25/04/2018

Мегаполіси світу: як протікає життя величезних міст

Десь сідає сонце й починається нічне життя, а десь світає й містечко тільки прокидається, а є ті, які ніколи не сплять, не вщухають і не зупиняються. Великі мегаполіси, що живуть за своїми власними правилами й часом вражають навіть бувалих туристів. Ми зібрали для вас 10 найбільших міст світу і спробуємо максимально занурити вас у їх життя.

Сан-Паулу, Бразилія

Це одне з найбільших міст країни. До того ж, це місто з найбільшою кількістю населення. На площі 1,5 тисячі квадратних кілометрів проживають понад 12 мільйонів людей. Вольовий, вічно живий і невтомний Сан-Паулу відображається у девізі: “Не мною керують, а я керую!”. І це дійсно показник того, як тут живуть місцеві жителі. У змішуванні різних архітектурних стилів, форм і культур створюється неповторна картина.


Сеул, Південна Корея

Корейська столиця є другим за кількістю населення містом у світі. На території у 600 квадратних кілометрів живе 20,5 мільйонів людей. Мегаполіс дійсно вражає своєю функціональністю і ритмом життя. Корейці — виключно працьовитий, роботящий і неймовірно винахідливий народ. Саме тому чимала частина фірм, компаній і брендів відбудовують тут свої хмарочоси. Поряд із храмами та заплутаними вуличками на околиці, центр заповнений банками, штаб-квартирами відомих фірм. Такий собі азіатський Нью-Йорк, який ніколи не спить і постійно світиться.


Нью-Йорк, США

У топ-перелік “Найбільші міста світу” не могло не потрапити Велике Яблуко, попри те, що це не американська столиця й місто з не найбільшою кількістю населення. Треба сказати, що тут не все так, як нам підносять медіа. На вулицях не багато фріків — вони переважно живуть на Манхеттені. Це ж стосується й бездомних, які в шаленому ритмі міста далеко не завжди помітні, у місті живуть майже 20 мільйонів людей! Тут найбільша мережа метро у світі — понад 450 станцій, метрополітен обслуговує майже 8 мільйонів пасажирів щодня!


Делі, Індія

Насамперед потрібно розуміти, що Індія не так романтична і прекрасна, як показує Болівуд. Але абсолютно бідною і брудної цю країну теж не назвеш. Делі — один із туристичних центрів держави й один із найбільш густонаселених мегаполісів світу. Це велике місто площею 1,4 кілометра квадратних вміщує понад 18 мільйонів людей, без урахування туристів. Тому не дивно, що рух тут цілодобовий, заплутаний і незмінно динамічний. Формально місто поділене на дві частини — старий Делі й Нью-Делі. Туристам, що неготові до бурхливого й не зовсім романтичного життя індійців рекомендують відвідувати нове місто. Тут чисті широкі бульвари, храми, висококласні готелі, фешенебельні ресторани та багаті індійці. За парканом, у старому Делі, починається зовсім інше життя — колоритне, але зовсім незвичне для європейського мандрівника.


Мехіко, Мексика

А ось Мехіко в кіно й у багатьох путівниках навпаки подають дуже криміналізованим. Так, був період, коли Мексика буквально потопала в небезпечних для життя ситуаціях, бандах і негараздах. Але сьогодні Мехіко — цілком цивілізоване й досить колоритне місто, готове цілий рік приймати туристів. Розвинена інфраструктура, багато новобудов і автентичний центр. Справедливості заради варто зазначити, що мегаполіс треба відвідувати виключно знайомими й перевіреними маршрутами, а у віддалені райони без зайвої потреби краще не потикатися. А ось у центрі все максимально цивільно й неймовірно гарно. Ну ось такі вони, життєрадісні мексиканці, перетворюють усе своє життя в галасливе свято.


Мумбаї, Індія

У продовженні індійської тематики не можна не згадати Мумбаї — це місто з величезною кількістю жителів країни й одне з найбільш населених у світі. Тут проживають майже 20 мільйонів людей, які живуть у великому соціальному розриві. Якщо у разі з Делі є два района — туристичний і виключно житловий, то з Мумбаї ситуація трохи інша. Це місто буквально “на межі” — поруч із розвинутим, яскравим, сучасним центром під гнітом часу і злиднів обсипаються нетрі. І незвичні туристи іноді вражаються і впадають у ступор, загорнувши не на ту вуличку й за багатим храмом побачивши напіврозвалену халупу. Саме цей разючий контраст і неймовірна кількість людей, що постійно рухаються і кричать — створюють повноцінну картину міста.


