18/06/2017

Кращі національні парки світу та України

Природа — це найголовніший наш скарб. Ми зобов’язані їй життям, комфортом і навіть естетичним задоволенням. Але часом ми так радіємо своїй силі й могутності, що забуваємо про її цінність. Саме в такі моменти нам на допомогу приходять національні парки світу — зосередження дівочої, незайманої природи в симбіозі з ненав’язливим і дбайливим відношенням людини. У світі таких заповідних зон надзвичайно багато, і, мабуть, кожна людина, хоч раз у житті повинна потрапити в національний парк, щоб побачити, якою природа була до нас.

Кращі національні парки світу
парки світу та України

Закордонні заповідники і національні парки України відрізняються за площами, флорою і фауною, особливостями ландшафту. Але вони єдині в одному — трепетна і дбайлива турбота про природу. Що цікавого і незвичайного в цих заповідних скарбницях?

Національний природний парк Синевир, Україна

Природа Закарпатт — це окремий скарб в українській культурі. Сюди їдуть відпочивати, оздоровлюватися, насолоджуватися неповторними краєвидами та дізнаватися більше про рідну флору і фауну.

Національний парк України «Синевир» знаходиться в Закарпатській області, в Міжгірському районі, і функціонує з 1989 року. Як і у багатьох національних парків, назву було обрано на основі розташованого поруч озера Синевир.

Озеро Синевир
Рись Закарпаття
Національний природний парк Синевир

Парк займає значну площу в 40 400 га, а безпосередня заповідна зона складає майже 6000 га. Тут росте 914 видів унікальних рослин, а 38 з них входять до списку Червоної книги України. По заповіднику гуляє 236 тварин, деякі з яких теж входять в Червону книгу.

Адміністрація парку підкреслює, що головною метою цієї заповідної зони є охорона, збереження та вивчення Карпат, а саме вершини Тереблянської долини. Хвоя і спів птахів, дзвінкі струмки і водоспади — всі вони потребують постійного захисту. Тут найсміливіші можуть піднятися на гори Стримба і Негровець. Це місце — унікальна можливість відпочити душею і тілом, вдихаючи чисте повітря і наближаючись до природної краси.

Азово-Сиваський національний природний парк, Україна

Бирючий острів — це, фактично, візитна картка Херсонського краю. А оточує його один з найвідоміших парків
України — Азово-Сиваський національний природний парк.

Азово-Сиваський національний природний парк, Україна
Тварини Азово-Сиваський національний природний парк, Україна
Азово-Сиваський національний природний парк

Ще з кінця 19 століття на ці землі звернули увагу провідні українські та світові біологи, а в 1993 році сформували повноцінний парк. Трохи пізніше додали і острів Бірючий, який до 1994 року входив до складу заповідника «Асканія-Нова».

Загальна площа парку становить 52 154 га, а наповнюють його 250 видів тварин і 308 видів рослин. Прогулявшись по ньому, можна своїми очима побачити вимираючий деревій і шавлію. Якщо пощастить, то в небі помітите рідкісного беркута, а на гілках — величного сірого журавля.

Національний парк Йосеміті, США

Національні парки США — це окремий вид природного мистецтва, вони відрізняються від українських не тільки своєю флорою і фауною, але і популярністю серед місцевих жителів.

Йосемітський національний парк знаходиться в штаті Каліфорнія і охоплює відразу три округи: Мадера, Маріпоса і Туолумн. Загальна площа — 3 081 кілометрів квадратних. Серед галасливих водоспадів, річок і гаїв секвої живуть більше 250 видів диких тварин.

Йосемітський парк, США
Йосемітський національний парк
національний парк Йосеміті, США

Сам парк в більшості своїй не зайнят цивілізацією, а тварини і рослини тут мешкають у природному середовищі, практично в диких умовах. Заповідник вважається «Всесвітньою спадщиною» — цей статус від ЮНЕСКО він отримав ще в 1984 році.

Водна система вражає своєю масштабністю — тут знаходяться близько 1000 озер, більше 2500 річок і струмків і чимало водоспадів. Найбільш популярними серед туристів є: Невада, Вернал, Кінський Хвіст і Ріббон.

Єллоустонський національний парк, США

Національний парк Єллоустоун — це міжнародний заповідник, який щорічно відвідують більше 3 мільйонів туристів. Величезна територія площею 898,3 гектара придбала статус заповідника в далекому 1872 році. З тих пір тут вирує життя, а сама територія внесена в список Всесвітньої спадщини організації ЮНЕСКО.

Парк розташований одразу в трьох штатах: Вайомінг, Монтана і Айдахо, тому потрапити сюди можна кількома шляхами. Головною пам’яткою є гейзери і скелі, у тверді яких видно стародавні предмети з життя людини. Вчені стверджують, що перші люди жили тут ще 11 000 років тому.

Єллоустонський національний парк
Єллоустонський національний парк, США
Гейзери, Єллоустонський національний парк, США

Тут безліч природних красот: гаїв, полян, узлісь, озер і печер. На всій цій величезній території росте більше 2 000 видів рослин і живе більше 50 видів ссавців, а також кілька десятків різновидів риб і птахів. Погодившись на невелике сафарі, побачите: вимираючих бізонів, барибалів і вилорогов.

Національний парк Секвойя, США

У першу чергу національний парк — це можливість побачити природу в її первозданному вигляді, з мінімальним або взагалі без втручання людини. Парк «Секвойя», який знаходиться в штаті Каліфорнія, надає своїм відвідувачам таку можливість. Він був створений ще в 1890 році, став одним з трьох перших національних парків США.

Національний парк Секвойя, США
парк Секвойя, США
Національний парк Секвойя

Загальна площа природних зон становить 1635 кілометрів квадратних і розташовані переважно в горах. Вже з назви можна зрозуміти, яка найголовніша гордість цього парку — величезні, масивні і стародавні дерева — секвої, вони ростуть тут майже на кожному кроці. А найстаріша і масивніша з них — Генерал Шерман, яка за обсягом досягає майже 1500 кубометрів.

Туристів запрошують також піднятися на скелю Моро, звідки відкривається неповторний вид на околиці і смарагдову зелень парку.

Національний парк Гранд Каньйон, США

Національні парки Америки на слуху у кожної другої людини в світі. Всі ми, так чи інакше, у фільмах або на уроках географії, чули про ці землі. І практично кожен знає, що в США знаходиться Великий Каньйон, навколо якого розкинувся однойменний національний парк.

Гранд Каньйон, США
Національний парк Гранд Каньйон, США
Національний парк Гранд Каньйон

Гранд Каньйон займає площу в 4 927 квадратних кілометрів, а туристи в основному приїжджають до південної частини, де є підхід до самого Великого каньйону — одного з природних чудес світу. Частина території зовсім закрита для туристів, оскільки дістатися туди практично не можливо. З оглядових майданчиків можна побачити збережені резервації індіанців племен Хавасупаї і Валапай.

Найсміливіші можуть прогулятися в резервацію, але не варто розраховувати на дуже привітний прийом. Також, охочим пропонують пройтися по знаменитому експедиційному маршруту Пауелла, а саме — спуститися на плоту по річці Колорадо. З цього ракурсу на природні краси каньйону відкривається зовсім інший вигляд.

Відео — Національний парк Гранд Каньйон

Національний парк Яла, Шрі-Ланка

Недалеко від столиці Шрі-Ланки, в провінції Ува, знаходиться другий за величиною національний парк «Яла». Люди зайнялися цією територією більше 100 років тому, а в 1938 році заповідник отримав статус національного парку. Загальна площа — 979 квадратних кілометрів, а проживає тут більше 40 видів ссавців, королем серед яких вважається цейлонський слон. Цей величезний звір вимирає і знаходиться під чуйною охороною доглядачів парку.

Національний парк Яла, Шрі-Ланка
Національний парк Яла
парк Яла, Шрі-Ланка

Також у парку надзвичайно багато леопардів, які досить спокійно співіснують з мусангами, кішками-рибалками, цейлонскими калотами і 20 видами риб. Туристів найчастіше запрошують в західну частину парку, де обладнані спеціальні зони з комфортабельними будиночками і майданчиками для відпочинку. Східна ж частина більш дика, але все така ж прекрасна. Гостей хащами водять гіди і пропонують сафарі на джипах.

Національний парк Серенгеті, Танзанія

Тропічна природа Танзанії давно приваблює туристів. Але сюди варто їхати не лише до океану, а також познайомитися ближче з тутешньою унікальною природою. Для цього достатньо зазирнути до Великого Африканського розлому, де і знаходиться національний парк Серенгеті».

Національний парк Серенгеті, Танзанія
Національний парк Серенгеті
парк Серенгеті, Танзанія

Це один з найпопулярніших заповідників у світі, в його межі входять навіть землі Кенії. Загальна площа, разом з пустелями, лісами і озерами, становить — 30 000 квадратних кілометрів. На цих землях живуть: зебри і антилопи, леви та слони, буйволи і грізні крокодили. Тварин тут більше 500 видів! Все, що ви бачили у книгах та кіно про савану, вам можуть показати національні парки Африки. Над головою і в тіні кущів водиться майже 500 видів пернатих, а у водоймах — сотні видів риб. Не кажучи вже про майже 350 видів плазунів і більше 200 видів комах.

Національний парк Крюгер, Південна Африка

Ви вже напевно зрозуміли, що національні парки Африки — це справжнє природне скарб. Намагаючись захистити рослини і тварин від жорстоких браконьєрів, місцеві влади чуйно відносяться до заповідних зон. Парк «Крюгер» є найстарішим в Південній Африці, і простягається з півночі на південь майже на 350 кілометрів. Тут часто йдуть тропічні зливи, тож природа не страждає від зайвої посухи. Завдяки такому клімату тут комфортно себе почувають баобаби і мопане, чагарники і ліани. А серед них мирно живуть і полюють численні тварини.

Національний парк Крюгер, Південна Африка
Національний парк Крюгер
парк Крюгер, Південна Африка

Тут можна зустріти: черепах і мурахоїдів, буйволів і жирафів. Ну і, звичайно ж, львів, зебр і слонів. Парк має найбільші густонаселені тваринами території в світі. Любителям птахів теж тут буде не нудно — у парку мешкають: хижаки, сови, лелеки, дрохви і багато інші пернатах. Для комфорту туристів обладнані спеціальні зони відпочинку, де побудували кілька баз відпочинку і розвинули інфраструктуру першої необхідності.

Ойцовській національний парк, Польща

Польша — це не тільки найближча до нас європейська країна, де знайомі нам по духу громадяни і красива архітектура. Тут знаходиться ще і великий природний парк Ойцовській. Він розташований в Краківському повіті Малопольського воєводства. Заснований в 1956 році і займає загальну площу майже в 22 квадратних кілометрів.

Більша частина цих земель заросла буйними і неповторно красивими лісами, інша ж частина відома скельними вапняковими утвореннями. Тутешні доглядачі люблять показувати туристам велику вапнякову колону «Булава Геркулеса», яка піднімається на 25 кілометрів. В цих лісах і печерах цілком комфортно живе більше 4500 видів комах і 35 видів птахів. А біля річок і заплав мешкають бобри, горностаї і борсуки.

Відео — Ойцовській національний парк

Відвідування Національних парків різних країн — це чудова можливість ознайомиться з дивовижним тваринним світом і неймовірним різноманіттям природних красот.

Коментарі закриті.

Інші новини
20.11.2019

Норвегія не є популярним туристичним напрямком серед українців. Але вже скоро потік мандрівників на узбережжя Північного Льодовитого океану сильно збільшиться. А все тому, що в найближчому майбутньому влада Норвегії має намір запрошувати гостей милуватися китами. Щоб спостерігати за життям морських мешканців було зручніше, в планах — обладнання оглядового майданчика: The Whale. Його побудують поряд із містечком Анденес. Причому споруду планується… Читати далі

13.11.2019

Ірландський перевізник Ryanair міцно влаштувався в Україні. Тільки на кінець 2019 — початок 2020 року компанія запланувала запуск двох десятків нових авіарейсів. Деякі маршрути відкриті, наприклад, мешканці Одеси вже оцінили комфорт перельоту до берлінського аеропорту «Тегель». Запуск інших рейсів заплановано на найближчий час. Причому «Райанейр» не обмежився тими аеропортами України, в яких працював раніше. Туристів чекають справжні несподіванки. Наприклад, з… Читати далі

06.11.2019

«Візз Ейр» повним ходом готується до літньої навігації сезону 2020. Компанія налаштована рішуче і має намір помітно збільшити присутність на українському ринку міжнародних авіаперевізників. Так, з кінця березня 2020 року «ВіззЕйр» починає авіаперельоти із запорізького аеропорту в Австрію, Угорщину, Польщу і Литву. Всього мешканцям Запоріжжя буде запропоновано шість нових європейських маршрутів. Заявлена ​​частотність польотів — двічі на тиждень. Нові рейси… Читати далі

Послуги Бізнес Візит: