28/01/2016

Подорожуємо по Україні: пам’ятки Києва

Подорожі — це завжди захоплююче і цікаво. Це можливість відкрити для себе нові країни, побачити красу і велич різних міст, помилуватися визначними пам’ятками та пейзажами, що заспокоюють душу. Але в гонитві за яскравими враженнями в іноземних державах ми часто проходимо повз краси, яка зовсім поруч — на відстані руки. Адже в Україні чимало примітних місцин і величезне розмаїття пам’яток. Хто може похвалитися, що бачив їх усі? Напевно, небагато хто.

Сьогодні ми хочемо запропонувати вам подорож по Києву — столиці нашої країни і матері міст руських. Не дивлячись на те, що на даний момент він стрімко розвивається як потужний мегаполіс, тут дбайливо зберігається історична і культурна спадщина українського народу. Визначні пам’ятки Києва вражають своєю кількістю і різноманіттям. Милуватися ним можна нескінченно довго, відкриваючи для себе все нові й нові грані цього величного міста. Причому, кожен знайде щось до душі. Адже про смаки не сперечаються, вірно?

Відео — чудовий Київ, таймлапс

Що ж варто подивитися в Києві?

У столиці України маса різнопланових об’єктів і місцин, гідних уваги. І описати їх в одній статті — просто нереально. Тому для початку ми розповімо, які, по сформованій загальній думці, головні пам’ятки Києва, де неодмінно варто побувати кожному туристу і, звичайно ж, кожному українцю.

Спадщину, зосереджену в столиці, можна умовно поділити на кілька груп:

 • Релігійна (храми, собори тощо);
 • Архітектурна;
 • Історична (місця, де можна доторкнутися до минулих століть);
 • Парки, вулиці і т. д. (облюбовані киянами і гостями міста місцини);
 • Музеї;
 • Пам’ятники (значущі, масштабні і жартівливі).

Релігійні пам’ятки Києва

Києво-Печерська лавра, Київ
Софійський собор, Київ
Михайлівський собор, Київ

До цієї категорії можна віднести всі храми, собори, костьоли, церкви та інші релігійні споруди, яких в Києві більше 250!

Свято Успенська Києво-Печерська Лавра (вул. Лаврська, 15) – мабуть, одна з найбільш відомих. Заснування датується XI століттям, і спочатку це була печера, в якій жили ченці Антоній та Феодосій. Століттям пізніше вона почала відбудовуватися і іменуватися Лаврою. Сьогодні це комплекс церков, дата побудови найдавніших належить до 12-го століття, а також збереглися печери, в яких захоронено святі мощі.

Собор Святої Софії Київської (він же Софіївський або Софійський собор) розташований по вул. Володимирській, 24, практично в серці столиці. Точна дата заснування собору невідома. Є версії, що його спорудив князь Володимир у 1011-му році. Входить в перелік ЮНЕСКО як об’єкт Всесвітньої спадщини.

Михайлівський Золотоверхий собор (вул. Трьохсвятительська, 6) зведений князем Святополком ще в XII столітті. Багато разів руйнувався і знову відбудовувався. Останній раз реконструювався в 90-роках минулого століття. Зараз собор зустрічає гостей у всій красі, адже не так давно йому було повернено давні фрески, котрі до цього зберігалися в Ермітажі.

Архітектурні пам’ятки Києва

Будинок з химерами в Києві
Маріїнський палац у Києві
Замок Річарда Левове серце на Андріївському узвозі

Будівель, що належать до різних епох і архітектурних стилів, в столиці безліч. Але є й такі, котрі виділяються на загальному тлі.

Будинок з химерами (вулиця Банкова, 10) – мабуть, найбільш незвичайне і епатажне дітище відомого київського архітектора В. Городецького. Дах і фасад будівлі прикрашені багатою ліпниною, що відображає картини полювання і давню міфологію. Зводив цей будинок автор для себе, пізніше він використовувався в якості медичного центру. А сьогодні у будинку з химерами розташована мала резиденція Президента, де він приймає почесних гостей країни.

Маріїнський палац (вул. Грушевського, 5А) – вражає своєю красою і убранством кожного, хто в ньому побував. Побудований він для імператриці Єлизавети Петрівни в 18-му столітті, використовуваний архітектурний стиль — бароко. Палац багато разів перебудовувався і реконструювався. Але сьогоднішній вигляд найбільш наближений до оригіналу. В будівлі збереглося безліч відголосків тих часів (меблі, картини, люстри) – і все це можна побачити на власні очі! Не менш примітний і парк, що оточує Маріїнський палац. Сьогодні в будівлі проводяться найбільш важливі і пишні прийоми Президента.

Замок Річарда Левове серце (Андріївський узвіз, 15) – отримав свою назву зовсім не тому, що там жила вищевказана особа, а, скоріше, за неоготичні фасади. Насправді цей будинок належав раніше київському купцеві. З часом будівля обросла містикою, люди вважали, що там водяться привиди, оскільки у замку постійно лунали протяжні стогони і завивання. Правда, пізніше з’ясувалося, що це будівельники таким чином помстилися купцю і «поворожили» над вентиляційною системою.

Історичні пам’ятки Києва

Золоті Ворота, Київ
Бабин Яр у Києві

Це місця і пам’ятки, які нерозривно пов’язані зі значущими подіями в житті України.

Візьмемо, приміром, Золоті Ворота (вул. Володимирська, 40А). Це частина оборонної споруди часів Київської Русі, котра збереглася до наших днів і була реконструйована. Побудовані Ворота за вказівкою Ярослава Мудрого. Раніше це було головним входом в місто.

Чи сумнозвісний Бабин Яр (вул. О. Теліги). Напевно, кожен повинен пам’ятати про те, що війна – це сотні смертей ні в чому не винних людей. І це місце – одне з найбільш показових в цьому плані, адже саме тут, в Яру, було вбито і поховано в братській могилі більше 100 000 киян з 1941 по 1943 рік. Про жахи війни багато розкажуть і встановлені меморіали, присвячені безвинним жертвам.

Парки, вулиці, площі Києва

Хрещатик
Андріївський узвіз у Києві
Парк Україна в мініатюрі, Київ

У Києві також є маса місць, де ви зможете чудово прогулятися з користю для душі і тіла. Більше сотні парків, вулиці і площі з особливою історією – всі вони з радістю зустрічають гостей міста і готові багато що про нього розповісти.

З найбільш відомих вулиць можна назвати Хрещатик. Це центральна вулиця Києва у всіх сенсах і найбільш престижна. Тут постійно проводять різні заходи та масові гуляння. Та й просто прогуляйтеся ввечері по вулиці – тут завжди багато людей, грають вуличні музиканти, танцюристи демонструють свою майстерність, загалом, життя вирує!

Не меншою популярністю користується і Андріївський узвіз. Це одне з улюблених місць туристів і, як наслідок, продавців різноманітних сувенірів. Вулиця вимощена бруківкою, на ній розташовано безліч будинків старовинних будинків – все це створює непідробну атмосферу. Додав популярності Андріївському узвозу і фільм «За двома зайцями» — саме в Андріївській церкві, що знаходиться у верхній частині спуску, збиралися обвінчатися Проня і Голохвастов.

Серед сучасних визначних пам’яток варто відзначити парк «Україна в мініатюрі» (пр. Броварський, 9В), де зібрано макетовані копії найбільш відомих будівель і споруд нашої країни.

Музеї Києва

музей Булгакова, Київ
Музей мікромініатюр в Лаврі
Пирогово, Київ

Музеїв у Києві також дуже багато. Всі вони присвячені різним сферам, і кожен зможе вибрати те, що йому ближче. Обов’язково варто відвідати:

 1. Музей Булгакова (Андріївський узвіз, 13) — це будинок, в якому деякий час жив і творив великий письменник.
 2. Музей мікромініатюр (територія Києво-Печерського заповідника) — унікальні роботи, які неможливо описати словами. Це треба тільки побачити!
 3. Музей «Пирогово» (с. Пирогів) — тут під відкритим небом зібрано величезну кількість архітектурних споруд минулих років (хати, млини, церкви).
 4. Музей книги і друкарства (вул. Лаврська, 9), в якому ви знайдете величезну кількість рукописних та друкованих матеріалів, котры датуються Х-ХІ століттями.


Пам’ятники Києва

Батьківщина-мати
Пам'ятник Богдану Хмельницькому, Київ
пам'ятник засновникам Києва
монумент Незалежності у Києві

Монуметів і пам’ятників у столиці більше 400! Вони присвячені історичним постатям, діячам культури, важливим подіям міста і України, кіно- і мультперсонажам, і це далеко не повний перелік. Побачити все за одне відвідування просто нереально!

Не варто проходити повз:

 • Монумента Батьківщина-Мати з центральною фігурою висотою 90 метрів. Його видно навіть з далеких куточків столиці;
 • Пам’ятника Богдану Хмельницькому, розташованому в серці Софійської площі;
 • Монумента Незалежності, який знаходиться на однойменній площі;
 • Пам’ятника Володимиру Великому на Володимирській гірці;
 • Пам’ятника Кию, Щеку, Хориву і їх сестрі Либідь у Наводницькому парку.

Багато в Києві також жартівливих пам’ятників, наприклад, «Конячка», що зображає відомого мультиплікаційного героя Їжачка в тумані. Або розташовані на Хрещатику пам’ятник «Закохані ліхтарі» і пам’ятник Паніковському.

Відео — пам’ятки Києва з висоти пташиного польоту

В яких би справах ви не приїжджали до столиці, витратьте хоч трохи часу на те, щоб помилуватися її красою. Визначні пам’ятки Києва різноманітні та різнопланові, але всі вони гідні бути побаченими й оціненими. Тим більше, що вам навіть не обов’язково купувати авіаквитки заради можливості доторкнутися до багатьох таємниць цього дивного міста.

Коментарі закриті.

Інші новини
16.07.2019

В Україні подорожчали закордонні паспорти. Ціна на отримання документа для виїзду за кордон складається з двох компонентів: вартості бланка та послуги з оформлення. Бланк подорожчав майже на 9 відсотків – з 304 гривень 22 копійок до 330 гривень. А ось послуги оформлення стали коштувати більше майже на 40 відсотків. Якщо раніше нетермінове оформлення за 20 робочих днів коштувало 253 гривні,… Читати далі

08.07.2019

Набридли банальні екскурсійні огляди з переказами з Вікіпедії? У литовській столиці готові запропонувати гостям дещо цікавіше! У місті розгорнулася програма Meet a Local, в рамках якої волонтери-екскурсоводи запропонують унікальні, особисто ними розроблені маршрути, і розкажуть про визначні пам’ятки те, що ви ніде не прочитаєте. Маршрути можуть помітно відрізнятися від традиційних, а час розповіді про кожну пам’ятку аж ніяк не 5… Читати далі

01.07.2019

Авіаперевізник МАУ розширює наземний сервіс для своїх пасажирів і відкриває спеціальну автобусну лінію, яка з’єднає вінницький аеропорт з Борисполем. Такі перевезення будуть оформлятися єдиним квитком – автобус плюс літак. Скористатися автобусним маршрутом МАУ, не купуючи квиток на літак, не вийде. У всякому разі, такий намір керівництва авіакомпанії. Мета: підняти комфорт користування своїми послугами. Згідно з планом, перевезення стартують з 15… Читати далі

Послуги Бізнес Візит: