02/09/2017

Туристи і мобільний зв’язок: як дзвонити в Україну з-за кордону

Відправляючись у подорож, турист складає цілий перелік важливих і необхідних речей. Оформити документи, замовити путівки, переконатися, що готель вже заброньовано. А ще треба бути впевненим, що в разі екстреної ситуації або при бажанні поділитися емоціями, буде зв’язок з близькими. І необхідно не тільки заряджати телефон, але і мати підтримку стільникового оператора. Існує кілька варіантів, як дзвонити в Україну з-за кордону і здійснювати дешеві внутрішні дзвінки.

Роумінг від МТС
Роумінг від
Роумінг від Лайф

Мобільний зв’язок за кордоном від українських операторів

Як відомо, мобільний зв’язок в Україні на сьогоднішній момент забезпечується трьома операторами. Кожен з них пропонує певні умови для роумінгу. Найчастіше велика увага приділяється найпопулярнішим серед українських туристів країнам. На кожному офіційному сайті вказано цілий список акцій і пакетів, які доступні.

Vodafone

Пропонує ряд пакетів з різними умовами. «Безвіз вікенд» відмінно підходить для тих, хто подорожує в одну з європейських країн. Пакет коштує 60 гривень і включає безлімітні дзвінки з-за кордону в Україну. На більш тривалі поїздки і для інших країн існують наступні пропозиції:

 • «Роумінг, як вдома» (на 1 тиждень від 120 гривень в 16 країн Європи);
 • «Польща, як вдома» (на 1 день від 20 гривень для поїздки в Польщу;
 • «Україна онлайн» (на 1 тиждень за 100 гривень в Росії).

дзвінки в Україну водафон

Також існує ряд умов для базових тарифів на один день. Вхідні з будь-якого оператора обійдуться в 2 грн/хв в країнах Європи та СНД, в інших — 30 грн/хв. Ціни на інтернет коливаються від 30 до 50 гривень за кожні 100 мегабайт. Для дії базових тарифів слід зареєструватися у відповідній мережі країни. Намагайтеся уважно ознайомитися з умовами пакета.

Київстар

Оператор поступово спрощує умови роумінгу. Не обов’язково реєструватися у внутрішній мережі закордонної країни, досить просто, перебуваючи за кордоном, здійснити перший дзвінок або вихід в Інтернет. Після цього пакет почне діяти. Зони роумінгу в оператора групуються за країнами, а тарифи поділяються на три типи:

 • Група — дзвінки по 2 грн/хв, Інтернет по 35 коп/МБ;
 • Група — дзвінки по 4 грн/хв, Інтернет по 60 коп/МБ;
 • Група — дзвінки по 50 грн/хв, Інтернет по 6 грн/50к.

роумінг тарифи київстар

lifecell

У lifecell також є декілька пропозицій для туристів за кордоном. Для використання однієї з них слід включити додаток BiP — внутрішній месенджер оператора мобільного зв’язку. При замовленні пакету «Безкоштовний BiP в роумінгу», можна дзвонити та писати повідомлення зі свого смартфона без обмежень по хвилинам і мегабайтам.

Інші пакети для роумінгу покривають різні країни, а ціни на них коливаються в залежності від пункту вашого призначення. Всього обслуговується 56 країн, дешевші тарифи — 25 грн/10 хв розмов і по 30 грн/100 МБ Інтернету (Великобританія, Угорщина, Німеччина, Туреччина тощо). Дорожчі обійдуться в 45 грн/хв розмови і близько 200 грн/МБ Інтернету.

Роумінг тарифи lifecell
Роумінг тарифи lifecell
Роумінг тарифи lifecell

Оператори lifecell радять скинути переадресацію перед від’їздом і оновити систему телефону. Це збереже туриста від непередбачених витрат і «зависань».

Туристична сім-карта

Тур-сім — це міжнародний універсальний спосіб зв’язуватися з друзями з-за кордону. Вона підходить для тих, хто часто подорожує або відправляється за кордон на тривалий термін.

На даний момент в Україні пропонується два види сімок — універсальна гостьова і монокарта:

 • Універсальна покриває більше сотні країн світу і «спеціалізується» саме на роумінгу.
 • Монокарта нагадує звичайну внутрішню сім-карту країни. Вона доступна тільки в конкретній країні, але насправді не користується популярністю.

Найпоширеніша сім-карта, пропонована українцям, носить назву «ГудЛайн». Крім цього представника, карти продають компанії GSM-Travel і TravelSIM. Вартість таких карток коливається від 10 до 60 доларів. Туристичний оператор видає вам сімку з закріпленим номером, а далі ви користуєтеся зв’язком за встановленим тарифом. Зазвичай хвилина коштує 1-3 долара, а смс-повідомлення — приблизно 50-75 центів.

тарифи TravelSIM

Зв’язок по такій сім-карті здійснюється через віртуального GSM-оператора без базових станцій зв’язку. Це досить зручно і фінансово вигідно. При обліку щорічно зростаючих цін на роумінгові пакети від українських операторів, туристична сімкарта істотно заощаджує ваш бюджет на подорож.

Зв’язок за кордоном за місцевим картками

Універсальна гостьова тур-сімка — це, звичайно, добре і зручно. Але актуальна вона, якщо ви плануєте влаштувати многофазову подорож. Тобто, якщо у вашій програмі налічується кілька європейських країн або штатів Америки. Але якщо ви плануєте отримати максимум вражень від однієї країни, то краще по прильоту в аеропорт купити місцеву сім-кару. Цей варіант вигідний для компаній або сімейного відпочинку. Ви з легкістю зможете зв’язатися один з одним за внутрішніми тарифами, а вони дуже вигідні в багатьох державах.

Велика частина Європи пропонує безкоштовний внутрішній зв’язок між місцевими абонентами, що також заощадить вам значну суму. Наприклад, мобільний зв’язок у Єгипті здійснюється за правилами безкоштовних вхідних, вихідних по 12 центів, а хвилина розмови з Україною обійдеться в 70 центів. Як бачите, в деяких країнах, дзвінки по внутрішнім сім-картам за кордон вигідніше, ніж роумінг-пакети наших операторів. З іншого боку, з такими картками бувають і свої складнощі. Так, досвідчені туристи кажуть, що з турецькими сімками існують додаткові проблеми. Дзвінки з Туреччини в Україну коштують 34 центи за хвилину, внутрішні дзвінки безкоштовні, але сім-картка часто відмовляється працювати в телефоні, який був куплений не в Туреччині.

Сім-карти країни перебування
Дзвінки по внутрішнім закордонних картах

Місцеві картки можна купити в аеропорту або в будь-якому спеціалізованому магазині. Точки продажу вам підкажуть і гіди, і адміністратори в готелі (іноді можна замовити картку в номер). В Європі картки коштують від 15 до 25 доларів,
Америці — близько 25-30 доларів.

Дзвінок в Україну через додаток

Варто визнати, що найпоширинішим і простим способом дзвонити в Україну є саме Інтернет. Усілякі програми як Viber, Skype, WhatsApp та інші доповнення до точки WiFi дають безмежні можливості для спілкування.

До речі, ці програми дозволяють подзвонити не тільки на акаунт з програми, а й на мобільний або стаціонарний телефон, але вже у відповідності з внутрішніми тарифами програми.

Дзвінки через вайбер
Дзвінки через скайп

Для доступу до дзвінків необхідно Інтернет-з’єднання, яке надається або через сім-карту, або через бездротову точку доступу. Складнощі цього способу — у пошуку безкоштовного інтернету. Не всі готелі, ресторани та громадські місця надають таку послугу. А подекуди доведеться і заплатити за підключення. Але виходить дешевше, ніж картки з місцевими тарифами або роумінг українських операторів.

Чи прості дзвінки у роумінгу?

Існує ряд особливостей, до яких треба бути готовим. По-перше, коли немає необхідності зв’язуватися з кимось, не забувайте відключати функцію GPS і передачу мобільних даних. В іншому випадку ви ризикуєте потрапити в незручну ситуацію — телефон автоматично буде підключатися до Інтернету, а з рахунку зніматися гроші.

Внутрішня ситуація в Європі з сім-картами має також свої особливості. З літа 2017 року в європейській зоні роумінг відсутній. Всі жителі ЄС, подорожуючи по європейським країнам, користуються своїми картками з внутрішніми тарифами. Мабуть, ця обставина — найвагоміший аргумент на користь придбання сім-карти по прибуттю в Європу.

Відео — Як дзвонити в Україну з Польщі

Вибираючи, яким чином здійснювати зв’язок за кордоном, враховуйте декілька аспектів:

 • Грунтуйтеся на тривалості вашої подорожі. Якщо ви їдете суто на уїк-енд, то сім-картка вам не знадобиться. Досить буде мобільних додатків.
 • Вибір залежить від того, як часто ви збираєтеся подорожувати. Для регулярних поїздок актуальніше буде універсальна гостьова тревел-сім. А якщо ви раз за разом відвідуєте улюблений курорт десь в Анталії, то краще купити внутрішню сім-картку.
 • Ретельно проаналізуйте ринок пропонованих послуг, слід уважно ознайомитися зі списком доступних пакетів, поспілкуватися з консультантами українських операторів. Важливо все — ціна, параметри, терміни, система, як підключити роумінг, потенційні форс-мажори. І, звичайно ж, дізнайтеся всю інформацію з приводу внутрішніх карток. Той, хто володіє інформацією, володіє світом. Якщо ви серйозно поставитеся до такої важливої деталі, як зв’язок, то з питанням «Як дзвонити в Україну?» не буде ніяких проблем.

  Коментарі закриті.

  Інші новини
  16.07.2019

  В Україні подорожчали закордонні паспорти. Ціна на отримання документа для виїзду за кордон складається з двох компонентів: вартості бланка та послуги з оформлення. Бланк подорожчав майже на 9 відсотків – з 304 гривень 22 копійок до 330 гривень. А ось послуги оформлення стали коштувати більше майже на 40 відсотків. Якщо раніше нетермінове оформлення за 20 робочих днів коштувало 253 гривні,… Читати далі

  08.07.2019

  Набридли банальні екскурсійні огляди з переказами з Вікіпедії? У литовській столиці готові запропонувати гостям дещо цікавіше! У місті розгорнулася програма Meet a Local, в рамках якої волонтери-екскурсоводи запропонують унікальні, особисто ними розроблені маршрути, і розкажуть про визначні пам’ятки те, що ви ніде не прочитаєте. Маршрути можуть помітно відрізнятися від традиційних, а час розповіді про кожну пам’ятку аж ніяк не 5… Читати далі

  01.07.2019

  Авіаперевізник МАУ розширює наземний сервіс для своїх пасажирів і відкриває спеціальну автобусну лінію, яка з’єднає вінницький аеропорт з Борисполем. Такі перевезення будуть оформлятися єдиним квитком – автобус плюс літак. Скористатися автобусним маршрутом МАУ, не купуючи квиток на літак, не вийде. У всякому разі, такий намір керівництва авіакомпанії. Мета: підняти комфорт користування своїми послугами. Згідно з планом, перевезення стартують з 15… Читати далі

  Послуги Бізнес Візит: