Як вписати дитину в закордонний паспорт

Плануючи поїздку за кордон разом зі своїми дітьми, батьки досить серйозно підходять до оформлення документів дитини. Тут і постає питання як вписати дитину в закордонний паспорт і чи потрібно це зараз?

Вписувати дитину в паспорт більше не потрібно

Раніше при перетині кордону батьків з дітьми їх вписували в закордонний паспорт батьків. Так було вирішено згідно з постановою Кабміну ще в 1995 році. Але в 2015 році це правило скасували. Зараз вписування дитини заборонено, а потрібно оформляти повноцінний документ — дитячий закордонний паспорт.

Закордонний паспорт дитини оформляється для будь-якого віку, починаючи з народження. Але змінюється в 12 і 14 років, а в 16 років, отримуючи внутрішній паспорт, дитина оформляє і повноцінний закордонний.

Основна відмінність таких паспортів полягає в біометричній складовій — відбитках пальців. Їх беруть тільки у дітей віком від 12 років, але з дозволу батьків.
Дитячі паспорти оформляються протягом 10 – 20 днів, тому чекати доведеться не довго.

Як бути, якщо дитина вже вписана в закордонний паспорт?

Може скластися така ситуація, що ви вписали свою дитину в паспорт до прийняття змін у постанову. Але це не завадить вам разом з ним подорожувати по всьому світу. Подібний документ придатний аж до закінчення офіційного терміну дії.

Нюанси документів старого зразка:

 • Якщо ви вносили в паспорт свою дитину, коли їй ще не було п’яти років і, відповідно, не вклеювали фото, то вона зможе подорожувати з вами на таких підставах виключно до п’ятирічного віку. Надалі вам потрібно буде оформити для неї закордонний паспорт.
 • За умови, що дитина була внесена у ваш документ вже у п’ятирічному або більш старшому віці, то подорожувати на таких правах, вона зможе аж до 18 років.

Оформляємо закордонний паспорт для дитини

Отже, необхідність вписати дитину в закордонний паспорт відпала. Тепер вам потрібно оформити незалежний документ. В такому випадку слід зібрати низку паперів та подати їх у міграційний центр або в Адміністративний центр обслуговування громадян.

Необхідний список документів для дитячого закордонного паспорта варіюється від віку дитини:

 • Якщо дитині немає 12 років.
 • Потрібна заява відразу від батька і матері, 3 фотографії, оригінал свідоцтва про народження, копії паспортів 2-х батьків;

 • Дитині від 12 до 14 років.
 • Потрібна також заява від двох батьків, фотографія, яка відповідає стандартам, оригінал свідоцтва про народження та копії паспортів від двох батьків. Здаються відбитки пальців при наявності письмового дозволу батьків або опікунів.

 • Дітям від 14 до 16 років.
 • При оформленні закордонного паспорта обов’язково потрібна присутність дитини і хоча б одного з батьків, фотографія, написана заява, копія паспорта громадянина України одного з батьків або опікуна, а також свідоцтва про народження.

Нюанси:

 • Коли один із батьків не може бути присутнім при оформленні з об’єктивних причин, то подається нотаріально завірена заява.
 • Якщо батьки розлучені і не спілкуються, у такому разі потрібен документ що свідчить про розлучення або про позбавлення батьківських прав.
 • Також, при наявності, подається свідоцтво з РАЦСу про запис дитини зі слів матері і підтвердження статусу матері-одиначки.
Інші послуги Бізнес Візит:
10.06.2019
Одеса вперше в історії прийме Сорочинський ярмарок

Відразу уточнимо, Сорочинський ярмарок в Одесі проводять на додаток до тієї, що в Сорочинцях, а не замість традиційної. Ярмарок розгорнуть на Приморському бульварі біля Дюка з 26 по 30 червня. Планується зберегти й…

Читати далі
03.06.2019
У Римі можна залишати багаж в магазині

Італійська столиця приєдналася до відомого проекту Luggage Hero, місія якого дати туристам можливість з комфортом оглянути пам'ятки міст. Загальновідомо, що багато транзитних пасажирів коротають довгі години в аеропорту…

Читати далі
28.05.2019
Нові рейси з Одеси до Італії, Іспанії та Греції

У нинішньому році з'явилося відразу кілька нових рейсів, що зв'язують Південну Пальміру з містами Італії та Іспанії. Так, лоукостер Ernest Airlines презентує авіарейси в Рим, а «Скай Ап» пропонує злітати на італійський…

Читати далі