Укрзалізниця: квитки онлайн, сайт, структура та послуги

Звідки
Куди
Дата
В будь-який час
Вранці [00:01-10:00]
Вдень [10:01-16:00]
Ввечері [16:01-23:59]

Купити квиток на поїзд за 5 простих кроків:

Інструкція по придбанню залізничного квитка на сайті Бізнес Візит

Дата загрузки:2014-01-22Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця» з 1 грудня 2015 року є національним перевізником вантажів і пасажирів, успадкувавши права та обов’язки Державної адміністрації залізничного транспорту України та підвідомчих їй підприємств зі статусом окремих юридичних осіб.

Цілі «Укрзалізниці»:

Успіхи ПАТ «Укрзалізниця» в 2017 році

 • Парк ПАТ виріс на 4304 одиниці, завдяки активації ремонтних робіт та закупівлі нових вагонів. Сьогодні число вантажних вагонів становить 70 572 одиниць.
 • Трьома заводами побудовано 1 014 вантажних піввагонів.
 • Відремонтовано 976,2 км шляху, реконструйовано 105,7 км колії, проведений капітальний ремонт 135,4 км шляху.
 • Модернізовано два потяги №668 «Фастів-Ворожба-Фастів» та №7246 «Львів-Трускавець-Львів». Змінено інтер’єр і екстер’єр потягів, встановлені герметичні вікна з сонцезахисними ролетними шторами, нові сидіння, світлосигнальне обладнання.
 • Капітально відремонтовані та модернізовані зі збільшенням терміну служби 40 секцій електропоїздів.
 • Три вагони для пасажирського поїзда придбала Укрзалізниця. Кожен вагон вміщує 40 осіб, обладнаний кліматичними системами і вакуумними туалетами.
Нововведення 2017 року

 • Для громадян з проблемами опорно-рухового апарату облаштовано 16 вокзалів і станцій. Каси, кімнати гігієни отримали спеціальне оснащення, встановлені особливі знаки, піктограми. На двох вокзалах встановлені пандуси і дзвінки на вхідних дверях.
 • Запущено мобільний додаток для придбання квитків через комп’ютерні пристрої, що працюють на операційній системі іОЅ. Раніше вже було випущено додаток для планшетів і смартфонів, що функціонують на ОС Аndroid. Тепер відвідувати сайт Букінг Укрзалізниця можна з будь-якого гаджета, а значить, покупка онлайн квитків стала доступніше і простіше.
 • На Центральному залізничному вокзалі станції Київ-Пасажирський впроваджений безкоштовний доступ до мережі Інтернет за технологією Wi-Fi.
 • 7 вересня 2017 року Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку було прийнято рішення про реєстрацію випуску акцій «Укрзалізниці».
Вагон-трансформер
Вагони для інвалідів


Структура Укрзалізниці

ПАТ Укрзалізниця складається з шести регіональних філій. Їх назви не змінилися після виходу України з СРСР, тому спостерігається невідповідність між назвою філії і його положення на карті країни (Південна залізниця, Південно-Західна залізниця).

У регіональному філіалі «Донецька залізниця» у 2014 році через окупацію відбулися істотні зміни, управління було перенесено з Донецька в місто Лиман.

В таблиці представлена структура Укрзалізниці з короткою характеристикою кожної філії:

Назва залізниці
Протяжність, км
Області
Великі станції

Придніпровська залізниця

понад 3250
Дніпропетровська, Запорізька
окремі райони:
Донецької, Харківської, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської
Дніпро, Запоріжжя 1, Кривий Ріг, Бердянськ, Нікополь, Мелітополь, Чаплине, Тиврів, Новоолексіївка

Одеська залізниця

4000
Одеська, Миколаївська, Херсонська, Черкаська, Кіровоградська, Вінницька
окремі райони:
Київської, Полтавської
Одеса, Миколаїв, Херсон, Подільськ, Вознесенськ, Кропивницький, Білгород-Дністровський

Південно-Західна залізниця

4668
Київська, Вінницька, Житомирська, Чернігівська, Хмельницька
окремі райони:
Сумської, Рівненської, Чернівецької, Черкаської, Полтавської, Тернопільської
Київ, Дарниця, Жмеринка, Конотоп, Київ-Волинський, Чернігів, Ніжин, Коростень

Південна залізниця

3000
Харківська, Полтавська, Сумська
Харків, Куп’янськ, Ізюм, Полтава, Лозова, Основа, Гребінка, Суми, Лубни

Львівська залізниця

4521
Львівська, Волинська, Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська
Львів, Луцьк, Ужгород, Здолбунів, Ковель, Стрий, Мукачево

ВАЖЛИВИЙ ФАКТ: У складі Одеської залізниці є єдина в Україні і найдовша в Європі вузькоколійна пасажирська дорога. Ширина колії становить 750 мм (стандарт 1520 мм), довжина 130 км. Це маршрут Рудниця – Голованівськ.Пасажирські перевезення: послуги Укрзалізниці

ПАТ «Укрзалізниця» прагне зробити пасажирські перевезення комфортними, тому пропонує ряд безкоштовних послуг на всіх етапах проходження:

Послуги, що надаються на вокзалі

Вокзальні комплекси добре підготовлені до прийому мандрівників, вони пропонують:

Київ зал очікування підвищеної комфортності
Львів кімната відпочинку на вокзалі

На вокзалах є центри сервісного обслуговування, в яких можна забронювати квиток на потяг, замовити номер в готелі, викликати таксі. Чекаючи потяг, пасажир може скористатися комп’ютером і отримати доступ до інтернету, перевірити електронну пошту, відправити факс.

ВАЖЛИВО: Сьогодні вокзали будують свою роботу з урахуванням обслуговування військових пасажирів та учасників АТО. Для цієї категорії пасажирів пропонується: оформлення проїзду, інформаційне забезпечення, створення комфортних умов для відпочинку.

Послуги, що надаються у поїзді

У поїзді пасажир може скористатися комплектом постільної білизни, медикаментами з аптечки вагона, гарячою водою, оплата цих послуг входить у вартість квитка. Аудіо- та відеопрограми у вагонах транслюються безкоштовно. Під час поїздки пасажир також може безкоштовно скористатися ременем безпеки. Провідник на прохання мандрівника видає стакан, ложку, голку з ниткою, засоби по догляду за одягом і взуттям, а також ігри настільного типу.

ПОРАДА: чай можна оплатити в касі при оформленні квитка, і не турбуватися про готівку в дорозі. У квитку робиться відмітка про покупку.

Умови і безкоштовні послуги для пасажирів з особливими потребами

Для людей з обмеженими фізичними можливостями існують спеціальні вагони з гідравлічними підйомниками колясок, розширеними дверима, обладнаними туалетами. Нижня полиця в спеціалізованих купе може фіксуватися в декількох положеннях.

Станції і вокзали обладнуються:

 • кнопками виклику чергового по станції, касира;
 • ліфтами;
 • паркувальними місцями для автомобілів, що перевозять людей у інвалідних візках;
 • пандусами.
Для фізично обмежених людей будуються:

 • спеціально обладнані кімнати відпочинку;
 • зручні зали очікування;
 • пристосовані квиткові каси, якщо пасажир не хоче/не може користуватися сайтом букінг уз і купувати квиток онлайн;
 • кімнати особистої гігієни зі спеціальним обладнанням.

На вокзалах обов’язково є інвалідні коляски, мобільні конструкції для посадки/висадки пасажира у вагон з вагона.

Укрзалізниця: купівля і повернення квитків

З чого складається повна вартість квитка?

У вартість поїздки входять:

Як купити квиток?

Купити квиток можна різними способами:

Квиток з відкладеним друком
Електронний квиток

Як повернути квиток?

Невикористаний проїзний документ можна повернути в касу, компенсувавши частину витрачених на нього коштів. Якщо купували електронний — компенсація виплачується за схемою, яка діє для паперових квитків. Роздруковувати для цього квиток не потрібно.

ВАЖЛИВИЙ ФАКТ: Повернення грошей буде виконано на карту або електронний гаманець, з яких здійснювалася покупка квитка.

Повернення коштів за проїзний документ із відкладеним друком відбувається в наступному порядку:

Для повернення квитка необхідно пред’явити документ, що засвідчує особу. Розмір суми компенсації залежить від того, за який період часу до відправлення здається квиток.

Оренда вагонів

У ПАТ «Укрзалізниця» можлива оренда пасажирських вагонів і цілих поїздів, однак деякі нюанси не закріплені спеціальним законодавством.

Має попит послуга оренди вагонів для перевезення вантажів у межах внутрішнього та експортно-імпортного сполучення, транзитних перевезень і перевезень за межі України.

Оренда залізничних вагонів вантажного типу здійснюється виключно на конкурсній основі. Фізичні та юридичні особи звертаються в Укрзалізницю з пакетом документів, згідно з Інструкцією п. 2.1 питання передається на розгляд Тарифної комісії, яка встановлює тарифи, вирішує питання доцільності здачі вагонів в оренду.

Після складання і затвердження протоколу засідання конкурсної комісії з переможцем укладається договір оренди.

ВАЖЛИВО: Будь-яка оренда буде відбуватися з урахуванням Закону України про оренду державної та комунальної власності від 23.12.97 р.

У ПАТ «Укрзалізниця» за поточний рік було вирішено багато проблем, а також запроваджено низку нововведень, що підвищують комфорт пасажирів і поліпшують роботу окремих підприємств та залізниці в цілому. Зміни, що відбулися говорять про перспективність «Укрзалізниці» і вселяють надію в інтенсивний розвиток сфери залізничного транспорту України.

Інші послуги Бізнес Візит:
25.12.2019
У Львові стартує будівництво нової євроколії

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити…

Читати далі
18.12.2019
Buta Airways запускає новий маршрут: Баку — Львів — Баку

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже…

Читати далі
10.12.2019
Поруч з Парижем відкрився Національний парк

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях,…

Читати далі
//
viber