Різновиди залізничних квитків

На сьогодні розрізняють три основні варіанти залізничних квитків:

  • традиційний паперовий;
  • електронний варіант;
  • замовлення через інтернет.

Роздрукований паперовий квиток

Звичайні роздруковані квитки кожен бажаючий може придбати у касах, що розташовані на вокзалах чи в місті, а також у туристичних компаній, котрі співпрацюють з Укрзалізницею. Це звичний для всіх квиток, заздалегідь роздрукований на бланку.

Користуватись таким квитком просто. Придбавши його в касі, потім достатньо пред’явити його співробітникові вагона в період, відведений для посадки, разом з засвідченням особи (з квітня цього року в обіг введено персональні іменні квитки). Протягом подорожі квиток знаходиться на збереженні у провідника. Повертають його пасажиру незадовго до остаточного прибуття.

Увага! Починаючи з 06.04.2013 року залишаються тільки іменні квитки. При здійсненні посадки необхідно пред’явити співробітникові вагона оригінал будь-якого документа, що засвідчує особу. Не забудьте документи вдома!

Інтернет-замовлення квитків або придбання для відкладеного друку

Досить часто такий варіант називають «електронний квиток», хоча це є помилкою. У випадку, коли Ви робите покупку в інтернеті, в іншій точці продажу, в якості підтвердження Ви отримуєте 16-значний код. Його необхідно роздрукувати на бланку замовлення, зберегти на мобільний, переписати від руки – це не головне.
В будь-якому випадку код замовлення через інтернет дає право обміняти його у відповідній касі на паперовий аналог, приблизно за 15 хвилин до відправлення потяга.

Бланк замовлення залізничного квитка

Слід пам’ятати, що самостійний бланк замовлення в даному випадку не є проїзним!
Інтернет-замовлення квитка зручне тим, що придбати його Ви можете не виходячи з дому. Обміняти код на паперовий варіант можна в спеціальному відділенні каси або безпосередньо на вокзалі, причому позачергово. Обмін завжди проводиться безкоштовно.

Приватні каси (на зразок турагентств, що співпрацюють з залізницею) за обмін кодів і бланків на паперові оригінали вимагають комісію.

Електронний залізничний квиток

електронний залізничний квиток 1

Електронний квиток — повноцінний чинний проїзний. В цьому його головна відмінність від інтернет-замовлення. Купуючи такий квиток, власнику потрібно лише пред’явити його співробітникові вагона в момент посадки. Провідник зчитує QR-код і власник квитка прямує до вагону.

Йти до каси не потрібно!

Ви просто купуєте квиток і здійснюєте посадку. QR-код можна надати у друкованому варіанті чи на дисплеї власного мобільного або інших подібних пристроїв, де це можливо.
Увага! Не забувайте, що при здійсненні посадки за іменним квитком, співробітник вагона неодмінно перевірить посвідчення особи, включаючи свідоцтво про народження дітей. Будь ласка, не забувайте взяти необхідні документи в дорогу.

При відсутності оригіналу свідоцтва подорожуючих дітей, виписаний на їх ім’я квиток втратить чинність.

Інші послуги Бізнес Візит:
25.12.2019
У Львові стартує будівництво нової євроколії

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити…

Читати далі
18.12.2019
Buta Airways запускає новий маршрут: Баку — Львів — Баку

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже…

Читати далі
10.12.2019
Поруч з Парижем відкрився Національний парк

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях,…

Читати далі
//
viber