Токіо, Японія

Найбільше, густонаселене й одне з найтехнологічних міст світу. Токіо на слуху в кожного. І це один із тих рідкісних випадків, коли реклама й медіа подають дійсно правдиву картину — тут усе в дивину, усе світиться, усе розвивається і винаходиться. Японці ще більш працьовиті, ніж корейці, тому столиця однозначно ніколи не спить. Високі хмарочоси з купою вивісок, голограми, тисячі крамниць, заплутаний рух і дуже, ну дуже багато людей.


Джакарта, Індонезія

Індонезія — це мальовнича й по-філософськи умиротворена країна. І, звісно, столиця держави не пішла дуже далеко. Місто не заповнене купою вічно квапливих людей — рух тут ритмічний, але розмірений. На площі 660 квадратних кілометрів живуть 9,6 мільйонів людей. І населення характеризується творчими настроями. Відгомони культур колонізаторів і завойовників відчуваються всюди — видніються старовинні голландські кораблі, на фоні чути дзвін християнських дзвонів і мусульманських пісень. Настрій аскетизму видніється у всьому — у відносній ліні місцевих, у заплутаності вуличок, у відсутності системи розміщення торгових лавок — ларьок можуть поставити просто посеред тротуару. Але місцеві жителі цілком задоволені таким настроєм. А туристи, мабуть, за відчуттям аскетизму сюди і приїжджають.


Осака, Японія

І знову Японія з її ритмом, технологіями й постійною спрагою розвитку. На відміну від Токіо, який практично потонув у робочому ритмі і стресі мегаполісу, Осака ще зберігає свою родзинку. А саме — японську культуру. Тут гармонійно співіснують висотні скляні хмарочоси, завішані вивісками, і старовинні, прикрашені паперовими ліхтарями, храми. Тут високо цінується культура театру, вулицями гуляють гейші, а на тлі міста височіє в легкому тумані гора Коя.


Шанхай, Китай

Ми не змогли у своєму переліку обійти увагою китайське місто. Це найбільш густонаселений мегаполіс не тільки в країні, але й у світі. На площі в 6 тисяч квадратних кілометрів проживають понад 24 мільйонів людей. І за допомогою нескладних аналітичних і логічних роздумів ви можете уявити, який рух щодня супроводжує побут місцевих жителів. Сюди приїжджають туристи, тут шукають кращого життя та заробітку приїжджі з провінцій та інших країн, вулицями і в метро переміщуються сотні інвесторів, бізнесменів. І якщо підняти голову вгору від усієї цієї метушні, передусім ви побачите саме мегаполіс.

Такі вони, найбільші міста світу — сучасні й розвинені, галасливі і стресові, динамічні й хаотичні. У кожному з них щодня створюється нова, неповторна історія. І в кожного з нас є шанс стати частиною цієї історії. Головне — щоби вистачило духу і вправності!

Коментарі закриті.

Інші новини
25.12.2019

Напередодні Нового року прийнято будувати плани на рік майбутній. І головне залізничне відомство України не стало порушувати традицію. Компанія поділилася планами розвантажити львівський ж/д вокзал і зробити Скнилів хабом для міжнародних пасажирських потягів. Для цього «Укрзалізниця» планує з’єднати між собою станції Скнилів і Мостиську, яка сьогодні є пунктом пропуску через українсько-польський державний кордон. Також для зручності пасажирів пустять експрес зі… Читати далі

18.12.2019

23 грудня борт азербайджанського перевізника Buta Airways вперше приземлиться у Львові. У подальшому авіаперельоти здійснюватимуться двічі на тиждень, пункт відправлення — аеропорт Гейдара Алієва. Для бронювання вже доступні квитки трьох класів: Budget (безбагажний), Standard (10 кг багажу) і Buta Super (23 кг багажу). З урахуванням того, що маршрут відкривається напередодні різдвяних свят, українці отримали ще одну можливість урізноманітнити зимові канікули:… Читати далі

10.12.2019

Тури в Париж стануть більш різноманітними: в трьох годинах їзди від столиці Франції відкрився новий Національний парк. Тепер вимогливі українські туристи не будуть нарікати, що походи по нескінченних музеях, відвідування кабаре «Мулен Руж» і поїздки за екстримом в «Дісней Ленд» порядком приїлися. Парк розбили в ареалі проживання рідкісних тварин і птахів — диких кішок, чорних лелек, благородних оленів. Тут можна… Читати далі

Послуги Бізнес Візит:
viber