02/09/2017

Туристи і мобільний зв’язок: як дзвонити в Україну з-за кордону

Відправляючись у подорож, турист складає цілий перелік важливих і необхідних речей. Оформити документи, замовити путівки, переконатися, що готель вже заброньовано. А ще треба бути впевненим, що в разі екстреної ситуації або при бажанні поділитися емоціями, буде зв’язок з близькими. І необхідно не тільки заряджати телефон, але і мати підтримку стільникового оператора. Існує кілька варіантів, як дзвонити в Україну з-за кордону і здійснювати дешеві внутрішні дзвінки.

Роумінг від МТС
Роумінг від
Роумінг від Лайф

Мобільний зв’язок за кордоном від українських операторів

Як відомо, мобільний зв’язок в Україні на сьогоднішній момент забезпечується трьома операторами. Кожен з них пропонує певні умови для роумінгу. Найчастіше велика увага приділяється найпопулярнішим серед українських туристів країнам. На кожному офіційному сайті вказано цілий список акцій і пакетів, які доступні.

Vodafone

Пропонує ряд пакетів з різними умовами. «Безвіз вікенд» відмінно підходить для тих, хто подорожує в одну з європейських країн. Пакет коштує 60 гривень і включає безлімітні дзвінки з-за кордону в Україну. На більш тривалі поїздки і для інших країн існують наступні пропозиції:

 • «Роумінг, як вдома» (на 1 тиждень від 120 гривень в 16 країн Європи);
 • «Польща, як вдома» (на 1 день від 20 гривень для поїздки в Польщу;
 • «Україна онлайн» (на 1 тиждень за 100 гривень в Росії).

дзвінки в Україну водафон

Також існує ряд умов для базових тарифів на один день. Вхідні з будь-якого оператора обійдуться в 2 грн/хв в країнах Європи та СНД, в інших — 30 грн/хв. Ціни на інтернет коливаються від 30 до 50 гривень за кожні 100 мегабайт. Для дії базових тарифів слід зареєструватися у відповідній мережі країни. Намагайтеся уважно ознайомитися з умовами пакета.

Київстар

Оператор поступово спрощує умови роумінгу. Не обов’язково реєструватися у внутрішній мережі закордонної країни, досить просто, перебуваючи за кордоном, здійснити перший дзвінок або вихід в Інтернет. Після цього пакет почне діяти. Зони роумінгу в оператора групуються за країнами, а тарифи поділяються на три типи:

 • Група — дзвінки по 2 грн/хв, Інтернет по 35 коп/МБ;
 • Група — дзвінки по 4 грн/хв, Інтернет по 60 коп/МБ;
 • Група — дзвінки по 50 грн/хв, Інтернет по 6 грн/50к.

роумінг тарифи київстар

lifecell

У lifecell також є декілька пропозицій для туристів за кордоном. Для використання однієї з них слід включити додаток BiP — внутрішній месенджер оператора мобільного зв’язку. При замовленні пакету «Безкоштовний BiP в роумінгу», можна дзвонити та писати повідомлення зі свого смартфона без обмежень по хвилинам і мегабайтам.

Інші пакети для роумінгу покривають різні країни, а ціни на них коливаються в залежності від пункту вашого призначення. Всього обслуговується 56 країн, дешевші тарифи — 25 грн/10 хв розмов і по 30 грн/100 МБ Інтернету (Великобританія, Угорщина, Німеччина, Туреччина тощо). Дорожчі обійдуться в 45 грн/хв розмови і близько 200 грн/МБ Інтернету.

Роумінг тарифи lifecell
Роумінг тарифи lifecell
Роумінг тарифи lifecell

Оператори lifecell радять скинути переадресацію перед від’їздом і оновити систему телефону. Це збереже туриста від непередбачених витрат і «зависань».

Туристична сім-карта

Тур-сім — це міжнародний універсальний спосіб зв’язуватися з друзями з-за кордону. Вона підходить для тих, хто часто подорожує або відправляється за кордон на тривалий термін.

На даний момент в Україні пропонується два види сімок — універсальна гостьова і монокарта:

 • Універсальна покриває більше сотні країн світу і «спеціалізується» саме на роумінгу.
 • Монокарта нагадує звичайну внутрішню сім-карту країни. Вона доступна тільки в конкретній країні, але насправді не користується популярністю.

Найпоширеніша сім-карта, пропонована українцям, носить назву «ГудЛайн». Крім цього представника, карти продають компанії GSM-Travel і TravelSIM. Вартість таких карток коливається від 10 до 60 доларів. Туристичний оператор видає вам сімку з закріпленим номером, а далі ви користуєтеся зв’язком за встановленим тарифом. Зазвичай хвилина коштує 1-3 долара, а смс-повідомлення — приблизно 50-75 центів.

тарифи TravelSIM

Зв’язок по такій сім-карті здійснюється через віртуального GSM-оператора без базових станцій зв’язку. Це досить зручно і фінансово вигідно. При обліку щорічно зростаючих цін на роумінгові пакети від українських операторів, туристична сімкарта істотно заощаджує ваш бюджет на подорож.

Зв’язок за кордоном за місцевим картками

Універсальна гостьова тур-сімка — це, звичайно, добре і зручно. Але актуальна вона, якщо ви плануєте влаштувати многофазову подорож. Тобто, якщо у вашій програмі налічується кілька європейських країн або штатів Америки. Але якщо ви плануєте отримати максимум вражень від однієї країни, то краще по прильоту в аеропорт купити місцеву сім-кару. Цей варіант вигідний для компаній або сімейного відпочинку. Ви з легкістю зможете зв’язатися один з одним за внутрішніми тарифами, а вони дуже вигідні в багатьох державах.

Велика частина Європи пропонує безкоштовний внутрішній зв’язок між місцевими абонентами, що також заощадить вам значну суму. Наприклад, мобільний зв’язок у Єгипті здійснюється за правилами безкоштовних вхідних, вихідних по 12 центів, а хвилина розмови з Україною обійдеться в 70 центів. Як бачите, в деяких країнах, дзвінки по внутрішнім сім-картам за кордон вигідніше, ніж роумінг-пакети наших операторів. З іншого боку, з такими картками бувають і свої складнощі. Так, досвідчені туристи кажуть, що з турецькими сімками існують додаткові проблеми. Дзвінки з Туреччини в Україну коштують 34 центи за хвилину, внутрішні дзвінки безкоштовні, але сім-картка часто відмовляється працювати в телефоні, який був куплений не в Туреччині.

Сім-карти країни перебування
Дзвінки по внутрішнім закордонних картах

Місцеві картки можна купити в аеропорту або в будь-якому спеціалізованому магазині. Точки продажу вам підкажуть і гіди, і адміністратори в готелі (іноді можна замовити картку в номер). В Європі картки коштують від 15 до 25 доларів,
Америці — близько 25-30 доларів.

Дзвінок в Україну через додаток

Варто визнати, що найпоширинішим і простим способом дзвонити в Україну є саме Інтернет. Усілякі програми як Viber, Skype, WhatsApp та інші доповнення до точки WiFi дають безмежні можливості для спілкування.

До речі, ці програми дозволяють подзвонити не тільки на акаунт з програми, а й на мобільний або стаціонарний телефон, але вже у відповідності з внутрішніми тарифами програми.

Дзвінки через вайбер
Дзвінки через скайп

Для доступу до дзвінків необхідно Інтернет-з’єднання, яке надається або через сім-карту, або через бездротову точку доступу. Складнощі цього способу — у пошуку безкоштовного інтернету. Не всі готелі, ресторани та громадські місця надають таку послугу. А подекуди доведеться і заплатити за підключення. Але виходить дешевше, ніж картки з місцевими тарифами або роумінг українських операторів.

Чи прості дзвінки у роумінгу?

Існує ряд особливостей, до яких треба бути готовим. По-перше, коли немає необхідності зв’язуватися з кимось, не забувайте відключати функцію GPS і передачу мобільних даних. В іншому випадку ви ризикуєте потрапити в незручну ситуацію — телефон автоматично буде підключатися до Інтернету, а з рахунку зніматися гроші.

Внутрішня ситуація в Європі з сім-картами має також свої особливості. З літа 2017 року в європейській зоні роумінг відсутній. Всі жителі ЄС, подорожуючи по європейським країнам, користуються своїми картками з внутрішніми тарифами. Мабуть, ця обставина — найвагоміший аргумент на користь придбання сім-карти по прибуттю в Європу.

Відео — Як дзвонити в Україну з Польщі

Вибираючи, яким чином здійснювати зв’язок за кордоном, враховуйте декілька аспектів:

 • Грунтуйтеся на тривалості вашої подорожі. Якщо ви їдете суто на уїк-енд, то сім-картка вам не знадобиться. Досить буде мобільних додатків.
 • Вибір залежить від того, як часто ви збираєтеся подорожувати. Для регулярних поїздок актуальніше буде універсальна гостьова тревел-сім. А якщо ви раз за разом відвідуєте улюблений курорт десь в Анталії, то краще купити внутрішню сім-картку.
 • Ретельно проаналізуйте ринок пропонованих послуг, слід уважно ознайомитися зі списком доступних пакетів, поспілкуватися з консультантами українських операторів. Важливо все — ціна, параметри, терміни, система, як підключити роумінг, потенційні форс-мажори. І, звичайно ж, дізнайтеся всю інформацію з приводу внутрішніх карток. Той, хто володіє інформацією, володіє світом. Якщо ви серйозно поставитеся до такої важливої деталі, як зв’язок, то з питанням «Як дзвонити в Україну?» не буде ніяких проблем.

  Коментарі закриті.

  Інші новини
  16.09.2019

  У зв’язку зі зростанням інтересу до екскурсій в Чорнобильську зону, прийнято рішення розширити маршрутну екскурсійну мережу, додавши нові об’єкти та напрямки. На сьогодні ДАЗВ (Державне агентство з управління зоною відчуження) пропонує 21 офіційний екскурсійний маршрут. Повний список екскурсій для бронювання буде доступний після того, як належним чином облаштують всі пропускні пункти для бажаючих відвідати Прип’ять. Це повністю легальні сертифіковані відповідно… Читати далі

  10.09.2019

  Українська лоукост SkyUp заявив про запуск нових рейсів з харківського аеропорту. Так, вже у вересні відбудеться кілька вильотів до Києва і назад. У столицю рейси вирушать 13, 17 і 26 вересня, назад – 14, 18 і 27 вересня. А вже з початком зимової навігації цей авіамаршрут стане регулярним. Пасажири вже можуть бронювати вильоти, починаючи з 25 жовтня. З’являться й інші… Читати далі

  04.09.2019

  Всім, хто літає рейсами «Люфтганзи», потрібно бути потенційно готовими до нових експериментів з боку авіакомпанії. На цей раз експеримент з посадкою пасажирів в літак. Мета – оптимізувати та зробити комфортнішим процес посадки пасажирів і скоротити час на цей етап підготовки до польоту для авіакомпанії. В ідеальному варіанті новий алгоритм посадки під кодовою назвою Wilma повинен прискорити завантаження на борт і… Читати далі

  Послуги Бізнес Візит: