку, починаючи з народження. Але змінюється в 12 і 14 років, а в 16 років, отримуючи внутрішній паспорт, дитина оформляє і повноцінний закордонний.

Основна відмінність таких паспортів полягає в біометричній складовій — відбитках пальців. Їх беруть тільки у дітей віком від 12 років, але з дозволу батьків.
Дитячі паспорти оформляються протягом 10 – 20 днів, тому чекати доведеться не довго.

Як бути, якщо дитина вже вписана в закордонний паспорт?

Може скластися така ситуація, що ви вписали свою дитину в паспорт до прийняття змін у постанову. Але це не завадить вам разом з ним подорожувати по всьому світу. Подібний документ придатний аж до закінчення офіційного терміну дії.

Нюанси документів старого зразка:

 • Якщо ви вносили в паспорт свою дитину, коли їй ще не було п’яти років і, відповідно, не вклеювали фото, то вона зможе подорожувати з вами на таких підставах виключно до п’ятирічного віку. Надалі вам потрібно буде оформити для неї закордонний паспорт.
 • За умови, що дитина була внесена у ваш документ вже у п’ятирічному або більш старшому віці, то подорожувати на таких правах, вона зможе аж до 18 років.

Оформляємо закордонний паспорт для дитини

Отже, необхідність вписати дитину в закордонний паспорт відпала. Тепер вам потрібно оформити незалежний документ. В такому випадку слід зібрати низку паперів та подати їх у міграційний центр або в Адміністративний центр обслуговування громадян.

Необхідний список документів для дитячого закордонного паспорта варіюється від віку дитини:

 • Якщо дитині немає 12 років.
 • Потрібна заява відразу від батька і матері, 3 фотографії, оригінал свідоцтва про народження, копії паспортів 2-х батьків;

 • Дитині від 12 до 14 років.
 • Потрібна також заява від двох батьків, фотографія, яка відповідає стандартам, оригінал свідоцтва про народження та копії паспортів від двох батьків. Здаються відбитки пальців при наявності письмового дозволу батьків або опікунів.

 • Дітям від 14 до 16 років.
 • При оформленні закордонного паспорта обов’язково потрібна присутність дитини і хоча б одного з батьків, фотографія, написана заява, копія паспорта громадянина України одного з батьків або опікуна, а також свідоцтва про народження.

Нюанси:

 • Коли один із батьків не може бути присутнім при оформленні з об’єктивних причин, то подається нотаріально завірена заява.
 • Якщо батьки розлучені і не спілкуються, у такому разі потрібен документ що свідчить про розлучення або про позбавлення батьківських прав.
 • Також, при наявності, подається свідоцтво з РАЦСу про запис дитини зі слів матері і підтвердження статусу матері-одиначки.
Інші послуги Бізнес Візит:
22.10.2018
В Мілані можна пообідати безкоштовно

Саме час завести перед поїздкою в Мілан акаунт в Інстаграмі, тоді ви зможете безкоштовно пообідати в ресторані під назвою, що інтригує «This is not a sushi bar». Так, господарі — брати Пітарелло — вирішили розрекламувати новий…

Читати далі
16.10.2018
З «Бен-Гуріона» до Єрусалиму добиратися тепер набагато швидше

Українські туристи і ділові люди, які прибувають в Ізраїльський аеропорт «Ben Gurion», тепер можуть дістатися до Єрусалима трохи швидше. Це стало реальним завдяки відкриттю нової залізничної гілки, що проходить через…

Читати далі
08.10.2018
Європейців запрошують подивитися на Місяць

Так, європейців, дійсно, запрошують на Місяць, проте мова зовсім не про космічний туризм. Поки що жителі європейських міст і туристи, які прибули в Європу, можуть починати звикати до космосу за допомогою…

Читати далі