18/06/2017

Кращі національні парки світу та України

Природа — це найголовніший наш скарб. Ми зобов’язані їй життям, комфортом і навіть естетичним задоволенням. Але часом ми так радіємо своїй силі й могутності, що забуваємо про її цінність. Саме в такі моменти нам на допомогу приходять національні парки світу — зосередження дівочої, незайманої природи в симбіозі з ненав’язливим і дбайливим відношенням людини. У світі таких заповідних зон надзвичайно багато, і, мабуть, кожна людина, хоч раз у житті повинна потрапити в національний парк, щоб побачити, якою природа була до нас.

Кращі національні парки світу
парки світу та України

Закордонні заповідники і національні парки України відрізняються за площами, флорою і фауною, особливостями ландшафту. Але вони єдині в одному — трепетна і дбайлива турбота про природу. Що цікавого і незвичайного в цих заповідних скарбницях?

Національний природний парк Синевир, Україна

Природа Закарпатт — це окремий скарб в українській культурі. Сюди їдуть відпочивати, оздоровлюватися, насолоджуватися неповторними краєвидами та дізнаватися більше про рідну флору і фауну.

Національний парк України «Синевир» знаходиться в Закарпатській області, в Міжгірському районі, і функціонує з 1989 року. Як і у багатьох національних парків, назву було обрано на основі розташованого поруч озера Синевир.

Озеро Синевир
Рись Закарпаття
Національний природний парк Синевир

Парк займає значну площу в 40 400 га, а безпосередня заповідна зона складає майже 6000 га. Тут росте 914 видів унікальних рослин, а 38 з них входять до списку Червоної книги України. По заповіднику гуляє 236 тварин, деякі з яких теж входять в Червону книгу.

Адміністрація парку підкреслює, що головною метою цієї заповідної зони є охорона, збереження та вивчення Карпат, а саме вершини Тереблянської долини. Хвоя і спів птахів, дзвінкі струмки і водоспади — всі вони потребують постійного захисту. Тут найсміливіші можуть піднятися на гори Стримба і Негровець. Це місце — унікальна можливість відпочити душею і тілом, вдихаючи чисте повітря і наближаючись до природної краси.

Азово-Сиваський національний природний парк, Україна

Бирючий острів — це, фактично, візитна картка Херсонського краю. А оточує його один з найвідоміших парків
України — Азово-Сиваський національний природний парк.

Азово-Сиваський національний природний парк, Україна
Тварини Азово-Сиваський національний природний парк, Україна
Азово-Сиваський національний природний парк

Ще з кінця 19 століття на ці землі звернули увагу провідні українські та світові біологи, а в 1993 році сформували повноцінний парк. Трохи пізніше додали і острів Бірючий, який до 1994 року входив до складу заповідника «Асканія-Нова».

Загальна площа парку становить 52 154 га, а наповнюють його 250 видів тварин і 308 видів рослин. Прогулявшись по ньому, можна своїми очима побачити вимираючий деревій і шавлію. Якщо пощастить, то в небі помітите рідкісного беркута, а на гілках — величного сірого журавля.

Національний парк Йосеміті, США

Національні парки США — це окремий вид природного мистецтва, вони відрізняються від українських не тільки своєю флорою і фауною, але і популярністю серед місцевих жителів.

Йосемітський національний парк знаходиться в штаті Каліфорнія і охоплює відразу три округи: Мадера, Маріпоса і Туолумн. Загальна площа — 3 081 кілометрів квадратних. Серед галасливих водоспадів, річок і гаїв секвої живуть більше 250 видів диких тварин.

Йосемітський парк, США
Йосемітський національний парк
національний парк Йосеміті, США

Сам парк в більшості своїй не зайнят цивілізацією, а тварини і рослини тут мешкають у природному середовищі, практично в диких умовах. Заповідник вважається «Всесвітньою спадщиною» — цей статус від ЮНЕСКО він отримав ще в 1984 році.

Водна система вражає своєю масштабністю — тут знаходяться близько 1000 озер, більше 2500 річок і струмків і чимало водоспадів. Найбільш популярними серед туристів є: Невада, Вернал, Кінський Хвіст і Ріббон.

Єллоустонський національний парк, США

Національний парк Єллоустоун — це міжнародний заповідник, який щорічно відвідують більше 3 мільйонів туристів. Величезна територія площею 898,3 гектара придбала статус заповідника в далекому 1872 році. З тих пір тут вирує життя, а сама територія внесена в список Всесвітньої спадщини організації ЮНЕСКО.

Парк розташований одразу в трьох штатах: Вайомінг, Монтана і Айдахо, тому потрапити сюди можна кількома шляхами. Головною пам’яткою є гейзери і скелі, у тверді яких видно стародавні предмети з життя людини. Вчені стверджують, що перші люди жили тут ще 11 000 років тому.

Єллоустонський національний парк
Єллоустонський національний парк, США
Гейзери, Єллоустонський національний парк, США

Тут безліч природних красот: гаїв, полян, узлісь, озер і печер. На всій цій величезній території росте більше 2 000 видів рослин і живе більше 50 видів ссавців, а також кілька десятків різновидів риб і птахів. Погодившись на невелике сафарі, побачите: вимираючих бізонів, барибалів і вилорогов.

Національний парк Секвойя, США

У першу чергу національний парк — це можливість побачити природу в її первозданному вигляді, з мінімальним або взагалі без втручання людини. Парк «Секвойя», який знаходиться в штаті Каліфорнія, надає своїм відвідувачам таку можливість. Він був створений ще в 1890 році, став одним з трьох перших національних парків США.

Національний парк Секвойя, США
парк Секвойя, США
Національний парк Секвойя

Загальна площа природних зон становить 1635 кілометрів квадратних і розташовані переважно в горах. Вже з назви можна зрозуміти, яка найголовніша гордість цього парку — величезні, масивні і стародавні дерева — секвої, вони ростуть тут майже на кожному кроці. А найстаріша і масивніша з них — Генерал Шерман, яка за обсягом досягає майже 1500 кубометрів.

Туристів запрошують також піднятися на скелю Моро, звідки відкривається неповторний вид на околиці і смарагдову зелень парку.

Національний парк Гранд Каньйон, США

Національні парки Америки на слуху у кожної другої людини в світі. Всі ми, так чи інакше, у фільмах або на уроках географії, чули про ці землі. І практично кожен знає, що в США знаходиться Великий Каньйон, навколо якого розкинувся однойменний національний парк.

Гранд Каньйон, США
Національний парк Гранд Каньйон, США
Національний парк Гранд Каньйон

Гранд Каньйон займає площу в 4 927 квадратних кілометрів, а туристи в основному приїжджають до південної частини, де є підхід до самого Великого каньйону — одного з природних чудес світу. Частина території зовсім закрита для туристів, оскільки дістатися туди практично не можливо. З оглядових майданчиків можна побачити збережені резервації індіанців племен Хавасупаї і Валапай.

Найсміливіші можуть прогулятися в резервацію, але не варто розраховувати на дуже привітний прийом. Також, охочим пропонують пройтися по знаменитому експедиційному маршруту Пауелла, а саме — спуститися на плоту по річці Колорадо. З цього ракурсу на природні краси каньйону відкривається зовсім інший вигляд.

Відео — Національний парк Гранд Каньйон

Національний парк Яла, Шрі-Ланка

Недалеко від столиці Шрі-Ланки, в провінції Ува, знаходиться другий за величиною національний парк «Яла». Люди зайнялися цією територією більше 100 років тому, а в 1938 році заповідник отримав статус національного парку. Загальна площа — 979 квадратних кілометрів, а проживає тут більше 40 видів ссавців, королем серед яких вважається цейлонський слон. Цей величезний звір вимирає і знаходиться під чуйною охороною доглядачів парку.

Національний парк Яла, Шрі-Ланка
Національний парк Яла
парк Яла, Шрі-Ланка

Також у парку надзвичайно багато леопардів, які досить спокійно співіснують з мусангами, кішками-рибалками, цейлонскими калотами і 20 видами риб. Туристів найчастіше запрошують в західну частину парку, де обладнані спеціальні зони з комфортабельними будиночками і майданчиками для відпочинку. Східна ж частина більш дика, але все така ж прекрасна. Гостей хащами водять гіди і пропонують сафарі на джипах.

Національний парк Серенгеті, Танзанія

Тропічна природа Танзанії давно приваблює туристів. Але сюди варто їхати не лише до океану, а також познайомитися ближче з тутешньою унікальною природою. Для цього достатньо зазирнути до Великого Африканського розлому, де і знаходиться національний парк Серенгеті».

Національний парк Серенгеті, Танзанія
Національний парк Серенгеті
парк Серенгеті, Танзанія

Це один з найпопулярніших заповідників у світі, в його межі входять навіть землі Кенії. Загальна площа, разом з пустелями, лісами і озерами, становить — 30 000 квадратних кілометрів. На цих землях живуть: зебри і антилопи, леви та слони, буйволи і грізні крокодили. Тварин тут більше 500 видів! Все, що ви бачили у книгах та кіно про савану, вам можуть показати національні парки Африки. Над головою і в тіні кущів водиться майже 500 видів пернатих, а у водоймах — сотні видів риб. Не кажучи вже про майже 350 видів плазунів і більше 200 видів комах.

Національний парк Крюгер, Південна Африка

Ви вже напевно зрозуміли, що національні парки Африки — це справжнє природне скарб. Намагаючись захистити рослини і тварин від жорстоких браконьєрів, місцеві влади чуйно відносяться до заповідних зон. Парк «Крюгер» є найстарішим в Південній Африці, і простягається з півночі на південь майже на 350 кілометрів. Тут часто йдуть тропічні зливи, тож природа не страждає від зайвої посухи. Завдяки такому клімату тут комфортно себе почувають баобаби і мопане, чагарники і ліани. А серед них мирно живуть і полюють численні тварини.

Національний парк Крюгер, Південна Африка
Національний парк Крюгер
парк Крюгер, Південна Африка

Тут можна зустріти: черепах і мурахоїдів, буйволів і жирафів. Ну і, звичайно ж, львів, зебр і слонів. Парк має найбільші густонаселені тваринами території в світі. Любителям птахів теж тут буде не нудно — у парку мешкають: хижаки, сови, лелеки, дрохви і багато інші пернатах. Для комфорту туристів обладнані спеціальні зони відпочинку, де побудували кілька баз відпочинку і розвинули інфраструктуру першої необхідності.

Ойцовській національний парк, Польща

Польша — це не тільки найближча до нас європейська країна, де знайомі нам по духу громадяни і красива архітектура. Тут знаходиться ще і великий природний парк Ойцовській. Він розташований в Краківському повіті Малопольського воєводства. Заснований в 1956 році і займає загальну площу майже в 22 квадратних кілометрів.

Більша частина цих земель заросла буйними і неповторно красивими лісами, інша ж частина відома скельними вапняковими утвореннями. Тутешні доглядачі люблять показувати туристам велику вапнякову колону «Булава Геркулеса», яка піднімається на 25 кілометрів. В цих лісах і печерах цілком комфортно живе більше 4500 видів комах і 35 видів птахів. А біля річок і заплав мешкають бобри, горностаї і борсуки.

Відео — Ойцовській національний парк

Відвідування Національних парків різних країн — це чудова можливість ознайомиться з дивовижним тваринним світом і неймовірним різноманіттям природних красот.

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
//
viber