Укрзалізниця: квитки онлайн, сайт, структура та послуги

Звідки
Куди
Дата
В будь-який час
Вранці [00:01-10:00]
Вдень [10:01-16:00]
Ввечері [16:01-23:59]

Купити квиток на поїзд за 5 простих кроків:

Інструкція по придбанню залізничного квитка на сайті Бізнес Візит

Дата загрузки:2014-01-22

 • Напрямок і дата подорожі поїздомОберіть
  напрямок і дату
 • Вибір варіанта подорожіОберіть той, що підходить
  варіант
 • Внесення данихВнесіть дані
 • Оплата залізничного квиткаОплатіть квиток
 • Роздрукувати електронний квитокОтримайте
  електронний квиток


Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця» з 1 грудня 2015 року є національним перевізником вантажів і пасажирів, успадкувавши права та обов’язки Державної адміністрації залізничного транспорту України та підвідомчих їй підприємств зі статусом окремих юридичних осіб.

Цілі «Укрзалізниці»:

Успіхи ПАТ «Укрзалізниця» в 2017 році

 • Парк ПАТ виріс на 4304 одиниці, завдяки активації ремонтних робіт та закупівлі нових вагонів. Сьогодні число вантажних вагонів становить 70 572 одиниць.
 • Трьома заводами побудовано 1 014 вантажних піввагонів.
 • Відремонтовано 976,2 км шляху, реконструйовано 105,7 км колії, проведений капітальний ремонт 135,4 км шляху.
 • Модернізовано два потяги №668 «Фастів-Ворожба-Фастів» та №7246 «Львів-Трускавець-Львів». Змінено інтер’єр і екстер’єр потягів, встановлені герметичні вікна з сонцезахисними ролетними шторами, нові сидіння, світлосигнальне обладнання.
 • Капітально відремонтовані та модернізовані зі збільшенням терміну служби 40 секцій електропоїздів.
 • Три вагони для пасажирського поїзда придбала Укрзалізниця. Кожен вагон вміщує 40 осіб, обладнаний кліматичними системами і вакуумними туалетами.
Нововведення 2017 року

 • Для громадян з проблемами опорно-рухового апарату облаштовано 16 вокзалів і станцій. Каси, кімнати гігієни отримали спеціальне оснащення, встановлені особливі знаки, піктограми. На двох вокзалах встановлені пандуси і дзвінки на вхідних дверях.
 • Запущено мобільний додаток для придбання квитків через комп’ютерні пристрої, що працюють на операційній системі іОЅ. Раніше вже було випущено додаток для планшетів і смартфонів, що функціонують на ОС Аndroid. Тепер відвідувати сайт Букінг Укрзалізниця можна з будь-якого гаджета, а значить, покупка онлайн квитків стала доступніше і простіше.
 • На Центральному залізничному вокзалі станції Київ-Пасажирський впроваджений безкоштовний доступ до мережі Інтернет за технологією Wi-Fi.
 • 7 вересня 2017 року Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку було прийнято рішення про реєстрацію випуску акцій «Укрзалізниці».
Вагон-трансформер
Вагони для інвалідів


Структура Укрзалізниці

ПАТ Укрзалізниця складається з шести регіональних філій. Їх назви не змінилися після виходу України з СРСР, тому спостерігається невідповідність між назвою філії і його положення на карті країни (Південна залізниця, Південно-Західна залізниця).

У регіональному філіалі «Донецька залізниця» у 2014 році через окупацію відбулися істотні зміни, управління було перенесено з Донецька в місто Лиман.

В таблиці представлена структура Укрзалізниці з короткою характеристикою кожної філії:

Назва залізниці
Протяжність, км
Області
Великі станції

Придніпровська залізниця

понад 3250
Дніпропетровська, Запорізька
окремі райони:
Донецької, Харківської, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської
Дніпро, Запоріжжя 1, Кривий Ріг, Бердянськ, Нікополь, Мелітополь, Чаплине, Тиврів, Новоолексіївка

Одеська залізниця

4000
Одеська, Миколаївська, Херсонська, Черкаська, Кіровоградська, Вінницька
окремі райони:
Київської, Полтавської
Одеса, Миколаїв, Херсон, Подільськ, Вознесенськ, Кропивницький, Білгород-Дністровський

Південно-Західна залізниця

4668
Київська, Вінницька, Житомирська, Чернігівська, Хмельницька
окремі райони:
Сумської, Рівненської, Чернівецької, Черкаської, Полтавської, Тернопільської
Київ, Дарниця, Жмеринка, Конотоп, Київ-Волинський, Чернігів, Ніжин, Коростень

Південна залізниця

3000
Харківська, Полтавська, Сумська
Харків, Куп’янськ, Ізюм, Полтава, Лозова, Основа, Гребінка, Суми, Лубни

Львівська залізниця

4521
Львівська, Волинська, Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська
Львів, Луцьк, Ужгород, Здолбунів, Ковель, Стрий, Мукачево

ВАЖЛИВИЙ ФАКТ: У складі Одеської залізниці є єдина в Україні і найдовша в Європі вузькоколійна пасажирська дорога. Ширина колії становить 750 мм (стандарт 1520 мм), довжина 130 км. Це маршрут Рудниця – Голованівськ.Пасажирські перевезення: послуги Укрзалізниці

ПАТ «Укрзалізниця» прагне зробити пасажирські перевезення комфортними, тому пропонує ряд безкоштовних послуг на всіх етапах проходження:

Послуги, що надаються на вокзалі

Вокзальні комплекси добре підготовлені до прийому мандрівників, вони пропонують:

Київ зал очікування підвищеної комфортності
Львів кімната відпочинку на вокзалі

На вокзалах є центри сервісного обслуговування, в яких можна забронювати квиток на потяг, замовити номер в готелі, викликати таксі. Чекаючи потяг, пасажир може скористатися комп’ютером і отримати доступ до інтернету, перевірити електронну пошту, відправити факс.

ВАЖЛИВО: Сьогодні вокзали будують свою роботу з урахуванням обслуговування військових пасажирів та учасників АТО. Для цієї категорії пасажирів пропонується: оформлення проїзду, інформаційне забезпечення, створення комфортних умов для відпочинку.

Послуги, що надаються у поїзді

У поїзді пасажир може скористатися комплектом постільної білизни, медикаментами з аптечки вагона, гарячою водою, оплата цих послуг входить у вартість квитка. Аудіо- та відеопрограми у вагонах транслюються безкоштовно. Під час поїздки пасажир також може безкоштовно скористатися ременем безпеки. Провідник на прохання мандрівника видає стакан, ложку, голку з ниткою, засоби по догляду за одягом і взуттям, а також ігри настільного типу.

ПОРАДА: чай можна оплатити в касі при оформленні квитка, і не турбуватися про готівку в дорозі. У квитку робиться відмітка про покупку.

Умови і безкоштовні послуги для пасажирів з особливими потребами

Для людей з обмеженими фізичними можливостями існують спеціальні вагони з гідравлічними підйомниками колясок, розширеними дверима, обладнаними туалетами. Нижня полиця в спеціалізованих купе може фіксуватися в декількох положеннях.

Станції і вокзали обладнуються:

 • кнопками виклику чергового по станції, касира;
 • ліфтами;
 • паркувальними місцями для автомобілів, що перевозять людей у інвалідних візках;
 • пандусами.
Для фізично обмежених людей будуються:

 • спеціально обладнані кімнати відпочинку;
 • зручні зали очікування;
 • пристосовані квиткові каси, якщо пасажир не хоче/не може користуватися сайтом букінг уз і купувати квиток онлайн;
 • кімнати особистої гігієни зі спеціальним обладнанням.

На вокзалах обов’язково є інвалідні коляски, мобільні конструкції для посадки/висадки пасажира у вагон з вагона.Укрзалізниця: купівля і повернення квитків

З чого складається повна вартість квитка?

У вартість поїздки входять:

Як купити квиток?

Купити квиток можна різними способами:

Квиток з відкладеним друком
Електронний квиток


Як повернути квиток?

Невикористаний проїзний документ можна повернути в касу, компенсувавши частину витрачених на нього коштів. Якщо купували електронний — компенсація виплачується за схемою, яка діє для паперових квитків. Роздруковувати для цього квиток не потрібно.

ВАЖЛИВИЙ ФАКТ: Повернення грошей буде виконано на карту або електронний гаманець, з яких здійснювалася покупка квитка.

Повернення коштів за проїзний документ із відкладеним друком відбувається в наступному порядку:

Для повернення квитка необхідно пред’явити документ, що засвідчує особу. Розмір суми компенсації залежить від того, за який період часу до відправлення здається квиток.

Оренда вагонів

У ПАТ «Укрзалізниця» можлива оренда пасажирських вагонів і цілих поїздів, однак деякі нюанси не закріплені спеціальним законодавством.

Має попит послуга оренди вагонів для перевезення вантажів у межах внутрішнього та експортно-імпортного сполучення, транзитних перевезень і перевезень за межі України.

Оренда залізничних вагонів вантажного типу здійснюється виключно на конкурсній основі. Фізичні та юридичні особи звертаються в Укрзалізницю з пакетом документів, згідно з Інструкцією п. 2.1 питання передається на розгляд Тарифної комісії, яка встановлює тарифи, вирішує питання доцільності здачі вагонів в оренду.

Після складання і затвердження протоколу засідання конкурсної комісії з переможцем укладається договір оренди.

ВАЖЛИВО: Будь-яка оренда буде відбуватися з урахуванням Закону України про оренду державної та комунальної власності від 23.12.97 р.

У ПАТ «Укрзалізниця» за поточний рік було вирішено багато проблем, а також запроваджено низку нововведень, що підвищують комфорт пасажирів і поліпшують роботу окремих підприємств та залізниці в цілому. Зміни, що відбулися говорять про перспективність «Укрзалізниці» і вселяють надію в інтенсивний розвиток сфери залізничного транспорту України.Інші послуги Бізнес Візит:
16.10.2018
З «Бен-Гуріона» до Єрусалиму добиратися тепер набагато швидше

Українські туристи і ділові люди, які прибувають в Ізраїльський аеропорт «Ben Gurion», тепер можуть дістатися до Єрусалима трохи швидше. Це стало реальним завдяки відкриттю нової залізничної гілки, що проходить через…

Читати далі
08.10.2018
Європейців запрошують подивитися на Місяць

Так, європейців, дійсно, запрошують на Місяць, проте мова зовсім не про космічний туризм. Поки що жителі європейських міст і туристи, які прибули в Європу, можуть починати звикати до космосу за допомогою…

Читати далі
02.10.2018
Україна розширює список безвізових країн — підписали договір з Уругваєм

Наша держава підписала на рівні міністрів закордонних справ ще одну безвізову угоду. Тепер українці зможуть поїхати без візи ще й до Уругваю. Також уругвайці можуть без отримання візового дозволу відвідати нашу…

Читати далі